Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Juzni Banat
Posts: 33
Joined: Tue Oct 07, 2014 12:51 am

Re: Transferi

Post by Juzni Banat »

Stexman wrote:Onaj Borjan je mnogo dobar golman, ako postoji sansa da se dovede treba je iskoristiti! Do tada Zakula - bog otac!
Borjan je prosle godine imao otvorenu pricu sa Sarajevom, ali nije prosao. Sad mu je sigurno skocila cena (i potraznja) ali bi mogao da se dovede, iako je sigurno da će i blizanci tražiti golmane posle ove sezone.
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Transferi matador

Post by budababa »

Dukale wrote:Koliko ja znam o svemu odlucuje Jovanovic.
Ko je taj?
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
srkins
Posts: 1429
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Transferi matador

Post by srkins »

budababa wrote:
Dukale wrote:Koliko ja znam o svemu odlucuje Jovanovic.
Ko je taj?
Lane ?
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Transferi

Post by budababa »

Lane je na zimu spominjan kao ispomoć MJ-u u Radničkom iz Niša. Posle ne znam šta je bilo od svega toga i di je ovaj završio...

http://www.juznevesti.com/Sport/Radnick ... ca.sr.html
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Transferi

Post by pedjans »

Sledeći prelazni rok biće poslednja mogućnost da ova uprava pokaže ozbiljnost, s obzirom da je tim sada u potpunosti devastiran. Očigledno je neophodno dovesti bar 4-5 igrača, i to proverenih. Fale nam bar 2 špica i bar 2 ofanzivna vezna igrača, možda i golman i levi bek... Ako i ovaj prelazni fok prođe u stilu eto nema se, kriza je, forsiramo našu decu itd, postaće jasno da je u pitanju čista prevara.
User avatar
Milan
Posts: 4113
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Milan »

Jedino sto ja ne vidim kojom magijom cemo doci u poziciju da dovedemo kvalitetna pojacanja. Klub je i dalje duzan, a materijala za prodaju bas i nema. A obzirom da nam je prodaja jedini izvor prihoda, stvarno ne znam na koji nacin bi se mogao odraditi prelazni rok, a da nisu u pitanju slobodni igraci. Pristizace nama rate od dosadasnjih transfera, ali pretpostavljam da ce to biti troseno na tekuce obaveze...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Dukale
Posts: 9
Joined: Thu Aug 07, 2014 12:50 pm

Re: Transferi matador

Post by Dukale »

Lane Jovanovic ima vise svojih igraca i on se najvise pita, cime je to zasluzio to neznam ali znam da on vedri i oblaci pa jos kad se doda Rajo onda vosi nije ni potreban sportski direktor.A ovi poltroni su tu samo da bi prezivljavali i njihova uloga je da bi se ovi krili iza njih mada je to javna tajna.Vi kao veliki navijaci vose treba da budete protiv svake uprave jer nijedna uprava ne radi u interes kluba,to vam je valjda jasno.I dok neko ne kupi vosu,zvezdu,partizan...srpski fudbal nemoze da izadje iz kanala.Da li je normalno da vi danima pisete o igracu sa tajlanda ej bre sa tajlanda uz svo postovanje tom igracu a vosa nema skauting da pokrije Srbiju gde ima mnogo ali mnogo dobrih igraca.Samo trecu ligu da isprate i drugu ligu omladinaca,imali bi za 50% jacu ekipu nego sada.
User avatar
FREAKS1994
Posts: 131
Joined: Sun Feb 24, 2008 11:29 am

Re: Transferi matador

Post by FREAKS1994 »

