13. kolo: Čukarički – VOJVODINA 2:2 (1:2)

User avatar
Mare_Liman
Posts: 948
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 13. kolo: Čukarički – VOJVODINA, nedelja 16.30 (Arena Sport 4)

Post by Mare_Liman »

Челси вам је први пример како у фудбалу не може све преко ноћи и како се све лако прокоцка кад имаш игру и остало, а какав калибар играча и остало, Ранко нит је селектовао екипу, нит је одрадио припреме, ајде то смо говорили за сваког тренера, али промена је видљива, у игри, у прекидима, у неким стварима које су под Батаком биле јако лоше, у атмосфери у екипи и сл. али треба то још све доћи на своје, опет креће пакао од распореда и сваки бод је битан, да се добије у среду куп и за викенд Жеља и после ћемо лагано, утакмица по утакмицу, ко што се рекло горе све измене су биле принудне због повреда и једино где је погрешио је можда код одабира играча ко ће ући, али што је рекао неко горе он да има неког бољег он би убацио... Сјајна борба, темпо, залагање, па чак и игра, реализација опет мора бити боља, несрећно примљени голови, идемо даље...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
VošaNS
Posts: 749
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 13. kolo: Čukarički – VOJVODINA, nedelja 16.30 (Arena Sport 4)

Post by VošaNS »

Deep Purple wrote: Sun Oct 29, 2023 10:30 pm
Voja wrote: Sun Oct 29, 2023 10:22 pm
slanobarac wrote: Sun Oct 29, 2023 9:34 pm Igraš najbolji meč prvenstva, vodiš 2:0 i uvodiš Vukića, ostavljaš Malbašića i to su već 2 igrača manje. Alibi trener, kukavica, a videćemo šta će reći posle sledeća 3,4 kola.
Ove ti dve recenice nikako ne idu jedna sa drugom. Kukavica ne bi nista menjao :mrgreen:
Kukavica a preuzeo tim koji nije selektovao, kukavica a ubacio dete od 16 godina, kukavica a daje šansu Bjekoviću dok ga svi pljuju. Kukavica a iz meča u meč rotira sve živo i pokušava, kukavica a vratio Đorđevića koji je bio otpisan.

Možda on čovek posao ne zna (a zna) i o tome može da se diskutuje ali čovek nije kukavica.

Kukamo na broj promenjenih trenera a kredita uopšte ne dajemo i teramo čim nam se digne ona stvar. Ja da sam neki faktor u ovom klubu sutra bih Ranku dao ugovor za stalno i neka nas vodi dok mu ne dosadi.

Treba malo da stanemo na loptu, svi smo mi iznervirani i svi težimo boljem ali jednostavno nekada treba da postoji proces i strpljenje, ne ide sve preko noći.
Kembel i Vukanović tek treba da se uigraju, Indio se tek aklimatizovao na naš fudbal. Ima tu milion faktora kako današnjih u toku meča od spreme do povreda i ostalih okolnosti tako i do ostalih svakodnevnih.

Ajde da pobedimo Želju pa da možda uradimo ono što nismo danas i pobedimo Tsc.

Kaže neko zašto ubacuje Vukića a on nema nikakav učinak? Pa da bi imao učinak mora valjda da dobija priliku? Čovek daje svima šansu i sve rotira.

Ja sam neko ko u sportu funkcioniše na optimizmu i verujem u Ranka i još je rano da se ocenjuje njegov rad.

Možda je on danas pogrešio i Čukarički je zbog njegovih grešaka uzeo bod ali to je samo jedna utakmica i dobro je da smo se iznervirali jer to znači da je on danas postavio tako utakmicu da smo mogli da uzmemo tri boda.

Fudbal je igra makar ja verujem u to da se dobar rad vrati i ako budemo radili vratiće nam se kad bude trebalo ako to budemo zaslužili svojim radom. :cheers:

A ti Ranko i ako nismo pobedili danas, otvori flašu vina i popij i u Zukićevu čast kao što si i u Đorđevićevu, momak je to zaslužio.
+1
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 13. kolo: Čukarički – VOJVODINA, nedelja 16.30 (Arena Sport 4)

Post by MiSmoFKV! »

Voja wrote: Sun Oct 29, 2023 10:48 pm Ja cu sa meca pamtiti dva Zukiceva dodavanja (Vukanovicu i Bjekovicu) i akciju po krilu mislim da je Malbasic - Bukinac - Zukic i minijature kod drugog gola. E takva je Vosa po mom ukusu, ali kad bi moglo svih 90 minuta. :)
I meni je ta akcija baš bila dobra, a nema je u pregledu. Baš su fino iskombinovali na malom prostoru i kretali se i Bukinac je odabrao baš dobru soluciju ka Zukiću. Mislim da je sve počelo od Uroša Nikolića.
User avatar
Milan
Posts: 4153
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 13. kolo: Čukarički – VOJVODINA, nedelja 16.30 (Arena Sport 4)

