10. kolo: VOJVODINA – IMT 2:1 (1:1)

Locked
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

10. kolo: VOJVODINA – IMT 2:1 (1:1)

Post by Grof Žekula »

Кишне суботње вечери, више после ватерполо, него фудбалске, утакмице, тренер Ранко је завапио: „За месец дана нико није направио игру“!

И то је сасма тачно. Али онда са правом питамо ДЈ МЈ како је могуће да до сада ни његова два пулена која су претходила на месту тренера нису то учинила? Мислим, не сећам се, а млад нисам одавно, кад беше то добра Вошина игра (у континуитету, препознатљива, опасна, разноврсна...). Како је могуће да је Ранку остављено у аманет баш све бедно – и „играчи“ и „игра“? Лош прелазни рок, лоше одрађене припреме, лош старт првенства. Кажемо ми, али и Клуб и „струка“ у њему.

Срећом па победисмо Јавор. Радост на крају меча сведочи колико је то значило свима – и навијачима и упосланицима Клуба.

Овонедељно тумбање редоследа противника намеће нам у петак (18.30) нови дуел на „Карађорђу“. Неко ће рећи да је на реду војвођански дуел, али заправо знамо и ко су и шта су гости који долазе. Новобеоградске „Трактористе“ треба решити пре зауставног времена. Е то је сад прави посао за Ранка.

Ако Кајевићева десница после оног покушаја на 0:1 у суботу није негде „одлетела“, можда би могао и стартовати. Ипак је то играч који је доведен да прави разлику (тако нам је речено) на целом мечу, не у финишу утакмице. Како Болингија нећемо гледати у нашем дресу (до краја сезоне вероватно, за надаље само небо зна), морамо тражити друга шпиц решења. Сигурност у завршници долази из мирноће и уиграности, којој мора претходити антисебичност и антиегоизам.

Финиш (против Јавора) био је сјајан, али и жена зна да је све у предигри!


ФКВ - ИМТ 2:1 (1:1)
1:0 - Ивановић 12'
1:1 - Луковић 41'
2:1 - Ивановић 73'

Извештај са утакмице - https://www.superliga.rs/sezone/2023-24/match/4134
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1889
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: 10. kolo: VOJVODINA – IMT, petak 18.30

Post by Grbavica.021* »

Продаја улазница

ВОЈВОДИНА – ИМТ
Утакмица десетог кола Моцарт Бет Супер лиге Србије између ФК Војводине и ИМТ-а одиграће се у петак 29.9. у 18:30 часова на стадиону Карађорђе. Карте за утакмицу за западну и северну трибину продаваће се на дан меча на благајнама стадиона по цени од 800 динара (ЗАПАД) и 300 динара (СЕВЕР), док ће улаз на источну трибину бити бесплатан за све који дођу са обележјима Фудбалског клуба Војводина.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 10. kolo: VOJVODINA – IMT, petak 18.30

Post by slanobarac »

Grof Žekula wrote: Thu Sep 28, 2023 7:32 am
Финиш (против Јавора) био је сјајан, али и жена зна да је све у предигри!
Što se nas tiče Javor je ***** a što nije uživao je druga stvar. :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Djisa
Posts: 1202
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: 10. kolo: VOJVODINA – IMT, petak 18.30

Post by Djisa »

Kakvo je odlucivanje o danu meca? Pa valjda se javi na vreme da se ljudi pripreme? Nisam u Novom Sadu taj dan, a mogao sam se drugacije organizovati da sam znao. Kao i sve u klubu, totalno amaterski!
Pa da se ne ljubimo!
User avatar
Milan
Posts: 4153
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 10. kolo: VOJVODINA – IMT, petak 18.30

Post by Milan »

Teško da se klub tu bilo šta pitao. To što po navici ćutimo kao pi..., to je nešto sasvim drugo.
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 10. kolo: VOJVODINA – IMT, petak 18.30

Post by Rabba »

Termine daje arena, u dogovoru sa zajednicom superligaša, a koji se nameštaju zbog prenosa. Meni je ok da smo nekad u nepopularnim terminima. Ne treba praviti od muve slona, svaka ekipa bi trebalo da može da dobije termin kad će ih gledati više ljudi. Uostalom, ni u premijer ligi Mančester Siti ne igra subotom popodne svake nedelje. Ista situacija ovde. Puno, puno većih problema imamo od par nepopularnih termina.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
N13
Posts: 2028
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 10. kolo: VOJVODINA – IMT, petak 18.30

Post by N13 »

U redu je da ae nekad dobiju glupi termini, to se desava u svim ligama.

Ali ovo sada je drugacije. Mi smo dobili termin u nedelju cini mi se za ovaj mec. A u cetvrtak (danas) smo trebali igrati protiv Vozdovca.
E sad pazi ovo: Zbog dana zalosti u sredu, odlozena nasa utakmica u cetvrtak (?!), a utakmica koja je bila zakazana u nedelju, pomerena za petak (?!?!).
Nigde veze sa vezom.

