22. kolo: VOJVODINA - Spartak 0:0

Locked
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

22. kolo: VOJVODINA - Spartak 0:0

Post by Grof Žekula »

Први се мачићи у воду бацају.
Ако се по јутру дан познаје...

Иако, саме по себи, контрадикторне изреке нашег живља (како када коме одговара), нити једна не осликава оно што нам се дешава у Клубу, а нарочито на терену. Све је само последица и наставак континуитета урушавања. Нити је јутро, нити је прво...Сваке године све теже бранимо углед и какво-такво поштовање стечено за ових 110 година.

Да узмемо само период од освајања Купа оне чудне 2020. године до данас, па ми на прсте једне руке можемо да набројимо полувремена (не чак ни целе утакмице) које су вредне једанаестодекадне традиције!!!

„Ја сам крив“ виче Председник. Да се нешто разјаснимо одмах – када некога поставиш и исти може да оде само ако га смениш, ту части, образа и одговорности нема!

„Ја сам крив и подносим оставку“ се чути неће. Тако да ово првонаведено може исти да окачи поменутим мачићима о реп! То не вреди ништа!

„Подржите играче“! Не, човече, маркетиншки стручњаче. Ми подржавамо ФК ВОЈВОДИНУ, а да је правде и околности какве само сањамо, нити Ти, нити они (многи од њих, сигурно), не би ни били у Клубу. Баш зато и не можемо да вас (све заједно) подржимо. Да нећете да подржимо и Спортског директора? Њему је најтеже, а не играчима. Он се и не помиње, па ето прилике то ми да учинимо.

Ако навијам за ВОЈВОДИНУ и желим јој добро, онда не желим Вас у фотељи и њих на терену. Јер не знате. Да не кажем, НЕДОСТОЈНИ СТЕ. То да не знате није срамота, а јесте то да се не преузима одговорност баш никад и нигде, а да се подршка за то тражи. То чак нема ни елементарне логике. ПОДРЖИТЕ ТО ШТО ВИДИТЕ ДА НЕ ВАЉА!!!

Да икоме у лиги кажемо ПОБЕДИЋЕМО ТЕ, не иде. Па тако ни Спартаку. Наша највећа нада на овом мечу је њихов тренер (а по победама наш најуспешнији у поменутој дугој историји), јер је исти спреман „учинити“ кад и коме затреба. Кад му се „каже“ од горе, да будем прецизан.

Па ето у недељу нама и прве пролећне победе. Е сад, ко ће од свих нас то славити, не знам.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 948
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 22. kolo: VOJVODINA - Spartak, nedelja 18.30

Post by Mare_Liman »

Гроф никад није разочарао, па тако ни сад. Војвођански дерби, без обзира на стање у клубу мислим да знамо где нам је место, Спартак у прошлом колу надигран од Лучанске Младости.

Опет једина светла тачка може бити Росић, уз неку жабицу Зерија да дођемо до бода/ова. Највећи тренутни проблем председника је што нема никакве казне, након овакве 2 утакмице мораш припретити, нема друге да гледамо како гину... Нико нема испод 10000 евра плату и боли их она ствар, имају премије, ал џабе кад нема никаквог смањена плате за лоше резултате, претње, смањивање плате, то је једини начин да се нешто "постигне" у окваквој ситуацији. Још једна ствар која доказује стање у клубу је "шок" и "реакција" наше одбране код првог гола Крагујевчана "како је могао да га види" кад је играч дао повратну што само доказује где смо и шта смо и да би пола наших играча из те позиције шутирало...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
rykerfcv
Posts: 729
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: 22. kolo: VOJVODINA - Spartak, nedelja 18.30

Post by rykerfcv »

Mare_Liman wrote: Thu Feb 22, 2024 12:43 pm Гроф никад није разочарао, па тако ни сад. Војвођански дерби, без обзира на стање у клубу мислим да знамо где нам је место, Спартак у прошлом колу надигран од Лучанске Младости.

