34. kolo: VOJVODINA - Čukarički 2:3 (0:2)

Nevernik II
Posts: 460
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: 34. kolo: VOJVODINA - Čukarički, sreda u 18h

Post by Nevernik II »

Badaboom wrote: Wed May 08, 2024 10:53 pm Kakva poseta,takva i igra!!

Da je poseta bila onakva kakva treba da bude za mozda i najvazniju utakmicu ligaskog dela sezone, verujem da bi i oni na terenu bili pravi!
Pri izlasku na teren su ih trebale docekati pune tribine i pesma citavog stadiona od prve sekunde,e onda ne bi bilo pitanja oko manjka motivacije i lose pripreme utakmice,onda ne postoji los dan, verujem da bi svi oni izginuli na terenu i dali 200%,pa bi verovatno i bodovi ostali na Karadjordju.

Definitivno smo najgora fudbalska publika,utakmica sezone a nas ne moze da se skupi ni 5000,a vamo hocemo 50:50 za finale kupa! Sramota!
Ovi momci na terenu,kao i klub tradicije kao sto je Vojvodina zasluzuju bolju publiku od nas,nismo mi za Vojvodinu.

Sta je tu je... Racunica je jasna,9 bodova je jos u igri,Cuka nam bezi 3,a Radnicki 5.
U poslednja 3 kola nam treba bar jedan kiks Cukarickog,i dva kiksa Radnickog (protiv nas i jos jedan),a mi vise nemamo pravo na poraz i moramo da pobedimo sve do kraja.
Pred koliko navijača igraju TSC i Čuka? Nešto nisam primetio da im to smeta da pobedjuju ovih zadnjih nekoliko godina.

Koliko puta je u zadnje dve godine bilo 4/5/6k ljudi na stadionu pa smo opet izgubili/igrali nerešeno?

Nemojte zaboraviti da smo mi u zadnje dve godine spojili možda mesec i po dana dobrog fudbala/dobrih rezultata. To što ljudi na forumu imaju samo dve frekvencije, +10 i -10 i ništa izmedju, ne znači da se ljudi koji površno prate fudbal automatski napale posle dve-tri utakmice. Odlučujuća utakmica za peto mesto u Srpskoj ligi. Stvarno veliko čudo kako ceo grad nije zbog toga stao :D
Duplof
Posts: 898
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: 34. kolo: VOJVODINA - Čukarički, sreda u 18h

Post by Duplof »

Salvador wrote: Wed May 08, 2024 11:03 pm Ja sam danas zviždao pre svega treneru, već sam napisao razloge, i zadržavam sebi pravo kao navijaču sa preko 40 godina staža da to radim.

A za Lazarevića ne znam šta da kažem pored ovoga što je gore napisano - "jeste da je loš, jeste da je sve zajebao, jeste da je kriv za golove, itd" - pa jebo ja i njemu i treneru koji ga drži takvog u timu mater ako mu takvom neću zviždati.
Poštujem stav, ali mislim da ne trebamo stavljati u isti koš neradnike (koje trenutno ova ekipa nema, zapravo) i one koji se trude. Isti ovi momci, uključujući i tog Lazarevića, su nam dali šansu da se nečemu i nadamo na kraju ove sezone. Treba ih podržati do samog kraja!

Ako mi treba da mi dajemo do znanja Bandoviću da li je bolji Bjeka, Lazarević ili bilo ko u ekipi, i da on sluša te naše sugestije, mislim da smo onda u ozbiljnom problemu. Ali slažem se da imamo bolje opcije za desnog beka od Lazarevića trenutno.
Turija wrote: Wed May 08, 2024 11:03 pm Meni ni najmanje ne smeta ako igrac ne ide na poklonjenje navijacima, ako je njegov doprinas na terenu kakav treba. Lepo je ako ode da pozdravi, ali sto bi bio obavezan? Obavezan je da igra dobro.
Ne smeta ni meni, ali ako već cela ekipa ide da se pozdravi, treba ispoštovati i biti deo kolektiva do kraja. Samo sebe tako degradira i pokazuje kako nije timski igrač, a tek ima dosta toga da prođe kroz karijeru. Ono što je pokazao na terenu je zaista izgledalo fino, šteta što ga glava koči.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
Kafa
Posts: 55
Joined: Wed Dec 06, 2023 10:06 pm

