5. kolo: VOJVODINA - c.z. 0:2 (0:0)

Vladimir
Posts: 121
Joined: Sun Aug 21, 2016 9:35 pm
Location: Telep

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. 0:2 (0:0)

Post by Vladimir »

Људи,свему је крива управа,град....Ја изашао са стадиона, жандармерија ми не дозвољава да се крећем према булевару. У мом граду ја не смем да ходам слободно? Деца школи фудбала скачу на гол црвених, више њих него нас, играчи немају воље,снаге,мотива. Пишање по клубу, навијачима. Крај.
Телеп
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. 0:2 (0:0)

Post by N13 »

Vladimir wrote: Fri Oct 21, 2022 9:28 am Људи,свему је крива управа,град....Ја изашао са стадиона, жандармерија ми не дозвољава да се крећем према булевару. У мом граду ја не смем да ходам слободно? Деца школи фудбала скачу на гол црвених, више њих него нас, играчи немају воље,снаге,мотива. Пишање по клубу, навијачима. Крај.
Pa poslednjih 10 godina je tako. Posle utakmice sa blizancima (cak mislim da je jednom bilo tako i protiv Zemunaca), ne moze sa zapada direktno na Bulevar, vec okolo. Jako debilno.

Ali to je problem frankensajt strukture stadiona (raspored ulaza na tribine + nema svaka tribina svoj odvojeni put kojim se ulazi). A policiji verovatno lakse da iskontrolise (i po potrebi ostavi zakljucane na stadionu) nas nego njihovu stoku.
ssnigd
Posts: 3364
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 5. kolo: VOJVODINA - c.z. 0:2 (0:0)

Post by ssnigd »

A kada je derbi u bgu, sigurno ih drze zakljucane na stadionu sve :mrgreen:
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 5. kolo: VOJVODINA - c.z. 0:2 (0:0)

Post by churguzijanac »

Eto, a da su prodali simića u krila za 500 milki pre messc dana svi bi pljuvali po upravi. A bolje da smo ga uvalili i da smo za te pare doveli 10-ku.
Realno mnogo igrača su van forme, a bogami mnogi ne zaslužuju dres. Po meni igrački kadar jako tanak, trener ne zna kako da podigne ekipu.Meša karte al ne pomaže.Nama trebaju konkretniji igrači na svakih poziciji.Mnogo se telefonira i ne zna šta sa loptom, a za ovakve utakmice treba imati muda. Nismo primili gol u prvih 10-15 min al to ne menja ništa kad imaš ziheraški pristup.
Sad već treba krenuti sa velikim spremanjem i dovesti 4-5 igrača, pre svega 9 i 10 ku.
Vladimir
Posts: 121
Joined: Sun Aug 21, 2016 9:35 pm
Location: Telep

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. 0:2 (0:0)

Post by Vladimir »

N13 wrote: Fri Oct 21, 2022 9:37 am
Vladimir wrote: Fri Oct 21, 2022 9:28 am Људи,свему је крива управа,град....Ја изашао са стадиона, жандармерија ми не дозвољава да се крећем према булевару. У мом граду ја не смем да ходам слободно? Деца школи фудбала скачу на гол црвених, више њих него нас, играчи немају воље,снаге,мотива. Пишање по клубу, навијачима. Крај.
Pa poslednjih 10 godina je tako. Posle utakmice sa blizancima (cak mislim da je jednom bilo tako i protiv Zemunaca), ne moze sa zapada direktno na Bulevar, vec okolo. Jako debilno.

Ali to je problem frankensajt strukture stadiona (raspored ulaza na tribine + nema svaka tribina svoj odvojeni put kojim se ulazi). A policiji verovatno lakse da iskontrolise (i po potrebi ostavi zakljucane na stadionu) nas nego njihovu stoku.
Да,полицајац ми каже уђи назад на трибину,па на следећи излаз изађи. Тотално кретенски и ван памети. Каква је то контрола.
Телеп
lapo-lapo
Posts: 210
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: 5. kolo: VOJVODINA - c.z. 0:2 (0:0)

Post by lapo-lapo »

Jako tesko dolazimo da sansi i suteva na gol, sto se ponovo pokazalo, samo treba pogledati statistiku koja je porazavajuca u tom pogledu, ne samo za ovu utakmicu vec za sve. Mislim da Traore nije najgore pojacenje, naprotiv, pojacanje je u pravom smislu te reci samo se uklopio u ovakav koncept igre. Velika zal za onom stativom, jedino tako u igri u kojoj nemamo prilika za gol, samo da nas sreca posluzi (kao sto nije) i postignemo ga , mozemo uz branjenje istog do pozitivnog rezultata, cak mi je prejako reci do pobede. Igra je idalje bezidejna, jalova ali mislim ipak borbenija nego sto je bila! Ne moze biti neresen rezultat od proslog kola povratak na pobednicki kolosek ili kako je vec neko izjavio. Zar treba u utakmicama do kraja prvenstva predstavljati kao uspjeh remi? Takvim pristupom uspjeh ce biti borba za opstanak i neispadanje iz lige.
lapo-lapo
Posts: 210
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: 5. kolo: VOJVODINA - c.z. 0:2 (0:0)

