17. kolo: partizan - VOJVODINA 3:1 (0:0)

User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 17. kolo: par - VOJVODINA, subota 15.30č

Post by Voja »

Generalno Vukanovic je najbolje trenutke u karijeri imao na poziciji krila, i bar ono sto sam ga ja gledao kroz karijeru nikad ga nisam dozivljavao kao centarfora. Tako da sa te strane i nemam neku primedbu. Veca primedba bi mogla da se stavi na njegove godine i fizicku spremu, i realnije je zapitati se da li je on u stanju da pokaze bilo sta protiv iole jace ekipe. Njegovi nastupi protiv zvezde i pfc nisu fascinirali. Sto se bekova tice i dalje stojim iza stava da Vojvodina u igrackom pogonu nema nijednog jedinog beka koji zasluzuje mesto prvotimca u timu takvog renomea. Bekovi, jedan kvalitetan organizator igre i klasican centarfor su nam preko potrebni, godinama vec. Ostalo nekako i moze da prodje.
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 17. kolo: par - VOJVODINA, subota 15.30č

Post by Turija »

Voja wrote: Sat Dec 02, 2023 11:18 pm A najjace je da svi koji potpisu produzenje ugovora kao da su potpisali visemesecni godisnji odmor, jednostavno nestanu po pitanju ucinka na terenu.
Vojo, skoro da je tako. Mada kod Vukanovica nisam video nedostatak zelje, vec nemoci i snage na krilu.
E sad, zasto je pomeren iz centra na krilo, a slabasni Ivanovic na centarfora, pitanje je iz cije je to glave?
Ako je iz Rankove, onda je totalni fudbalski promasaj, ako je iz glave SD, uprave ili menadzera nije smeo pristati. Opet njemu na dusu.

PS
Vojo, bice da si u pravu i za Ivanovica. Sve vise se slazem sa tvojim misljenjem o njemu.
A jako mnogo u timu imamo tehnicki i fizicki slabih igraca, a i nestvorenih i nedoraslih mladih igraca iz omladinske skole. Na konto te nase skole i zasto je tako, preneo bih jedan komentar sa portala 021:
Kuku lele
02.12.2023 • 20:14
E moj druze...Vojvodina nije ni ranga moje dece sto igraju fudbal u kraju...Vojvodina nije sposobna da omoguci deci od 9godina da igraju besplatan fudbal vec im naplacuju 4000din mesecno clanarine i po 80eur za dresove. Bravo sampioni!
Eto zasto. Odbir dece na taj nacin je u rangu kupljenih diploma, jer time dobijamo lazne fudbalere profesionalce.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 17. kolo: par - VOJVODINA, subota 15.30č

Post by Voja »

Turija wrote: Sat Dec 02, 2023 11:33 pm PS
Vojo, bice da si u pravu i za Ivanovica. Sve vise se slazem sa tvojim misljenjem o njemu.
:mrgreen:
A dobro, kad ja nisam bio u pravu? Fora je samo sto se ljudi i emotivno previse vezu za klub ili nekog igraca i onda pomalo (nenamerno) izgube rezon. Dok licno pokusavam potisnuti emociju i sto realnije sagledati svaku situaciju. Posebno u ovom timu Vose ima igraca koji bi trebalo (geografski) da su mi "slaba" tacka, ali nije moj princip da lazem pre svega sam sebe.
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 17. kolo: par - VOJVODINA, subota 15.30č

Post by Turija »

Voja wrote: Sat Dec 02, 2023 11:41 pm
Turija wrote: Sat Dec 02, 2023 11:33 pm PS
Vojo, bice da si u pravu i za Ivanovica. Sve vise se slazem sa tvojim misljenjem o njemu.
:mrgreen:
A dobro, kad ja nisam bio u pravu? Fora je samo sto se ljudi i emotivno previse vezu za klub ili nekog igraca i onda pomalo (nenamerno) izgube rezon. Dok licno pokusavam potisnuti emociju i sto realnije sagledati svaku situaciju. Posebno u ovom timu Vose ima igraca koji bi trebalo (geografski) da su mi "slaba" tacka, ali nije moj princip da lazem pre svega sam sebe.
Ti si ga vise pratio, kao i u nastupima u Italiji i mogao si to bolje sagledati od nasih posmatranja njegove igre na pripremama i nasih nadanja u Vosinu mladost.
I Milosevic polako nestaje na sceni.
Meni je to pokazatelj da omladinska skola ne odradi ono sto treba i da ne pripremi igrace za seniorski fudbal. Sa mnogo tehnicko- taktickih, pa i fizickih nedostataka izlaze iz nje.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Maki
Posts: 1112
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 17. kolo: par - VOJVODINA, subota 15.30č

