Podsetimo se najborbenijih igrača u Vošinom dresu

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
Post Reply
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Podsetimo se najborbenijih igrača u Vošinom dresu

Post by Voja »

Posto je aktuelan Kacar,kao borben i pozrtvovan igrac,a mi recimo imamo forum o LEGENDAMA kluba,primetio sam da je kroz Vosu prodefilovalo dosta igraca koji su bili neverovatno borbeni,cije zalaganje smo neverovatno cenili,ali oni nisu imali bas toliko srece da se nadju u forumu LEGENDE.Zato otvaram ovaj topic,sa zeljom da jos jednom spomenemo vecinu tih igraca i da i ovim putem dokazemo,da su ostavili neizbrisiv trag u nasim srcima.Dakle,recite,koga ste od igraca voleli zbog njegove borbenosti i napisite koju rec o tom igracu.Nadam se ,da ce topic zaziveti.... pera u ruke,tj. tastaturu i pocnimo:
Image
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Svi znamo da smo prethodnih dana imali problema sa forumom,pa cu slab odziv na ovom topicu pripisati tom momentu,ali evo,ponovo pokusavam da aktiviram topic,da vidim,ima li ko od vas,da je spreman da nas podseti na najvece borce koji su nosili dres sa Vosinim grbom!!!
Image
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Verovatno ima mnogo boljih primera, ali sada u ovom trenutku sam se setio Ivana Popovica...On je ponikao u Cukarickom, a u Vosu je stigao iz Radnickog(O) (zanimljivo je da smo iz ovog kluba doveli Pekarica i Stosica)

Za relativno kratkog perioda igranja ostavio je utisak veoma borbenog igraca, koji igra srcem...Kasnije je nastupao za Ujpest, Obilic, Smedervo...
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Za mene Sreten Cica Vasic i Ronaldo Habi su neprikosnoveni... Oduvek sam voleo takve igrace 101% svaku,pa i ako ne ide kako se ljutiti na takve?
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Ja sam voleo gledati Gorana Jezdimirovica i Seada Halilagica recimo,borci bez mane,ali moram ovde napomenuti da mi je Nino Pekaric nekako zasenio sve ostale
Last edited by Voja on Sun Nov 11, 2007 1:05 pm, edited 3 times in total.
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Kada pričamo o najborbenijim igračima, u prvi mah prisetim se veznih igrača.Neki su, ovde, već spomenuti.Ja bih podsetio, još na sledeća imena (mlađi se njihovih igara ne mogu setiti)

Đorđre Ćurčić, rodom iz Đurđerva, zadnji vezni iz davnih 80ih, pretrčao je nebrojene kilometre u Vošinom dresu

Marjan Zovko, bivši igrač Hajduka iz Splita, libero i zadnji vezni iz istog perioda, ali i golgeter i izvođač slobodnih udaraca u zoni šuta.

Vladan Dimitrić iz Zrenjanina, fantastični prednji centarhalf sa nebeskim skokom, a snagom i brzinom na tlu.Dosta sličnosti imaju on i Kačar.

Siniša Mihajlović iz Borova Sela, od trenutka slikanja u tuđem dresu, nama neomiljena persona, držao čitavu levu stranu terena.

Svetozar Šapurić i Vrbašanin iz iste šampionske generacije, izgarao na mestu zadnjeg veznog

i jedan partizan iz Belog Manastira, klasični špic sa izraženim defanzivnim zadacima:
Ljubomir Vorkapić za koga se mora reći da je pretrčao neobično mnogo za špic igrača u dresu Voše.Nešto kao danas Ranko Despotović ili Vladimir Buač.
Vojo, za sad toliko.Kad se setim dopuniću listu najborbenijih naših maratonaca.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Iz neke blize proslosti: Igor Kozosh, Vidak Bratic, kao i Kuvelja i Bora Zagorac (mada su igrali jako kratko).
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Voja wrote:Ja sam voleo gledati Gorana Jezdimirovica i Seada Halilagica recimo,borci bez mane,ali moram ovde napomenuti da mi je Nino Pekaric nekako zasenio sve ostale
Vidis tog Jezdimirovica sam skroz zaboravio...Doduse nije ni cudo jer sam ga jako kratko gledao,a i bio sam bas klinac.On je koliko vidim na netu, igrao ove sezone u 36. godini za Tatabanju,ali sad neznam trenutno gde je ...
Sto se tice Halilagica evo neceg zanimljivog
http://www.seadhalilagic.com/

...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Jezda je bio nesto na fazon Jugovica u reprezentaciji SRJ - svi pricaju o Piksijima, Mijatovicima, Savicevicima a on dotle trci kilometre i radi k'o konj. Nikad necu zaboraviti onaj Jezdin euro-gol Zvezdi kad smo ih dobili 1:0 kuci, valjda '93...

(Da dodam - na tu sam utakmicu odvukao mladjeg brata koji se dotad nije zanimao za fudbal a posle nje postao velik Slaninar... :wink: )
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Post by ssnigd »

Joca Tanasijevic i Radoslav Batak, sto kaze gosn Grbic sa kanala9 momak od stene odvaljen!
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
šumar
Posts: 253
Joined: Thu Feb 05, 2009 8:27 pm

Post by šumar »

Najborbeniji igrač ?
Pa kako niko od vas nije napisao ĐORĐE VUJKOV!
Post Reply