Post by lapo-lapo »

Nemojte previse kritikovati ostajanje na tribini i policijsko zatvaranje prilaza u gradu da ne postanu jos gori :D
ssnigd
Posts: 3364
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 5. kolo: VOJVODINA - c.z. 0:2 (0:0)

Post by ssnigd »

churguzijanac wrote: Fri Oct 21, 2022 10:10 am Eto, a da su prodali simića u krila za 500 milki pre messc dana svi bi pljuvali po upravi. A bolje da smo ga uvalili i da smo za te pare doveli 10-ku.
Realno mnogo igrača su van forme, a bogami mnogi ne zaslužuju dres. Po meni igrački kadar jako tanak, trener ne zna kako da podigne ekipu.Meša karte al ne pomaže.Nama trebaju konkretniji igrači na svakih poziciji.Mnogo se telefonira i ne zna šta sa loptom, a za ovakve utakmice treba imati muda. Nismo primili gol u prvih 10-15 min al to ne menja ništa kad imaš ziheraški pristup.
Sad već treba krenuti sa velikim spremanjem i dovesti 4-5 igrača, pre svega 9 i 10 ku.
Ovo boldovano jeste tacno. Svi smo bili protiv prodaje.
Medjutim, Simic od tog trenuta je apsolutno NULA na terenu. Mozemo sada da pricamo o upravi i radu sa njim, zasto nam je trebao u timu zbog uspeha i svega, mozda poboljsanog ugovora ili dodatnog bonusa... Da li se to desilo ili ne, ne znam.
Jedino sto vidim je da je on trenutno jedan od najgorih na terenu. Iako je juce konacno uradio dosta stvari korisnih za tim.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3829
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 5. kolo: VOJVODINA - c.z. 0:2 (0:0)

Post by Red Marquis »

Mozzart
I meč protiv Crvene zvezde pokazao da Novosađani prvo treba da stignu TSC i Čukarički, pa potom da razmišljaju o najvišim ambicijama i večitima

Sinoćnjim porazom od Crvene zvezde na Karađorđu, Vojvodina je zatvorila prvi krug utakmica Mozzart Bet Superlige. Trenutno šesto mesto na tabeli i saldo od 23 boda iz 15 kola, sasvim sigurno nije ono što su u klubu želeli pre početka sezone. Međutim, činjenica koja bi trebalo još više da brine Novosađane jesu porazi u svim velikim derbijima. Najpre ih je na Banovom brdu savladao Čukarički (0:2), usledio je pravi debakl u Beogradu protiv Partizana (1:4), potom prvi poraz na „Karađorđu“ pre desetak dana, u vojvođanskom derbiju od TSC-a (1:2), a juče ih je na istom mestu nadigrao i šampion Crvena zvezda (0:2).

Ambicije Lala u ovoj sezoni su ogromne i u skladu s tim očekivalo se da Voša parira svakom rivalu. Ne da pobedi svaki derbi, ali svakako da bude uvek konkurentna, pa i u okršajima sa Zvezdom i Partizanom. Ipak, realnost je da Stara dama mora, pre svega, da dostigne Čukarički i TSC, ekipe koje su poslednjih godina u samom vrhu srpskog fudbala, pa da onda može da zapreti i beogradskim večitim.


Statistika zna ponekad da zavara, ali u slučaju Vojvodine, barem kada je reč o udarcima u okvir gola protivnika, daje realnu sliku.

Iako su od pomenuta četiri derbija dalekо najslabije izdanje pokazali protiv Partizana, zanimljivo je da su u tom susretu Novosađani imali najviše šuteva ka protivničkom golmanu, ukupno šest, a pet u okvir gola. Međutim, gotovo svi ti udarci bili su bezopasni, osim prelepog i utešnog pogotka Uroša Nikolića iz slobodnog udarca. Na Banovom brdu, Voša je uputila svega dva udarca u okvir gola Čukaričkog, a isto toliko puta izabranici Milana Rastavca su gađali i u gol TSC-a. Protiv Zvezde učinak je bio još skromniji, pa izuzev pogođene stative, Lale su samo još jednom šutirale u gol Milana Borjana, koji u sinoćnjem duelu nije imao mnogo posla.


