26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar 1:0 (0:0)

Savcic Luka
Posts: 362
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar, subota 20.00

Post by Savcic Luka »

Podeliću svoje lično iskustvo sa Pazarom.

Do neke 19-te - 20-te sam aktivno igrao rukomet. Sezone '96 i '97 sam igrao drugu ligu i dve godine zaredom smo gostovali u Pazaru.
Iako je bila druga rukometna liga, navijanje je bilo celu utakmicu i bilo je uvreda na nacionalnoj osnovi.
Nije bilo prijatno, ali srećom nije bilo većih incidenata.
S druge strane, posle sam odlazio u Pazar poslom.
Neverovatno ljubazni ljudi i jako dobri domaćini.
Jako sam se prijatno iznenadio.
Veće sam probleme (batine) od publike doživeo na Cetinju i u Mojkovcu, znači Crnoj Gori iako smo tada i dalje bili "braća".
gospodinFKV wrote: Thu Mar 14, 2024 3:08 pm Sve je stvar ugla posmatranja.
Ja sam ubedjen da su i oni njima ono sta je nasim osnivacima i nasoj zajednici bila Vojvodina u AU. Mi mozemo sa tim da se slazemo i ne slazemo, jer smo pristrasni, ali su pristrasni i oni.
Vrlo slično.
gospodinFKV wrote: Thu Mar 14, 2024 3:08 pm ... to je sve produkt te cigansko-nacionalisticke navijacke price, jer onaj mafijasko-ratnoprofiterski izmet sa ciganskog severa mora da opere udbaske korene. Mi ne treba da budemo deo toga.
Apsolutno!!
gospodinFKV wrote: Thu Mar 14, 2024 3:08 pm
Ponovio sam ovo 1000 puta na ovom forumu, i cini mi se da ovo ne shvata samo onaj ko ne zeli. Mi bismo trebali da znamo ko smo. Takmicenje u srbovanju ostavite blizancima, jer su oni ti koji moraju da budu krvavi do ramena. Mi ne moramo. Mi smo bili to sta jesmo uvek - srpski klub iz multikulturalne sredine. To nikad nije bilo popularno. Ni kad je bilo opasno biti srpski klub, ni kad je bilo opasno biti multietnicki klub.

Batalite taj parizer nacionalizam i budite ono sta su nasi osnivaci zamislili da budemo.
Tako je! Vojvodina i FKV ima najčistiju i najnezatrovaniju nacionalnu istoriju.
Zato za FKV navijaju ljudi iz NS i koji nisu Srbi i dok je tako navijaće.


Od mene dosta na ove glupe, kvazi nacionalne teme, da se vratimo na ono zbog čega svi čekamo subotu 20h.

"Najlepši su meni dani, kada ti pobediš,
al' uspomene u mom srcu su i pobede i porazi..."

Igrači su svojom borbenošću toliko napravili lepu atmosferu da je zaista red da im se odužimo :cheers:
Vladimir
Posts: 124
Joined: Sun Aug 21, 2016 9:35 pm
Location: Telep

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar, subota 20.00

Post by Vladimir »

Dali ima nekih dešavanja oko Firme u subotu? Mislim hoće se skupljati ranije, hoće prolaziti kroz delove grada... itd. Bilo bi lepo, ipak je 35 godina.
Телеп
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2048
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar, subota 20.00

Post by Grbavica.021* »

„Ти си наша прва љубав“ – СД Војводина у посети основној школи „Јован Јовановић Змај“

Основна школа „Јован Јовановић Змај“ у Лединцима данас је угостила експедицију Спортског друштва Војводина.

ФК Војводина представљали су Андрија Радуловић, Марко Бјековић, Сеид Кораћ и Иван Вукчевић, док су представници ВК Војводина били генерални секретар Вељко Дрезгић, ватерполисти Алекса Слијепчевић, Андреј Каравић и Лука Бошковић.

Ово је друга овогодишња посета школама у округу чиме је настављена добро позната акција СД Војводина под слоганом „Ти си наша прва љубав“. У оквиру ове акције, „стара дама“ посећује основне школе у Новом Саду и околини, и за циљ има усмеравање деце ка спорту и здравом начину живота, али и поштовању основних спортских вредности, попут тимског духа и фер-плеја.

