Marketing kluba

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Marketing kluba

Post by borrissey »

U ovo izgleda brutallica :cheers:
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1453
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Marketing kluba

Post by Neizlecivi »

Za forum je, posto nije to bio klasican sastanak nego vise prezentacija o marketing delu kluba, koji ce, makar po onome sto smo culi, imati neku filozofiju, organizaciju i plan prvi put posle mnogo godina (da ne kazem prvi put ikad). Marketing ce pokrenuti ekipa ljudi iz nekadasnje firme Headmade ( zaboravio sam sadasnji naziv). Koliko sam ja upucen oni su do sada radili sitnije stvari i ako ne gresim one klipove stvar kucnog vaspitanja,potomvideo za mural, flesh mob... Firma je veoma ozbiljna i ljudi su ozbiljni, radili su marketing za Merkator,Ideu,Rodu...(ovo sam znao i pre sastanka.) Prica i plan koji je prezentovan je veoma ozbiljan, makar po meni, pa ako se uspe odraditi deo onoga sto je planirano bice veoma lepo. Imaju plan i viziju sto je bitno i znaju kako se sta radi. Prezentacija je bila veoma dugacka i nisu jednostavno nabrojane stvari koje ce uraditi, nego je sve detaljno objasnjeno, kad,ko,kako,zasto. Nadam se da ce klub imati volje i pre svega finansijskih sredstava da istera pricu sa ovom firmom, odnosno da odvoji neka pristojna sredstva za samu realizaciju marketinga,jer bi sve ovo moglo ispasti veoma lepo.
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Marketing kluba

Post by budababa »

borrissey wrote:U ovo izgleda brutallica :cheers:
Kad već spomenu, a uz činjenicu da uprava časti upadom na revanš sa MTK...

https://www.youtube.com/watch?v=0AXLQVtSGW0
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Turija
Posts: 10623
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Turija »

Taj marketing, da se hoće, može napraviti bukvalno sutra, a biće malo sutra (kao i dosad).
Prave ga od poslednje Titule, a jedino je vidno krenuo sa Vislavskim i ekspresno je čovek smenjen sa funkcije.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Marketing kluba

Post by ragazzi di Neoplanta »

Marketing nije samo odštampaj bilbord, prodaj dres i sezonsku i mnoge stvari zahtevaju detaljniju razradu i planiranje sa kratkoročnim i dugoročnim ciljevima, ne bih se složio da sve to može "bukvalno sutra". Mnoge stvari koje nemamo a koje su osnovne mogu u kratkom roku da se odrade, to jeste. Planiraju se mnoge stvari, i mislim da su se na sastanku dotakli svake tačke koju želi i svaki navijač Vojvodine da čuje, ali koliko će im se dati prostora i sredstava za to, videćemo.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Marketing kluba

Post by severozapad »

Može se napraviti sutra ali na gurku ljudi i entuzijazam kao i u poslednjih godinu-dve sto se radilo.
Kapiram da je strasno demotivisuce da ne budes placen za dobar posao oko marketinga a da pritom ljudi koje rade u sportskom sektoru rade katastrofalne stvari a budu preplaceni za to.
Dok ne bude klub hteo da nesto i ulozi na ovo a ne samo da koristi ljude i njihovu energiju, nema nekog napretka.
Pa mi na navijackom forumu imamo temu "Marketing kluba" a pitanje da li se neko time bavi a da je placen za to u klubu.
Sramno je kako je prošla 100ta godina iako nisam pristalica neke paradne utakmice sa nekim vecim klubom iz evrope sa kojim nemamo istorijski veze.
Sramno je sto se par politicara i ljudi koji su se zadesili u klubu imali sansu da dobiju dres ili se slikaju sa njim a mi ostali da to propratimo na netu.
FALCAO 09
Posts: 34
Joined: Tue Sep 27, 2011 9:38 pm

Re: Marketing kluba

Post by FALCAO 09 »

Pitanje za upravu. Jel problem otvoriti SHOP na zapadu? Ko sav normalan svet! Samo treba malo mucnuti tom tintarom i napraviti pravu, dugo iscekivanu stvar. Svaki iole ozbiljan klub ima svoj shop, to je najmanji problem. Ali izgleda nekima najveci :roll:
limanfkv
Posts: 2829
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Marketing kluba

Post by limanfkv »

