1. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (1:1)

User avatar
Ken mahniti
Posts: 310
Joined: Thu Jun 09, 2011 9:15 pm
Location: Salajka

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 20h

Post by Ken mahniti »

Vidim da do sad svako ima viđenje utakmice koje nije ni približno viđenju drugog kolege forumaša,e a šta mislite kako je njima bilo na terenu?Najmlađa ekipa u ligi(mi),koja je izašla sa 8 novih igrača na teren protiv jedne od najiskusnijih(oni) i koja je igrala u identičnom sastavu kao i prošle sezone.Ja veçim delom utakmice zadovoljan s obzirom na činjenice.Meni je Đurić ostavio najjači utisak,nekoliko zaista lucidnih poteza i dobrih dodavanja i on je taj koji je stalno tražio loptu.Biće ovo dobro,vremenom.Samo da ne uprskamo mnogo do tad.
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1114
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 20h

Post by naseljekolumbija »

Ја не знам ко тог Месаровића гура ал' очигледно је да дечко има леђа јер он није ни за рекреацију на ђачком.
User avatar
Pera Centar
Posts: 827
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 20h

Post by Pera Centar »

Mesarovic je zreo za pozajmicu u CSK-u.

Po meni ovoj ekipi fali play, ono sto je kao trebao Mesarovic da igra.
Arsic takodje ne moze da igra tu poziciju, jer nema pregled igre, a po meni i nije skolovan igrac.
Juce se u dobrim prilikama za nas "zakucavao" u naseg igraca sa loptom.

Resenje za pley-a je Zlicic, koji ima najbolji pregled, dobro dodavanje i ako je potrebno sut.
Ono sto treba da dobije je sansa da igra u kontinuitetu.

Predpostavljam da ce oni koji misle drugacije reci, ali on je mlak ne uklizava.
E, pa to i nije njegov posao on treba da dobije loptu od zadnjeg veznog ili odbrane i organizuje igru.

Jos jedno zapazanje, nadam se da cemo u ovoj sezoni prekinuti tradiciju ne forsiranja kvalitetnih igraca koju mogu nesto da urade.

Preciznije nadam se da ce fudbalsko umece igraca ubuduce biti u FK Vojvodina vaznije od toga ko mu je menadzer i ko bi se ugradio u njegov transfer.
lazarr
Posts: 818
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 20h

Post by lazarr »

Moram priznati da sam prilično iznenađen mahom pozitivnim utiscima sa jučerašnje utakmice.....
Ne znam kada i kako je postalo normalno biti zadovoljan sretno osvojenim bodom kod kuće protiv Mladosti iz Lučana???
Dobili su nas skoro u svim segmentima igre. Posed lopte je bio dosta veći za njih, o šansama da ne govorim. Imali su bar 4-5 izglednih prilika i da su bar jednu iskoristili, pričali bi mi ovde danas drugu priču.
Mislim da ćemo priču o neuigranosti slušati do početka septembra a tek onda shvatiti da nemamo tim. Tada će već biti kasno za nešto više i sezona će već u septembru propasti. Ako smo prosuli 2 boda kod kuće protiv Lučana, šta će biti protiv blizanaca, Čuke, Radničkog i ostalih...???
Prognoziram sličnu sezonu kao prošlu, možda za nijansu bolju.

Izbor i selekcija igrača, pogotovo u veznom redu mi se uopšte ne dopada. Neću da kažem da Zlomislić i Đurić ne znaju da igraju fudbal, bilo je tu i dobrih poteza, ali oni jednostavno ne mogu da nose igru. Fizički (brzinski) su totalno inferiorni i to je veliki problem. Ako su neuigrani, nisu dovedeni sa neke plaže već iz klubova u kojima su redovno trenirali. Već u 20 min nije bilo sprinta ni kod jednog veznog igrača. Nama nedostaje zadnji vezni karakteristika koje je imao Maksa. Od njega nemamo igrača koji može da oduzme loptu u sredini i zato ćemo protiv većine ekipa imati lošiji posed.
Pomislio sam u prvi mah da ćemo imati neku prednost u skoku jer ima nekoliko visokih igrača ali ni to se nije desilo. Nismo bili opasni posle prekida pred njihovim golom a ni sigurni pred svojim.

Prelazni rok traje još 40 dana i bojim se da ćemo njegov kraj dočekati još slabiji nego što smo danas. Nadam se da grešim u vezi toga.