Воша је током ове акције претходно посетила основне школе: ’’Соња Маринковић“, ’’Јован Јовановић Змај“, ’’Коста Трифковић“, ’’Прва војвођанска бригада“, „22. август“, „Свети Сава“, „Жарко Зрењанин“, „Јован Дучић“, “Вељко Петровић“, “Петар Кочић“, „Ђура Даничић“, „Иво Лола Рибар“, „Ђорђе Натошевић“, „Лаза Костић“ и „Људовит Штур“.

Присутнима се за почетак обратио ватерполиста Лука Бошковић, који је открио како је почео да се бави ватерполом.

Треба давати све од себе на сваком тренингу и волети то што радите. Треба да будете срећни када идете на тренинг и да уживате у спорту. Ја сам ватерполо почео да тренирам због друштва на мору и тако је све почело – рекао је Лука Бошковић.

Секретар ВК Војводина Вељко Дрезгић открио је због чега је важно да деца сама изаберу свој омиљени спорт.

Суштина је у томе да свако верује у себе и своје могућности и да размишља у правцу да ништа није немогуће. Важно је бавити се спортом, давати све од себе, борити се и да волите то што радите, а не да вас неко тера на тренинге. Спорт треба да изаберете сами и да идете срећни на сваки тренинг – истакао је Вељко Дрезгић.

Марко Бјековић је поручио да је спорт веома битан за развој деце.

Спорт је најздравија и најважнија ствар за развој деце. Спорт вам помаже да упознате нове другаре, да живите здравије и да успут радите оно што волите – поручио је Марко Бјековић.

Сеид Кораћ је открио како је текао његов фудбалски пут до дреса Војводине.

Био је то баш дуг пут, који сам почео у Луксембургу где сам почео да играм са браћом на улици, па сам ишао преко Немачке, Шведске, Данске и Кипра до екипе Војводине. Битно је да никада не одустанете и да сваки дан дајете све од себе. Понекад је тешко бити удаљен од породице, али сам са њима често у контакту и онда је лакше. Виђамо се често, а где год сам играо, било ми је лепо, баш као што ми је и у Новом Саду – рекао је Кораћ.

Након првог дела у учионици, сви заједно су се преселили у школско двориште, где су одиграли партију фудбала, док су ученицима подељене Вошине лопте, као и распореди часова, постери са играчима и обележјима „старе даме“, али и карте за суботњу утакмицу против Новог Пазара.

Члановима СД Војводина било је задовољство да данашњи дан проведу у пријатној атмосфери ОШ „Јован Јовановић Змај“ у Лединцима. СД Војводина се овим путем захваљује домаћинима на гостопримству и позива све да постану део бело-црвене породице.

Image

Image

Image
User avatar
Milan
Posts: 4207
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar, subota 20.00

Post by Milan »

Ovo je više za “Marketing” ili “Prvi tim” temu…
POŠTO OBRAZ ???!!!
Rakovac
Posts: 118
Joined: Sun Sep 24, 2023 5:59 pm

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar, subota 20.00

Post by Rakovac »

