32. kolo: Voždovac - VOJVODINA 2:1 (1:1)

User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2683
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

32. kolo: Voždovac - VOJVODINA 2:1 (1:1)

Post by Grof Žekula »

Две везане победе и знање да новом избијамо на место на које, до пре који дан, нисмо могли на да помиsлимо.
У међувремену сазнасмо и име куп-ривала.
Остало је то што јесте од лоптања у ових месец дана и за сада још сигурних 7 утакмица.
За почетак, већ сутра, Нешковић и Новевски уместо Зукића и Топића, а трака Максимовићу око руке.
И да почнемо...

Вождовац - ФКВ 2:1 (1:1)
0:1 - Симић (п) 30'
1:1 - Ивезић 33'
2:1 - Мијаиловић 58'


Извештај са утакмице - https://superliga.rs/sezone/2021-22/match/3282" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 32. kolo: Voždovac - VOJVODINA, četvrtak 19.05 (A1P)

Post by gospodinFKV »

Mislim da je ovih par utakmica znak da ce Novevskog gotovo sigurno prekomandovati na desnog beka, tako da je za ocekivati Miletica umesto Topica, ako ga uopste bude menjao.
Iskreno, mislim da hoce da ga prodaju i da se zato gura, sa sve trakom oko ruke. Samo, ko ce ga kupiti posle ovakvih partija?
User avatar
Deep Purple
Posts: 3912
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 32. kolo: Voždovac - VOJVODINA, četvrtak 19.05 (A1P)

Post by Deep Purple »

gospodinFKV wrote:Mislim da je ovih par utakmica znak da ce Novevskog gotovo sigurno prekomandovati na desnog beka, tako da je za ocekivati Miletica umesto Topica, ako ga uopste bude menjao.
Iskreno, mislim da hoce da ga prodaju i da se zato gura, sa sve trakom oko ruke. Samo, ko ce ga kupiti posle ovakvih partija?
Mladost GAT
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: 32. kolo: Voždovac - VOJVODINA, četvrtak 19.05 (A1P)

Post by Krle »

Zukić bi stvarno mogao da odmori, a i Vukadinović.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3984
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 32. kolo: Voždovac - VOJVODINA, četvrtak 19.05 (A1P)

Post by Rabba »

Mislim da bi prekomanda Novevskog na beka bila apsolutna greška, pored živih Lazarevića i Bjekovića. Od svih pozicija mi ćemo da izmišljamo igrače na jedinoj na kojoj ne moramo da brinemo. Zapravo... Sad kad tako kažem i poznajući Vojvodinu, verovatno će se upravo to i desiti...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 32. kolo: Voždovac - VOJVODINA, četvrtak 19.05 (A1P)

Post by gospodinFKV »

Pa s obzirom da Bjekovica svaki jaci duel povredi i odstrani na par meseci, a da je druga opcija Jelicic koji je stoper, prekomanda je vise nego pametan potez, pogotovo jer je na krilima mnogo veca guzva, a nije se pokazao bog zna kako.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3984
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 32. kolo: Voždovac - VOJVODINA, četvrtak 19.05 (A1P)

Post by Rabba »

