RK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1989
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

РУКОМЕТАШИ ВОЈВОДИНЕ У ФИНАЛУ ПЛЕЈ-ОФА СУПЕРЛИГЕ: Пешић и Лучин водили до победе

Image

Рукометаши Војводине савладали су Динамо са 27:25 по други пут у серији и тако оверили пласман у финале плеј-офа. У првом мечу новосадски тим славио је након седмераца са 33:32.
Уводни минути протекли су у знаку голмана Динама Милана Косановића који је везао неколико одбрана И наговестио партију сличну првој када је имао двоцифрен број интервенција. Мучила се Воша на старту са реализацијом напада, али су пут до гола налазили са линије седам метара са које је одличан био Вукашин Воркапић. Чувар мреже гостију Фран Лучин поново је био на завидном нивоу и правио је проблем шутерима црно-жутих. Пивоти обе екипе Илија Богдановић и Лука Роган били су ефектни. Након 20 минута резултат је био нерешен 7:7, и наслућивао је на нову рукометну драму. У финишу првог полувремена гости су „додали гас” и са три гола више отишли су на предах пред одлучујућих 30 минута.

Други период је нешто боље почела Војводина, а тренер Ројевић имао је разлога за оптимизам пошто је Вукашин Воркапић постигао први гол из контре по којој је препознатљив. Каскали су гости константно, али низу дозволили Панчевцима да направе осетнију разлику. Разиграо се повремени репрезентативац Србије из редова Воше Јовица Николић, али ни то није помогло Новосађанима да преокрену резултат. На несрећу гостију, искусни Милан Косановић био је надахнут и спречио је неколико већ виђених голова. Пред завршних десет минута било је 21:21. Голом Живана Пешића новосадски тим је по први пут повео након уводног минута. Када се Воша докопала вођства није било спаса са чету Драгана Марковића. Црвено-бели су захваљујући интервенцијама Франа Лучина и искуству привели меч крају И пласирали се у финале плеј-офа Суперлиге где ће одмерити снаге са победником серије у којој се састају Металопластика и партизан.

Динамо - Војводина 25:27 (13:10)

ПАНЧЕВО: Хала Стрелиште, гледалаца: 500. Судије: Антић (Београд) и Јаковљевић (Земун). Седмерци: Динамо 6 (6). Војводина 7 (7). Искључења: Динамо 8, Војводина 4 минута.
ДИНАМО: Ћировић, Игња, Дорњеи 3, Стаменковић 3, Арсић, Богдановић 4, Перовић 7 (6), В. Стаматовић, Остојић 1, Н. Стаматовић, Косановић (9 одбрана), Костадиновић, Јездимировић, Илић 2, Павловић 4, Грозданић 1.
ВОЈВОДИНА: Лучин (12 одбрана), Воркапић 7 (7), Вуковљак, Азиз, Ратковић, Трнавац, Миленковић 2, Пушица, Рађеновић, Пешић 6, Томић, Роган 4, Ђорђић 4, Голубовић, Пуховски, Николић 4.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1989
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

НОВОСАЂАНИ У ФИНАЛУ ПЛЕЈ-ОФА РУКОМЕТНЕ СУПЕРЛИГЕ: Црвено-бели вијају 12. титулу

Image

Рукометаши Војводине савладали су Динамо у Панчеву са 27:25, а претходно у Новом Саду након седмераца са 33:32 и тако су обезбедили пласман у финале плеј-офа Суперлиге Србије.
Чета Бориса Ројевића је у другом мечу константно била у минусу, али је у последњих 10 минута одиграла најбоље што зна и уписала је важну победу за повратак самопоуздања.
Најбољи актер меча био је Вошин кружни играч Живан Пешић.

Голман српског шампиона Фран Лучин имао је 12 одбрана и поново је био један од најзапаженијих у редовима Војводине.