Dukale wrote:Aj prestani vise da pominjes Mojsilovica kad nemas pojma o cemu se radi koliko vredi.Gde si ti gledao Mojsilovica pa ga non stop pominjes u negativnom kontekstu.Kao prvo Ljube ga jeste doveo u vosu ali se on sam izborio za ugovor,koji je hteo da raskine na kraju polusezone ali ljudi iz uprave nisu hteli.Kao drugo Ljube mu nista nije pomogao vec samo odmogao po drugi put.Jagodinu je napustio zahvaljujuci Kolakovicu i verovatno Dundjerskom.A zasto ? Pa zato sto je posle tri prijateljske utakmice u antalije upao u oko skautima Tuluza koji su trazili da ide petnaestak dana u njihov kamp,naravno jagodina to nije dozvolila i umesto da mu karijera ide uzlaznom putanjom on zavrsava u radnik.A zasto?Pa zato sto posle pojavljivanja francuza Kolakovic a verovatno i Dundjerski pocinju da traze mnogo vise para od Milanovica i tu se zavrsava saradnja.Mojsilovic je to saznao tek pre desetak dana.Dundjerski se nepita nista u klubu ama bas za nista to znam provereno a ni Vranjes nesto preterano.Koliko ja znam o svemu odlucuje Jovanovic.Mojsilovic ce verovatno raskinuti ugovor na kraju sezone zato sto ce mu Toncev ponuditi vise nego dobar ugovor za nase uslove.I sad zamisli dobija vise nego dobar ugovor a odigrao je svega 150min.za radnik u ovoj sezoni.A zasto?Pa zato sto je Radnik imao skoro sve zatvoreno ove sezone i nije bilo potrebno da Mojsilovic igra jer bi sigurno dao desetak golova i imao isto toliko asistencija a videli su o kakvom se igracu radi i sigurno ne bi ostao u Surdilicu.Na kraju Ljube ce da obijasni ljudima iz uprave da nije igrao i dobice ciste papire a za uzvrat Ljube ce da uzme odredjenu kintu od Tonceva.Ja ti tvrdim da osim Gacinovica niko nije bolji od Mojsilovica a pitanje je sta bi bilo kad bi on bio zasticen kao pojedinci a ako mi neverujes pitaj nekoliko standardnih igraca Vojvodine.
Мојсиловићу, ти ли си?
Одавно нисам прочитао занимљивији пост :mrgreen:

Иначе да се надовежем... Мојсиловић неће остати у Сурдулици пошто је готово извесно да прелази у Челзи. Мурињо се лично уверио у његове квалитете гледајући га уживо на три последње утакмице које је играо за свој Радник, против Слоге (КВ), Бачке и Бежаније, и које је његов клуб завршио идентичним резултатом 0:0. Иако је на терен улазио са клупе за резервне играче и на терену провео све укупно мало мање од 80 минута у те три утакмице, то је било довољно Мурињу да пресече тако да од следеће сезоне Мојсиловић се сели у Лондон. О каквом се играчу ради најбоље говори чињеница да заправо он следеће сезоне неће ни бити у комбинацији за састав Челзија јер је португалски стручњак проценио да ће његов тим и следеће сезоне бити апсолутно доминантан у Премијер лиги, тако да Мојсиловића заправо купује како неко од конкурената не би био бржи у довођењу овог суперталентованог играча и по његовој причи Мојсиловић ће заиграти тек у сезони 2016/17 када се остали тимови приближе Челзију по квалитету.
User avatar
ernesto
Posts: 1202
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Transferi

Post by ernesto »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Matador
Posts: 531
Joined: Fri Jun 07, 2013 2:30 pm

Re: Transferi

Post by Matador »

Lane ima svojih igraca u generacijama 98 i 2000. Nema veze sa prvim timom. Prvi tim se pitaju Ljube, Zaga, Vorkapa i ekipa iz kafe-kladionice. Samo sve je to dza-bu, tanko i FKV nema koristi od toga. Bice jos jedan tanak prelazni rok, mozda ce mazati navijacima oci sa strancima, kasnice se sa vizama, nece biti novca za probe, ali zato se ima za tri hiljade mesecno za Ljubeta i Vranjesa. A transparentni bi mogli da kazu koliku platu ima Aleksandar Dundjerski, urednik sajta, kordinator mladjih selekcija itd. A da Aleksandar se javlja samo Balsi, mi ostali smo sada II liga za njih. Kad dobijate platu javite sportskim direktorima ili okacite na oglasnoj tabli u kladionici da ce uskoro prelazni rok i da treba vec sad raditi.
User avatar
Turija
Posts: 10623
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