Post by Maki »

Ranko je demagog, nema on pojma o ovom poslu. Samo neznalica ili zlonameran čovek bi posle Zvezde opet ovako masakrirao našu levu stranu sa Malbašićem i Giorbelidzeom. Već posle prvog poluvremena je trebalo da gubimo 0:3.
I molim forumaše koji ga brane, tako što napominju da opet nije igrao Indio, da se sete da čovek slepo forsira sistem sa dva zadnja vezna čak i kada nema nijednog. Promenio je 8 levih bekova, a na poziciji dva DM su mu igrala 4 igrača, od toga Miletić tek samo malo.
Ne daje šansu mladim igračima već mu je uvek samo jedan bonus u igri, a rezultati nikakvi. Najgora odbrana u ligi, a igrala mu samo četiri štopera u rotaciji i jedan golman (mislim da je Toroman branio samo Kup?). Kakav bre prelazni rok da odradi, o čemu vi to?! Nek pakuje kofere i da se dovede ozbiljan trener.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 17. kolo: par - VOJVODINA, subota 15.30č

Post by Deep Purple »

Nisam gledao utakmicu osim pregleda meča pa sebi ne bih davao za pravo da nešto komentarišem današnji meč.

Ranko nije selektirao sastav, osim završnice prelaznog roka nije učestvovao u sklapanju tima. Ranko je najmanji krivac za ovakvu situaciju. Ja ovde najviše krivim našeg SD-a koji je po meni uradio katastrofalan posao i o tome bih mogao da napišem doktorski rad.

Ja ovde najviše branim Ranka iz razloga što znam da će posle prvih loših mečeva odmah biti na stubu srama i da će se tražiti njegova zamena.

Godinama tonemo sve dublje i dublje i umesto da nešto promenimo mi radimo po istom principu i odmah tražimo da se trener smeni, umesto da za sve ovo vreme ne shvatimo da to tako ne funkcioniše.

Svi smo mi različiti i različito sagledavamo situacije ali moramo malo da stanemo na loptu, da razmislimo kako šta funkcioniše, da pokušamo da se postavimo na tuđu poziciju i da sagledavamo iz njihove perspektive.

Jasno je da mi nemamo individualno bolji tim ni od Pazara, Čukaričkog ni Tsc-a a o blizancima i da ne govorimo.

Mi godinama ne radimo kako treba da bi sve mogli da ispravimo tako brzo.

Jednostavno, nekad mora da se stane, ne piše vruće glave već da se sačeka jutro i hladnije glave nešto ne piše.

Meni su opet po ko zna koji put sjebali dan ali opet biram da smireno rezonujem i reagujem.

Na kraju krajeva nisam ni ja nikakav faktor pa ne znači da sam u pravu ali tražiti smenjivanje Ranka je za mene stvarno previše.

Stalno pričamo o nekom kontinuitetu, evropskim fudbalskim standardima, strpljenju i razumevanju i kada god to o čemu se piše treba da pokažemo mi poseremo svoje reči.


Čovek se drži za reč a vo za rogove.

Samo strpljenje, ne menja se ništa tako brzo. Ja od maloh nogu gajim simaptije ka Arsenalu i recimo Emery-a sam jako cenio i bilo mi je žao što su ga igrači “prodali” i onda je dobio otkaz i onda je na klupu seo Arteta kog samk ao igrača cenio ali ne i kao trenera i kada je prvi sezonu priveo kraju sa 7-8 pozicije ja sam prvi govorio da ga treba smeniti a evo šta čovek napravi i kako mi je začepio ista.

Ranko mora da dobije odrešene ruke, dovede fudbalere tamo gde on misli da treba, da se pozdravi sa onima za koje misli da treba. Fudbal je kompleksna igra.

Lazetića ne mogu da smislim ali čovek je izgradio sistem na upravo tom poverenju koje je dobio od čelnika Tsc-a.

Ovom timu fali 3-4 igrača minimum.

Već sad treba tražiti način raskidanja ugovora sa Vukićem, Kajevićem, Malbašićem itd…

Možda čak i sa Bolingijem ako nije više za profesionalni fudbal, naravno na jedan ljudski način uz isplatu nekog dela ugovora.

