Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Pripreme

Post by borrissey »

FkpCascais wrote:Pošto se kao primer spomenuo i gruzijac Kokija, eto vam sad sledeće pitanje, šta mislite o tome da zadnja dva stranca, jedina dovedena u zadnje dve godine, obojica nisu dobili NIJEDNU šansu?

Takodje su se u ovom periodu sabotirale bile sve probe stranaca u onih prvim prelaznim rokovima i dovelo do toga da se sad ZNA da stranci nisu uopšte dobrodošli ni na probe u klub.

Otkuda ova pasivnost navijača prema ovoj iznenadnoj pojavi ksenofobičnosti u jednom do sada modernom i naprednom klubu kao FK Vojvodina iz jednog razvijenog regiona kao što je Vojvodina?
Mislim da je i Mario Barić među skorašnjim strancima koji nisu dobili nikakvu šansu. Iskreno, ni ja ne vidim neki naročiti potencijal u Meriju, ali mislim da ga se ne treba odmah rešavati, već kao što je neko predložio poslati na pozajmicu i videti kako će se snaći.

Ali, zaista je alarmantno da niko od stranaca u poslednje vreme ne dobija nikakvu šansu. Ako smem da primetim, ne bih rekao da je ovde posredi ksenofobija. Da primećujem tako nešto, ja bih prvi reagovao. Rekao bih da je pre u pitanju sitno mešetarenje pilićarskih secikesa u našem Klubu. Tužan skup bednika koji se izdaje za slaninarsku upravu, a zapravo dovode samo ono što se treba platiti 0 dinara, a možda eventualno prodati za 2. Čak i naši omladinci, ako nisu podobni, ne vidim da dobijaju neku spektakularnu šansu - veoma opasna pojava na koju mnogi ovde ukazuju... Ovako sa strane, ne vidim nikakav plan, niti vidim da se Klub kreće u bilo kom pravcu, ni strateški, ni finansijski, ni organizaciono, ni igrački. Tavorenje i životarenje, taman dovoljno da se da legitimetet ovoj usranoj ligi, u kojoj sve treba podrediti višem cilju, a to je da zvezda ove godine uđe u ligu šampiona. Bravo predsedniče, mislim da će to biti ozbiljna recka u Vašoj biografiji.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4765
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Pripreme

Post by gospodinFKV »

borrissey wrote:Ovako sa strane, ne vidim nikakav plan,
borrissey wrote:Tavorenje i životarenje, taman dovoljno da se da legitimetet ovoj usranoj ligi, u kojoj sve treba podrediti višem cilju, a to je da zvezda ove godine uđe u ligu šampiona.
Mislim da si upravo izneo visegodisnji plan. Za dve godine cekujem ogromnu proslavu musavih povodom izlaska iz dugova, uz koncert Dr. Igija i 357 :greenbutt: Mozda za dve godine onda i nama dozvole da dobijemo koju tamo... :mafia: imidz nepobedivosti se ne sme dirati sad, kad su bolji od Reala i Barse...

Parafraziracu onu legendarnu izjavu vezanu za titulu Obilica - ''cudna je to sezona bila...da smo osvojili 120 bodova, Obilic bi imao jedan vise...''

Ova drzava je zivi dokaz ciklicnog istorijskog kretanja...
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1263
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Pripreme

Post by MiSmoFKV! »

Kada igramo one dve prijateljske protiv Cementa i Proletera?
CRD FCV
Posts: 1557
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Pripreme

Post by CRD FCV »

http://www.dnevnik.rs/sport/stepanov-se-uzeleo-lopte
Можда још један новајлија

Данас у поноћ завршава се зимски прелазни рок у нашој земљи. Иако званично нико не жели да прича на ту тему, сазнајемо да постоји могућност да Војводина нагажује још барем једног нападача. Најчешће се помиње име Ашћерића из нишког Радничког, а колико је то реално, знаће се до краја дана.
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Pripreme

Post by FkpCascais »