Re: 34. kolo: VOJVODINA - Čukarički, sreda u 18h

Post by Kafa »

Polako ljudi jedna utakmica bez najboljeg igrača i bez dva beka u prvom poluvremenu (Lazarević uz dužno poštovanje to nije, videli smo svi ovaj plej of šta su mu uradili redom Cvetković, Ivanić, Kalulu i danas Ivanović), nije ni Čukarički naivna ekipa.

Definitivno je izgledalo da su se igrači emotivno ispraznili posle blizanaca, a moram priznati ni ja kad sam kisnuo i video koliko je publike došlo nisam baš bio pun energije.

Dobro je da smo izgubili sada, da se malo spustimo na zemlju pre bitnih utakmica. Pobedili izgubili ovu i dalje nam je trebala pobeda protiv Radničkog da osiguramo 4. mesto.

Nadam se samo da je sada treneru jasno ko treba da bude bekovski par do kraja sezone, Mateusu to nije pozicija, tako da bih njega poštedeo kritika, kad god je odigrao zadnjeg veznog bilo je to na jednom zavidnom nivou.

Nedelja lep termin nadam se i lepom vremenu i punom stadionu, jer ko zbog ovog jednog poraza ne dođe na sledeću utakmicu i finale kupa bolje da i ne dolazi.
Sad pamet u glavu i idemo po četiri pobede do kraja :cheers:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8884
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 34. kolo: VOJVODINA - Čukarički, sreda u 18h

Post by Radoye »

Jbg mi smo majstori da kadgod nas dobro krene sami sebi pucamo u nogu. Sad se treba cupati na preostalim utakmicama i nadati se da ce ostali rezultati da nam legnu. Osim ako ne oderemo cigane u kupu, onda nas boli drska od stomaka za prvenstvo.

Al' kako kaze stara poslovica ko od kupa zivi od kupa i umire...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
ssnigd
Posts: 3402
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 34. kolo: VOJVODINA - Čukarički, sreda u 18h

Post by ssnigd »

Deep Purple wrote: Wed May 08, 2024 11:43 pm
Ja im skidam kapu za sve učinjeno u poslednjih mesec dana, gde sam imao mnogo više razloga za zadovoljstvo nego za nezadovoljstvo i to ostaje tako pa sve i da pogube sve utakmice uključujući i finale kupa do kraja sezone.

Uspeli su da preokrenu sezonu pa makar i ne bude bilo srećnog kraja na kraju ove sezone.
Deep, postujem jako tvoj stavi i cesto izdvajanje pozitivnih stvari ispred negativnih i bas zbog toga, smatram da navijaci Vojvodine ne smeju ovako (boldovano) da razmisljaju.
Mi ne smemo da se zadovoljimo sa mesec dana solidnog fudbala, u kome smo preokrenuli sezonu i onda kao ma bole me uvo oni su heroji zbog toga. Prvenstvo traje jul-maj. Logicni su padovi i na fizickom i na psiholoskom nivou.
Tvoje razmisljanje citam kao, igrali smo dobro utakicu izmedju 45. i 70. minuta, sta me zabole da li cemo pobediti na kraju.

Novi Sad zeli najbolje da gleda i da vidi zube protiv svih, a ne tri komada od Cuke i totalno razbijanje usred naseg stadiona

Nadam se da je ovo bio samo slab dan i da cemo ovaj samar znati da iskoristimo i poginemo u svakoj sledecoj utakmici.
Cigani ce iskidati u Kupu, to nece biti ni 10% ona ekipa od pre dve nedelje.