limanfkv wrote:Svako od tih mladih mora da dobija sansi i sansi. Setite se samo npr. Kacara na prvih desetak utakmica, ko bi tada rekao da ce Gojko postati ono sto jeste? To je najtezi posao trenera da odredi pravi tajming kada ce neki igrac da dobije pravu sansu. Nekada je prerano, nekada je prekasno.
Dodao bih i mesto u timu, kao ključni faktor.
Gojka su šetali od centarhalfa, preko centarfora, pa do zadnjeg veznog.Na kraju je ipak ostao kao zadnji vezni, zbog svojih fizičkih predispozicija, koje su se mogle najbolje iskoristiti na tom mestu u ekipi.
A sada, da se vratim na naš današnji tim.
Gospodin Dunđerski je naveo da nam sledi veliki igrački remont i mislim da je debelo u pravu.Ja sam odgledao svaku našu utakmicu na TV i ovu poslednju sa Radom uživo i došao do istog zaključka, kao većina članova ovog Foruma.Da pokušam da napravim presek po pozicijama:
Golmani
Žakula treba da ostane.Milinkoviću ne znam status za sledeću sezonu, ali u ovoj je pravio mnogo grešaka i veoma slabo napredovao, tako da nam još jedan golman sigurno treba. Da li iz našeg podmalatka ili sa strane, ali se to pitanje mora rešiti.
Desni bek
Vasilić ostaje, međutim, treba da dobije ozbiljnu konkurenciju.Igra na snagu i iskustvo,ali ima dosta manjkavosti u njegovoj igri u odbrani (ostavlja prevelik prostor protivničkom igraču), dok u napad retko ide.Odlično baca aut lopte.
Levi bek
Po meni, treba tražiti potpuno novo rešenje.Nastić je obećavao, ali je stao u razvoju i u trenutnoj fazi nije prvi levi bek za Vošu.Može da bude rezerva.Radovoć ni to.Nema brzinu, nema duel igru.Možda ima centaršut, ali to je jako malo da bi igrao na mestu beka.Prodaja ili kaljenje.
Štoperi
Pekarić nedvosmisleno.Bez njega odbrana ne postoji.Drugi štoper, ne znam.Tu je Pankov (ali on meni kao nekad Stošić - nizak za štopera, a nedovoljno brz za beka).Sad se vraćam na post Limana o Kačaru.Treba isto tako Pankovu naći pravo mesto.Možda je ono baš kao i za Gojka?
Vezni red
Samo Ivanić (bez njega vezni red ne postoji) i Makarić (Tumbasović u rezervi).Ostali aut (pozajmica ili prodaja).Bar 2 nova imena treba u našoj vezi.
Krila
Asani, uz velik rad.Ostali aut (pozajmica ili prodaja).
Špic
Meri i dovesti još jednog proverenog igrača.Ćurko pozajmica.Stojanović prodaja.

Odlična je stvar saradnja ili već kako to zovu preuzimanje Proletera.Mislim da u svakom klubu iz tog ranga ima barem 3-4 bolja (ili perspektivnija) igrača od onih koji trenutno igraju u Voši.
Jako je važno da steknemo pravo igranja u Evropi i da sada kadrovski pripremimo ekipu za narednu(e) sezonu(e).
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Transferi

Post by pedjans »

Mislim da je činjenica da u ovom trenutku nemamo nijednog pravnog napadača. Za Merija niko ne zna kakav je, očigledno nikada nije ni igrao protiv nekog iole ozbiljnog tima a i imao je vrlo tešku povredu. Možda i ima neki kvalitet, ali to za sada niko ne zna. Potrebna su nam bar 2 špica i 2 ofanzivna vezna. Igrači tipa Abu, Enver, Mereba i sl. Naravno, ne moraju biti baš toliko dobri, ali bar da su pristojni i iskusni, klinaca imamo svojih koliko hoćeš. Slažem se za golmana i levog beka, ali smo sada potpuno bez ofanzivnog dela tima i to je najvažnije rešiti. Nesumnjivo će se morati bar nešto platiti tim igračima, ako hoćemo da dovedemo igrače koji će igrati besplatno onda će i njihov kvalitet biti takav. Naravno, moguće je da se i za male pare dovede dobar igrač, ali to teško da je moguće za našu upravu koja se ovako proslavila u zimskom prelaznom roku.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3938
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Ovu ekipu treba osloboditi malo škarta, ojačati pojedine pozicije i ono što nikad nismo uradili, a to je uigrati ih. I prestati sa suludim trošenjem igrača na pozicijama koje, ajde što nisu njihove, nego im uopšte ne leže po konstituciji(Da li recimo Nastić nije mogao da zaigra levo krilo umesto što smo tamo trpali Lukovića, Makarića pa i Ivanića, koji su tamo praktično neupotrebljivi?)