Mi imamo jako puno problema što onih za koje smo sami odgovorni što za neke na koje nemamo uticaja.

I Giorgbelidze treba da dobije još malo vremena, možda je Ranko sa njim i pogrešio u prethodnom periodu pogotovo što ga je vratio ranije na teren možda nego što bi trebalo i to protiv najkvalitetnijih rivala a bio je povređen.

Mnogo faktora ima koji utiču na celokupnu sliku mi moramo da odradimo dva ozbiljna prelazna roka sa jasnom idejom da bi mogli tek tako da menjamo trenere. Kada Ranko bude odradio dva kompletna prelazna roka i ekipa izgleda ovako onda treba da leti ali do tad ne treba da bude kritikovan na nivou da leti sa klupe. Treba kritikovati ali konstruktivno.

Nama problemi leže kao što reče Voja najviše na bekovskim pozicijama, u veznom redu i na mestu centarfora.

partizan je ma hteo neko da prizna ili ne individualno jako kvalitetniji od nas ali ja još uvek stojim iza toga da oni mnogo bolje rezultatski izgledaju nego što je realno stanje. Individualno su dobri ali njihov tim je kao i naš sklepan zbrda-zdola.

Mi nismo i stanju da dovedemo Saldanju, Zahida i Kanute-a i da bez sistema opet imamo takav individualni kvalitet koji pravi razliku.

Mi da smo bili pametni već pre dva meseca bi Seku Sanogo potpisao kod nas i bio makar alternativa Indi-u.


Marko Jovanović ima ovaj zimski prelazni rok da dovede ovaj tim u red kako zna i ume ili su mu dani definitivno odbrojani u ovom klubu.

Toliko sezona smo bacili u poslednjih par decenija da bi opet to radili, ponavljamo iste greške a nadamo se drugačijem ishodu.

Svi smo mi besni i izrevoltirani nakon poraza, svi ovo shvatamo previše emotivno što je i normalno jer se pronalazimo u ovom klubu ali samo na trenutak nekada treba da zastanemo i smirimo se a onda da razmislimo šta nam je to isto donelo u prethodnim slučajevima kada smo tako reagovali.

Sad za promenu treba malo da stanemo i pružimo podršku treneru.

I ja ću hiljadu puta ponoviti, veliki kiks je napravljen što se nije sastalo sa Zbiljićem ne iz razloga što bi on rekao nešto epohalno i što bi to dobilo ne znam kakav ishod već jednostavno da se svi mi približimo klubu, da se napravi tako neka promena, tu je možda moglo da dođe i do nekog rešenja od onoga da neki ljudi idu na konferencije, da postavljaju pitanja, da se napravi nešto kao neka skupštinska ili bilo kakva varijanta gde bi se na svaka tri četiri meseca vodila neka konstruktivna diskusija, rezime urađenog i još hiljadu i jedna stvar. I mislim da smo napravili veliki grešku što to nismo izgurali.

Previše se klub udaljio od nas i mi od njega, ovo mesto ima težinu i to treba da koristimo. Ima klubova sa mnogo više navijača čiji klubovi još više pate od našeg ali se ti ljudi drže zajedno i opet rade na nekom poboljšanju.

Imamo primer Aris-a kluba koji je mlađi od našeg samo 19 dana. Koji nije uzeo trofej pedeset tri godine, smatraju se i pored svih raznih problema velikanima i imamo puno sličnosti sa niima, opet kada, vidim brojke, tu povezanost i ostalo uvek pomislim a zašto mi ne možemo ovako?

A oni su realno u još goroj poziciji.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 948
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 17. kolo: par - VOJVODINA, subota 15.30č

Post by Mare_Liman »

Ја разумем фрустрације,вреле главе, сланинарски менталитет и остало, али дајте људи мало реалности, па погледјате њихова имена, њихову екипу, њихово финансијско стање, кад би смо ми могли да имамо онакве странце који толико праве разлику? Па ваљда пола вас што критикује је било на стадиону у другом колу кад смо буквално декласирани и кад смо гледали једно од најгорих полувремена у последњих 10 година нашег клуба и то под човеком који је селектирао екипу, одрадио припреме и који је био 6 месеци тад у клубу, колики смо већи егал били и са циганима и гробарима на њиховом стадиону, па претходна 2 пута смо декласирани 4-0 уз тоталну немоћ, партизан јуче јако тешко долазио до шанси, после тамо у другом полувремену кад смо стали је то већ било лакше... Ми немамо два квалитетна задња везна, шпица, они буквално на свакој позицији имају играча који ће ући и неће бити на губитку или ће можда чак и добити на квалитету или неким другим сегментима игре... Прошла су нам 3 најтежа меча релативно у сезони, сад доста лакши распоред у односу на конкуренте... Прелазни рок, припреме па да видимо где смо и шта смо и какав је Ранко заиста стручњак, да ли да остаје ил да се разилазимо...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
Savcic Luka
Posts: 335
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 17. kolo: par - VOJVODINA, subota 15.30č

