21. kolo: Radnički (KG) - VOJVODINA 2:1 (1:0)

User avatar
Pera Centar
Posts: 825
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by Pera Centar »

Maki wrote: Fri Feb 16, 2024 11:22 pm
Pera Centar wrote: Fri Feb 16, 2024 8:55 pmZa mene je svaki igrač koji obuče Vojvodinin crveno-beli dres i igra punom snagom slaninar.
Mnogo ti je jeftin taj Tvoj dres Vojvodine. Svako može da ga nosi? :roll:
Samo kvalitet igrača može i mora biti merilo ko će obuci dres Vojvodine, nažalost taj kriterijum je urišio opšti pad kvaliteta fudbala, loše uprave i loši treneri našeg kluba.
User avatar
Turija
Posts: 10741
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by Turija »

VošaNS wrote: Sat Feb 17, 2024 5:55 pm

Koliko izlizanih rečenica koje smo do sada čuli milion puta...
Ja sam prestao i da citam i da slusam te izjave. Gledam samo tv prenos, a nisam daleko od odluke da i to prestanem, ako ostane ovako.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9780
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by Voja »

Turija wrote: Sat Feb 17, 2024 6:46 pm
VošaNS wrote: Sat Feb 17, 2024 5:55 pm

Koliko izlizanih rečenica koje smo do sada čuli milion puta...
Ja sam prestao i da citam i da slusam te izjave. Gledam samo tv prenos, a nisam daleko od odluke da i to prestanem, ako ostane ovako.
A sta je sa trenerom? Da nije bilo neke guzve na treningu ili je promaja u pitanju?
Image
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3991
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by Rabba »

Rakovac wrote: Fri Feb 16, 2024 7:29 pm Radulović igra neki fudbal u rukavicama, prednji vezni Zuka ili UN garantovana impotencija, desno krilo Malbašić ili Kembel potpuno svejedno provereno ništa od njih ...
Stvarno mi je nejasno da osnovne stvari ljudi promašuju, a vodi se polemika. Desno krilo imamo igra taj u rukavicama, otkad je prispeo u klub. Zukića postaviti na mesto gde treba da igra, plejmejkera, i staviti Njegoša i Mateus Indija da mu čuvaju leđa, pa ga tek onda pljuvati, ako ništa ne bude uradio.

Zadi Seri je prednji vezni, kojeg ćemo verovatno koristiti na levom krilu.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Savcic Luka
Posts: 362
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by Savcic Luka »

Rabba wrote: Sat Feb 17, 2024 7:45 pm
Rakovac wrote: Fri Feb 16, 2024 7:29 pm Radulović igra neki fudbal u rukavicama, prednji vezni Zuka ili UN garantovana impotencija, desno krilo Malbašić ili Kembel potpuno svejedno provereno ništa od njih ...
Stvarno mi je nejasno da osnovne stvari ljudi promašuju, a vodi se polemika. Desno krilo imamo igra taj u rukavicama, otkad je prispeo u klub. Zukića postaviti na mesto gde treba da igra, plejmejkera, i staviti Njegoša i Mateus Indija da mu čuvaju leđa, pa ga tek onda pljuvati, ako ništa ne bude uradio.

Zadi Seri je prednji vezni, kojeg ćemo verovatno koristiti na levom krilu.
:lala: :cheers:
VošaNS
Posts: 785
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by VošaNS »

Rabba wrote: Sat Feb 17, 2024 7:45 pm
Rakovac wrote: Fri Feb 16, 2024 7:29 pm Radulović igra neki fudbal u rukavicama, prednji vezni Zuka ili UN garantovana impotencija, desno krilo Malbašić ili Kembel potpuno svejedno provereno ništa od njih ...
Stvarno mi je nejasno da osnovne stvari ljudi promašuju, a vodi se polemika. Desno krilo imamo igra taj u rukavicama, otkad je prispeo u klub. Zukića postaviti na mesto gde treba da igra, plejmejkera, i staviti Njegoša i Mateus Indija da mu čuvaju leđa, pa ga tek onda pljuvati, ako ništa ne bude uradio.