Prvo se pitanje poatavlja, ako je dan zalosti bio u sredu, zasto se odlaze utakmica u cetvrtak? Ako je odgovor da se treba zaliti 3 dana, kako to da onda igramo u petak? Ako je odgovor nije bilo drugih TV termina, kako onda da smo prvobitno dobili termin u nedelju.
Na sve je ovo postoji zajednicki odgovor. Vlasti u ovoj banana drzavi ne odgovara da se igra najveci vasionski derbi u ovim trenucima, jer su jedni nezadovoljni sudijama, drugi nezadovoljni upravom, jedni najavljuju bojkot, drugi ko zna sta sve zbog desavanja dole. Nikako im ne odgovara dodatni potencijalni haos. Zato je najlakse ostalim klubovima odloziti bez razloga jedno kolo, a u sledecem pretumbati termine. Koliko bi sve bilo normalnije da ugase ta 2 kancera...
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 10. kolo: VOJVODINA – IMT, petak 18.30

Post by Cane »

@ N13
Sve si lepo rekao, u tome je suština cele priče.
Sad se samo sve toliko ogolilo da je bljutavo i najnaivnijima.
Gadovi, šta drugo reći.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1889
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: 10. kolo: VOJVODINA – IMT, petak 18.30

Post by Grbavica.021* »

Поповић: „Заједно“ треба да буде реч која нас спаја да вратимо Вошу тамо где припада

Image

Након промоције нових дресова за сезону 2023/24, у Историјском архиву Града Новог Сада, тренер Војводине Ранко Поповић говорио је о предстојећој утакмици против екипе ИМТ-а.

Фудбалери „старе даме“ у петак од 18.30 дочекује ИМТ у 10. колу Моцарт Бет Супер лиге Србије, а Поповић је најпре изразио задовољство што су се окупљени данас присетили величине ФК Војводина.

– Прво бих желео да повучем једну паралелу која може да се пренесе и на нас. Неколико пута смо рекли, а потврдили и данас док сте причали причали о историји Војводине, а то је како су заједно српска и јеврејска заједница у слози изградили стадион, како су заједно урадили многе ствари и то и ја данас желим, да све што радимо, радимо сви ми заједно. Заједно је једна реч која би требало да нас све спаја и да ми заједно вратимо Војводину тамо где треба да буде. Нажалост, што се тиче терена, претходних година није била тамо где припада и мора да буде. Ми овим дресовима треба да дамо прави сјај, то ће бити најлепши одговор и највеће задовољство за све оне који су својим радом, знојем и крвљу стварили историју овог клуба. Драго ми је што смо данас били сви заједно ту да се подсетимо величине ФК Војводина јер би то требало да нам буде пут којим треба да идемо – нагласио је Поповић.

Он сматра да је ИМТ изузетно опасна екипа, али да од својих играча очекује да покажу своје право лице.

– Што се тиче утакмице са ИМТ-ом, и овај пут хоћу да се мање бавимо противником и да се ми питамо. Наравно, треба да посветимо пажњу и да пружимо поштовање нашем ривалу, јер су изузетно млада и полетна екипа и незгодна уколико им се дозволи да имају реч на терену. Ако ми будемо на нашем нивоу, у шта верујемо по свему ономе што радимо последњих недеља, онда сам сигуран да ће они имати проблема са нама. Такође, морам да истакнем да смо се ми на другачији начин припремали ове недеље, јер нисмо знали када и где ћемо играти. Требало је данас да играмо против Вождовца, на крају као што се зна дошло је до померања, али то неће бити алиби, већ једноставно нисмо стигли да радимо ствари које смо хтели. Од утакмице очекујем као и од сваке да изађемо на терен и покажемо да смо играчи Војводине, односом према дресу и играма на терену – рекао је Ранко Поповић.

Он је најавио промене у саставу у односу на претходни меч са Јавором.

– Ја бих волео да не буде, али нажалост ће бити промена. Требало би до сутра буде све у реду, али ко год буде играо зна шта треба ради и то треба да нам буде неки стандард – закључио је Ранко Поповић.

Утакмица Војводина – ИМТ на програму је у петак у 18.30, а карте за западну и северну трибину продаваће се на дан меча на благајнама стадиона по цени од 800 динара (ЗАПАД) и 300 динара (СЕВЕР), док ће улаз на источну трибину бити бесплатан за све који дођу са обележјима Фудбалског клуба Војводина.
User avatar
Forza Voša
Posts: 574
Joined: Fri Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: 10. kolo: VOJVODINA – IMT, petak 18.30

Post by Forza Voša »

N13 wrote: Thu Sep 28, 2023 11:18 am U redu je da ae nekad dobiju glupi termini, to se desava u svim ligama.

Ali ovo sada je drugacije. Mi smo dobili termin u nedelju cini mi se za ovaj mec. A u cetvrtak (danas) smo trebali igrati protiv Vozdovca.
E sad pazi ovo: Zbog dana zalosti u sredu, odlozena nasa utakmica u cetvrtak (?!), a utakmica koja je bila zakazana u nedelju, pomerena za petak (?!?!).
Nigde veze sa vezom.