Sve to zajedno – u četiri derbija ukupno deset udaraca u okvir protivničkog gola – ipak nije dovoljno da se protiv najozbiljnijih ekipa osvoji čak ni bod.

Takođe, problem Vojvodine je što ne eksploatiše dovoljno napadački potencijal, a u ovim okršajima je zatajio ofanzivni arsenal novosadskog sastava. Primera radi, trenutno prvi strelac ekipe Veljko Simić nije zatresao mrežu već mesec i po dana, i tako je ostao na onih pet pogodaka posle osam kola. Još više brine učinak centarfora Nemanje Nikolića, koji ima svega tri gola, a poslednji put u listu strelaca upisao se pre dva meseca. Tačno je da je učestvovao u mnogim akcijama iz kojih je Vojvodina dolazila do cilja, ali od napadača se jednostavno traže pogoci.

Ako je za utehu navijačima Stare dame, za razliku od meča u Humskoj s Partizanom, kada je igrala ispod nivoa superligaša, Vojvodina je u jučerašnjem duelu sa Crvenom zvezdom ipak pokazala zube. Imali su nekoliko ozbiljnih akcija, mučili ekipu Miloša Milojevića u prvom poluvremenu, ali se u nastavku igre pokazalo da nemaju dovoljno koncentracije, trezvenosti i zrelosti da zaustave Crvenu zvezdu. Mogli su izabranici Milana Rastavca i prvi do pogotka, ali je udarac Uroša Nikolićazaustavila stativa, pa je kako obično i biva, to ubrzo kažnjeno – spavala je odbrana Novosađana, Traoreu je pobegao Pešić i doneo prednost Zvezdi.

Ipak, zadovoljan je borbenošću svoje ekipe trener Vojvodine Milan Rastavac.

“Pokazali smo da imamo ideju i da možemo gardom da se suprotstavimo Zvezdi i probamo da dođemo do bodova. Igrači su pokazali da imaju snage, volje, znanja da se nose sa jakom Zvezdom. Žao mi je što nismo postigli gol, nedostajao nam je pogodak da donese veću energiju, veću borbu i još više dobrih stvari unutar utakmice. Za svim ostalim ne žalim, jer smo odigrali dobru utakmicu”, kazao je strateg Lala posle meča.

Nije lako igrati protiv Zvezde kad ima kapital, a onda je i pomalo nesrećno lopta posle kornera pogodila Uroša Nikolića u ruku. Zvezdinu prednost duplirao je Kanga sa bele tačke i tako ugasio nadu domaćih da mogu izbeći poraz.

Dolaskom novog rukovodstva na čelo Stare dame pre početka sezone značajno su porasli apetiti, pa je i predsednik Voše Dragoljub Zbiljić najavio da je plan da se prekine dominacija „večitih“ i titula vrati u Novi Sad. Lepo je kad imaš velike ambicije, još lepše kad uliješ optimizam i vratiš publiku u velikom broju na „Karađorđe“, ali je potrebno vreme za najviše ciljeve. Moraće još da protekne vode Dunavom da Voša dostigne nivo „večitih“ i da se ozbiljnije umeša u titulu, koja je prvi put u Srpsku Atinu stigla davne 1966, a poslednji put 1989. godine.

A do sledeće na „Karađorđu“ se peva: „Šezdeset šesta, osamdeset deveta, ostaće u mislima do nekih novih pobeda“. Na te nove pobede odnosno novu titulu, Voša će morati da sačeka još neko vreme, jer očigledno ništa ne ide preko noći.
Io odio Belgrado
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 5. kolo: VOJVODINA - c.z. 0:2 (0:0)

Post by slanobarac »

ssnigd wrote: Fri Oct 21, 2022 12:20 pm
churguzijanac wrote: Fri Oct 21, 2022 10:10 am Eto, a da su prodali simića u krila za 500 milki pre messc dana svi bi pljuvali po upravi. A bolje da smo ga uvalili i da smo za te pare doveli 10-ku.
Realno mnogo igrača su van forme, a bogami mnogi ne zaslužuju dres. Po meni igrački kadar jako tanak, trener ne zna kako da podigne ekipu.Meša karte al ne pomaže.Nama trebaju konkretniji igrači na svakih poziciji.Mnogo se telefonira i ne zna šta sa loptom, a za ovakve utakmice treba imati muda. Nismo primili gol u prvih 10-15 min al to ne menja ništa kad imaš ziheraški pristup.
Sad već treba krenuti sa velikim spremanjem i dovesti 4-5 igrača, pre svega 9 i 10 ku.
Ovo boldovano jeste tacno. Svi smo bili protiv prodaje.
Medjutim, Simic od tog trenuta je apsolutno NULA na terenu. Mozemo sada da pricamo o upravi i radu sa njim, zasto nam je trebao u timu zbog uspeha i svega, mozda poboljsanog ugovora ili dodatnog bonusa... Da li se to desilo ili ne, ne znam.
Jedino sto vidim je da je on trenutno jedan od najgorih na terenu. Iako je juce konacno uradio dosta stvari korisnih za tim.
Nismo baš svi bili protiv prodaje Rusima. Već dve godine sam stava (usamljen) da je on prosečan ligaški igrač. Neću reći nula ali zbog onog keza sinoć posle utakmice je nula od čoveka. Forum ga je izabrao za najboljeg igrača prošle godine i čestitao sam mu. Ali ostao sam stava da nam ništa mnogo ne doprinosi igri. Ne mora se niko složiti ali ja tako mislim. Razočaran sam i igrom NN, Malbašića, Baraja ali mislim da je Trener kriv za to. Ne može me niko ubediti da to nisu kvalitetni igrači a da nam je Trener dobar. Pre će biti obrnuto. I to zaklinjanje u Trenera i upravu je tragikomično. Što lošiji rezultati to veća podrška Zbiljiću i Treneru. :oops:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: 5. kolo: VOJVODINA - c.z. 0:2 (0:0)

