RK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: RK Vojvodina

Post by Grof Žekula »

Свака част!!!
User avatar
Forza Voša
Posts: 574
Joined: Fri Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: RK Vojvodina

Post by Forza Voša »

http://zurnal.rs/rukomet/strane-lige/87 ... odnosljivo" onclick="window.open(this.href);return false;

Kocko, vrati se u Vosu.
„Hasta la Victoria Siempre!“
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: RK Vojvodina

Post by borrissey »

Očajno veče sportske porodice Vojvodina sinoć su upotpunili i rukometaši novim porazom http://www.rkv.rs/?p=4363" onclick="window.open(this.href);return false; Nadam se da odbojkaši danas neće zaokružiti užasan vikend, već će uspeti da pobede mrsko nam groblje.
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: RK Vojvodina

Post by budababa »

Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: RK Vojvodina

Post by Daljac »

Kako javlja zvanični sajt našeg rukometnog kluba:
Voša u Ligi Evrope!

Šampion Srbije ostvario je najveći uspeh u klupskoj istoriji. Dočekao je evropsko proleće i ušao u društvo 16 najboljih klubova Starog kontinenta u EHF Kupu. U Novi Sad stižu nova tri velikana, a koja saznaćemo u četvrtak kada je žreb u sedištu evropske federacije.

SKA Minsk slavio je u revanšu sa 28:25, a s obzirom na pobedu Vojvodine iz prvog susreta od 27:22, novosadski tim ide dalje.

Da je bilo teško u dvorani trostrukog evropskog prvaka, bilo je. Počelo je loše. Domaći su već sredinom poluvremena imali +5 (11:6). Vojvodina se trgla. Pokretačka snaga i u revanšu bio je Datukašvili, inače najbolji strelac. I Elezović je torpedovao, a probudio se i Stanković, uz najkonstantnijeg ove sezone Filipovića.

Svaka čast svima, i mladom Arseniću na odbranama u drugom poluvremenu, i Lazoviću, Bećiroviću na ''fajtu'' u odbrani. U tri navrata stiglo se do egal rezultata, ali domaći su ponovo poveli sa +4 pred kraj meča. Ipak, odbrana je učinila svoje i omogućila lake golove iz kontre. Rovovskom borbom kompletnog tima izdržala je poslednji pritisak.

Klupa Vojvodine bila je frenetična. Sjajno pripremljen meč protiv izuzetno neugodne, atipične ekipe. Bravo za Ćirkovića, Kukića, Šešuma. Bravo za Upravu koja predvodi tim koji je izdržao sve…

Evropski san se nastavlja!
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: RK Vojvodina

Post by budababa »

Iskreno, mislio sam da nećemo izdržati u Minsku. Svaka čast rukometašima, osvetlali su ime kluba i dovode tri jake ekipe u Novi Sad, bez obzira šta žreb odluči. Vi ste ponos nizije!
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: RK Vojvodina

Post by Turija »

budababa wrote:Iskreno, mislio sam da nećemo izdržati u Minsku. Svaka čast rukometašima, osvetlali su ime kluba i dovode tri jake ekipe u Novi Sad, bez obzira šta žreb odluči. Vi ste ponos nizije!
+1.
Čestitke momcima.
Mislim da treba da se u velikom broju preselimo sa Stadiona u Halu Šampiona.To su rukometaši više su nego zaslužili - već duže vreme su najbolji sportski klub Novog Sada i Pokrajine. :thankyou:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: RK Vojvodina

Post by borrissey »

Turija wrote:
budababa wrote:Iskreno, mislio sam da nećemo izdržati u Minsku. Svaka čast rukometašima, osvetlali su ime kluba i dovode tri jake ekipe u Novi Sad, bez obzira šta žreb odluči. Vi ste ponos nizije!
+1.
Čestitke momcima.
Mislim da treba da se u velikom broju preselimo sa Stadiona u Halu Šampiona.To su rukometaši više su nego zaslužili - već duže vreme su najbolji sportski klub Novog Sada i Pokrajine. :thankyou:
Apsolutno, ali ko ce ubediti Slaninare da isprate i tzv. male sportove? Sinoc na odbojci 150 ljudi, a svima je jasno kakvu tradiciju ovaj sport ima u Novom Sadu.
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: RK Vojvodina

Post by the Gari »

Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: RK Vojvodina

Post by Turija »

Šteta što smo izgubili, pogotovo nismo zaslužili sa tolikom gol razlikom, jer smo bili skoro ravnopravan protivnik Zagrebu.Imali smo peh što je golman gostiju Ivić branio super, a naš Kocić je večeras imao jednu svoju slabiju partiju.
Odličan je bio naš pivotmen Nikolić sa 6 golova, kao i kapiten Elezović, koji je tek na kraju meča bio na očekivanoj visini i efikasnosti.Mladi Orbović je lepo pojačanje, a kad nam prorade i krila bićemo ozbiljan tim.
Mislim da se kod naše ekipe vidi napredak i međunarodno sazrevanje.Da su večeras svi odigrali blizu svojih mogućnosti, možda bi i dobili pulene Veselina Vujovića, kao i da sudije nisu prestrogo isključivale igrače na 2 minuta.
Fali nam malo više brzine i raznovrsnosti u napadu, dok meni odbrana izgleda dosta dobro.
Srećno momcima u narednim utakmicama, a nadam se da će i tribine biti punije.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: RK Vojvodina