Ps. Lazarevic je decko limitiranih kvaliteta, ali nikada nije odustajao i uvek je davao maksimum na terenu. Kidao se do kraja. Mogu da zamislim reakcije da je Ivanovic odradio njega, a ne Koraca. Tako da je to lekcija i za Koraca.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3940
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 34. kolo: VOJVODINA - Čukarički, sreda u 18h

Post by Deep Purple »

@ssnigd

U pravu si, samo je poenta mog upisa da smo mnogo usrali motku u prvom delu sezone da bi sada radila kuka i motika na ove fudbalere ako ne ostvare zacrtane ciljeve. Mi smo u prvom delu izgubili sezonu ali je ova grupa igrača uspela da vrati tim u kolosek u drugom delu sezone i bori se do kraja za evropu.

Meni je i od potencijalne evrope kao petoplasirani ili četvrtoplasirani najvažnije da vidim da se izgradi tim koji sutra i kroz kvalifikacije može da sutra bude konkurentan evropi, koji može pod znacima navoda rutinski da dobija male ekipe a to je nama nama od početka prošle sezone najveći problem.

Fali još jedan ozbiljan prelazni rok gde će se zakrpiti sve što nije na potrebnom nivou a nakon toga prelazne rokove treba da svedemo na kozmetički nivo. Po jedan igrač koji je pojačanje pluz zamena za nekog ko ode.
User avatar
Salvador
Posts: 1084
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: 34. kolo: VOJVODINA - Čukarički, sreda u 18h

Post by Salvador »

Ok, slažem se da je bezveze pljuvati igrače koji se trude (taman i da sve rade pogrešno i da ponekad isti opljuju i nas navijače :D ), ali i dalje stojim pri stavu da treba pljuvati greške trenera zbog kojih gubimo.

Setimo se primera za Malbašića, insistiralo se sa njim u prvoj postavi cele prošle polusezone dok smo mnogi ovde konstantno pričali da je to promašaj, i sada se vidi da smo apsolutno bili u pravu jer se ekipa preporodila bez njega, a na kraju je i pokazao da je obično go**o.

Isto je i sa ovim kombinacijama koje sada radi Bandović, već koji put se proba nešto za šta mi kao laici lako vidimo da je greška, a dok on shvati da to ne treba da se radi, mi ćemo se već oprostiti od Evrope, i imaćemo još jednu sezonu gledanja ove blatnjave lige, dok će Kg, Topola, Čuka i Bg velikani igrati Evropu.
To je u isto vreme i još jedna sezona u kojoj će za novu generaciju Voša i dalje biti mali provincijski klub, a ne bivši šampion države veće od ove koji je nekad umalo bio prvak Evrope.

Da ne spominjem i to što i dalje nemamo stadion za Evropu, dok Bačka Topola, Loznica i Leskovac (uskoro i Kragujevac) imaju (a možda je to sve i povezano sa jučerašnjim porazom, mada ja nisam ljubitelj teorija zavere).

Izvinjavam se što mi to sve malo smeta.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1090
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 34. kolo: VOJVODINA - Čukarički, sreda u 18h

Post by Mare_Liman »

Image

КАПИТЕН ! Јајаро ћорава марш у београд !
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Turija
Posts: 10764
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 34. kolo: VOJVODINA - Čukarički, sreda u 18h

Post by Turija »

Salvador wrote: Thu May 09, 2024 10:27 am Ok, slažem se da je bezveze pljuvati igrače koji se trude (taman i da sve rade pogrešno i da ponekad isti opljuju i nas navijače :D ), ali i dalje stojim pri stavu da treba pljuvati greške trenera zbog kojih gubimo.

Setimo se primera za Malbašića, insistiralo se sa njim u prvoj postavi cele prošle polusezone dok smo mnogi ovde konstantno pričali da je to promašaj, i sada se vidi da smo apsolutno bili u pravu jer se ekipa preporodila bez njega, a na kraju je i pokazao da je obično go**o.

