5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3991
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by Rabba »

Nemoj Žakulu zaboravljati, nije ok.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4820
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by gospodinFKV »

Ne znam kako mi je on promakao, a znao sam da imam rupu u timeline-u. :oops:
Uz Todica i Brksa tu taman. :cheers:
User avatar
ernesto
Posts: 1214
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by ernesto »

Kordic - ne daj boze nikom, osim eventualno blizancima.

:lol: :lol: :lol:
Istocno stajanje
Posts: 545
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by Istocno stajanje »

Bod po bod = opstanak :mrgreen:
Cak i Kolubara ima vise bodova od nas, ako ne dovedemo pojacanja, borba za opstanak je skroz realna. 2 tima ispadaju direktno, plus dva tima idu u baraz.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1278
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by MiSmoFKV! »

Kad smo kod golmana, mene je razočarao Jovanić. Od njega sam imao očekivanja, jer je došao u dobrim igračkim godinama sa finim iskustvom, a još pritom jedan od nas. A on ispao nivo Kordića.

Inače, još jedna stvar za golmane koju sam primetio, da je tranzicija iz omladinske škole u prvi tim užasna. Kordić je npr u omladincima bio odličan, u prvom timu užasan. Vanja takođe u poređenju sa svojim potencijalom slab. Marko Ilić koji je isto najavljen kao veliki potencijal je otišao u Voždovac jer ovde nije dobio šansu. Sada Toroman isto ne dobija šansu.

Dok npr oni manje talentovani, kao Brka i Emil, uglavnom bolje prođu, jer odu na pozajmice gde imaju više minuta seniorskog fudbala.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3927
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by Deep Purple »

Istocno stajanje wrote:Bod po bod = opstanak :mrgreen:
Cak i Kolubara ima vise bodova od nas, ako ne dovedemo pojacanja, borba za opstanak je skroz realna. 2 tima ispadaju direktno, plus dva tima idu u baraz.
Polako da ne idemo iz krajnosti u krajnost. Borice se ova ekipa za top 4. Realno tezak raspored je uzeo danka oko bodovnog salda, kao sto neko rece iznad bod u Subotici nije los. Mi smo recimo uzeli bod a stvorili smo vise sansi nego u nekim prethodnim mecevima u svim takmicenjima u Subotici u kojima smo izlazili kao pobednici.

Nama fale jos bar dva motoricki slicna igraca kao Simic u navali.
Mogu ljudi da ga ne vole ali on je u ovoj ekipi jedini moderan ofanzivac (plus Kabic).
Mi igrom uopste ne zaostajemo za proslom i pretproslom sezonom samo sto smo sa boljim igrackim kadrom cupali pobede.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3991
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by Rabba »

@Deep, slažem se u potpunosti sa tvojom konstatacijom. Uz boljeg trenera i mimimalne korekcije u ekipi (Cucin, Busnić, N. Simić, Stevanović), ovu ekipu samo treba uigrati i to je to. Ljudi, uzeli smo bod u Subotici sa Simićem na golu, Busnićem u sredini i Cucinom na beku! Nisu naši ostali onda toliko loši!
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Simica
Posts: 156
Joined: Sun Sep 26, 2010 12:52 pm
Location: Old east

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by Simica »

Niko nije komentarisao novi tandem u zadnjoj liniji, Jelačić i Stevanović, odigrali su korektno, i treba ih forsirati da se uigraju. I za golmana bi forsirao malog Toromana, ima potencijal, pa kad je bal, nek je maskenbal, odbranio bi isto kao Simić, a možda i još po nešto, biće i kikseva naravno, ali forsiramo našu decu. Juče je Topić više izlazio napred i bio kreator, nego što je postizavao u odbrani. Vukadinoviću vali minuta i da se vrati u formu. Kabić ostaje prvi špic!!!! Čović se više povlačio u stranu, da bi Simić uletao u sredinu, to su ideje trenera u tranziciji, treba tu još malo da to dodje na svoje. Devetak standardno,....odbranu pokrio, a bilo ga je dosta u napadu. Cucina neću komentarisati, rupa na toj strani, sporiji, kasni i otud i dva žuta. Tim ima potencijala, samo treba malo strpljenja da to dodje na svoje, mladi su.
vdn slaninar
Posts: 1019
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by vdn slaninar »

Поента са младим играчима је баш та да временом својим играчким сазревањем дижу квалитет игре тима.Тако да ово би требало да је најгоре а није много горе него кад су играли скупо плаћени полуиграчи са стране које боли она ствар за клубом,емоција без.Поента је задржати костур младих играча на 3-4 сезоне,онда би могли да јуримо озбиљне резултате,типа групне фазе евро такмичења.Свакако и са оваквим резултатима имаћемо сигурно 3-4 играча за продају,што је за клуб важно.Сад да ли ће ове играче управа добро продати за интерес клуба,Ил ће их поклонити,где ће наводне паре завршити и на шта ће се потрошити је посебна тема која ми изазива мучнину.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4820
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by gospodinFKV »

Ja imam strpljenja za svaku gresku koju napravi nase dete, od Devetka do Kabica. Mladi su, zaradicemo. Strpljen - spasen!