Post by Danilo »

Sto napadate Simica otkud vam pravo na to.Decko je izorao teren ,najvise pretrcao dao ono sto moze, da moze mnogo vise igrao bi negde drugde.Kakve veze ima sto se ljubio i smeskao sa drugarima iz zvezde.Hoce meni neko zabraniti da se pozdravim sa kumom koji je zvezdas, mani te se ne palanacke price....Što ne spominjemo onda Ivanica i Kataia nasu decu, bez ikakve emocije...a mnogi su se kleli u Dr Ćomija.
Decko je 7 kola kidao zasluzan za sve bodove, posle pao sa ekipom, pa da li je on jedini i najveci krivac...nebi rekao.Ja mislim da je trener
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 5. kolo: VOJVODINA - c.z. 0:2 (0:0)

Post by N13 »

Niko nije prokomentario sam ljubljenje i grljenje Rastavca i Borjana pred utakmicu :D
Duplof
Posts: 861
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: 5. kolo: VOJVODINA - c.z. 0:2 (0:0)

Post by Duplof »

N13 wrote: Fri Oct 21, 2022 6:41 pm Niko nije prokomentario sam ljubljenje i grljenje Rastavca i Borjana pred utakmicu :D
Braća po frizuri :mrgreen:
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Milan
Posts: 4151
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 5. kolo: VOJVODINA - c.z. 0:2 (0:0)

Post by Milan »

Odlican tekst Mocarta. Ne znam ko je momak, ali su mu jako dobri clanci. Po poznavanju navijackih pesama, moglo bi se pretpostaviti da bi mogao biti nas…



Naravno da treba zameriti simicu ono kezenje od sinoc. Moze se sresti 100 puta sa kumom, ali takav osmeh ne moze imati igrac nakon utakmice u kojoj su te naguzili. Osim ako te u potpunosti ne boli k.urac. A njega, ocigledno, boli…
POŠTO OBRAZ ???!!!
ssnigd
Posts: 3364
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 5. kolo: VOJVODINA - c.z. 0:2 (0:0)

Post by ssnigd »

Danilo wrote: Fri Oct 21, 2022 6:10 pm Sto napadate Simica otkud vam pravo na to.Decko je izorao teren ,najvise pretrcao dao ono sto moze, da moze mnogo vise igrao bi negde drugde.Kakve veze ima sto se ljubio i smeskao sa drugarima iz zvezde.Hoce meni neko zabraniti da se pozdravim sa kumom koji je zvezdas, mani te se ne palanacke price....Što ne spominjemo onda Ivanica i Kataia nasu decu, bez ikakve emocije...a mnogi su se kleli u Dr Ćomija.
Decko je 7 kola kidao zasluzan za sve bodove, posle pao sa ekipom, pa da li je on jedini i najveci krivac...nebi rekao.Ja mislim da je trener
Ne sporim juce njegov ucinak i trud. Sporim ono smejanje na kraju tekme, gde si izgubio cetvrti derbi u sezoni. Pokazi emociju i razocarenje zato sto si pred 12.000 ljudi na stadionu doziveo novi poraz. I drugi uzastopni kod kuce.
I treba ga napasti zbog toga.
Kakav kum i bakraci. I kada izgubis fucu sa drugarima, pri tom u kojoj ste igrali u nesto, ne smejes se posle i caskas opusteno. Gde je bes bre?

Ps. Mislim da su Rastavac i Borjan bili u Nisu u isto vreme. Otuda zagrljaj. Nisam video tu scenu, ali ako je identicna ovoj sa Simicem, onda sve isto i za trenera, kao i za Simica.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Locked