Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4820
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Od skole koja je bila sampion Srbije, koja je umela u jednoj generaciji da izbaci po 5-6 igraca za prvi tim, spali smo na to da imamo po jednog igraca...mozda...
Jako je bitno razdvojiti uslove koje imamo (koji su super) i kadra koji imamo, pocevsi od sefa omladinske skole, koji ocigledno ne rade dovoljno dobro. Ova prodaja bi bila pokazatelj kako bi omladinska skola mogla da doprinosi aktivno, kada bismo konzistentno izbacivali igrace koji mogu da donesu zaradu i kada bi se ljudi unutar iste vodili interesima kluba.

Danas nije dovoljno samo gurnuti klinca u prvi tim i pricati kako omladinska skola radi. Igraci poput Zlicica, Kordica ili Mesarovica su savrseni primeri. Taj igrac mora da bude kvalitetan na vise nivoa. Mora da bude dovoljno talentovan, kako bi postojao preduslov, i spreman da radi, kako bi se ispunio uslov, da napravi razliku u superligi. Ja ne smem ni da pomislim kakvi su klinci izvisili jer nisu imali kombinaciju u OS kod nas.
User avatar
rykerfcv
Posts: 792
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Transferi

Post by rykerfcv »

gospodinFKV wrote: Wed May 01, 2024 1:46 pm Od skole koja je bila sampion Srbije, koja je umela u jednoj generaciji da izbaci po 5-6 igraca za prvi tim, spali smo na to da imamo po jednog igraca...mozda...
Jako je bitno razdvojiti uslove koje imamo (koji su super) i kadra koji imamo, pocevsi od sefa omladinske skole, koji ocigledno ne rade dovoljno dobro. Ova prodaja bi bila pokazatelj kako bi omladinska skola mogla da doprinosi aktivno, kada bismo konzistentno izbacivali igrace koji mogu da donesu zaradu i kada bi se ljudi unutar iste vodili interesima kluba.

Danas nije dovoljno samo gurnuti klinca u prvi tim i pricati kako omladinska skola radi. Igraci poput Zlicica, Kordica ili Mesarovica su savrseni primeri. Taj igrac mora da bude kvalitetan na vise nivoa. Mora da bude dovoljno talentovan, kako bi postojao preduslov, i spreman da radi, kako bi se ispunio uslov, da napravi razliku u superligi. Ja ne smem ni da pomislim kakvi su klinci izvisili jer nisu imali kombinaciju u OS kod nas.

Ових пар генерација (06-04) је избацило добре играче Ивановић,Букинац,Јовановић и Ковачева и Бутраковића чије време тек долази можемо ту и сврстати Сукачева.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4820
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

To, nazalost, ne znaci nista jos uvek. Dok ne dobiju potrebnu minutazu i dok ih karijera ne odvede negde vredno pomena. Namerno sam izvukao neke primere koji su prebaceni u prvi tim, a gde su sada. Tog Kordica smo gledali kao naslednika Brke, dok je igrao u omladincima. Brat njegov trpao golove kome je hteo. Zlicic i Mesarovic na velika vrata usli u prvi tim.

Bas sam se setio da pogledam, recimo, onu polusezonu kad je Krivi uveo decurliju u tim, pa su nas svi nagruvali. Gde su ti klinci sad? Jedino vredno pomena je to sto je Zukic nas kapiten i sto je Top otisao u Portugal. Ostali.....

Kabic je identicno najavljivan kao Lane Jr. Gde je sada? Celih 80 minuta za juniorski tim Torina, i to je otisao tamo zato sto je otisao iz zvezde, koja ga je na ime sopstveno uvaljala na pozajmicu. Otkupiti ga nece, nema sanse. Sledeca je selidba u Nis ili Krusevac na pozajmicu. Mozda posle u Cukaricki na ozivljavanje karijere kao slobodan igrac, da proba da naplati karijeru nekim mrsavim transferom u inostranstvo, koje ce biti neki deveti esalon ozbiljnog fudbala.

Talentovani mozda jesu, ali je talentovan bio i Kordic. Bez pravilnog rada i vaspitanja u OS, kao i selekcije koja ce nam doneti 6-7 talenata po generaciji, sve je ovo jako, jako mrsavo, jer talenat nije dovoljan. Potrebno je strpljenje, kvalitetni stariji saigraci, a Lane Jr je zivi dokaz da je potreban i modikum skomnosti i vaspitanja. Kada se pogledaju igre naseg veznog reda ovog proleca, reklo bi se da ima sta da nauci i od koga, ali je decko odlucio da se kurobeca i ponasa kao da je Mesi licno kojeg je La Masia izbacila.

