Nino Pekarić

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

vladans wrote:Batak je odlaskom u Rusiju mnogo vise grejao klupu nego sto je igrao...
... Batak je (sa kojom god to minutazom na terenu) poneo u Dinamu kapitensku traku :wink: Nje se kasnije i sam odrekao smatravsi da je zasluzuju igraci koji su u tom klubu duze od njega.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Politika pise da ce Pekarica verovatno predstaviti u ponedeljak?
PRIJATELJ
Posts: 286
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:08 am
Location: svugde

Post by PRIJATELJ »

Ljudi,moram i ja malo da se ukljucim,bar zbog naseg bivseg kapitena.Pa nije valjda da smo zaboravili kako je taj igrac odradio svoje 3 i po godine u klubu,kako se srodio sa ovom sredinom(cujem da je stan kupio ovde),postao navijac naseg kluba(sumnjam da je bio kad je dosao),klub je solidno zaradio na njemu.Sve kako treba.I cemu onda neke negativne konotacije.Samo se mi ovde vezemo za igrace,gledamo za koga navijaju itd...On je prelaskom u Bukurest postao roba,koja je promenom trenera tamo postala malo cenjena.Nije igrao jer je novi trener doveo svoje igrace,kao i svaki drugi.Elem.Pojavila se zvezda koja je spremna da ga uzme na pozajmicu na godinu dana i da mu da platu koju je imao tamo(mozda i vise spletom okolnosti).I sta treba da uradi,da odbije,zulja klupu u Bukurestu i ceka da se povredi dvojica ili trojica stopera tamo.Sta je bilo sa Rankom Despotovicem.Nije odigrao 4-5 utakmica u Rapidu,ali Spanci(klemente u talu sa menadzerom) poslase ponudu,Rapid jedva doceka a Ranko poce sa golovima i eto hepienda.Neko spomenu,sto Pekarica ne vratimo.Pa za njegovu godisnju platu igra maltene cela nasa prva postava godinu dana kod nas.Zato kapitenu,sretno ti bilo(zvezdi sve najgore) i da sto pre odes dalje iz Beograda.Pozdrav
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Post by Brane »

Prijatelju, ti sve tako lepo objasnis :lol: da to jos izgleda kao win-win situacija. Jedino sto ostaje onaj gorak ukus u ustima. Jer, nismo mi doveli njihovog bivseg kapitena nego oni naseg. To znaci ili da je on pre birao njih nego nas ili ga mi nismo hteli ili ga mi ne mozemo priustiti a oni mogu. Ja iskreno ne znam koja je gora od ovih hipoteza ali mi vise ne izgleda kao win-win situacija.
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Turija wrote:A i tada neće, jer nam je Sever manji, a mediji nezaiteresovani za kvalitet fudbala u Novom Sadu.
:!:

Ne znam za vas, ali ja cu se jako skenjati ako Pekara obuce ciganski dres. Za Petka me iskreno boli ona stvar...
POŠTO OBRAZ ???!!!
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Izgleda je nas bivsi kapiten definitivno zvezdin!? :cry:
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Petković na predstavljanju:
"Želeo sam da u Zvezdu dođem još kada sam napuštao Vojvodinu, ali me je put odveo u Tursku.
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Pekarić novo pojačanje Zvezde

zvanični sajt klubaNino Pekarić, 26-godišnji štoper novo je pojačanje fudbalskog kluba Crvena zvezda. Pekarić medju crveno-bele stiže kao jednogodišnja pozajmica iz bukureštanskog Dinama, sa mogućnošću produžetka saradnje. „ Izuzetno sam zadovoljan što sam došao u Crvenu zvezdu. To je veliki klub sa evropskom i svetskom titulom. Presrećan sam i na meni je da se odužim zbog ukazanog poverenja. Sve je na meni i sve ću uraditi da Zvezda beleži dobre rezultate“, kaže Pekarić.

Pekarić je svoju profesionalnu karijeru počeo u Radničkom iz Obrenovca gde je proveo dve sezone. Potom je tri i po godine igrao u Vojvodini, da bi poslednjih šest meseci bio član Dinama iz Bukurešta.