Имали смо две тешке и неизвесне утакмице и у обе смо показали победнички карактер. Мучили смо се у првом полувремену у Панчеву, али смо успели да збијемо редове, заиграмо боље и славимо. Победа нам много значи, успели смо да се тргнемо након Партизана и сада уздигнуте главе очекујемо финале. Следе нам три недеља одмора због паузе за националне тимове. Искористићемо то време да се одморимо, али и да се уиграмо за финале - поручио је чувар мреже црвено-белих.

Војводина ће се у финалу састати са бољим из дуела партизана и Металопластике. Шапчани су славили код куће са 32:27, а реванш се игра данас од 19 сати у СЦ Бањица.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1989
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

:cheers: :deal:
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1989
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

МАРКО ДРАШКО, ГОЛМАН РУКОМЕТАША НОВОСАДСКИХ ЦРВЕНО-БЕЛИХ: Користим сваку прилику

Одбрана је заштитни знак рукометаша Војводине и, када је играју на врхунском ниову, могу да савладају сваког противника. Добре дефанзиве нема без доброг чувара мреже, а Новосађани ове сезоне имају два одлична чувара мреже - Андреја Трнавца и Франа Лучина. Уз њих, међутим, стасава и трећи, а то је Марко Драшко.

Најстарији од браће Драшко, ове сезоне уписао је четири наступа за црвено-беле у лигашком делу Суперлиге Србије, а посебно се истакао у комшијском дербију с Југовићем, у којем је имао пет интервенција.

Привилегија је играти за екипу каква је Војводина. Свестан сам да у овом тренутку нема више простора за мене, али трудим се да искористим сваку прилику за доказивање. Сматрам да сам шансу у дуелу с Југовићем добро искористио и да је тренер Ројевић могао да буде задовољан мојом партијом. Минути у Суперлиги ми веома значе. Стрпљив сам и спреман да поново станем међу стативе у црвено-белом дресу – рекао је Марко.

Марко Драшко, поред играња за Вошу, паралелно наступа и за Инђију која у и направила искорак историјским пласманом у полуфинале плеј-офа Суперлиге Б. Ипак, Сремци до финала нису могли, пошто их је у два наврата савладала Колубара. Драшко је у текућој сезони два пута понео ласкаво признање за МВП-ија утакмице.

Три сезоне наступам за Инђију и презадовољан сам организацијом у клубу. Много су ми пружили, а поготово прилику да надокнадим минутажу коју у овом тренутку немам у Војводини. Направили смо изузетан искорак и први пут у историји клуба нашли се међу четири најбоља тима у Суперлиги Б. То нам је додатна мотивација да наставимо са радом и помогнемо клубу да оствари што бољи резултат – јасан је Драшко.

Поред обавеза на терену Марко је и студент прве године Грађевинског инжењерства на ФТН-у.

Учим од Франа и Андреја
Марко Драшко има прилику да сарађује с Андрејем Трнавцем и Франом Лучином, који имају сјајну сезону у дресу српског шампиона. О колегама голманима Драшко има само речи хвале.

Имам прилику да радим са два изузетна момка, с којима сам, пре свега, пријатељ, али имају и улогу саветника од којих заиста много учим. Бране различитим стилом и трудим се да од обојице усвојим понешто. Одлично се слажемо и много сам им захвалан на свему што раде за мене - закључио је Драшко.
fare
Posts: 2810
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: RK Vojvodina

Post by fare »

Bez Vorkapića u finalu :(
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1989
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

fare wrote: Wed May 01, 2024 10:02 pm Bez Vorkapića u finalu :(
Неће играти ни у баражу против Шпанаца...
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1989
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Рукометаши Војводине у финалу супер рукометне лиге играће против Металопластике која је у трећој утакмици савладала партизан резултатом 34:24.
Срећно момци! :cheers:
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1989
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Прва финална утакмица супер рукометне лиге одиграће се 20.маја у Новом Саду, на Сланој бари. Друга утакмица на програму је 26.маја у Шапцу.
Срећно момци! :cheers:
ДушанФ89
Posts: 71
Joined: Thu Nov 16, 2023 6:46 pm

Re: RK Vojvodina

Post by ДушанФ89 »