Mlađim forumašima sam sigurno nepoznat a pokoji stariji znaju ko sam, kakav sam, i zašto pokatkad komentarišem. Salvador mi je postavio retoričko pitanje sa kojim je pogodio tačno u centar. Bolje nego da me je pitao o godini/veku u kojem živim je bilo da je išao pravo u osnovu, u kom svetu ja živim? Nadam se da će te mi dozvoliti da dostojno odgovorim. Živim u 2016. godini u zemlji koja je po veličini slična našoj, i koja je fudbalski pre 25 godina bila tu negde egal sa nama, klupski za nijansu bolji a reprezentativno tada slabiji od nas. U zemljii juga Evrope kojoj Evropske sile sve uzimaju što mogu i koja ima usađenu korupciju i lopovluk prilično sličnu nama. Veliki sam patriota ali su me životni putevi naterali da živim u njoj od tada, pre 28 g., pa do dan danas. Fudbal obožavam i blisko pratim od kad znam za sebe tako da sam imao prilike da uporedno pratim njegov napredak u toj zemlji i kod nas, još od te egal situacije pa do danas. Naravno, oni nisu imali hiperinflaciju, rat, pa sankcije, pa plus još i bombardovanje, njihovi socijalni problemi iako uopšte nezamarujući ipak su neuporedivi sa našim. Ali opet gledam i konstatujem da su razne fudbalske zemlje doživljavale kojekakve tragedije pa opet kao da im fudbal nijednoj nije propao kao nama. Ti faktori po sebi mi ne opravdavaju da danas posle više od 15 godine od kad su se desili, mi tumaramo tamo negde po donjoj trećini UEFA rankinga a oni su stigli da budu pri samom vrhu. U tom mom paralelnom bliskom praćenju fudbala u obe zemlje za ovo vreme sam primetio dosta puta da se kod nas radilo i imalo tendencija potpuno obrnutih nego kod njih. Možda ne baš svaka, ali činjenica da suse te neke stvari upravo obrnuto radile tamo i ovde je sigurno doprinela da nam i plasman na ranking tabelama bude obrnut. Eh a kako je lepo sećati se da smo ne tako davno bili egal... Pa onih devedesetih kad smo preplavili svet sa stručnjacima i zvezdama. Oni sad imaju Murinja, a mi tada po svetu imali brojnih naših Murinjovića. Naših koji su bili avangarda u fudbalu. Oni su se pitali i diktirali trendove u glavnim Evropskim i svetskim fudbalskim centrima. I lično sam svedok da gro njih su bili patriote i nikad ni za sekund Srbiju zaboravljali nisu, i put po toj belosvetskoj slavi im je samo im je i više povećavao želju da svu tu slavu, iskustvo i fudbalsku nauku donesu i primene kod nas. Ali se nešto neočekivano većini dešavalo, a to je da se Srbija menjala i kad je dolazio trenutak da se vrate, vidljivo im je postajalo da što su moderniji i savremeniji stručnjaci bili, to su veći otpor nalazili u tada već kidnapovanoj fudbalskoj Srbiji. I tako mi, nekad velika fudbalska nacija, sa mnogobrojnim stručnjacima samog vrha svetskog fudbala, smo spali da nam reč vode jedni Karasiji, Bata Đore Terzići, Toleti i slični. A u međuvremenu je i ova druga zemlja proizvela svoje svetske stručnjake, i mogao sam prisustvovati kako su oni upravo naprotiv, iskorišćavali ih maksimalno za poboljšanje svog fudbala i primenjivali svo njihovo znanje u svoje klubove i federaciju. A najinteresantnije od svega je što su obe nacije dosta korumpirane i pune lopovluka, ali su ovi njihovi shvatili da sa razvijenim i modernim fudbalom im se otvaraju vrata za milionske krađe i lopovluk, dok su naši jasno došli do zaključka da im razvoj ne odgovara nego će oni da se drže ovih pilićarskih šema i trovati sve pokušaje promene pa makar i ceo fudbal nam propao. Šta dalje reći, otkrio sam da ovi drugi ne samo da su savršeno bolje razvili njihov fudbal od nas, nego su nas čak i u lopovluku nabili.

A sad, gde je tu Meri i kakve veze ovo ima sa njim? Ima. Jedna od velikih razliika njihovog i našeg fudbala je bio odnos prema strancima. Oni su potpuno otvorili svoj fudbal strancima (iako su zemlja sa hiljadama odličnih igrača i stotinama trenera) i svako ko valja dobrodošao je ma odakle god da je. Stranci su preplavili klubove, lige sve do seoskih, čak i omladinske pogone. Stvorili su ambijent u kojem je sama reč "stranac" besmislena jer je nebitna potpuno. I to ne skupiih zvezde stranaca, u početku je more jeftinih stranaca dolazilo. I stranci su se osećali dobro, i vremenom su sve bolji i bolji stranci počeli da doleze a time su kroz filtriranje došli do toga da za iste pare mogu da imaju mnogo jače timove. Pored tolikih stranaca domaći su morali da daju svoj maksimum da bi bili uspešni, i rezultat im je sledeći: reprezentacija bolja i uspešnija nego ikada, evropske i svetske titule su počele da se ređaju i mlade reprezentacije, a klubovi im se bore rame uz rame sa najačima. Reprezentacija im je uspešnije iz prostog razloga što veća konkurencija tera domaće da budu još bolji, i liga koja im od 400 igrača ima 230 stranaca im daje 170 spremnih domaćih, a naši imeju teoriju (Karasi-Tole) kako stranci škode reprezentaciji i zato imamo ligu od 400 igrača sa 370 domaćim gde ima mesta i za najnetalentovanije sinove.