„ Loš period mog života je iza mene, ali ne bih hteo da pričam o tome. Stižem u Zvezdu kao veliki profesionalac, maksimalno pripremljen za najveće napore. Upućen sam u igru crveno-belih i poznajem sistem igre koji forsira trener Zeman. Očekujem da ću se veoma brzo uklopiti u igru“, tvrdi Pekarić.

„ Prezadovoljan sam jer smo doveli izuzetno dobrog igrača, koji će mnogo doprineti igri naše odbrane i celog našeg tima. Nino bi trebalo svojim iskustvom da donese veliki kvalitet i sigurnost. Dobro ga poznajemo i zadovoljni smo sa još jednim uspešno urađenim poslom“, kaže sportski direktor Crvene zvezde Goran Bunjevčević.

Pekarić ima osam nastupa za mladu reprezentaciju i jedan postignut gol. U Crvenoj zvezdi nosiće dres sa brojem 16 na leđima.

PS
Nekad voda nosi čoveka i tamo gde ne misli da će stići - pa, neka mu je sa srećom i da ga povrede zaobiđu.Nadam se da će i dalje zadržati , bar deo ranijeg odnosa prema Voši.
Jako je nezgodno samo to, što nam kapiteni prelaze u zvezdu :oops: i Leo je jedno vreme nosio našu traku i zato ubuduće treba triput meriti pa seći, kome dati traku.Traku treba da ponesu, ne uvek samo najbolji, već Klubu najodaniji igrači , npr kao što je danas Vladimir Buač i Željko Brkić možda Igor Đurić i igrački sazreli Pantelić:!: i ne znam da li ima ko još :?: Unapred im se izvinjavam, ako se (po)jave i prijave još neki.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Што се тиче Пекарића,њему је то нажалост била једина опција пошто није уопште играо у Динамо а и нико га други није тражио.Али човек је оставио трага у Воши,поштовао овај клуб и навијаче и сада након што је дошао у Звезду није дао неке проблематичне изјаве.Заиста требало би сви да задржимо лепо мишљење о њему,јер је Нино то заслужио,уосталом,мислим да неће бити дуго у Звезди а и не мислим да је пуно одушевљен како је рекао(морао је то због новинара да каже).
Онај деран Петковић је сасвим друга прича,то што је изјавио да је одувек хтео у Звезду али да му нису дали је сасвим тачно,а менаџер му је могао наћи и неки други клуб,али је овај хтео баш код цигана.Петковић се ионако својим понашањем и стажом није код никога у нашем клубу задужио и зато је он за мене тотално безличан и безначајан играч о коме имамо само лоше мишљење.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Nisam nešto sklon teorijama zavere, ali sve više počinjem da verujem kako dva omražena nam kluba imaju misiju da po svaku cenu "uprljaju" karijere naših igrača. I kada im nisu preko potrebni(što sa Pekarom nije slučaj), oni će pokušati da dovedu nekog, pa makar taj prvo i otišao iz Voše negde u inostranstvo. Takav slučaj je bio sa Kocićem, hteli su i Šaulu da vrate, koristili su svaku priliki da nam uzmu igrače koji su bili u neku ruku simbol kluba(kapiteni su im bili omiljeni). Mnogo je takvih primera. I naravno, ako posle toga taj igrač ode ponovo preko grane, u svim novinama će se spominjati kao bivši igrač cz, a Vošu neće ni spomenuti. Malo sam nebulozno napisao ovaj post, poprilično sam revoltiran, ali mislim da ste poentu shvatili...
POŠTO OBRAZ ???!!!
fruskogorac
Posts: 169
Joined: Sat Jun 07, 2008 5:38 pm

Post by fruskogorac »