Zadi Seri je prednji vezni, kojeg ćemo verovatno koristiti na levom krilu.
+1
User avatar
N13
Posts: 2063
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by N13 »

Ja se sa Makijem gotovo ni i cemu ne slazem, ali ne smatram da je troler. Sta vise, cenim njegov stav (i ako mi je tesko da razumem taj stav), ali je jedinstven, drzi se toga, i to je to.
I dobro je za forum imati razlicite stavove. Zato Maki, puna podrska da nastavis po svom :cheers:

Opet, sto se mene tice, jedini merilo za prvih 11 je doprinos na terenu i treninzima, i nista vise. Niti poreklo, niti krvna zrnca, niti skola, niti istorija igraca. Jedina crvena linija koju ne bih oprostio, pa sve da je i Mesi u pitanju jeste ako je nekad taj igrac nekim postupkom ponizio/uvredio nas klub ili nas navijace.

A mene je iskustvo naucilo da ne etiketiram igrace na 'nase' ili 'njihove' dok ne zavrse karijeru, pa onda da se sumira sve. Prosao nasu ili neku drugu omladinsku skolu ama bas nista ne znaci u danasnjem fudbalu. Verujem da je Maki stariji navijac, jer je nekad u fudbalu to imalo mnogo veci znacaj nego danas. Danas igraci prave transfere vec u pionirskim selekcijama. Samim tim danas vise ne mozes reci da je igrac iz nase skole 100% nas, ili da igrac iz njihove skole nije nas, vec njihov.
Jedan Ivanic, decko kome je ceo stadion skandirao, sever pravio transparente, a zapad imao njegov baner i nakon napustanja kluba... zavrsi kod cigana. Jos ni to nije dovoljno, pa je podjebavao zapad na poslednjoj utakmici. Sta dalje da pricamo? Ako smo od njega to dobili, kako da znam da to isto necemo dobiti od svakog sledeceg iz nase skole? Nikako. Statisticki gledano 55% ove nacije navija za crvene, 40% za crne, 5% za sve ostale. Sto dalje znaci da u nasoj omladinskoj skoli (i bilo kojoj drugoj) statisticki manje od 5% ima zaista nasih, slaninara. Jednostavno svakom sledecem igracu cekati da zavrsi karijeru, pa tek onda tvrditi da li je nas ili ne. A do tada ce od mene isti tretman da imaju i Vukan Savicevic i Zukic. Na terenu cu zeleti da gledam onog ko bude u tom trenutku u boljoj formi.

Necu nikad moci da favorizujem nekog. Npr Maki (uvek je Maki primer :D ) je vise puta rekao da je Kabic CR7 za Radulovica. A objektivno, Radulovic za jedno poluvreme u Topoli pokazao (i uradio za nas klub) vise nego Kabic za 3 i po godine u klubu. A pored toga Radulovoc direktno ili indirektno doneo preko 60% bodova ove sezone (golovi, asistencije, zapocete akcije kod nasih postugnutih golova, najcesce iz kornera). Da je taj Radulovic prosao nasu skolu, ovde bi bio dizan u nebesa. A ovako ostaje nevidljiva svetla tacka ovog tima. Nikad nece imati tretman kod navijaca kakav imaju neki mnogo slabiji od njega.

I opet, Cumic (koji nije prosao nasu skolu, niti ima veze veze ni sa Novim Sadom niti sa APV) je za mene svim svojim postupcima mnogo vece olicje identiteta ovog kluba nego 90% dece iz nase skole (za sada, necu jos konacno ni za njega da tvrdim nista dok ne zavrsi karijeru).