Isto je i sa ovim kombinacijama koje sada radi Bandović, već koji put se proba nešto za šta mi kao laici lako vidimo da je greška, a dok on shvati da to ne treba da se radi, mi ćemo se već oprostiti od Evrope, i imaćemo još jednu sezonu gledanja ove blatnjave lige, dok će Kg, Topola, Čuka i Bg velikani igrati Evropu.
To je u isto vreme i još jedna sezona u kojoj će za novu generaciju Voša i dalje biti mali provincijski klub, a ne bivši šampion države veće od ove koji je nekad umalo bio prvak Evrope.

Da ne spominjem i to što i dalje nemamo stadion za Evropu, dok Bačka Topola, Loznica i Leskovac (uskoro i Kragujevac) imaju (a možda je to sve i povezano sa jučerašnjim porazom, mada ja nisam ljubitelj teorija zavere).

Izvinjavam se što mi to sve malo smeta.
U tome je poenta.

Mi bez Evrope, nikad necemo imati tim, jer cemo prodati 2-3 najbolja igraca, pa sve iz pocetka, u zacaranom krugu, kao sve ove 3+ decenije. Stalno smo na pocetku i obecanjima.

Koliko mi dugo, npr. sada, mozemo zadrzati najbolje igrace, ako ne uradimo nista u Evropi ili jos pre, ako se ne plasiramo u evropsko takmicenje?
Deep, pricas o kosturu i doselekcije. Ali, kostur ce prvi otici iz Vose, ako nas nema u Evropi.

PS
Eto, Orban je napravio stadion ( jedini normalan u celoj APV) i tim. Nemam nista protiv, ali gde je Vojvodina, po svemu, u odnosu na TSC?
Samo pricamo o Istoriji Kluba, gradu Novom Sadu, jer nemamo o cemu drugom. Zamajavamo se neispunjenim obecanjima i olako obecanom brzinom (koja traje 30+ godina). Ko da dodje na takav poziv? Otisli i oni sto su dolazili. I kad se neki nagovestaj da, odmah se ugasi.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9839
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 34. kolo: VOJVODINA - Čukarički, sreda u 18h

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Thu May 09, 2024 10:20 am U pravu si, samo je poenta mog upisa da smo mnogo usrali motku u prvom delu sezone da bi sada radila kuka i motika na ove fudbalere ako ne ostvare zacrtane ciljeve.
Ja nikad nisam postavljao ciljeve pred Vosu. Bitno mi je da igramo lep i moderan fudbal. Ono juce nije licilo na fudbal, i bez obzira koji smo na tabeli i sta je bilo pre i sta ce biti posle. Bili smo losi i to treba kritikovati i pokusati iskoreniti. Sramotno je da Vojvodina gaji takvu tradiciju rezultata sa Cukarickim, bez obzira na plasman na tabeli. Od 5 meceva u sezoni mi njih 3x moramo rutinski tuci bez da se postavlja pitanje ko je bolji, jednom da nam se provuku uzmu bod i jednom da im se omakne pobeda. Meni ni Evropa ni trofej kupa nista ne znace ako cemo se setati po terenu i moliti se Bogu da izvucemo pobedu makar i na penale
Image
vdn slaninar
Posts: 1024
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 34. kolo: VOJVODINA - Čukarički, sreda u 18h

Post by vdn slaninar »

Нема разлога да не одемо у Европу,дајте мало позитиве.Мислим да са пар појачања можемо до група Лиге Конференције и кроз квалификације.Напредак и Младост озбиљно схватити,а са Радничким поновити игру из полуфинала Купа.За мене је изненађење било колико дуго смо играли на високом нивоу,почео сам да верујем да је то постала рутина и да ћемо сваку одиграти на том нивоу.Нема неке филозофије,фалио је Сери,а Чука је поставила игру где су нам препустили лопту,а чекали нас организовано у одбрани и са брзом транзицијом су нас решили.Ми смо очекивали отворену борбу,надигравање на средини,надмудрили су нас.Друго нико у лиги не може рачунати на сигурне победе против Чуке и Тсц,јер су то стварно квалитетне екипе,са континуитетом раста и стабилности.Чука је квалитетнија екипа од нас,као и Тсц,велика ствар је што смо дошли на ниво да можемо да их победимо,да се надигравамо са њима.Битно је да наставимо на том нивоу,да покажемо карактер,да се вратимо у форму и победимо све до краја.Да ли ће бити довољно за Европу,мислим да хоће.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3874
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 34. kolo: VOJVODINA - Čukarički 2:3 (0:2)