Опет једина светла тачка може бити Росић, уз неку жабицу Зерија да дођемо до бода/ова. Највећи тренутни проблем председника је што нема никакве казне, након овакве 2 утакмице мораш припретити, нема друге да гледамо како гину... Нико нема испод 10000 евра плату и боли их она ствар, имају премије, ал џабе кад нема никаквог смањена плате за лоше резултате, претње, смањивање плате, то је једини начин да се нешто "постигне" у окваквој ситуацији. Још једна ствар која доказује стање у клубу је "шок" и "реакција" наше одбране код првог гола Крагујевчана "како је могао да га види" кад је играч дао повратну што само доказује где смо и шта смо и да би пола наших играча из те позиције шутирало...
Posle onog poraza u Kragujevcu,lepo bih ko Vujosevic grobarima.
Trening u pola 6 ujutru pa da vidimo kako ce igrati,Sto se tice ove utakmice ocekujem poraz sa 2-3 gola u nasoj mrezi.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
CRD FCV
Posts: 1603
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: 22. kolo: VOJVODINA - Spartak, nedelja 18.30

Post by CRD FCV »

Једино очекујем или се надам да видим кораћа на терену уместо Јеличића уз Николића и Малбашића на клупи а не мора ни тамо.

Па да видимо на чему смо.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 22. kolo: VOJVODINA - Spartak, nedelja 18.30

Post by Turija »

Mislio sam da ne napisem nista o Vosi, kako ne bih kvario Grofov uvod ( a i poduze, ni rec o igracima, igri i vodjenju Kluba).
Generalno, osim golmana Rosica, Serija i delom Radulovica ( ostaje mi jos da vidim Koraca na terenu), nemamo igraca za prvih 11 ( ne racunam pozajmljene igrace). U nedelju bih mogao da zakljucim prolecnu sezonu, vec posle treceg kola.
Svi ostali u Klubu, ne bi bili prvotimci Vojvodine od 1950 do 1989, pa i do 1999. Mnogi ni u njenom dresu. Kasnije smo samo imali mali broj pojedinaca, koji su zasluzeno, ponosno i casno nosili taj dres i igrali znanjem i srcem za nasu Vosu.
Moramo imati bar 5-6 pravih igraca, da bi ostali mogli da se nadju na terenu u rotaciji. Obavezno, svi fizicki i motivaciono spremni.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1895
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: 22. kolo: VOJVODINA - Spartak, nedelja 18.30

Post by Grbavica.021* »

На последњих пет првенствених утакмица поритв Спартака четири пута одиграли смо нерешено и једном изгубили уз гол разлику 5:8...
Само да у недељу не буде као у сезони 2017/18 када су нас код куће петардирали...
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 22. kolo: VOJVODINA - Spartak, nedelja 18.30

Post by Cane »

Svako ko očekuje da će nam se Lalatović iz ovog ili onog razloga skloniti u nedelju ne poznaje dovoljno njegov psihološki profil, a ni neke prilike koje vladaju trenutno na relaciji on i uprava FKV.
Pored toga, da bi se razumele neke stvari treba znati i da "gazda" Spartaka gaji sve osim prijateljskih emocija prema FKV, ko poznaje prilike u savezu može lako zaključiti zašto je to tako.
Tako da svako ko očekuje njihovu sklanjalicu grdno greši, nema od toga ništa, živi bili pa videli. Ili će ovi naši napokon početi igrati fudbal i prestati sa zaj....anjem ili im se ne piše dobro.
Zbog svega toga, a i pored potpuno opravdanog nezadovoljstva, treba doći u nedelju u što većem broju i pružiti podršku pa da ih vidimo. Za bilo kakve drugačije poruke treba sačekati barem dok se utakmica ne završi.
Svakako očekujem da ko god da dođe na stadion, neće mu biti dosadno.
Vidimo se u nedelju.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1268
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 22. kolo: VOJVODINA - Spartak, nedelja 18.30

Post by MiSmoFKV! »