Наравно да бих волео да одбранимо титулу, али и ако не успеју нема везе, битно да гробље неће бити шампион. Момцима свака част на досадашњим успесима.
ssnigd
Posts: 3389
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: RK Vojvodina

Post by ssnigd »

ДушанФ89 wrote: Fri May 03, 2024 10:25 pm Наравно да бих волео да одбранимо титулу, али и ако не успеју нема везе, битно да гробље неће бити шампион. Момцима свака част на досадашњим успесима.
Momcima svaka cast sta god da urade. Ali mi se ne svidja stav samo da groblje ne uzme. j**e nam se za njih, koga to briga. Bitna je Vosa samo.
Ne smemo da dozvolimo da vide da smo ranjivi. partizan nas je naceo u Kupu, Dinamo bio blizu u obe utakmice, videcemo Sapcane. Ipak je Metaloplastika pravi rukometni klub sa tradicijom.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1989
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Металопластика је доста тврђа екипа и доста се разликује по начину игре од Динама и партизана и по мени имају јако доброг голмана за нашу лигу тако да очекујем да ће се неће завршити све у две утакмице. Момцима хвала за све идемо даље па да упишемо још једну рецку са трофејима, освојили су ове сезоне Свесрпски куп и Суперкуп играли другу рунду Лиге Европе мало им фалило у даљи круг да прођу, још титулу да освоје па да се употпуни сезона са тим. :cheers:
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1989
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ВАСИЛИЈЕ БОРОЈЕВИЋ ТАЛЕНТОВАНИ РУКОМЕТАШ: Привилегија играти у црвено-белом

Image

Новосадска Војводина прави је расадник рукометних талената. Као и претходних и ове сезоне су младе наде ,,бачене у ватру". Пружена им је шанса да се докажу у сениорском рукомету. Један у низу талената је десно крило Василије Боројевић.
Боројевић је ове сезоне за Војводину одиграо два меча и био је право изненађење. Против зрењанинског Пролетера је био прецизан четири пута док је у окршају са Убом постигао седам погодака и био је проглашен играчем утакмице. Новосадски тим је у оба сусрета уписао убедљиве победе.

Сјајан је осећај играти за шампиона државе. Уживам у Вошином дресу и што имам прилику да тренирам са сјајним играчима. Ове сезоне екипа је стварно феноменална, много је квалитетних рукометаша, актуелних и потенцијалних репрезентазиваца и част ми је што сам добио поверење тренера Ројевића - рекао је Боројевић.

Вошин крилни играч је кадетски репрезентативац Србије и нову шансу за доказивање имаће ове године у Црној Гори где ће се одиграти Европско првенство за играче до 18 година. Ово ће бити прво такмичење на којем ће наступити 24 национална тима, уместо досадашњих 16.

Очекује нас веома узбуљиво првенство. Талентована смо нација и увек имамо високе амбиције на свим такмичењима. Такође, ове године се игра и јуниорско Европско првенство, са неколико момака из екипе играм и они такође циљају медаљу. Свесни смо да неће бити лако, али имамо јасан циљ и стремићемо ка њему - закључио је Боројевић
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1989
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: RK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Рукометаши Србије поражени су у првом мечу баража за светско првенство у рукомету које ће бити одржано у Хрватској, Данској и Норвешкој (14.јануар - 2.фебруар 2025.) резултатом 32:28 од Шпаније, реванш је у недељу у великој сали Спенса од 17 часова. Међу играчима истакао се Милан Јовановић играч Војводине који је постигао 5 голова и Милош Орбовић такође играч Војводине са постигнута 4 гола.
Срећно момци у реваншу. :cheers: :cheers:
Информације у вези карата
Требовање улазница за овај меч врши се преко мејл адресе ulaznice@rss.org.rs, а преузимање ће бити могуће од 08. до 11. маја од 12 до 18 часова у просторијама Савеза за школски спорт Војводине (Сутјеска бр. 2), као и на дан утакмице од 10 до 17 часова на благајни СПЕНС-а.
Image
Post Reply