PS Kad kazem ''6-7 talenata'', ne mislim 6-7 milionskih transfera, vec 6-7 igraca koji imaju makar preduslov da to budu (talenat), kako bi dobili potrebnu sansu i uslove za rad. Tada cemo imati 2-3 koja mozemo prodati ovako.
limanfkv
Posts: 2842
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Transferi

Post by limanfkv »

Veliki problem prave i takozvane skole fudbala koje decu nazovi treniraju do 13. Godine nakon cega oni ne znaju ni ko su, ni gde su, a kamo li gde ce.

Skola mora da napravi neki mehanizam da se suprtotstavi istim. Ne znam da li je ikada bilo vise skola fudbala
fare
Posts: 2817
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Transferi

Post by fare »

Jel se zna nešto za Laneta jr jel ono istina što je rekao Zbilja ili imamo slučaj Kabić 2? Bilo bi zanimljivo videti kako bi malog grobarčića dočekale delije a u paketu može i njegov tatica. A odlazak u inostranstvo nema šanse pre 18 godine što smo videli u slučaju Miloševića.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4820
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Ja najvise mislim da se ovde tvrdi pazar i stavlja pritisak na klub da se ugovor revidira i da mali dobije garantovane minute.
On to nece imati nigde drugde, pogotovo ne u zvezdi. Problem je tu sto se ovde ponasa kao da je veci od kluba, dok bi tamo bio manji od makovog zrna i oberucke bi prihvatio kaljenje po raznoraznim Graficarima. To je verovatno stiglo ''iz kuce''.
Savcic Luka
Posts: 362
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Transferi

Post by Savcic Luka »

Ne ulazeći u detalje, razvoj na sportsko-poslvnom planu mi se sada čini pozitivan. Vezano za Cara razumem Vojine argumente, ali mislim da je potez više pozitivan, nego negativan. Kako za klub, tako i za Cara i verujem da je to i Carevićeva želja. Još dva pametna prelazna roka, sa ovim kosturom ekipe mi ćemo zaista imati fenomenalan tim. Verujem da se već krenulo raditi i na poboljšanju omladinske škole, ali i to će biti efikasnije kada seniorski tim konstantno bude na nivou.
Što se tiče Lazara, kao što sam rekao i ranije. Njegovo ponašanje je kao da je iznad kluba. Ne ulazeći u njegove želje da li želi da zaigra za crvene, crne, samo ponašanje nije adekvatno. Slažem se ja sa tim da je dečko talenat, da može biti lider u budućnosti, ali isto tako može biti kvarna jabuka. Daleko sam da procenim jedno ili drugo. Samo znam da se jedinstvo tima ne žrtvuje ni zbog koga. Svi koji govore kako se klub lako odriče nek budu svesni da u ovom slučaju nije klub taj koji se odriče već on. Kao što rekoh kada neko ne želi sa tobom ne treba ga siliti. Šta god da bude kraj ove sage biće dobro za klub, u to sam siguran.
vdn slaninar
Posts: 1019
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Transferi

Post by vdn slaninar »

Увек се продаја голмана за озбиљан новац гледала као џек пот.А истина је и да изградња јаке екипе креће од доброг,поузданог голмана.Што се тиче наше ситуације,више сам за продају Цара,мада ако је решено,шта и разматрамо.
Ивановић је резултат стабилизације клуба и јачања екипе,што се направило претходним трансферима.Нпр Топић да је играо у овој екипи сигурно би отишао за бар три милиона.Тако да га у циљу даљег јачања екипе требамо продати за те паре,тражити још који проценат или да игра код нас до зиме,још неки динар ућарити и срећно момче.Долазе нови играчи треба направити простора,морамо се озбиљно појачати за Европу.
VošaNS
Posts: 785
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Transferi

Post by VošaNS »

Mislim da bi Kvaku Karikari bio jako dobro pojačanje za nas. Možda i najbrži igrač PLS, može da igra na oba krila i špicu. Ove sezone je drugi najbolji strelac PLS sa 13 golova i ljubimac je navijača na Ubu. Mislim da bi se sjajno snašao pored Serija. Ima kvalitet za jake timove u Superligi.
User avatar
Turija
Posts: 10742
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Selektivno citam komentare na mocartu, posle poraza crnih, i naidjem na komentar da je Kuntic pronasao novo pojacanje za Vosu?