Svestan sam da ima i drugačijih mišljenja ali ja, eto, nisam optimista. Možda sam imao prevelika očekivanja pa sam se sad razočarao, ali realno, tako stoje stvari što se mene tiče.
ssnigd
Posts: 3403
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 20h

Post by ssnigd »

Lucani su bili mnogo bolji tim od nas I da su pobedili bilo bi u potpunosti zasluzeno.
Po meni delujemo mnogo bolje na terenu od prolecnog dela, ali smo kondiciono jako lose izgledali I za ovu sezonu, to ce biti dovoljno za neko osmo mesto opet. To je sada zadatak na struci, da ekipu podigne I fizicki I moralno. Los rad u klubu u prethodnom periodu sada izlazi na videlo. Potencijal u ekipi postoji, bilo je tu dosta lepih stvari, ali samo na momente. Ono sto je jako lose, je da presing ne znamo da igramo, lako ispadamo. Sa druge strane, kada na nama vrse presing, loptu ili gubimo lako ili panicno ispucavamo. Ne znam kakav je onaj Mirkov, ali nam fali defanzivni vezni, da sa Zlomislicem ucvrsti blok nazad. Previse je rupa ostajalo.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Turija
Posts: 10768
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 20h

Post by Turija »

Slazem se sa Lazarom u iznetim slabostima ekipe u skoku i agresivnosti, kao i fizickoj spremnosti.
Ne treba ovo od sinoc da bude tim na kojem ce se tvrdoglavo insistirati.
Ako je mali Mirkov ,,osica" onda treba Djuricu dati organizaciju napada, a Mesarovic i slicni tip igraca aut.
Koliko god izgledalo da nismo niska ekipa, jesmo u skoku. Nasi stoperi nisu dominantni, bekovi niski, a ostalim visim igracima to nije specijalnost. Apsurdno je da je Eze najbolji skakac.
Takodje drzimo 4 igraca izvan protivnickih 16m kod izvodjenja kornera i ne ucestvuju u skoku, iako su svih 10 Lucanaca bili u 16m.
Mora se sad traziti najboljih 11. Fofana ne moze biti celu utakmicu u igri. Verujem da bi Gajic uneo agresivnost u napadu. Ne znamo kakav je i Gojkov, osim sto je nizak, mozda je zustar i okretan.
Imamo i velik prazan prostor na 20-30m, a bekovi juce nesigurni u odbrani. Svaki napad i korner Lucanaca, bio je nocna mora za Rockova i navijace.
To se sve mora popraviti i skockati tim od igraca u najboljoj formi i kondiciji.
Danasnji fudbal je brzina i snaga.
PS
Mozda bi Zlicic mogao biti plej, ali spor je i on, spora mu i lopta i mekan u duelu. Kad bi to sve podigao, da.
Ali tesko ce to biti. Los mu je korak i trcanje.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9841
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 20h

Post by Voja »

Turija wrote:1:1 nisam siguran da li greska naseg igraca (lopta ka Rockovu) ili izjednacennje iz ofsajda?
Postoji crv sumnje :mrgreen:
Evo izvestaja pa da se vidi bolje :)
Nego.... nas gol? Ima li crvica? :mrgreen:
E sad,da li sam opet realan ili stara trolcina :mrgreen: :cheers:
[video]https://www.youtube.com/watch?v=WS-_cP8wxpA[/video]

Inace po izvestaju lep mec,otvoren,sa dosta sansi... mogao je biti i kec na kraju,ali i dvojka... rekao bih da je X najrealnii na osnovu prikazanog,jer se gosti nisu branili,dosli su po rezultat.
Po ovom izvestaju Eze bio agilan i dobar
Image
User avatar
Turija
Posts: 10768
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 20h

Post by Turija »

I...sta kazes za crvice, Vojo?
Ima ih, nema ih, posle n premotavanja?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8885
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 20h

Post by Radoye »

Meni se na osnovu ovog snimka svidja sto konacno sutiramo i sa distance. Ranijih godina kao da smo stalno pokusavali da usetamo loptu u gol, niko da raspali po njoj sa nekih 18-20m, pa onda na kraju ni ne bude sut jer u tolikom mudrovanju izgubimo loptu i propadne napad. Ako ne sutiras onda ni ne moze biti gol, ako sutnes neka ce i da udje, jebemliga.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1114
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 20h

Post by naseljekolumbija »

Са истока је изгледало да је Фофана примио лопту руком, само сам чекао да прекину акцију али помоћни је можда видео нешто друго
fare
Posts: 2830
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 20h