Golmani: Žak broj 1. Rockov i Kordić rezerve. Vanju vratiti u ManU, Jovanića isterati.

Desni bek: Vasilić, Puška, Nikolić - dovoljno

Levi bek: Nasta moguće ide. Kočović i Radović.

Halfovi: Pekar, Pankov, Đurić, Fimić. Malo li je... Milku uručiti papire. Babić završava sa Vošom.

Veza: Tumba(Iskreno ne znam zašto ne volite ovog čoveka...) - Luković - Ivanić. Sekulić(bliže golu) i Makarić(zamena za Tumbu ili Lukovića) vrlo slabi ove sezone a i trpani na pozicije koje im ne odgovaraju. Karanova nismo videli kako valja, Kohiju uopšte, Desančić tek ulazi u tim, Boba trpan na krilo... Rogač ništa nije doneo timu, treba ga prodati... Puška bi mogao da donese dodatnu dubinu tu kao zamena Ivaniću ili Lukoviću. Meni ovde fali možda jedan igrač da to sve poveže...

Krila: Stamenić, Spremo, Asani. Barem dva krilna igrača nam fale, da dopune ovaj spisak... Mijat ide, nek mu je sa srećom

Špic: Merija podrobno isprobati na pripremama, Ćurko mora da ostane, sledeće sezone očekujem golove ali ili treba da menjamo stil igre, ili da igra kao drugi špic... Stojanović na klupu a tu je i Grgić. Ne znam šta bih rekao... Naš stil igre sa nabijanjem lopte na špica iz odbrane ne odgovara ni Stojanoviću a pogotovo Ćurku i Grgiću. Možda jednog jakog iskusnog špica uzeti, idealno Engleza iz lige 2 sa jedno 1.95 visine, da mlati protivničke odbrane :mrgreen:
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Transferi

Post by laki »

Sto kaze moj drugar, a ja potpisujem svaku rec: "Onda kada primis prvi jedan dinar od Vose i na taj nacin (finansijski) se okoristis o klub, vise nista nije isto i ti vise nisi pravi navijac!"

Tako da svi koji su bili u upravi na bilo kojoj funkciji a sada vise nisu, svi koji su trenutno u upravi, svi koji zele da budu u upravi a smatraju sebe navijacima, za mene njihova rec i njihova prepucavanja na foruu nemaju nikakvu tezinu. Nikom vise nista ne verujem, svi ste mi isti!

(Neki od vas su bili drugari ranije, ali su posle jedni bili sa jednom garniturom u upravi pa sad vise nisu, neki su sada u upravi itd, i sad pljujete jedni po drugima javno, optuzujete jedni drugee kako se okoriscavaju o klub... KOLIKO JE SVE TO SAMO ODVRATNO IZ PERSPEKTIVE NAS OSTALIH, NISTE SVESNI! )


A sad, sto se teme tice: Ko kaze da Tumba nije za Vosu, taj je gledao tekme preko televizora a ne na stadionu, jer na tvu se ne vidi ono sto Tumba radi bez lopte, ne vidi se koliko momak pozatvara sve sto je potrebno. Po meni, on je uz Pekara najkonstantniji igrac u nasim redovima. Ne kazem najbolji posle Nina, vec igrac koji najmanje igra po principu toplo - hladno. Uvek je na svom nivou i uvek znas sta mozes od njega da ocekujes: borbenost do maksimuma! Pa on je zadnji vezni zar ne? Jbg, nije on Kacar da sa te pozicije da 10 golova za polusezonu ;) Ali posao zadnjeg veznog odradjuje jako dobro. Dodjite na stadion pa vidite.