Da ne lutam od teme previse. Sutra su 3 boda prioritet. Lako nece biti, atmosfera u timu posle proslog kola je sigurno bolja kod njih. Verujem da ce biti i na stadionu tako.
Ja sam planirao ici u KG, slobodan na poslu ovih dana. Ali sam odustao. Njihov krs stadion i igra i rezultat nase prethodne utakmice su ubile svaku zelju u meni da vozim 7 sati u jednom danu i izgubim ceo dan. Da smo pobedili, bila bi druga prica.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8878
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by Radoye »

N13 wrote: Sun Feb 18, 2024 2:13 am Statisticki gledano 55% ove nacije navija za crvene, 40% za crne, 5% za sve ostale. Sto dalje znaci da u nasoj omladinskoj skoli (i bilo kojoj drugoj) statisticki manje od 5% ima zaista nasih, slaninara.
Vidis, i na tome se treba raditi. Ako udje ispod 5% Slaninara da se dok stasaju za prvi tim taj procenat znacajno poveca, po mogucstvu priblizi 100%. Paralelno dok se uce fudbalskoj vestini, osnovama tehnike i taktike, raditi i na indoktrinaciji - ono sto se u vojsci nekad zvalo MPV, "moralno-politicko vaspitanje". Jebes mi sve meni bi pored talenta za fudbal i to bio jedan od kriterijuma da li ce neki klinac da predje u sledecu selekciju ili biti skartiran, da se ja pitam. Ko nije Slaninar morao bi da bude bas bas vanserijski talenat da bi stigao do prvog tima! :deal:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
ssnigd
Posts: 3395
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by ssnigd »

Krvna zrnca ne znace nista.
Jedina bitna stvar je profesionalnost svih zaposlenih i kvalitet obavljanja posla za koji su placeni.

Pa mi smo ovde Vukanovica, koji je i cigan i vole da ga zove predsednik, prihvatili zbog partija koje pruza na terenu. Da li mi je svejedno sto je cigan? Naravno da nije, ali obavlja posao najbolje sto moze.

Pokazite zube danas, udjite muski u svaki duel i uzmite ta tri boda.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Turija
Posts: 10741
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by Turija »

@N13
Relano, u danasnjem trenutku, si u pravu.
Da li treba da to sada prihvatimo 100%? Mislim da ne, jer gubimo identitet kluba, a nismo, niti cemo biti, u mogucnosti da se ravnopravno prikljucimo profesionalnom evropskom fudbalu ( ono o cemu je @Minja pisao i obrazlagao).

Zato podrzavam stav @Radoye, napisan iznad.

Nasa fudbalska skola i Klub mora imati taj ,,MPV", kojeg smo imali od osnivanja, pa do poslednjih nekoliko decenija, do kada su nasi igraci voleli i navijali za Vosu i imali velikog uspeha i ugleda.

Samo sa velikim entuzijazmom, uz odgovarajuce plate, posten rad i selekciju, mozemo se uspesno trkati u domacem takmicenju i do nekog srednjeg evropskog nivoa danas.
PS
Zbog tog, takozvanog, MPV blizanci imaju 95% navijaca i igraci im izvlace maksimum iz sebe, pogotovo na evropskim utakmicama ( na domacim, bas, ne moraju ).
Last edited by Turija on Sun Feb 18, 2024 9:57 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Savcic Luka
Posts: 362
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by Savcic Luka »

@Turija
Lepo sročeno. Te vradnosti, taj “MPV”, bi mogao biti napisan, prenesen na papir kao načela sa kojima omladinci rastu.
VošaNS
Posts: 785
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by VošaNS »

Ukoliko trener još nije shvatio važnost Mateusa u ekipi i danas ga ostavi na klupi, mi bodove videti nećemo, a Bandović će vrlo brzo leteti odavde.
User avatar
Sasa1969
Posts: 628
Joined: Sun Sep 29, 2013 11:29 pm
Location: Istok

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by Sasa1969 »

:lala:
N13 wrote: Sun Feb 18, 2024 2:13 am Ja se sa Makijem gotovo ni i cemu ne slazem, ali ne smatram da je troler. Sta vise, cenim njegov stav (i ako mi je tesko da razumem taj stav), ali je jedinstven, drzi se toga, i to je to.
I dobro je za forum imati razlicite stavove. Zato Maki, puna podrska da nastavis po svom :cheers:

Opet, sto se mene tice, jedini merilo za prvih 11 je doprinos na terenu i treninzima, i nista vise. Niti poreklo, niti krvna zrnca, niti skola, niti istorija igraca. Jedina crvena linija koju ne bih oprostio, pa sve da je i Mesi u pitanju jeste ako je nekad taj igrac nekim postupkom ponizio/uvredio nas klub ili nas navijace.