Idem na stadion kao navijač sada već pedesetak godina. Do devedesetih godina srbovanje kao navijačka disciplina među nama najvatrenijim navijačima uopšte nije postojalo. Mi međusobno na sredini istoka, posle na malom istoku pa jugu uopšte nismo znali ko je od nas koje vere i nacije samo smo navijali za našu Vojvodinu a u navijačkom repertoaru nije bilo nacionalističkih pesama. A u Vojvodini je bilo, fala bogu da je tako, fudbalera svih fela, uostalom kao i u svim drugim klubovima. Došao je rat i stvari su se promenile počele su da se pevaju neke nove pesme po tribinama. Mada, pouzdano znam da je velika većina navijača, za moj pojam, ostala onakva kakva je bila i ranije, da nikog nisu vređali po nacionalnoj osnovi. 2012 godine igrali smo prijateljsku utakmicu u NS sa Osijekom. Bilo je oko 3000 ljudi svi smo bili na zapadu. Kada su igrači izašli na teren 90 posto ljudi je aplaudiralo i meni je zbog toga bilo drago. Deset posto je bilo Firme koja je bila na stadionu pola sata i onda su napustili stadion a svo vreme su vređali na nacionalnoj osnovi goste ali se tačno videlo da su manjina.
Idem svako leto na more u Hrvatsku, okolina Rijeke i svaki put pogledam sa svojim drugarima jednu utakmicu Rijeke(tamo su svi ludi za NK Rijekom). Kod njih isto Armada krene nekad nešto da hrvatuje ali to raja na stadionu ne prati i svi komentarišu "mulci, i još gore stvari".
Shvatam da je to sada među navijačkim grupama IN da pevaju Karadžiću, vređaju hrvate i muslimane i još neke ali duboko sam saglasan sa svim onim što je napisao gospodin FKV.
Ja znam da je Vojvodina u Pazaru uvek bila lepo dočekana od devedeset posto gledalaca i ubeđen sam da su ti njihovi ekstremi ili kako se već zovu jedna velika manjina u njihovom navijačkom puku i da su to za moj pojam obične budale.
Što neko napisa i naši kada idu u Pazar da navijaju provociraju na nacionalnoj osnovi.
Zato bi voleo da pazarce kao i sve druge protivnike dočekamo kao ljute sportske protivnike i ništa više od toga.
User avatar
Mark Renton
Posts: 133
Joined: Wed Mar 22, 2023 9:21 pm

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar, subota 20.00

Post by Mark Renton »

Rakovac wrote: Thu Mar 14, 2024 7:09 pm Ja znam da je Vojvodina u Pazaru uvek bila lepo dočekana od devedeset posto gledalaca i ubeđen sam da su ti njihovi ekstremi ili kako se već zovu jedna velika manjina u njihovom navijačkom puku i da su to za moj pojam obične budale.
Što neko napisa i naši kada idu u Pazar da navijaju provociraju na nacionalnoj osnovi.
Zato bi voleo da pazarce kao i sve druge protivnike dočekamo kao ljute sportske protivnike i ništa više od toga.
Poslednji put kad je Voša gostovala tamo na nase navijace cim su ulazili na gostujuci sektor su doleteli topovski udari sa istoka znaci gde su njihovi simpatizeri, pa ako je to lep sportski doček onda u redu
Rakovac
Posts: 118
Joined: Sun Sep 24, 2023 5:59 pm

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar, subota 20.00

Post by Rakovac »

Da se vratimo na fudbal. Očekujem lepu atmosferu i pobedu sa dva gola razlike. Ono što sam napisao na temi trener, čini mi se da Bandović ima autoritet i da one koji zaslužuju klupu odmah i šalje na istu što pozdravljam. Počeo sam da o novom treneru pozitivno razmišljam i nadam se da sam u pravu.
User avatar
Milan
Posts: 4207
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar, subota 20.00

Post by Milan »

Mark Renton wrote: Thu Mar 14, 2024 7:28 pm
Rakovac wrote: Thu Mar 14, 2024 7:09 pm Ja znam da je Vojvodina u Pazaru uvek bila lepo dočekana od devedeset posto gledalaca i ubeđen sam da su ti njihovi ekstremi ili kako se već zovu jedna velika manjina u njihovom navijačkom puku i da su to za moj pojam obične budale.
Što neko napisa i naši kada idu u Pazar da navijaju provociraju na nacionalnoj osnovi.
Zato bi voleo da pazarce kao i sve druge protivnike dočekamo kao ljute sportske protivnike i ništa više od toga.
Poslednji put kad je Voša gostovala tamo na nase navijace cim su ulazili na gostujuci sektor su doleteli topovski udari sa istoka znaci gde su njihovi simpatizeri, pa ako je to lep sportski doček onda u redu


Da,da, pazarski simpatizeri bacaju udare...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Stexman
Posts: 2577
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar, subota 20.00

Post by Stexman »

Jedino sto nas treba da interesuje i brine jeste da odnesemo pobedu. O njihovim navijacima ima ko da razmislja i tu treba da se zavrsi svaka prica. Oni su totalno ne bitni i u ovom i u svakom drugom trenutku.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8878
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar, subota 20.00

Post by Radoye »

:frown: oko cega se mi ovde mi raspravljamo...