[quote=Turija post_id=222089 time=1708601956 user_id=48]
Mislio sam da ne napisem nista o Vosi, kako ne bih kvario Grofov uvod ( a i poduze, ni rec o igracima, igri i vodjenju Kluba).
Generalno, osim golmana Rosica, Serija i delom Radulovica ( ostaje mi jos da vidim Koraca na terenu), nemamo igraca za prvih 11 ( ne racunam pozajmljene igrace). U nedelju bih mogao da zakljucim prolecnu sezonu, vec posle treceg kola.
Svi ostali u Klubu, ne bi bili prvotimci Vojvodine od 1950 do 1989, pa i do 1999. Mnogi ni u njenom dresu. Kasnije smo samo imali mali broj pojedinaca, koji su zasluzeno, ponosno i casno nosili taj dres i igrali znanjem i srcem za nasu Vosu.
Moramo imati bar 5-6 pravih igraca, da bi ostali mogli da se nadju na terenu u rotaciji. Obavezno, svi fizicki i motivaciono spremni.
[/quote]

Uz svo dužno poštovanje svim igračima iz tog perioda, ali fudbal danas i fudbal iz tog perioda su dva različita sporta, pre svega taktički. Današnji tim da igra protiv bilo kog tima Vojvodine iz tog perioda bi delovao kao Sakijev Milan, ili Gvardiolina Barsa.
Edit: Ne kontam šta je sa Quote opcijom kod mene :shock:
User avatar
N13
Posts: 2029
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 22. kolo: VOJVODINA - Spartak, nedelja 18.30

Post by N13 »

MiSmoFKV! wrote: Thu Feb 22, 2024 3:04 pm Edit: Ne kontam šta je sa Quote opcijom kod mene :shock:
Klikni na svoj avatar gore desno, pa idi na User Control Panel, pa Board preferences pa Edit posting defaults. Tu proveri da li ti je opcija Enable BBCode by default: setovana na Yes.

Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 22. kolo: VOJVODINA - Spartak, nedelja 18.30

Post by Turija »

@MiSmoFKV

Mislis da bi ovaj tim Vose pobedio onaj iz 1989?
Nikada i ni po cemo - od tehnike, taktike, snage, motiva...

Ja ovde nisam uporedjivao Gvardiolinu Barselonu sa onom Vosom, vec sa onu Vosu sa sadasnjom Vosom ( i danasnja Barselona je daleko od Gvardioline).
Definitivno, sada se samo daleko vise trenira, dovode brzi i fizicki spremniji igraci. I tu se slazem da generacije pre pola veka ne bi izdrzale tempo i konkurenciju po dolasku najboljih igraca u Evropu iz celog sveta. Jer, sad je baza za selekciju Svet, a onda samo okruzenje - blize i dalje. Uz sve to, jos i ko zna kakva, stimulativna sredstva- dopinzi.
Last edited by Turija on Thu Feb 22, 2024 3:45 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 22. kolo: VOJVODINA - Spartak, nedelja 18.30

Post by Radoye »

MiSmoFKV! wrote: Thu Feb 22, 2024 3:04 pm Uz svo dužno poštovanje svim igračima iz tog perioda, ali fudbal danas i fudbal iz tog perioda su dva različita sporta, pre svega taktički. Današnji tim da igra protiv bilo kog tima Vojvodine iz tog perioda bi delovao kao Sakijev Milan, ili Gvardiolina Barsa.
Bi da ne kazem sta.

U pravu si da je moderan fudbal strasno napredovao u zadnjih 30-tak godina ali mi smo sve samo ne taj moderan fudbal. Ne sumnjam da bi se bilo koja ekipa danas iz neke od liga petice prosetala nekadasnjim Ligama / Kupovima sampiona, da bi pregazila bilo koju ekipu iz tog vremena. Ali ja sam pre 30-tak godina gledao tehnicki i takticki obucenije igrace na domacim nizeligaskim terenima nego na prosecnoj superligaskoj utakmici danas. Vecina domacih timova je staticna, kad su u posedu lopte igra samo onaj kod koga je lopta dok ostali stoje, niko se ne krece, ne otvara. Igracima fale neki od osnovnih elemenata fudbalske tehnike, prijem lopte a da se ne odbije k'o od bandere 3m, precizan pas duzi od 10-tak metara je misaona imenica a o centarsutu iz punog sprinta da ni ne pricam. Pri tome, ogromnoj vecini igraca je vec nakon 60-70 minuta dusa u nosu i posle takve generalno mlake predstave na terenu.