Post by Milan »

Da dodam još i da davno nisam gledao utakmicu u kojoj dve ekipe kao grogirani bokseri sa spuštenim gardom idu na kraju na sve ili ništa i pokušavaju da nokautiraju protivnika. :lala:
POŠTO OBRAZ ???!!!
masterNS
Posts: 571
Joined: Fri Dec 23, 2011 4:05 pm
Location: Novi Sad

Re: 13. kolo: Čukarički – VOJVODINA, nedelja 16.30 (Arena Sport 4)

Post by masterNS »

Deep Purple wrote: Sun Oct 29, 2023 10:30 pm
Voja wrote: Sun Oct 29, 2023 10:22 pm
slanobarac wrote: Sun Oct 29, 2023 9:34 pm Igraš najbolji meč prvenstva, vodiš 2:0 i uvodiš Vukića, ostavljaš Malbašića i to su već 2 igrača manje. Alibi trener, kukavica, a videćemo šta će reći posle sledeća 3,4 kola.
Ove ti dve recenice nikako ne idu jedna sa drugom. Kukavica ne bi nista menjao :mrgreen:
Kukavica a preuzeo tim koji nije selektovao, kukavica a ubacio dete od 16 godina, kukavica a daje šansu Bjekoviću dok ga svi pljuju. Kukavica a iz meča u meč rotira sve živo i pokušava, kukavica a vratio Đorđevića koji je bio otpisan.

Možda on čovek posao ne zna (a zna) i o tome može da se diskutuje ali čovek nije kukavica.

Kukamo na broj promenjenih trenera a kredita uopšte ne dajemo i teramo čim nam se digne ona stvar. Ja da sam neki faktor u ovom klubu sutra bih Ranku dao ugovor za stalno i neka nas vodi dok mu ne dosadi.

Treba malo da stanemo na loptu, svi smo mi iznervirani i svi težimo boljem ali jednostavno nekada treba da postoji proces i strpljenje, ne ide sve preko noći.
Kembel i Vukanović tek treba da se uigraju, Indio se tek aklimatizovao na naš fudbal. Ima tu milion faktora kako današnjih u toku meča od spreme do povreda i ostalih okolnosti tako i do ostalih svakodnevnih.

Ajde da pobedimo Želju pa da možda uradimo ono što nismo danas i pobedimo Tsc.

Kaže neko zašto ubacuje Vukića a on nema nikakav učinak? Pa da bi imao učinak mora valjda da dobija priliku? Čovek daje svima šansu i sve rotira.

Ja sam neko ko u sportu funkcioniše na optimizmu i verujem u Ranka i još je rano da se ocenjuje njegov rad.

Možda je on danas pogrešio i Čukarički je zbog njegovih grešaka uzeo bod ali to je samo jedna utakmica i dobro je da smo se iznervirali jer to znači da je on danas postavio tako utakmicu da smo mogli da uzmemo tri boda.

Fudbal je igra makar ja verujem u to da se dobar rad vrati i ako budemo radili vratiće nam se kad bude trebalo ako to budemo zaslužili svojim radom. :cheers:

A ti Ranko i ako nismo pobedili danas, otvori flašu vina i popij i u Zukićevu čast kao što si i u Đorđevićevu, momak je to zaslužio.
+1
U odnosu na Bataka ovaj covek mi deluje kao korak napred. Nije deo superligaske vrteske trenera. Nije imao ni srece, prodali Cumica, Bolingi se povredio, Guram se povredio, ...
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 13. kolo: Čukarički – VOJVODINA, nedelja 16.30 (Arena Sport 4)

Post by Turija »

Milan wrote: Sun Oct 29, 2023 11:27 pm Da dodam još i da davno nisam gledao utakmicu u kojoj dve ekipe kao grogirani bokseri sa spuštenim gardom idu na kraju na sve ili ništa i pokušavaju da nokautiraju protivnika. :lala:
Imali smo zelju, ali i puno neiznudjenih gresaka i losih suteva.
Golove smo dali iz mnogo tezih pozicija od onih koje smo promasivali. Nije tu mogao mnogo sta uciniti Ranko. Ispostavilo se da su izmene oslabile ekipu ( realno i prilicno ocekivano, kao i jos jedna losa utakmica Malbasica).