Nisam baš u potpunosti siguran da se nije pokazao, minute koje je na kašikicu dobijao ove sezone pod Psiho-parolom "podmlađujemo" teško da može da bude reper koliko može. To je kao ono besomučno trpanje Lutovca nesrećnog kod grobara na beka, a dečko je očajan na toj poziciji. U redu je da bude opcija više, za slučaj koji si opisao, ali ga od sada tretirati kao beka je totalno pogrešno. Izvesnije je da odlasci Simića i Vukadinovića (koje najavljujem već jedno 3 roka, pa se nikad nisu desili, možda neće ni sada, mada deluju mnogo izvesnije) otvore prostor za Neškovića u prvom redu, a zatim i za Kabića i Novevskog, gde bi se onda videlo koliko može i on a i ostala dvojica. Uz Bastajića kao četvrtog krila ta pozicija bi bila cementirana. Mada, kako napisah ranije, pre bih gledao Lazarevića i Bjekovića koji pokrivaju zajedno celu desnu stranu uz rotacije, nego Novevskog na beku. Mada... Opet, sad kad kažem tako, ako bismo imali te rotirajuće pozicije, imati i Novevskog koji može defanzivno da odbrani ako bek ode napred bi bilo prilično korisno. A Jeličić na toj poziciji je izum jednog ograničenog uma, pa ne treba o tome previše ni razmišljati više.
Grof Žekula wrote:...Две везане победе и знање да новом избијамо на место на које, до пре који дан, нисмо могли на да помиsлимо...
Treba biti realan i reći da smo imali poslednjeplasiranu ekipu kući u prvom kolu... Ne nadam se nekom dobrom rezultatu, ali se nadam daljem unapređenju igre i želje. Takođe, ne slažem se sa klupiranjem Zukića. Upravo ovo su tekme na kojima mora da pokaže da može da napravi razliku.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Turija
Posts: 10728
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 32. kolo: Voždovac - VOJVODINA, četvrtak 19.05 (A1P)

Post by Turija »

@Rabba
Bjekovic je ocajan defanzivno, a svaki jaci duel ga dovede do povrede i to visemesecne.
Novevski je mnogo cvrci i sigurniji defanzivno, a moze sasvim lepo da se ubaci u napad.
Po meni je to dobra odluka Radojicica, za sada privremeno, a videcemo kasnije sta ce se dogadjati na krilnim pozicijama.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3984
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 32. kolo: Voždovac - VOJVODINA, četvrtak 19.05 (A1P)

Post by Rabba »

Ne znam šta vi ljudi očekujete od igrača iz naše škole, ista priča je bila oko Lazarevića dok je sedeo na klupi, pa je sad odjednom odličan. Između je bio u Radu i Letoniji. Imamo mlado, jeftino i za naše uslove odlično rešenje u vidu Bjekovića, koji samo može da napreduje. To da li ga svaki jači duel povredi, šta to znači, da treba da ga oteramo zbog dve vezane povrede? Verujem da će se vratiti jači i spremniji a ne verujem da će nastavljati karijeru ukoliko ima hroničnih problema. U pojedinim delovima sezone je jedini izgledao kao fudbaler u ekipi. A defanzivno je dobar barem koliko ovaj isprdak iz Surdulice, pa i bolji. Ako hoćete poređenje sa nekim ko vam je više po volji, približnog ili istog kvaliteta je kao Đorđević sa druge strane.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Turija
Posts: 10728
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 32. kolo: Voždovac - VOJVODINA, četvrtak 19.05 (A1P)

Post by Turija »

Rabba, Bjekovic je nesumnjivo dobar ofanzivno, ali defanzivno ga lako lome ( zbog njegove konstitucije) svaki brzi krilni napadaci i uspevaju da centriraju mnogo puta, ako Bjekovic ne uspe da ukliza u poslednjem momentu.
Koliko moze napredovati u tom segmentu jos ne znamo. U svakom slucaju, ocekujem njegov napredak. Medjutim, dovoditi ga u istu ravan sa Djordjevicem, trenutno je nerealno, po svakom pitanju. Mozda jednog dana.

Sto se tice Lazarevica, nikad nije bio sporan i zao mi je sto je morao da se dokazaje u drugim klubovima. On nije dobio pravu sansu u Vosi. Ni toliko, koliko Bjekovic, tj ne secam se da je bio starter i imao pristojnu minutazu za dokazivanje. Ali, kad god je usao na teren, opravdao je ocekivanje. E sad, kojekakve nefudbalske kombinacije su ga, prakticno, oterale iz Vose.
Bar ja to tako vidim. :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
vdn slaninar
Posts: 1018
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 32. kolo: Voždovac - VOJVODINA, četvrtak 19.05 (A1P)

Post by vdn slaninar »