Tako da mogu da se složim ajde da u klubu nema direktne namerne ksenofobije, ali je ima indirektne i rade po Toletovom receptu. Ali zašto? Bilo je ovde sećam se pre 2 godine nekoličina pristalica da se klub odrekne dovođenja stranaca nego se skoncentriše na školu. Tada je to imalo logike, u klubu je bila cela jedna šampionska omladinska ekipa kojoj je dolazio trenutak za šansu. Ali su ti tadagolobradi šampioni izuzev par njih sada već svii prodati. Tako da je sada tu uprava na delu koja tera i ne želi strance da bi punila tim prosečnim igračima iz Borca, i to ne ni mladim! Igrače treba deliti na one iz škole i ostali. Jer iz škole em su već tvoji em nemaju velike plate a uložio si već u njih. A iskreno ostali su svi isto jer si ih doveo, krajnje gde je razlika ako dovodiš igrača sa Detelinare, ili iz Niša, ili iz Bitole ili oz Pariza ili Bogote? Gde je razlika? Evo najiskrenije u šta ja sumnjam, zašto se teraju stranci i brane klubovi koji vrte jedne te iste igrače: zbog NAMEŠTANJA. Boje se neizvesnosti kako će stranac da reaguje, boje se da i da prihvati da može kasnije da ih otkuca i napravi UEFA skandal, a većina ne govori jezike pa se ni ne sporazumeva sa njima. Mnogo je bolje i sigurnije uzimati naše koji se zna da su poslušni i koje ne daj bože treba i znaju gde da ih pritisnu. Vojvodina koja je bila zračak spasa našeg fudbala je sad izgleda klub pod najačom kontrolom te grupice sad postala, i sramota je da se moderan klub vodi na ovaj način, i to sve zbog ovih razloga. Jesam preterao ali kako ovo ukratko reći. Eto zašto mislim da se ne dovode više stranci i zašto se i Meri gleda udaljiti što pre.
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Pripreme

Post by severozapad »

Mozda sam propustio ovde da procitam negde ali trebali bi u nedelju da igramo sa Kabelom na Vujadinu.
User avatar
newnowapv
Posts: 589
Joined: Sun Dec 06, 2009 4:05 pm
Location: Telep

Re: Pripreme

Post by newnowapv »

http://www.fkvojvodina.rs/2016/02/posle ... ak-sezone/" onclick="window.open(this.href);return false;

Navodno je zatvoreno za javnost... :?
User avatar
Sasa1969
Posts: 619
Joined: Sun Sep 29, 2013 11:29 pm
Location: Istok

Re: Pripreme

Post by Sasa1969 »

Odkad mi to igramo utakmice bez prisustva gledalaca ?
Mora da se sprema neka inovacija u fudbalu...
Image
User avatar
Stexman
Posts: 2555
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Pripreme

Post by Stexman »

Pa da, sutra ce reci kako su Meriju dali sansu i on je nije iskoristio a naravno to niko nije mogao da vidi.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1263
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Pripreme

Post by MiSmoFKV! »

U danasnjem prijateljskom mecu odigranom u FC "Vujadin Boskov" u Veterniku, fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Cementa iz Beocina rezultatom 3:0 (1:0).Pankov '8 Meleg '77 Vukcevic '90
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1263
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Pripreme

Post by MiSmoFKV! »

MiSmoFKV! wrote:U danasnjem prijateljskom mecu odigranom u FC "Vujadin Boskov" u Veterniku, fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Cementa iz Beocina rezultatom 3:0 (1:0).Pankov '8 Meleg '77 Vukcevic '90
Posto ne mogu da editujem prethodni post, moram ovako:
U generalnoj proveri pred nastavak sezone, fudbaleri Vojvodine savladali su ekipu Proletera rezultatom 2:1 (1:0). Golove za Vosu postigao je Ozegovic u 44. i 74. minutu.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9636
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Pripreme

Post by Voja »

MiSmoFKV! wrote:U danasnjem prijateljskom mecu odigranom u FC "Vujadin Boskov" u Veterniku, fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Cementa iz Beocina rezultatom 3:0 (1:0).Pankov '8 Meleg '77 Vukcevic '90
Nikako da se otmem utisku da nam je Pankov bolji i opasniji strelac od Pavkova :mrgreen:
Image
User avatar
Stexman
Posts: 2555
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Pripreme

Post by Stexman »

Igla wrote:
Stexman wrote:Pa da, sutra ce reci kako su Meriju dali sansu i on je nije iskoristio a naravno to niko nije mogao da vidi.
Da li ste vi normalni?
Mi nismo cim smo jos uvek tu! A vi?
User avatar
salefkv
Posts: 594
Joined: Wed Aug 01, 2012 11:28 am

Re: Pripreme

Post by salefkv »

Po recima drugara iz Cementa, prvi gol posle slobodnjaka sa strane sa nekih 18 metara, drugi autogol, treci ni sam ne mogu da se setim, kaze za Malbasica da je strasno brz, Meri igrao 20ak minuta i po njegovom misljenju nema sta da trazi u superligi, napomenuo je da se odlicno gradi, al oskudeva sa ostalim osobinama, medjutim kaze i da je imao neki odlican potez ali ostalo sve slabo...
Akcent
Posts: 376
Joined: Fri Mar 25, 2011 2:02 pm
Location: Srpska Atina

Re: Pripreme

Post by Akcent »

Uros Stamenic i Marko Djurisic igrali za Proleter. A vidim da je i Nenad Kocovic igrao za Proleter, ali zar on nije potpisao za Rad?
Vojvodina, Vojvodina nepobediva...
Post Reply