Sut UN, pri kraju meca, bio je dobar, ali se Filipovic nalazio bas u tom uglu ( jer je pratio kretnju UN, a UN nije mogao sutirati u suprotni ugao).
U odnosu na Dociceve kornere i prekide, nasi su ,maciji kasalj" i bezopasni. Radulovicevi su jos i ponajbolji.

Mladi Jovanovic nije odigrao slabo. Dobio je sad vise minuta, jer je prosli put odigrao vrlo dobro, tih nekoliko minuta provedenih na terenu. Medjutim, nerealno je ocekivati da u ovako vaznoj utakmici ,, na noz" napravi cudo, gde smo, zbog silnih povreda igraca, izgubili koncepciju igre.

PS
Da li je bio penal nad Malbasicem u poslednjem minutu utakmice?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Grouch
Posts: 206
Joined: Tue Feb 25, 2014 4:44 pm

Re: 13. kolo: Čukarički – VOJVODINA, nedelja 16.30 (Arena Sport 4)

Post by Grouch »

@Milan:ja nisam primetio da je bilo ko tu išao na sve ili ništa,imali smo ukupno sedam šuteva od toga tri u prvih 16 minuta.Znači za ostalih 83 smo imali četiri šuta,jedan na preko 20 minuta u proseku.Smešno,ziceraški,mlitavo i bedno.Vodimo dva gola pa ajde da prodje vreme itd,da se ne ponavljam.Još veća tuga je što su i ovi bili slični(devet šuteva),poluispuvani i umesto da ih rasturimo mi primenjujemo taktiku 'proći će vreme'.Ali oni imaju opravdanje jer su igrali Evropu,ovi ih usrali pa im nije ni dočega,a šta mi?
vdn slaninar
Posts: 1007
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 13. kolo: Čukarički – VOJVODINA, nedelja 16.30 (Arena Sport 4)

Post by vdn slaninar »

Какве ми шансе пропуштамо да се боримо за треће место,то је једино разочарење данашње текме.
Чука и данас има квалитетније и боље играче,већином су јачи и бржи од наших.Много боље селектирана екипа не заборавите да смо се ми једва покрпили са Матеусом на задњем везном,а да су нам Вукановић и Кембел на крају стигли.Надам се да се већ сада ради на појачањима.Ако се планира у Европу морамо имати спремних 20 играча.Ја сам у шали рекао да што смо доводили у Јуну продајемо у Августу,ал искрено се надам да ћемо се решити неких појачања од летос већ на зиму,ту мислим на Вукића и Кајевића,ништа од њих нисмо добили,ни квалитет,ни искуство.
Писао сам већ да једино Матеус игра одбрану и зато је уместо њега морао ући Милетић,као једини задњи везни,друго дечку дајте или папире или позајмицу ово са њим никоме није од користи.То је замерка тренеру,не мислим да је искључиво крив за данашњи реми,много се ствари поклопило ван његове контроле.Прво имали смо резултат,моментум,могли смо да решимо питање победника и раније,друго ишао је на искуство што је резонски,ал ми од наших искусних сем Ђорђевића,не добијамо то на искуство.Нама Малбашић,Урош Николић,Кајевић не преузимају ту одговорност у игри.Треће повреде и изнуђене измене.Очекивао сам победу јер је данас било право време за њу,ал кад смо ми нешто урадили,када је требало.
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 13. kolo: Čukarički – VOJVODINA, nedelja 16.30 (Arena Sport 4)

Post by ssnigd »

Kada je nama od odbrambene cetvorke Bjekovic bio ubedljivo najbolji, sta onda da pricamo.
Onda pogledas klupu i vidis Jelicica, gde vec vidis penal, autogol, lopta mu kroz noge prolazi, kasni za igracem vecito... Uzas kako smo tanki nazad. .

Ps. Smesne su prozivke na racun Ranka... Providno je sve to meni, ali dobro. Gleda svako kako zeli.
Menjati trenera svaka tri meseca, cestitam na strategiji :lala:
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: 13. kolo: Čukarički – VOJVODINA, nedelja 16.30 (Arena Sport 4)

Post by Salvador »

Ne treba sada da se smenjuje Ranko, očigledno je da je uradio mnoge dobre stvari, ali i on mora da shvati neke osnovne stvari a to je da kada igraš tako bitan meč sa direktnim konkurentom i vodiš 2:1 u gostima onda ne menjaš najbolje /iskusne igrače da bi oprobavao decu i proverene nesposobnjakoviće, ako već hoće da se rotira i elsperimentiše to se onda radi u nekim drugim prilikama, nikako ne u ovoj.
Definitivno izgubljeni bodovi na njegov račun, ali nadamo se da će naučiti lekciju iz ovog.
VošaNS
Posts: 749
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 13. kolo: Čukarički – VOJVODINA, nedelja 16.30 (Arena Sport 4)