Manje strpljenja imam za Kovu, jer ima skoro 30 godina, dok apsolutno nemam strpljenja za baljezgarije Simica, Cucina, Busnica,...

Ljudi, dovedeni ste kao igraci sa strane da budete pojacanja. Nijedan nije kriminalno los, osim eventualno Cucina, ali isto tako smatram da to sta donose moze doneti bilo koji klinac iz nase skole trenutno - od Toromana, preko Miletica, pa sve do Mirica na desnom beku, kojeg smo se prelako odrekli, obzirom na povredu Bjekovica. Tu niko ne pravi razliku i ne pravda svoje mesto u timu, makar ne jos, a krajnji rok za to je bio u cetvrtak.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3927
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by Deep Purple »

@Rabba
Ne bih ja jos uvek Stevanovica otpisivao varira sa igrom ali ima tu dobrih stvari. Smeta mi sto mu je sve na palac i sto nisu ni Kova ni on stoperi koji iznose loptu.
Povratkom Andrica mislim da od polusezone Cucin moze da trazi novi klub.
Simic nas je fino cupao i zato nmg da ga kritikujem ali je svima jasno da nema kvalitet za nas.
Meni bi i pre Topica i Busnica igrao Miletic pogotovo pre ovog drugog i ako mislim da Busnic moze dosta vise kd ovoga sto pokazuje pa ne bih ni njega otpisivao. Kao sto kaze @Turija na kategoriji transferi jedan Nemanja Nikolic bi nas podigao za 30-40 posto.
User avatar
Turija
Posts: 10742
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by Turija »

@Deep, meni se, takodje, dopada kako igra Miletic. Mnogo je agresivniji, u oba pravca, od svih nasih zadnjih veznih u Vosi. Ima ideju i hrabrosti, a i snagu i visinu.
E sad, kako bi igrao celu utakmicu (i u nizu), to ne mozemo znati, sve dok ga ne vidimo cesce na terenu. Meni se cini da je vrlo perspektivan mlad igrac.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
churguzijanac
Posts: 2057
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by churguzijanac »

Podmladjivanje je zapravo alibi za sve baljezgarije i nema nista od pojacanja osim ako sama ne dodju, posto ostanu bez opcija.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9787
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by Voja »

Deep Purple wrote:@Rabba
Ne bih ja jos uvek Stevanovica otpisivao varira sa igrom ali ima tu dobrih stvari.
Nemamo mi ni pravo ni taj luksuz da bilo koga otpisujemo,to nam je sto nam je. Ako stigne jos neko bice super,ali tesko.Iskreno meni se svidelo sto trener sinoc nije nikog menjao,jer po prikazanom do sada na terenu nam je bila gotovo najjaca postava (koja mogla istrcati) solidno su se nosili sa Spartakom,a dosadasnje izmene nisu donosile nikakav plus u igri.Tako da sa te strane bar od mene pohvale za trenera koji je pokazao da ne mora da robuje izmenama u 60.minutu i ostalim sablonima. Ne znam da li bar na treninzima treneru padne na pamet da Busnica proba kao ofanizvnog,a ne defanzivnog... da vidi da li bi tu mogli izvuci kakav profit. Kabic juce brz,pokretljiv,al mi se ne svidja sto kad se branimo bude najistureniji,a kad napadamo mislim da to nije. Ako si vec centralni spic tj.moras biti,daj pokusaj to iskoristiti
Image
Istocno stajanje
Posts: 545
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 5. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:2 (0:1)

Post by Istocno stajanje »

Ja ovo pesimisticnije gledam. Po imenima imamo tim za donji deo tabele, po efikasnosti takodje. Ej jedan Radnicki da opusteno 4 gola TSCu u gostima, koliko mi za 4 kola.
Tezak raspored? Prosle sezone smo pobedili i Partizan i Spartak, tako da smo u startu u minusu 5 bodova u odnosu na proslu sezonu.(plus je bod protiv zvezde).
Nemamo para? Otkud nam onda 150 hiljada za Stevanovica? Otkud drugim ekipama para za pojacanja( KG, Lucani, Proleter...)?
Ova pojacanja se do sada nisu pokazala, stavise, odmah bih se zahvalio Cucinu i Busnicu (jako glup penal koji nas je doveo do blamaze) na saradnji.
Locked