Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
PolovinaZ
Posts: 148
Joined: Thu May 29, 2014 7:18 pm

Re: Transferi

Post by PolovinaZ »

Izvini Nikola ali moram da te pitam:zbog čega smatraš da Ćurko nije za prvi tim?...Gledao sam ga i ja ne mislim tako.Sećam se takvih izjava svojevremeno i za Krasića,kada ga je Bekvalac direktno iz kadeta ubacio u prvi tim. Ne znam kakav je stav bio za Babića prošle godine ali se ispostavilo da je sa 17. godina bio spreman. Tako su odugovlačili sa Sergejom i Mijatom koji su mogli bar polusezonu ranije da dobiju pravu priliku. Sergej čim je zaigrao sa 18.godina doneo je kvalitet. Ćurko je debitovao prošle sezone kod Sose Babića i nije mi jasno kako pola godine kasnije nije za prvi tim. Mogu da razumem da nije spreman da bude nosilac igre ali da sa 18.godina ne može da dobije određenu minutažu,to ne mogu....I Grgić a naročito Asani su pokazali ove polusezone na pozajmici da fizički mogu da se nose sa seniorima.To jeste treća liga,ali i tamo je fizička sprema na zavidnom nivou a i ako ćemo iskreno kvalitet Sloge i ČSK je na nivou drugoligaških ekipa. Taktičku i mentalnu zrelost mogu ubrzano da dostignu tako što će igrati. Sećam se kako je Gojko Kačar tragično izgledao na početku i mislio sam da nikada neće biti ništa od njega.Gurali ga,istrpeli i uzeli najviše para u istoriji kluba od transfera. Pravi trener nedostatke mladih igrača može nekako da ublaži u kolektivu. Ima trenera koji znaju bolje sa klincima i zato nije svejedno koga postaviš za trenera. Kada će Grgić,Asani,Ilić,Kočović,Spremo biti spremni za prvi tim Vojvodine?!...Imaju 19.godina i već je trebalo da se utvrdi da li imaju kvalitet za Vošu lii nemaju. Uskoro će napuniti 20.godina i stvarno je smešno tretirati ih kao klince i talente.Na primeru Ivanića se vidi koliko je igrač u stanju da napreduje posle polusezone. On je jeste napredovao u Proleteru,ali je to ništa u poređenju sa napretkom koji je postigao u Vojvodini. Za Radovića se apsolutno slažem sa tobom i protiv sam dovođenja igrača koji ne donose konkretni kvalitet.A doveli smo ih dosta,i nemam pojma koja je njihova uloga u celoj priči(Mojsilović,Zogović,Klikovac,Popara,Milko Novaković itd.)...Verovatno neke menadžerske kombinacije....
Klinci neće da čekaju jako dugo i da eventualno dobiju šansu u 20.godini...I ja ih razumem,jer oni žive od toga...Šušnjar je do svoje 21.godine odigrao samo 7 utakmica za Vojvodinu i naravno da je otišao...Slali smo ga sa pozajmice na pozajmicu,svuda igrao odlično i davao golove i nikako nije mogao da dočeka da dobije pravu šansu.Taman jedan špic ode,mi dovedemo drugog kao prvu opciju...Šta misliš koliko će još Grgić,Asani,Spremo,Ilić,Kočović,Makarić,Pankov hteti da čekaju?!Svi su 1995. godište...Pankov sada sa pravom očekuje da bude u prvoj postavi u slučaju da Babić ode.Ako se to ne desi,naravno da će hteti da ode....Nastasić,Matić,Đuričić,Sulejmani,Spajić,Meleg itd. su otišli sa 18.godina jer su videli da ih ovde tretiraju kao decu,i preko su dobili brže priliku nego što bi je ovde dobili.U Holandiji i Belgiji se momak sa 17,18 godina bez problema gura i niko ne priča o njima kao o hendikepu. Te nedostatke koje ima svaki mlad igrač rešavaju u hodu. Ovde kod nas hoće da mladi igrač stekne iskustvo i sazri bez igranja.Kako?!...Vodimo 3:0 a Džimi Marić ne pravi 3 izmene iako bi svaki klinac ubio za 10-15 minuta na terenu.Time je pokazao nepoštovanje prema mladim igračima od kojih očekuje poštovanje i lojalnost u budućnosti. Svi ste videli koliko je Lukoviću značio gol protiv Voždovca. Ti Džimijevi propusti su ogromni iz kojeg god ugla da posmatraš...Prvi put sam to video u životu a verovatno i poslednji...
,,Ove boje nikog se ne boje ....''
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4799
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Ja sam skroz za prodaju, ako ce ti novci ostati u klubu. Neka nam strani timovi ogole prvih 11 slobodno, ako cemo za te pare da namirimo dobar deo duga...
srkins
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Transferi