Post by VošaNS »

Ne znam zašto se uopšte piše o smeni Ranka, čovek nije birao tim, nije išao na pripreme(one na Zlatiboru se ne računaju), došao u klub kad su igrači bili psihički na dnu.Da li je moguće da za 2 meseca pod njim sve bude savršeno?Ne.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 13. kolo: Čukarički – VOJVODINA, nedelja 16.30 (Arena Sport 4)

Post by slanobarac »

Verovatno su mislili na mene a ni ja ni iko drugi nije pominjao smenu trenera. Čista izmišljotina. A zašto sam rekao da igramo kukavički i da je alibi trener? Zato što nikad ne želi da dohvati onog goluba na grani već se zadovoljava jadnim i bednim vrabcem. I dosta više te priče da nije selektirao igrače, nije odradio pripreme i bla, bla, bla. Imao je dve reprezentativne pauze po 15 dana. Više dana nego Rastavac ili Batak. Pomak u igri je očigledan ali rezultati i nerazumljive izmene su još očiglednije.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 13. kolo: Čukarički – VOJVODINA, nedelja 16.30 (Arena Sport 4)

Post by Radoye »

slanobarac wrote: Mon Oct 30, 2023 12:48 am Pomak u igri je očigledan ali rezultati i nerazumljive izmene su još očiglednije.
Jbg 4 od 5 izmena je bilo iznudjeno povredama, a klupa nam nikad tanja...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 13. kolo: Čukarički – VOJVODINA, nedelja 16.30 (Arena Sport 4)

Post by Turija »

I meni je bilo logicno da posle povrede Mateusa udje Miletic. Ranko se verovatno plasio da ce Miletic napraviti gresku ili faul u opasnoj zoni, pa se verovatno rukovodio Kajevicevim iskustvom da smiri i zadrzi loptu. Medjutim, od toga nista, kao i sa Malbasicevim iskustvom.
Pokusavam da razumemem razlog ulaska Vukica, tj. da vrsi presing na protivnickoj polovini i odbranu od njihovih prekida, ali mi to toliko lose radimo i napred i nazad da je to nedopustivo.

Najveca greska Popovica je, po meni, sto nije naterao ekipu da na rezultatu 2:0, dodamo gas, grogiranom protivniku, i resimo utakmicu u prvom poluvremenu. To sam i napisao u tim trenucima i zato se potpuno slazem sa komentarima @Groucha ( jos je blag, s obzirom na okolnosti). Ispustili smo priliku da ih nakantamo, a bili smo pasivni na terenu i klupi.

Nadam se da je i Ranko izvukao dosta zakljucaka iz ove utakmice.
Stalno je govorio da su bodovi isti na domacem terenu i u gostima, i kritikovao, zbog tog gubitnickog stava, nase igrace na gostovanjima, a juce se tako isto poneo i sam.
Zato i opravdane kritike na njegov racun za velikom propustenom prilikom da dotucemo Cukaricki i promenimo statistiku i samopuzdanje.
Last edited by Turija on Mon Oct 30, 2023 9:01 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Savcic Luka
Posts: 333
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 13. kolo: Čukarički – VOJVODINA, nedelja 16.30 (Arena Sport 4)

Post by Savcic Luka »

Po meni juče je bila najbolja igra ove sezone. Protiv Radnika su igrali prvo poluvreme, a juče oba, naravno ne svih 90’ jer nismo (i nije niko) premijerligaš.
Na početku drugog smo mogli rešiti utakmicu i povesti sa 3 ili 4:0, ali nismo uboli.
Vukanović ne može 90’ i zato Ranko ubacuje Vukića. Nije ubacio odbramebenog, pa da je odustao od igre.
Pisalo je ovde par ljudi, trener nije selektovao, nije on odradio pripreme, a juče su u prvoj postavi bila 4 igrača koja nisu odradila pripreme. Kada se pogleda kontinuitet igra je sve bolja i ja sam siguran da ako se nastavi i podigne za još 15-20% (a može) možemo da se nosimo i sa TSC-om, i blizancima što nam dolazi.
Na kraju, klinac moj je posle utakmice prišao Malbaši da pokuša iskukati nešto i rekao mi je da je ovaj bio baš skenjan, što govori o odnosu i želji, a i videla se.
Daleko od savršenog, ali to definitivno liči na tim za koji navijam!
Locked