Prvo se pitanje poatavlja, ako je dan zalosti bio u sredu, zasto se odlaze utakmica u cetvrtak? Ako je odgovor da se treba zaliti 3 dana, kako to da onda igramo u petak? Ako je odgovor nije bilo drugih TV termina, kako onda da smo prvobitno dobili termin u nedelju.
Na sve je ovo postoji zajednicki odgovor. Vlasti u ovoj banana drzavi ne odgovara da se igra najveci vasionski derbi u ovim trenucima, jer su jedni nezadovoljni sudijama, drugi nezadovoljni upravom, jedni najavljuju bojkot, drugi ko zna sta sve zbog desavanja dole. Nikako im ne odgovara dodatni potencijalni haos. Zato je najlakse ostalim klubovima odloziti bez razloga jedno kolo, a u sledecem pretumbati termine. Koliko bi sve bilo normalnije da ugase ta 2 kancera...
Pa prvobitno je bilo u nedelju jer se kolo pre toga trebalo igrati u sredu i cetvrtak. Posto je odlozeno celo kolo i posto sad ne mora da bude nedelja jer u sredu i cetvrtak nije bilo utakmica zdravorazumski je raspodeliti te termine na vise dana. Apsolutno se slazem sa Djisom da sa njegovog stanovista to nikako nije u redu jer sam i ja organizovao petak, subotu i nedelju gde cu i sta cu prema tome ali opet mislim da nije do kluba i ne bih nista zamerao. Cak mi termin u petak od 19h deluje mnogo bolje od onog u nedelju u 16h iako ni ja najverovatnije ovog puta necu moci da stignem na sam pocetak.
„Hasta la Victoria Siempre!“
User avatar
N13
Posts: 2028
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 10. kolo: VOJVODINA – IMT, petak 18.30

Post by N13 »

Forza Voša wrote: Thu Sep 28, 2023 4:27 pm Pa prvobitno je bilo u nedelju jer se kolo pre toga trebalo igrati u sredu i cetvrtak. Posto je odlozeno celo kolo i posto sad ne mora da bude nedelja jer u sredu i cetvrtak nije bilo utakmica zdravorazumski je raspodeliti te termine na vise dana. Apsolutno se slazem sa Djisom da sa njegovog stanovista to nikako nije u redu jer sam i ja organizovao petak, subotu i nedelju gde cu i sta cu prema tome ali opet mislim da nije do kluba i ne bih nista zamerao. Cak mi termin u petak od 19h deluje mnogo bolje od onog u nedelju u 16h iako ni ja najverovatnije ovog puta necu moci da stignem na sam pocetak.
Ne krivim ja klub, nikad ih nisam ni krivio sto se tice termina.

Krivim savez zbog cijih nelogicnih odluka je doslo do toga.
Ali ne slazem se da je zdravorazumski menjati termine jednog kola (2-3 dana pred pocetak kola) zbog toga sto je odlozena (bez razloga) utakmica prethodnog kola.
U normalnom svetu se termini znaju unaped nekoliko nedelja. U slucaju vanrednih okolnost moze da se odlozi kolo, ali tumbanje isplaniranih termina se nikad ne radi par dana pred utakmicu.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 10. kolo: VOJVODINA – IMT, petak 18.30

Post by slanobarac »

Dobro je što ne igramo protiv Voždovca. Dok još malo ne napumpamo mišiće.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Duplof
Posts: 862
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: 10. kolo: VOJVODINA – IMT, petak 18.30

Post by Duplof »

slanobarac wrote: Thu Sep 28, 2023 6:53 pm Dobro je što ne igramo protiv Voždovca. Dok još malo ne napumpamo mišiće.
Sad da napune mišići, a gostovanje na Krovu ćemo, pretpostavljam, igrati u momentu kad budemo kuburili sa formom. Daj bože da grešim...
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 10. kolo: VOJVODINA – IMT, petak 18.30

Post by Red Marquis »

Duplof wrote: Thu Sep 28, 2023 7:20 pm
slanobarac wrote: Thu Sep 28, 2023 6:53 pm Dobro je što ne igramo protiv Voždovca. Dok još malo ne napumpamo mišiće.
Sad da napune mišići, a gostovanje na Krovu ćemo, pretpostavljam, igrati u momentu kad budemo kuburili sa formom. Daj bože da grešim...
Mi smo sad kao u formi?!
Io odio Belgrado
Duplof
Posts: 862
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: 10. kolo: VOJVODINA – IMT, petak 18.30

Post by Duplof »

Red Marquis wrote: Thu Sep 28, 2023 9:50 pm
Duplof wrote: Thu Sep 28, 2023 7:20 pm
slanobarac wrote: Thu Sep 28, 2023 6:53 pm Dobro je što ne igramo protiv Voždovca. Dok još malo ne napumpamo mišiće.
Sad da napune mišići, a gostovanje na Krovu ćemo, pretpostavljam, igrati u momentu kad budemo kuburili sa formom. Daj bože da grešim...
Mi smo sad kao u formi?!
Sad smo u procesu ulaženja u formu :mrgreen: :mrgreen:
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
Locked