Post by srkins »

gospodinFKV wrote:Ja sam skroz za prodaju, ako ce ti novci ostati u klubu. Neka nam strani timovi ogole prvih 11 slobodno, ako cemo za te pare da namirimo dobar deo duga...
E kad bi se jos znalo kome koliko i zasto dugujemo,prodavali ne prodavali mi uvek ostanemo na tih magicnih 4 miliona duga i za 3 godine cemo igrati LE :deal:
limanfkv
Posts: 2839
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Transferi

Post by limanfkv »

srkins wrote:
gospodinFKV wrote:Ja sam skroz za prodaju, ako ce ti novci ostati u klubu. Neka nam strani timovi ogole prvih 11 slobodno, ako cemo za te pare da namirimo dobar deo duga...
E kad bi se jos znalo kome koliko i zasto dugujemo,prodavali ne prodavali mi uvek ostanemo na tih magicnih 4 miliona duga i za 3 godine cemo igrati LE :deal:
Uvek na 4 ?
srkins
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Transferi

Post by srkins »

limanfkv wrote:
srkins wrote:
gospodinFKV wrote:Ja sam skroz za prodaju, ako ce ti novci ostati u klubu. Neka nam strani timovi ogole prvih 11 slobodno, ako cemo za te pare da namirimo dobar deo duga...
E kad bi se jos znalo kome koliko i zasto dugujemo,prodavali ne prodavali mi uvek ostanemo na tih magicnih 4 miliona duga i za 3 godine cemo igrati LE :deal:
Uvek na 4 ?
Pa dobro za vreme Bate smo bili u plusu 4 miliona :mrgreen:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9715
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Komotno mozemo umesto FK da se zovemo TK. Koliko god da su mladi igraci dobri,sasvim je logicno da mi ubrzanom prodajom igraca gubimo i finansijski i na kvalitetu tima.I sve ovo sto se sada radi,mozda je dobro trenutno,ali na duzi vremenski period,nikako ne moze izaci na dobro.Zbog prodaje sve mladjih igraca njihova cena na trzistu opada,tj.ne dostize svoj maksimum,i samim tim klub tone.
Image
limanfkv
Posts: 2839
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Transferi

Post by limanfkv »

srkins wrote: Pa dobro za vreme Bate smo bili u plusu 4 miliona :mrgreen:
To one od Kacara orocene?
User avatar
Forza Voša
Posts: 575
Joined: Fri Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: Transferi

Post by Forza Voša »

http://www.mozzartsport.com/vesti/vosa- ... vica/92054" onclick="window.open(this.href);return false;

Malo opsirnije nego do sada.
„Hasta la Victoria Siempre!“
User avatar
Matador
Posts: 531
Joined: Fri Jun 07, 2013 2:30 pm

Re: Transferi

Post by Matador »