Milane ja prijatelju u potpunosti razumem tvoj revolt.
Evo i ja koju rec da iskucam na ovu temu. Ljudi, greh bi bio da Ninu zameramo. Covek je vise nego lavovski odradio ugovor koji je imao sa Vosom. Secam se njegovog predstavljanja kada je dosao u NAS GRAD. Nino je tada na konferenciji za novinare oko vrata imao sal Vose. Kada kazem da mu netreba zameriti, imajmo svi na umu da je on VELIKI profesionalac. Covek zivi od fudbala. Nije mi svejedno sto je otisao kod onih tamo / nisu vredni pomena /, ali misljenja sam da su mu oni dobra odskocna daska za neki zapadni, evropski klub. A i iskreno bi voleo da ga Antic pozove da odigra bar jednu utakmicu u nacionalnoj reprezentaciji. Mislim da mu to fali u karijeri. I vec vidim da ce se Nino jednog dana vratiti u Novi Sad. Da li poput Bate Pantelica kao iskusan fudbaler, da li kao neki rukovodilac buduci, trener mozda, ili pak samo kao gradjanin NASEG grada, manje je bitno. Da rezimiram sto se tice naseg bivseg kapitena. Covek je skoro napunio 26 - u godinu, dostize igracku zrelost. Zasto za godinu - dve nebi svim srcem navijali za ovog LAFA kada bude igrao u nekom jacem klubu i od njih i od NASE VOSE ?!
Oni tamo jesu u daljoj, i u blizoj buducnosti "uzimali" Mihajlovica, Tanjgu, Pantelica, Bogdanovica, Bajcetica, Bratislava Zivkovica, Perovica, Kocica, Lerinca, Bratica, Mudrinica ... / svi su oni bili NAJPRE NASI, nekog sam sigurno zaboravio /. "Otimali" smo i mi : Sestica, Punisica, Joksimovica, Vulevica, Vanica, Nikolu Lazetica, Popovica / njihov podmladak je bio Pop / ... Ljupko je PRVO bio trener u Subotici, pa NASE VOSE. Kosanovic je stvorio sampionsku generaciju i trenirao Saulinu, pa tek onda zavrsio kod njih.
E sada kada udjem u malo dublju analizu oni se DANAS BRANE od JAKE VOSE. Svi smo svedoci da su kod njih otisli najpre Vukobratovic / veznjak /, a sada i pomenuti Nino i Nikola Petkovic / Nino i mali Petkovic su odbrambeni igraci, zar ne ?! /. Sa druge strane mi smo uzeli Purketa Stojanovica i juce koliko sam cuo, realno je, da i Mrdja / Vojvodjanin je - rodom je iz Vrsca / zaduzi opremu na SC "Vujadin Boskov". I Purke i Dragan su napadaci. E sada probajte da zamislite sledecu utakmicu izmedju njih i NASE VOSE koja ce da se igra tamo gde se igrala odbojka / 0:3 /. Pa striktne markacije, zaduzenja od strane njihovog trenera / ko god to tada bio / da Nino "ide na" Purketa Stojanovica, a Petkovic mora u startu, da u stopu prati Mrdju. Ko se tu brani, a ko napada ?!
Izvinjavam se ako sam previse filozofirao.
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Ne mogu da verujem sta sve ovde slusam, Nina nista za ovaj potez ne moze da opravda. A kog smo to mi njima kapitena doveli u Vosu???Verovali smo mu, bio nam je omiljen kapiten. Jednostavno nije ispao covek prema nama, bacio je svu neizmernu ljubav nas navijaca u vodu. Pola godine mu je trebalo da sve zaboravi i ode u najveceg i najomrazenijeg konkurenta. Prodao se u onu prljavstinu, obukao njivov smrdljivi dres. Radovace se pobedama ciganje... Neki kazu da ce im biti drago ako odigra dobro sezonu, pa se proda u neki zapadnoevropski klub, bla, bla, bla, pa to je obicno foliranje kad svi zelimo najgore zvezdi, da igraju najgore, da ispadnu iz lige jednostavno ih mrzimo. A Nino je sad deo tog tima, kom zelimo sve najgore? To je njegova odluka, koju mu ja licno nikad necu oprostiti. I sta ce nam posle, ako je sad u naboju snage imao toliko pameti da ode u ciganiju...? On se lozi na zvezdu i to je to.
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

Mislim da ne zasluzuje topick na nasem forumu!
Željko Brkić jedan je od nas!!!
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

Srbenda wrote:Mislim da ne zasluzuje topick na nasem forumu!
Slazem se.Za njega ima samo jedna rec-ŠUPAK!
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Srbenda wrote:Mislim da ne zasluzuje topick na nasem forumu!
Locked