PS
Ti stranci u Ubu nisu losi. Mozda bi taj Kvaku Karikari bio okej za Vosu?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
rykerfcv
Posts: 792
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Transferi

Post by rykerfcv »

Turija wrote: Fri May 03, 2024 12:27 pm Selektivno citam komentare na mocartu, posle poraza crnih, i naidjem na komentar da je Kuntic pronasao novo pojacanje za Vosu?

PS
Ti stranci u Ubu nisu losi. Mozda bi taj Kvaku Karikari bio okej za Vosu?
https://www.transfermarkt.com/francisco ... ler/559602

Ako je ovo istina i ako se dovede ne bih bio zadovoljan zbog ovoga.Imamo Ivanovica,Vukanovica i Srdjana Borovinu koji je u ovoj sezoni dao u kadetskoj ligi 33 golova na 24 utakmice.Naravno tu je i Bolingi od sledece sezone ako bude sve dobro :beg:
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
student
Posts: 93
Joined: Sat Dec 21, 2013 12:51 pm

Re: Transferi

Post by student »

Turija wrote: Fri May 03, 2024 12:27 pm Selektivno citam komentare na mocartu, posle poraza crnih, i naidjem na komentar da je Kuntic pronasao novo pojacanje za Vosu?

PS
Ti stranci u Ubu nisu losi. Mozda bi taj Kvaku Karikari bio okej za Vosu?
Mora da je na preporuku Fiera, samo uvek se posatvlja pitanje - Da li ce ga pustiti general? :greenbutt:
Duplof
Posts: 887
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Transferi

Post by Duplof »

Bolingi nam je velika enigma, pitanje je koliko od njega možemo dobiti ono što tražimo. Ne sumnjam u njega karakterno, na osnovu dosadašnjih dešavanja o njemu mislim da je velika radilica, borac i profesionalac, ali to nekad nije dovoljno.

Čovek je bio u životnoj opasnosti, čak se ni ne zna kako je došao u tu situaciju, i sad neko da očekuje neki maksimum od njega je zaista bezveze. Opet, u klubu i lekari sigurno bolje znaju od nas da li on može ponovo na teren, a verujem da ni njima nije baš svejedno.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4820
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

rykerfcv wrote: Fri May 03, 2024 12:54 pm
Turija wrote: Fri May 03, 2024 12:27 pm Selektivno citam komentare na mocartu, posle poraza crnih, i naidjem na komentar da je Kuntic pronasao novo pojacanje za Vosu?

PS
Ti stranci u Ubu nisu losi. Mozda bi taj Kvaku Karikari bio okej za Vosu?
https://www.transfermarkt.com/francisco ... ler/559602

Ako je ovo istina i ako se dovede ne bih bio zadovoljan zbog ovoga.Imamo Ivanovica,Vukanovica i Srdjana Borovinu koji je u ovoj sezoni dao u kadetskoj ligi 33 golova na 24 utakmice.Naravno tu je i Bolingi od sledece sezone ako bude sve dobro :beg:
Borovinu bih prvo prosledio u PLS. Ima 17 godina, treba ga razvijati jos.
Ako je istina za ovog brata, to znaci da mozda ide Ivanovic, mozda Vukanovic, a mozda je jasno da je Bolingi zavrsio s fudbalom. Ne bih se bunio, jer decko trpa i ne pita.
User avatar
021
Posts: 858
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: Transferi

Post by 021 »

Ako sada krenu da prodaju najbolje igrače čim naiđe prva ponuda, džaba smo krečili i mukom sklapali ovaj tim. Pruža nam se jedinstvena prilika da se klub izdigne na viši nivo - to bi se desilo ako bismo uspeli da izborimo grupnu fazu LK. Tada bi se cene naših igrača duplirale u najmanju ruku (naravno, sve pod uslovom da ne budemo kanta za punjenje). Zbog toga u predstojećem prelaznom roku treba učiniti sve da se sačuva kostur sadašnje ekipe. Odlazak Carevića bi bio dovoljan, uz mudru doselekciju ekipe i oslobađanje od škarta (Vukić, Kajević, U. Nikolić, Jeličić, Tanjga...). Ivanovića ni slučajno ne treba prodavati.
Post Reply