Koliko ce tek nakon ovog prelaznog roka biti oslabljeni centralni delovi veznog reda. Koliko ce tek sad nedostajati prva zelja struke Marko Gobeljic koji bi vec bio uigran da zameni kapitena. Koliko ce sada doci do izrazaja nestrucnost Jovanica i uskoro unapredjenog Vranjesa. Ali nadajmo se da ce mu Rasa Bebic naci sjajne zamene i pored ignorisanja zelja struke. Samo da budu pribliznog (ne)kvaliteta Stojanovica i Radovica ili mozda kao Zokin izbor Klikovac ili Ljubetov Mojsilovic. Klubu su prekopotrebni strucni ljudi. Sportski direktor i trener, ovo je sve presipanje iz supljeg u prazno, bez plana, vizije i pravog sistema.
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Transferi

Post by Nikola »

Forza Voša wrote:http://www.mozzartsport.com/vesti/vosa- ... vica/92054

Malo opsirnije nego do sada.
O visini odštete u Novom Sadu nisu želeli da pričaju, osim što su poručili da su zadovoljni. Finansijski će bolje proći sam igrač koji je devet golova u jesenjem delu sezone u Superligi to i zaslužio...
’’Odmah da kažem da nije reč o epohalnom transferu, ali će umnogome doprineti klupskom budžetu. Pre svega, naša želja je bila da izađemo u susret centarforu Veselinoviću koji je zadužio klub i koji odlaskom u Južnu Koreju rešava egzistenciju’’, poručio je predsednik novosadskog kluba Zoran Šćepanović.


Predsedniče da li je ovo ta najavljena transparentnost? Ja imam načina da saznam šta me zanima, ali to ne mogu svi. Ako ste obećali transparentnost poštujte obećanje. Transfer je veoma mali, a pre svega je želja da se rastereti budzet od velike Lazine plate i premija. Ako se odluče da otkupe ugovor slična je suma kao i za pozajmicu, a pola ide Osmaji.


Na forumu su do sada nabrojana sledeća imena kao zamena za Lazu:

Beko Fofana, Frajdej Eze, Suraka Zakaria, Serge Nyuiadzi i poslednja neproverena priča (rekla kazala) Miljan Mrdaković.

Mislim da klubu treba napadač poput Lamine Diare brz, koji može sam sebi da napravi priliku. Od ovih gore Fofana je najsličniji toj želji.
ПУШТАМ КИШУ!
united
Posts: 43
Joined: Wed Mar 05, 2014 2:10 pm

Re: Transferi

Post by united »

Evo napadaca koji igra i glavom a to svi govore da je hvalilo u napadu nije mu losa ni tehnika :)

Slobodan !

https://www.youtube.com/watch?v=m9C2t1PJuMU&app=desktop
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1271
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Transferi

Post by MiSmoFKV! »

Resenje za napad: Gosa Ilic, mozda najbolji nas omladinac posle Sergeja i Melega.
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Transferi

Post by Nikola »

united wrote:Evo napadaca koji igra i glavom a to svi govore da je hvalilo u napadu nije mu losa ni tehnika :)

Slobodan !

https://www.youtube.com/watch?v=m9C2t1PJuMU&app=desktop
Da li možeš da ga malo detaljnije predstaviš?
Visina, dosadašnja karijera, statistika i da li si ga ponudio klubu? Na snimku deluje veoma dobro za našu ligu.

MiSmoFKV

Ilić verovatno neće ostvariti predviđen potencijal.
ПУШТАМ КИШУ!
User avatar
Matador
Posts: 531
Joined: Fri Jun 07, 2013 2:30 pm

Re: Transferi

Post by Matador »

http://www.transfermarkt.co.uk/spieler/ ... e&yt0=Show
Ovo je neverovatno duga lista napadaca bez ugovora. Ima svih profila, godista, karakteristika. Potreban je samo sposoban sportski direktor sa kontaktima koji bi odabrao 4-5 igraca i ugovorio probu. Rezultat za manje para igrac duplo bolji od Frajdeja i Fofane na kome bi se kasnije moglo i zaraditi. Ali onda sportski direktori ne bi mogli da imaju svoje procente, kombinacije i plate od igraca.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1271
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Transferi

Post by MiSmoFKV! »

Nikola wrote:MiSmoFKV

Ilić verovatno neće ostvariti predviđen potencijal.
A zbog cega to tvrdis?
Post Reply