Новевски је за мало времена на беку показао много,сад дал је случајност или реалност видећемо.Бјековићу фали пар кила мишића да би био конкурентан,Новевски је добио ту чврстину и одма се види напредак.Дефанзивно ме нико не одушевљава и то се мора дићи на виши ниво.Сви знају да је Роцкову слаба тачка висока лопта на линији од 5 м,сваки центар шут ту иде,дал из прекида,корнера,напада и ми то још нисмо увежбали да бранимо,па докле.Исто катастрофално играмо дефанзивно 1 на 1,окрећу нас,бацају ко децу.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3984
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 32. kolo: Voždovac - VOJVODINA, četvrtak 19.05 (A1P)

Post by Rabba »

Zanimljivo, ukoliko neko pobedi, skače na četvrto mesto
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Maki
Posts: 1131
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 32. kolo: Voždovac - VOJVODINA, četvrtak 19.05 (A1P)

Post by Maki »

Rabba wrote:Mislim da bi prekomanda Novevskog na beka bila apsolutna greška, pored živih Lazarevića i Bjekovića.
Slažem se i sa tvojim postovima u nastavku. Novevski mi je sa tribine delovao dosta slabo u defanzivi, imao je čak jedan ozbiljan kiks. Treba mu dati veću šansu na desnom napadaču, kao i Kabiću. Vidi se da igraju u grču. Vukadinović i pored kvaliteta samo smeta afirmaciji ovih momaka. Stagnira ništa manje od njih. Nikakva vajda od njega. Počinje ozbiljno da me nervira njegova minutaža.
1892
Posts: 1066
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: 32. kolo: Voždovac - VOJVODINA, četvrtak 19.05 (A1P)

Post by 1892 »

Rabba wrote:Zanimljivo, ukoliko neko pobedi, skače na četvrto mesto
Po meni, ovo je naša odlučujuća utakmica play offa. Ukoliko dobijemo imamo lepe šanse da se uključimo u borbu za 4 mesto. Možda čak poslednje kolo u gostima sa TSC bude odlučujuće.
Sa druge strane ako izgubimo dalje treba nastaviti sa 4 5 klinaca u prvoj postavi u narednim mečevima. Kabić, Miletić, Nešković, Novevski, možda neko i od omladinaca. Pa nek se čeliče.
Come on you Reds!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 32. kolo: Voždovac - VOJVODINA, četvrtak 19.05 (A1P)

Post by gospodinFKV »

@Rabba
Lazarevic apsolutno mora biti prvi pik. U krajnjem slucaju da deli minutazu sa Bjekovicem. Ja ne kazem da je Bjekovic los, kazem samo da nije u potpunosti fizicki spreman za seniorski fudbal, pored znanja koje poseduje. Od njega sam ofanzivno video odlicne partije. Novevski se uklapa u profil beka koji nam treba kada jurimo rezultat, a na terenu nema Lazarevica ili Bjekovica. Defanzivno je tanak, ali kad pogledas - tanak i je i Bjekovic. Novevski deluje jace, i tu se slazem sa Turijom. Takodje, nisam siguran da cemo uopste gledati Bjekovica vise u dresu FKV, jer imam osecaj da ce biti medju tim klincima na izlaznim vratima. Igrao je dobro za mladu reprezentaciju i mislim da ce ga te igre prodati. Ocekujem masovan egzodus na leto - Simic, Vukadinovic, Topic, pa i Bjekovic, Kabic, mozda i Zukic, ako se neko zaje*e.

Sto se vaznosti tice, ako nista drugo, utakmica je veliki test za Gagu i ekipu.
Vezali smo par pobeda, stoji, ali ovo je utakmica u kojoj su tri boda ispit zrelosti i spremnosti na ozbiljniji rezultat, pogotovo jer ga najavljuju. Da su rekli ''igramo plej of za razvoj ekipe'', pritiska ne bi bilo nigde, ali posto najavljuju visok standard i kvalitet ekipe, onda je ovo savrsena utakmica da vidimo da li su u pravu.
Locked