Post by Grof Žekula »

Turija wrote:
budababa wrote:Iskreno, mislio sam da nećemo izdržati u Minsku. Svaka čast rukometašima, osvetlali su ime kluba i dovode tri jake ekipe u Novi Sad, bez obzira šta žreb odluči. Vi ste ponos nizije!
+1.
Čestitke momcima.
Mislim da treba da se u velikom broju preselimo sa Stadiona u Halu Šampiona.To su rukometaši više su nego zaslužili - već duže vreme su najbolji sportski klub Novog Sada i Pokrajine. :thankyou:
021 wrote:Vojvodina dobila atraktivne protivnike u Ligi Evrope

Rukometaši Vojvodine igraće u grupnoj fazi Lige Evrope sa portugalskim šampionom Portom, nemačkim Berlinom i danskim Skjernom.

Prvi susret u grupi Novosađani će odigrati 14. ili 15. februara protiv Skjerna.

- Ono što smo priželjkivali, to smo i dobili. Porto, Berlin i Skjern, protivnike koji su atraktivni. Igraćemo u mestima gde se rukomet voli i ceni. Raspored nam ide na ruku pošto smo u prvom meču domaćini. Rano je za prognoze jer je februar još daleko - ocenio je trener crveno-belih Đorđe Ćirković.

Liga Evrope ima četiri grupe, a koliko će ekipa izboriti prolaz dalje još nije određeno i to zavisnosti od toga ko bude bio domaćin završnog turnira.

Grupna faza završava se 22. marta.
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: RK Vojvodina

Post by Daljac »

Kako smo danas mogli da vidimo na Slanoj Bari, kao i na programu RTV 1:

Zvaničnina internet stranica RK Vojvodina:
Sjajna igra naših rukometaša koji su slavili protiv kragujevačkog Radničkog sa 31:23 i tako upisali prvu pobedu u regionalnom takmičenju. Vojvodina je odigrala besprekorno prvo prvopoluvreme (17:10). Već nakon šest minuta bilo je 5:2, a kada je na semaforu pisalo 13:6 pitanje pobednika bilo rešeno. U nastavku Novosađani su imali i +11. Trener Ćirković do kraja meča pružio je šansu svim igračima, a među njima i onima koji još imaju Juniorski staž.

Stanković je sa devet golova predvodio naš tim do pobede. Čak 11-est igrača upisalo se u strelce. Izdvojimo i 16-godišnjeg Jovanovića koji je preuzeo ulogu izvođa sedmeraca, dva puta je bio precizan, uz jedan ''rafal'' sa velike udaljenosti. Kocić je odlično branio, a sjajna igra u odbrani doprinela je i mnogim golovima iz polukontre i kontre, što je odlično funkcionisalo. Dodajmo još i to da je trener Ćirković ubacio u igru još jednog juniora, Smiljanića na desnom krilu. "Pobegli smo sa dna tabele. Nadam se da se tamo više nikad nećemo vratiti" - deo je izjave našeg trenera nakon meča.

Bilo je i grešaka u igri. Dva neiskorićena penala, nekoliko izgubljenih ''ničijih lopti'', ali kada se sve sabere, najbolja partija Vojvodine u dosadašnjem toku sezone. Sad je tek vidljivo koliko znači široka rotacija usled povratka povređenih igrača, a koliko će tek naš šampion biti snažan kad se još vrate i kapiten Ćurković, odnosno mladi Arsenić.

Za kraj, citat iz izjave gostujećeg trenera Nedeljka Vučkovića koji nam možda ne godi, ali govori o našoj realnosti: "Razočaran sam odzivom publike. Koliko vidim utakmice Vojvodine u regionalnoj ligi posećuje veoma malo gledalaca. Vojvodina zaslužuje mnogo više. Znam, iz iskustva, da će publika doći, ali tek u utakmicama za trofej, kada je tim već skockan. Ako je za utehu, ništa bolje nije ni u Kragujevcu, ali valjda smo mi takav narod'' – završio je trener Radničkog.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Transferi

Post by churguzijanac »

Nego jel moze neko da mi kaze raspored RK Vojvodina u grupnoj fazi LE?

Ne znam gde da smestim ovo pitanje a kapiram posto je ovo najfrekvetniji topic ovih dana, da cu brzo dobiti odgovor.
User avatar
fraxmanutd
Posts: 201
Joined: Sun Jul 01, 2012 6:20 pm

Re: Transferi

Post by fraxmanutd »

churguzijanac wrote:Nego jel moze neko da mi kaze raspored RK Vojvodina u grupnoj fazi LE?

Ne znam gde da smestim ovo pitanje a kapiram posto je ovo najfrekvetniji topic ovih dana, da cu brzo dobiti odgovor.
http://www.eurohandball.com/ec/ehfc/men ... roup+Phase" onclick="window.open(this.href);return false;

Изволи :)
Банат цео, црвено бео!
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: RK Vojvodina

Post by limanfkv »

http://zurnal.rs/rukomet/super-liga/133 ... n-rankovic

Војводина је лагано у финалу савалдала Црвену звезду и стигла до овогодишњег трофеја „Драган Ранковић”

Image

Војводина – Црвена звезда 31: 25 (17:12)
Post Reply