A mene je iskustvo naucilo da ne etiketiram igrace na 'nase' ili 'njihove' dok ne zavrse karijeru, pa onda da se sumira sve. Prosao nasu ili neku drugu omladinsku skolu ama bas nista ne znaci u danasnjem fudbalu. Verujem da je Maki stariji navijac, jer je nekad u fudbalu to imalo mnogo veci znacaj nego danas. Danas igraci prave transfere vec u pionirskim selekcijama. Samim tim danas vise ne mozes reci da je igrac iz nase skole 100% nas, ili da igrac iz njihove skole nije nas, vec njihov.
Jedan Ivanic, decko kome je ceo stadion skandirao, sever pravio transparente, a zapad imao njegov baner i nakon napustanja kluba... zavrsi kod cigana. Jos ni to nije dovoljno, pa je podjebavao zapad na poslednjoj utakmici. Sta dalje da pricamo? Ako smo od njega to dobili, kako da znam da to isto necemo dobiti od svakog sledeceg iz nase skole? Nikako. Statisticki gledano 55% ove nacije navija za crvene, 40% za crne, 5% za sve ostale. Sto dalje znaci da u nasoj omladinskoj skoli (i bilo kojoj drugoj) statisticki manje od 5% ima zaista nasih, slaninara. Jednostavno svakom sledecem igracu cekati da zavrsi karijeru, pa tek onda tvrditi da li je nas ili ne. A do tada ce od mene isti tretman da imaju i Vukan Savicevic i Zukic. Na terenu cu zeleti da gledam onog ko bude u tom trenutku u boljoj formi.

Necu nikad moci da favorizujem nekog. Npr Maki (uvek je Maki primer :D ) je vise puta rekao da je Kabic CR7 za Radulovica. A objektivno, Radulovic za jedno poluvreme u Topoli pokazao (i uradio za nas klub) vise nego Kabic za 3 i po godine u klubu. A pored toga Radulovoc direktno ili indirektno doneo preko 60% bodova ove sezone (golovi, asistencije, zapocete akcije kod nasih postugnutih golova, najcesce iz kornera). Da je taj Radulovic prosao nasu skolu, ovde bi bio dizan u nebesa. A ovako ostaje nevidljiva svetla tacka ovog tima. Nikad nece imati tretman kod navijaca kakav imaju neki mnogo slabiji od njega.

I opet, Cumic (koji nije prosao nasu skolu, niti ima veze veze ni sa Novim Sadom niti sa APV) je za mene svim svojim postupcima mnogo vece olicje identiteta ovog kluba nego 90% dece iz nase skole (za sada, necu jos konacno ni za njega da tvrdim nista dok ne zavrsi karijeru).

Da ne lutam od teme previse. Sutra su 3 boda prioritet. Lako nece biti, atmosfera u timu posle proslog kola je sigurno bolja kod njih. Verujem da ce biti i na stadionu tako.
Ja sam planirao ici u KG, slobodan na poslu ovih dana. Ali sam odustao. Njihov krs stadion i igra i rezultat nase prethodne utakmice su ubile svaku zelju u meni da vozim 7 sati u jednom danu i izgubim ceo dan. Da smo pobedili, bila bi druga prica.
Image
VošaNS
Posts: 785
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by VošaNS »

Nije mi jasna ova postava uopšte.
Rosić-Jeličić-Crnomarković-Lazarević-Petrović-Mateus-Milosavljević-UN-Radulović-Vukanović-Seri
Koja je ovo formacija, šta je ovo uopšte?
djoks
Posts: 89
Joined: Fri Jul 28, 2023 12:25 pm

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by djoks »

Малбашић на клупи коначно
Locked