Slazem se sa rabom za vezni red da nam samo jos fali jedan igrac u vezi, jedan centralni vezni koji je jako dobar na lopti da poveze nasu igru. Ivanic to ne moze da uradi, on je ipak definitivno za ofanzivnog veznog, ne moze on da bude nosilac igre, da stane na loptu na sreedini terena i da bude vodja. Vranjes je ogao kad je bio u Vosi, ali momak nije hteo da trci. Igrac takvog kvaliteta nam treba ali neki koji zeli da trci a ne da se krece kao babetina (Vranjes).

Imamo dovoljno krila, ne treba nam vise krila. Zasto moramo da imamo toliki broj krila? Pa imas 3 klasicna krila, Boba moze da odigra krilo ako je potrebno. To sto ti govoris, Rabba, da nam treba jos krila, to je klasican recept da ponovo imamo preko 30 igraca na platnom spisku. Stamenic, Asani, Spremo i Boba! Sasvim dovoljno za sledecu sezonu.

Po meni treba dovesti crnog bamboklata iz Lucana kako god znamo i umemo, ISPLATICE SE! i Jednog centralnog veznog. Ostalo sve imamo!!
Image
User avatar
N13
Posts: 2009
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

Rabba wrote:Ovu ekipu treba osloboditi malo škarta, ojačati pojedine pozicije i ono što nikad nismo uradili, a to je uigrati ih. I prestati sa suludim trošenjem igrača na pozicijama koje, ajde što nisu njihove, nego im uopšte ne leže po konstituciji(Da li recimo Nastić nije mogao da zaigra levo krilo umesto što smo tamo trpali Lukovića, Makarića pa i Ivanića, koji su tamo praktično neupotrebljivi?)

Golmani: Žak broj 1. Rockov i Kordić rezerve. Vanju vratiti u ManU, Jovanića isterati.

Desni bek: Vasilić, Puška, Nikolić - dovoljno

Levi bek: Nasta moguće ide. Kočović i Radović.

Halfovi: Pekar, Pankov, Đurić, Fimić. Malo li je... Milku uručiti papire. Babić završava sa Vošom.

Veza: Tumba(Iskreno ne znam zašto ne volite ovog čoveka...) - Luković - Ivanić. Sekulić(bliže golu) i Makarić(zamena za Tumbu ili Lukovića) vrlo slabi ove sezone a i trpani na pozicije koje im ne odgovaraju. Karanova nismo videli kako valja, Kohiju uopšte, Desančić tek ulazi u tim, Boba trpan na krilo... Rogač ništa nije doneo timu, treba ga prodati... Puška bi mogao da donese dodatnu dubinu tu kao zamena Ivaniću ili Lukoviću. Meni ovde fali možda jedan igrač da to sve poveže...

Krila: Stamenić, Spremo, Asani. Barem dva krilna igrača nam fale, da dopune ovaj spisak... Mijat ide, nek mu je sa srećom

Špic: Merija podrobno isprobati na pripremama, Ćurko mora da ostane, sledeće sezone očekujem golove ali ili treba da menjamo stil igre, ili da igra kao drugi špic... Stojanović na klupu a tu je i Grgić. Ne znam šta bih rekao... Naš stil igre sa nabijanjem lopte na špica iz odbrane ne odgovara ni Stojanoviću a pogotovo Ćurku i Grgiću. Možda jednog jakog iskusnog špica uzeti, idealno Engleza iz lige 2 sa jedno 1.95 visine, da mlati protivničke odbrane :mrgreen:
Vratiti Mitoševića i Šušnjara iz Jagodine, dovesti nekog brzonogog afrikanca/juznoamerikanca da probija po krilu i ako Meri stvarno bude radio posao u napadu, imaćemo za 50% jači tim nego trenutno.
Osloboditi se igrača koji ne igraju, kako bi se rasteretio platni spisak i stvorio prostor za novog stranca.
Post Reply