Post by Savcic Luka »

Mare_Liman wrote: Sun Dec 03, 2023 10:40 am Ја разумем фрустрације,вреле главе, сланинарски менталитет и остало, али дајте људи мало реалности, па погледјате њихова имена, њихову екипу, њихово финансијско стање, кад би смо ми могли да имамо онакве странце који толико праве разлику? Па ваљда пола вас што критикује је било на стадиону у другом колу кад смо буквално декласирани и кад смо гледали једно од најгорих полувремена у последњих 10 година нашег клуба и то под човеком који је селектирао екипу, одрадио припреме и који је био 6 месеци тад у клубу, колики смо већи егал били и са циганима и гробарима на њиховом стадиону, па претходна 2 пута смо декласирани 4-0 уз тоталну немоћ, партизан јуче јако тешко долазио до шанси, после тамо у другом полувремену кад смо стали је то већ било лакше... Ми немамо два квалитетна задња везна, шпица, они буквално на свакој позицији имају играча који ће ући и неће бити на губитку или ће можда чак и добити на квалитету или неким другим сегментима игре... Прошла су нам 3 најтежа меча релативно у сезони, сад доста лакши распоред у односу на конкуренте... Прелазни рок, припреме па да видимо где смо и шта смо и какав је Ранко заиста стручњак, да ли да остаје ил да се разилазимо...
Glavni razlog što smo juče izgubili je to što ne možemo da iznesemo tempo 45 minuta, a kamoli 90.
Početak drugog poluvremana je pripao nama (izmene su uticale na igru), pa i posle primeljenog gola smo dominirali i onda stali.
Nismo stali ni odmah nakon izjedančenja, već nekih 10-15 minuta nakon toga.

Pošto sam bio na stadionu, reći ću vam da smo igrom u tom delu utakmice totalno utišali grobare na istoku kojih je itekako bilo.
Mislim da to dovoljno govori da možemo i to mi daje elan da dolazim.
User avatar
021
Posts: 852
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: 17. kolo: par - VOJVODINA, subota 15.30č

Post by 021 »

Deep Purple wrote: Sun Dec 03, 2023 1:50 am I ja ću hiljadu puta ponoviti, veliki kiks je napravljen što se nije sastalo sa Zbiljićem ne iz razloga što bi on rekao nešto epohalno i što bi to dobilo ne znam kakav ishod već jednostavno da se svi mi približimo klubu, da se napravi tako neka promena, tu je možda moglo da dođe i do nekog rešenja od onoga da neki ljudi idu na konferencije, da postavljaju pitanja, da se napravi nešto kao neka skupštinska ili bilo kakva varijanta gde bi se na svaka tri četiri meseca vodila neka konstruktivna diskusija, rezime urađenog i još hiljadu i jedna stvar. I mislim da smo napravili veliki grešku što to nismo izgurali.

Previše se klub udaljio od nas i mi od njega, ovo mesto ima težinu i to treba da koristimo. Ima klubova sa mnogo više navijača čiji klubovi još više pate od našeg ali se ti ljudi drže zajedno i opet rade na nekom poboljšanju.
Nismo se mi udaljili od kluba, već je isti otet i okupiran od strane kriminalaca koji ga eksploatišu. Ne treba ta bagra da razgovara sa forumašima, već sa istražnim i pravosudnim organima. Dokle ćemo se praviti da je ovo normalan klub, sa normalno izabranom upravom?
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 17. kolo: par - VOJVODINA, subota 15.30č

Post by Milan »

Deep, sa dobrim delom cu se sloziti, ali nikako sa tim da ovaj prelazni rok bude presudni za Marka Jovanovica. On mora, koliko juce, da bude bivši!

Savcic Luka wrote: Sat Dec 02, 2023 11:17 pm
@Milan - izvini, jesi bio možda na zapadu?