Plus sto se danas prodaje napolje sve sto pokaze zrno talenta pre nego sto stigne da upise dvocifren broj nastupa za prvi tim, ovde ostaju samo skartovi i matori povratnici cije su ino-karijere propale. A meni je i dalje najjaca Vosa koju sam gledao generacija s pocetka 90-tih sa Kocicem, Saulom, Govedaricom, V. Mihajlovicem... Oni su i "Bari-Tokio" zvezdu oducili od fudbala na Karadjordju a nama je danas i ova ragava zvezda koja ispada u pretkloima Evrope bauk, a ne aktuelni prvak Evrope.

Tako da kad se sve sabere mnogo smo mi danas daleko od tog superiornog modernog fudbala.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Firma kej
Posts: 170
Joined: Tue Apr 04, 2023 12:34 pm

Re: 22. kolo: VOJVODINA - Spartak, nedelja 18.30

Post by Firma kej »

Na kraju se ispostavilo ono moje za tačno da je trener sklonio dotičnu četvoricu igrača (Zukić, Malbašić, Bukinac, Đorđević), ali će verovatno Zukić biti vraćen u ekipu. Informacija koja je došla do mene, ali sam je uzeo sa dozom rezerve pa tako da očekujem da uzmete i Vi jeste da ćemo u nedelju meč početi sa 4 štopera
CRD FCV
Posts: 1603
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: 22. kolo: VOJVODINA - Spartak, nedelja 18.30

Post by CRD FCV »

Firma kej wrote: Thu Feb 22, 2024 4:10 pm Na kraju se ispostavilo ono moje za tačno da je trener sklonio dotičnu četvoricu igrača (Zukić, Malbašić, Bukinac, Đorđević), ali će verovatno Zukić biti vraćen u ekipu. Informacija koja je došla do mene, ali sam je uzeo sa dozom rezerve pa tako da očekujem da uzmete i Vi jeste da ćemo u nedelju meč početi sa 4 štopera
4 у задњој линији или баш са 4 штопера? Јер ово друго мислим да у животу видео нисам а сумњам да је ико икад.

Можда је Бандовић открио револуцију у фудбалу.
Kafa
Posts: 24
Joined: Wed Dec 06, 2023 10:06 pm

Re: 22. kolo: VOJVODINA - Spartak, nedelja 18.30

Post by Kafa »

CRD FCV wrote: Thu Feb 22, 2024 4:24 pm
Firma kej wrote: Thu Feb 22, 2024 4:10 pm Na kraju se ispostavilo ono moje za tačno da je trener sklonio dotičnu četvoricu igrača (Zukić, Malbašić, Bukinac, Đorđević), ali će verovatno Zukić biti vraćen u ekipu. Informacija koja je došla do mene, ali sam je uzeo sa dozom rezerve pa tako da očekujem da uzmete i Vi jeste da ćemo u nedelju meč početi sa 4 štopera
4 у задњој линији или баш са 4 штопера? Јер ово друго мислим да у животу видео нисам а сумњам да је ико икад.

Можда је Бандовић открио револуцију у фудбалу.
Najbolje od svega je što mi imamo samo 3 štopera u ekipi :mrgreen:
Duplof
Posts: 862
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: 22. kolo: VOJVODINA - Spartak, nedelja 18.30

Post by Duplof »

Grbavica.021* wrote: Thu Feb 22, 2024 2:14 pm Само да у недељу не буде као у сезони 2017/18 када су нас код куће петардирали...
Samo takva situacija može izazvati revolt na stadionu zbog svih ovih dešavanja, nažalost.

Slažem se sa @Cane, pogotovo za Lalatovića koji obožava da se dokazuje i bude u centru pažnje, tu priliku će dobiti baš sad u nedelju.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
Locked