Post by fare »

Posle duže vremena bio na starom dobrom"Karađorđu" I nisam baš oduševljen šta sam video ali ajde 1 utakmica pa ajde :D .
Rockov : kod gola nije mogao ništa a ovo ostalo ok obavio posao
Stojković : juče među najgorima na terenu ništa nije pokazao ,ni jedan prodor,centaršut ....ništa
Antić : suvi prosek nekako usporen možda zbog povrede ne znam
Veselinović: nije se baš uklopio sa Đorđevićem promaja u odbrani velika može on to mnogo bolje
Đorđević :Na početku skroz ok imao par iznošenja lopti lepih dugačkoi lopti do nekog 25 minuta posle toga totalno pao
Zlomislić :Najbolji na terenu pokidao se ima dobar šut,dobar pregled jedino što mi ne ide u glavu sa njegovim visinom da izgubi toliko vazdušnih duela i nema dovoljno kondicije drugo poluvreme nije mogao doći do daha
Mesarović: Naš jedan igrač manje na terenu time sam sve rekao osim onog jednog lepog šuta ništa
Đurić : Dobar sa loptom zna da barata da odigrava lepe pasove u prazan prostor ali sam ipak od njega više očekivao zbog njegovog iskustva
Milojević: Posle Zlomislića drugi igrač utakmice ima loptu,brz ima tribling lucidnost malo je alav za loptu i fali mu kondicije ali ok pojačanje
Eze: Dobro probijao po strani ali nije imao upšte podršku sa kim da odigra imao je onu mat situaciju tu da je dao gol pobedili bi sa 3,4 razlike ali dobro je pa nismo na kraju i izgubili a mogli smo
Arsić: Loš imao je onaj jedan šut kada je ušao a posle toga ništa ja verujem da je zbog povrede
Fofana :dao gol to mu je posao ali posle gola ništa više on nam ne može biti rešenje za prvog špica više gleda kako da odigra nekom nego da ide na gol kao pravi špic
Chuhumis:Imao je onaj kiks čim je ušao ali posle se ispravio dok se malo uigra biće i on ok samo mi nije definisana njegova pozicija štoper bek a menja krilo i ulazi na krilo ????
Zličić:Premalo u igri
Ja se izvinjavam ako sam bio malo poduži ali takav sam :D I nadam se da ću ove sezone malo češće moći gledati uživo a ne samo preko arene .
fare
Posts: 2830
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 20h

Post by fare »

naseljekolumbija wrote:Са истока је изгледало да је Фофана примио лопту руком, само сам чекао да прекину акцију али помоћни је можда видео нешто друго
I sa Zapada je tako izgledalo a za ofsajd ne znam ja mislim da nije bio.
Karlsson
Posts: 2140
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 20h

Post by Karlsson »

Većina igrača su mi na momente delovala kao ''ovaj nije loš'', a onda naprave neku glupost i pokvare utisak. Tako da ne bih previše o pojedincima.

Imam donekle razumevanje, jer smo promenili jako dosta igrača i još nam je većina tek nedavno pristigla, pa treba vremena da se sve to dovede u red. Pogotovo zbog manjka pripremnih utakmica. Ali i opet sam očekivao neku rutinsku pobedu s obzirom da je Mladost jedna od najslabijih ekipa u ligi.
Na kraju mi je najviše žao svih tih ljudi koji su došli da gledaju neku ''novu'' Vojvodinu, jer ne pamtim kada su redovi bili toliko dugački na zapadnoj blagajni za ligašku utakmicu, a da nisu blizanci u pitanju.

I problem je što Graovac nije bio ni na klupi, iako je u ovom trenutku verovatno najbolji naš štoper. Treba da reše problem stranaca što pre kako znaju i umeju.
Neću da krivim ljude iz Kluba za neorganizovanost, jer su zaista pokušali da dovedu domaće igrače na mestu špica, štopera i levog beka, ali zbog ovog ili onog razloga nisu u tome uspeli.

I ako će prodavati i dovoditi i dalje igrače neka to reše što pre. Da ne žrtvujemo prvih 4,5 kola na uigravanje i traženje tima bezveze.
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1114
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 20h

Post by naseljekolumbija »

Ја мислим да Младост није међу најслабијим у лиги. То је практично онај тим од прошле сезоне који је играо финале купа.
Karlsson
Posts: 2140
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 20h

Post by Karlsson »

Otišla su im dva važna igrača: Trifunović i Milošević, a niko novi nije došao.
Locked