Jesam.
POŠTO OBRAZ ???!!!
milancl
Posts: 466
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: 17. kolo: par - VOJVODINA, subota 15.30č

Post by milancl »

Ako oteramo Popovića više ne vidim ni tračak nade, ni svetlo na kraju tunela u narednih XXY godina. Nemojmo trošiti ljude koji mogu dobro da nam donesu. Zabranio bih da se više ikad spomene onaj naš bivši trener Tralala, sramota je što smo ikad doveli čoveka koji je kao trener Čuke doveo sinove u zvezdinim dresovima, da ne pričam o ostalim stvarima zbog kojih je nepodoban...

Što se tiče pozicije zadnjeg veznog, u odsustvu India bio bi i Busnić dobar. Svi mi to vidimo. Ono što sam uživo video od Miletića u zadnjem kolu prošle sezone u Topoli, rekao bih mu hvala i doviđenja. @N13 je sam to potvrdio.

Mislim da smo previše kritični prema Giorbelidzeu. Ima grešaka velikih, ali za mene strašan potencijal. Jako brz i ima strašno dobar pas, malo da popravi odbranu, tj da se cela odbrana uigra i bolje postavlja i biće to super.

Slažem se da je Marko J. trebao odavno biti bivši. Pustite Ranka bar još pola godine, pa mu sudite, ovo sve je, uz ostale okolnosti, za mene prihvatljivo.

Izvinjavam se što sam obuhvatio 2-3 teme odjednom.
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 17. kolo: par - VOJVODINA, subota 15.30č

Post by naseljekolumbija »

Доказ неспособности спортског сектора па самим тим и управе је Лакићевић у Железничару из Панчева!? Бољи су Бјека и Лазар? Супер. А боду очи и Антић и Стојковић без обзира на вероватно издашнију понуду гована не верујем да су уопште контактирани.
meshtan
Posts: 49
Joined: Mon Aug 12, 2019 3:22 pm

Re: 17. kolo: par - VOJVODINA, subota 15.30č

Post by meshtan »

Turija wrote: Sat Dec 02, 2023 11:33 pm
Voja wrote: Sat Dec 02, 2023 11:18 pm A najjace je da svi koji potpisu produzenje ugovora kao da su potpisali visemesecni godisnji odmor, jednostavno nestanu po pitanju ucinka na terenu.
Vojo, skoro da je tako. Mada kod Vukanovica nisam video nedostatak zelje, vec nemoci i snage na krilu.
E sad, zasto je pomeren iz centra na krilo, a slabasni Ivanovic na centarfora, pitanje je iz cije je to glave?
Ako je iz Rankove, onda je totalni fudbalski promasaj, ako je iz glave SD, uprave ili menadzera nije smeo pristati. Opet njemu na dusu.

PS
Vojo, bice da si u pravu i za Ivanovica. Sve vise se slazem sa tvojim misljenjem o njemu.
A jako mnogo u timu imamo tehnicki i fizicki slabih igraca, a i nestvorenih i nedoraslih mladih igraca iz omladinske skole. Na konto te nase skole i zasto je tako, preneo bih jedan komentar sa portala 021:
Kuku lele
02.12.2023 • 20:14
E moj druze...Vojvodina nije ni ranga moje dece sto igraju fudbal u kraju...Vojvodina nije sposobna da omoguci deci od 9godina da igraju besplatan fudbal vec im naplacuju 4000din mesecno clanarine i po 80eur za dresove. Bravo sampioni!
Eto zasto. Odbir dece na taj nacin je u rangu kupljenih diploma, jer time dobijamo lazne fudbalere profesionalce.
Svaka cast na komentaru. Gruja je privatizovao klub, koristi Vujadina za licno bogacenje. FK Vojvodina nema veze sa vosinim klincima osim sto koriste terene, opremu i prostorije FK Vojvodine...Sve je isto samo su im ziro racuni razliciti... na Grujin racun se uplacuje a na Vosin se ne uplacuje
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 17. kolo: par - VOJVODINA, subota 15.30č

Post by gospodinFKV »

To sta se radi na Vujadinu je vec godinama javna tajna. Mene zanima samo kakve on keceve u rukavu ima kad je preziveo vec sijaset promena u upravi, a generacije klinaca u Vosi sve losije i losije.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 17. kolo: par - VOJVODINA, subota 15.30č

Post by Voja »

Mene je Grujic kupio suzama na JNA i nekako mi tesko da poverujem u sve te vase price, iako su pretpostavljam tacne
Image
Locked