Ljudi, ne treba nas da bude uopste briga ko nam dolazi, "MI SMO VOJVODINA a ko ste vi?", osim dva kluba niko u ovoj drzavi nam ni po tradiciji ni po renomeu ni do kolena nam nije na navijackom planu. Sta koji moj da se mi nesto cimamo oko Pazara, Lucana, Surdilice i slicnih kuraca-palaca? Treba oni jos mnogo leba da se najedu da bi postali dostojni da o njima razmisljamo. :deal:

Ona dva kancera su druga prica, pre svega zato sto kad nam dolaze puna im je tribina domacih izdajnika, nazovi-Novosadjana koji se stide sami sebe pa zajedno sa bagrom iz Beograda vredjaju svoj grad i na kraju krajeva i same sebe samo su preglupi da to razumeju.

Kakav Pazar, kakve p***e materine...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
churguzijanac
Posts: 2057
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar, subota 20.00

Post by churguzijanac »

Ne bi mi bili to što jesmo, ako u subotu ne bi usrali motku.
Cane
Posts: 1056
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar, subota 20.00

Post by Cane »

@Radoye
Slažem se potpuno, mi treba da se fokusiramo na podršku našima a ne da se bavimo bilo čijim navijačima, kojih uzgred i neće biti u NS pa je besmisleno da ih uopšte komentarišemo u kontekstu utakmice u subotu.
A inače među njihovim igračima je najmanje muslimana, ako je to uopšte i važno bilo kome. Meni koji se smatram nacionalno osvešćenim to nije ni najmanje u fokusu i isključivo ih posmatram kao sportske rivale koje treba nadigrati. To je suština a ne bilo šta drugo.
CRD FCV
Posts: 1662
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar, subota 20.00

Post by CRD FCV »

@Radoye @gospodinFKV +1

Што се самог меча тиче, каже се да тим који добија не треба мењати тако бих извео исти састав.
Међутим Банда нас је навикао да мења тако да је за очекивати промене на средини јер су ту најчешће а и најлакше јер имамо највише играча на тим позицијама.
User avatar
Maki
Posts: 1139
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar, subota 20.00

Post by Maki »

Cane wrote: Thu Mar 14, 2024 11:06 pm A inače među njihovim igračima je najmanje muslimana, ako je to uopšte i važno bilo kome.
Mi ih odnedavno imamo dvojicu i apsolutni su nam miljenici, što jasno govori da bar Slaninarima to nije važno.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3991
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 26. kolo: VOJVODINA - Novi Pazar, subota 20.00

Post by Rabba »

Što se stvari na terenu tiče, posle jednih porođajnih muka i jedne pobede gde smo sami sebi zakuvali čorbu, ovo će biti pravi ispit. Budimo iskreni, Voždovac i IMT su uz Radnik najgore ekipe trenutno u ligi. Sa druge strane, Pazar je u grupi timova koje vode dunsteri i biće pravi okršaj dvojice neznalica, u nedostatku boljeg opisa. Matiću se stolica opasno drma, verovatno i mnogo više nego Bandoviću, jer Pazar je uspeo čak i ono što mi nismo, a to je da primi gol u dubokoj nadoknadi od te iste nejači iz Voždovca. Mi generalno imamo dosta jačih 11, ali nemamo igrača kalibra ni Ljajića ni Sume. Ovo je još jedno finale za Božu Bandu, utisak jeste popravljen, ali mora da pokaže da ima igru i za konkurente. Ono što njemu i nama ide na ruku je da te sve konkurente dočekujemo, a idemo na noge autsajderima(do kraja na Karađorđu igramo sa Pazarom, Čukaričkim i u poslednjem kolu TSCom, gostujemo na vrućem mafijaškom terenu u Pančevu i u Surdulici).
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Locked