Ekonomski je neisplativo.
User avatar
salefkv
Posts: 594
Joined: Wed Aug 01, 2012 11:28 am

Re: Marketing kluba

Post by salefkv »

FALCAO 09 wrote:Pitanje za upravu. Jel problem otvoriti SHOP na zapadu? Ko sav normalan svet! Samo treba malo mucnuti tom tintarom i napraviti pravu, dugo iscekivanu stvar. Svaki iole ozbiljan klub ima svoj shop, to je najmanji problem. Ali izgleda nekima najveci :roll:
Na sastanku je bilo reci o tome, sop je u pripremi, nalazi(ce) se pored ulaza u lozu, sledeci lokal kada se ide prema blagajni, sop je vec u pripremi i ocekuje se uskoro otvaranje.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Marketing kluba

Post by Владика »

Прва ствар, да ли клуб има листу чланова? Да ли је разрађена мрежа повереника? Ево како се то радило у време Великог Вујадина Бошкова:

Image
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Marketing kluba

Post by severozapad »

Ja predlažem da ako se šop otvori da se zove "U pripremi". Ja mislim da bukvalno od 2000 ide tako neka spika. Naravno da su je razni pričali i da nije ekipa sada kriva za one od pre ali je to već postalo malo zajebantske.
I još predlog da se ubace retro anti stres loptice od pre koju sezonu i frizbi koji je planuo u kratkom periodu prodaje u online shop-u.
100le
Posts: 6
Joined: Mon Jul 06, 2015 11:10 am

Re: Marketing kluba

Post by 100le »

Da pocnemo od grba.
Image

Ovo je novi izgled grba koji od sada krece da se koristi.
Na dresovima je uradjen isti kao i iz prosle sezone, jbg. ovaj nije usvojen tada kad su se dresovi pravili i moralo je tako, kad se bude radila nova garnitura bice ovaj.
Skupo je sad menjati sto na dresovima sto na svim drugim stvarima ali vremenom ce se to uraditi samo strpljivo.

Image

Proces redizajniranja grba, veoma bitna stvar za sve da se vidi da je nas grb kroz istoriu prolazi razne faze i da je gledano da se od svega izvuce najbolje.
U knjizi standarda su jasno definisana odredjena pravila kako se grb konstrujise, koje su mer/proporcije, kakva je primena (na koju povrsinu, boju i velicinu)
primer sa bojama podloge..

Image

Kad sam spomenu vec gore velicinu to mi daje idealnu priliku da objasnim neophodnost ZNAKA na jedan plastican i verujem svima shvatljiv nacin, recimo ako grb umanjujemo za neku etiketu decije majce npr. koja se radi putem veza od tekstualnog dela fk vojvodina bi ostale samo mrlje. Isto je u stampi gde prilikom umanjena citljivost se gubi, tu je i neophodnost ispisa imena naseg kluba na srpskom i na engleskom jeziku, opet primer kako bi se sa strancima komuniciralo ako bi stavljali samo grb u recimo nekom dopisu!? To su samo neki banalni primeri koji mi padaju na pamet koji pokazuju neophodnost znaka i logotipa u danasnjem vremenu, oni ce se koristiti u vizualnim komunikacijama, brendiranjima pratecim marketinskim i stampanim materjalima.
Image

vertikalna varijanta: http://www.dodaj.rs/f/2P/Ju/41p6oNkh/logo-vertikala.jpg

Nadam se da sam uspeo da vam lepo prezentujem sve novine u grafickom delu koje opet ponavljam na sastanku su jos bolje i sadrzajnije demonstrirane od strane coveka cija je marketinska agencija i radila sve ovo..
Ne moram da naglasavam da su ljudi koji su zaduzeni za marketing svi provereni slaninari, skolovani, relativno mladi pa necu da kazem preiskusni za tu delatnost i da se trude da rade marketing onako kako treba sto se do sad u puno puta pokazalo. :mrgreen:
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1623
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: Marketing kluba

Post by ogi »

Hvala 100le! Ovo izgleda sjajno!
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8809
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Marketing kluba

Post by Radoye »

Ovako u sklopu logotipa znak je sasvim OK, nemam primedbe!

Novi grb je isto dobar. Svaka cast! :cheers:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Stexman
Posts: 2555
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Marketing kluba

Post by Stexman »

E kada se ovako lepo prezentuje onda sve bude jasno!
Post Reply