Post by Red Marquis »

Za finale Kupa, ako Bjeković ne bude spreman, komotno neka isproba Mateusa i na toj poziciji. Neće sigurno biti gori od Lazarevića. Daleko od toga da je on jedini problem tima, ali mnogo utiče na igru celog tima to kad imaš sa jedne strane zjapeću rupu, i to sad svaki tim koristi protiv nas.
Šesti smo, a rekao bih da smo kvalitetom u ligi peti, bolji smo od Radničkog jedino od timova ispred nas. Imaće baš dosta da se radi na leto. Jedino dobro je to što sad konačno imamo par igrača oko kojih se može stvarati kostur ekipe. Dobro je da sad idu utakmice sa timovima sa kojima možemo da se nosimo da dignemo ponovo atmosferu.
Io odio Belgrado
draganas
Posts: 199
Joined: Thu Sep 15, 2016 2:44 pm

Re: 34. kolo: VOJVODINA - Čukarički 2:3 (0:2)

Post by draganas »

Evropu 5-ti kreće iz drugog kola kvalifikacija za LK.

Zbog smešnog koeficijenta koji imamo; nismo nosioci.
Tamo te onda već čekaju; Belgijski, Holandski, Poljski; Turski timovi.

E sad kada tebe kući ovako istrese jedan Čukarički koji je izgubio SVE mečeve u grupama LK stvarno mi nije jasno o kakvoj ovde Evropi mi pričamo, o bajkama i prolasku kvalifikacija pa ulasku u neke grupe stvarno posle onog juče nema smisla govoriti.

Možda jednostavno i nismo za Evropu. Naprosto to je naša Voša, bolje da se vratimo u realnost, na ono što smo i navikli.

Ostane nam da se nadamo da i CZ može imati loš dan. To nam je jedina šansa.
VošaNS
Posts: 802
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 34. kolo: VOJVODINA - Čukarički 2:3 (0:2)

Post by VošaNS »

Do pre 2 dana smo bili puni optimizma, osvajamo kup, punimo stadion u Loznici... Dva dana kasnije stanje kao da smo ostali i bez Kupa i bez Evrope. Imamo još 9 bodova u igri ljudi, dve utakmice igramo kod kuće i to protiv Napretka i Mladosti. Nema potrebe za takvim pesimizmom nakon jednog poraza posle onakvom tempa i onakvih rezultata i igara. Bez pesimizma i svi na stadion u nedelju. Ništa nije gotovo.
ДушанФ89
Posts: 82
Joined: Thu Nov 16, 2023 6:46 pm

Re: 34. kolo: VOJVODINA - Čukarički 2:3 (0:2)

Post by ДушанФ89 »

draganas wrote: Thu May 09, 2024 2:42 pm Evropu 5-ti kreće iz drugog kola kvalifikacija za LK.

Zbog smešnog koeficijenta koji imamo; nismo nosioci.
Tamo te onda već čekaju; Belgijski, Holandski, Poljski; Turski timovi.

E sad kada tebe kući ovako istrese jedan Čukarički koji je izgubio SVE mečeve u grupama LK stvarno mi nije jasno o kakvoj ovde Evropi mi pričamo, o bajkama i prolasku kvalifikacija pa ulasku u neke grupe stvarno posle onog juče nema smisla govoriti.

Možda jednostavno i nismo za Evropu. Naprosto to je naša Voša, bolje da se vratimo u realnost, na ono što smo i navikli.

Ostane nam da se nadamo da i CZ može imati loš dan. To nam je jedina šansa.
Ако не будемо играли ми, играће Раднички. Екипа која је јесенас попила четири комада кући од Новог Пазара, и коју је Војводина победила пре десетак дана. Мислиш да ће они достојније да нас представљају?
Locked