Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Sima Strahota
Posts: 74
Joined: Sat Aug 04, 2012 7:12 pm

Re: Uprava

Post by Sima Strahota »

Mislim da ulazimo ovde i u pitanja ukusa, o čemu konsenzus gotovo sigurno nećemo postići. Realnost je da neki, kontam čak i većina nas ovde na forumu ne bi imali ništa protiv da nam klub izgleda kao Borusija, sa sve kobajama na poluvremenu i žuto-crnim žurkama posle tekme u centru grada. U krajnjem, ako nam je cilj omasovljenje, to je jedina realna opcija u ovom trenutku. Što se tiče porodice i očeva, trenutno je maksimum koji se od porodice može očekivati, pogotovo u našim uslovima, da prosveti svoju čeljad da bar ne ubijaju iz zabave. Razvijanje navijačkih afiniteta je pri samom dnu liste.

Kažete treba bežati od produkata kapitalizma... Ljudi pa živimo u brutalnom kapitalizmu, prelistajte samo postove iz prethodna 3-4 dana na forumu... Vule šokiran što mu nude nešto slabiji ugovor, Abu pobegao zbog nešto veće plate, Lane voli klub ali će ipak još malo da „vaga“, dečko od 21 god koji je kod nas na pozajmici treba da donira 6.000 evra da bi jednom od nas sačuvao zdravlje... RTV, Benfika, Kežman.

Prema tome, u odsustvu konsenzusa i idealnih solucija, rešenje je kompromis. Ja bih recimo bio zadovoljan sa ublažavanjem amaterizma na sve strane. Baš štipa oči.
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Uprava

Post by Grba_NS »

Istok do kaveza je bio krcat, samo sto ljudi nisu hteli da sednu skroz na bok nego su stajali iznad i ispred stolica (prema ogradama), pa
otuda i praznina. Sever je bio popunjen 2/3, otprilike (verovatno zbog cene, a i rasprodatog ostatka stadiona).
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3902
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

Ako i Čapelja piše da je 10 000, onda ne verujem da je više od toga. Ali ne bih rekao ni da je manje od te cifre. Bilo je ljudi i na jugu ka zapadu, a mislim da je i za zapad prodano više karata no što je kapacitet.
Io odio Belgrado
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4887
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Uprava

Post by gospodinFKV »

Zvanicni sajt wrote:Saša Drakulić više nije sportski direktor Vojvodine. Posle remija sa moldavskim Šerifom, on je čelnicima kluba najavio svoju ostavku. Danas je obavio razgovor sa predsednikom kluba Balšom Butorovićem na kojem je i dogovoren sporazumni raskid ugovora.

FK „Vojvodina“ koristi priliku da se Saši Drakuliću zahvali na dosadašnjoj saradnji. Kao mlad sportski funkcioner u ovoj sezoni je učestvovao u pet evropskih pobeda i dva remija našeg kluba. Želimo mu uspeh u daljoj karijeri. U narednih nekoliko dana predsednik Butorović će obaviti razgovore sa članovima Upravnog odbora, a sve oko mogućeg angažovanja novog sportskog direktora.
Sta se ovde desilo? :huh:
WeAreTheFirm
Posts: 84
Joined: Tue Jan 17, 2012 11:51 pm

Re: Uprava

Post by WeAreTheFirm »

Koja je kvota da je novi sportski direktor Kezman? :D
Bilo da pomisliš da sve oko tebe je tama...
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: Uprava

Post by the Gari »

Red Marquis wrote:...a mislim da je i za zapad prodano više karata no što je kapacitet.
To je verovatno i razlog što na zvaničnom sajtu piše deset hiljada, a ne više od toga. Činjenica je da je i na Zapadu i na Istoku bilo više ljudi nego što ima stolica. Stadion je takav kakav jeste i u ovom trenutku jako ga je teško popuniti iz mnogo razloga. Uvek će biti po troje ljudi na dve stolice kao što smo mi juče na Zapadu prestajali 90 minuta, a Sever će bojim se ostati delimično popunjen sve dok Totenhem ne naiđe.
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
srkins
Posts: 1464
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Uprava

Post by srkins »

nece biti kezman sportski direktor njemu sasvim odgovara ovo mesto...nije direktno na udaru a za sve se pita...drakulic se pitao oko dolazaka igraca isto koliko i ja...mene brine sto meni ovo sve manje lici na vojvodinu sve mi vise licimo na bg blizance cak i da udjemo u le i osvojimo nesto kod nas nekako mi klub sve vise gubi novosadski smek..
Ljubomir1996
Posts: 291
Joined: Sat Sep 01, 2012 12:32 am

Re: Uprava

Post by Ljubomir1996 »

srkins wrote:nece biti kezman sportski direktor njemu sasvim odgovara ovo mesto...nije direktno na udaru a za sve se pita...drakulic se pitao oko dolazaka igraca isto koliko i ja...mene brine sto meni ovo sve manje lici na vojvodinu sve mi vise licimo na bg blizance cak i da udjemo u le i osvojimo nesto kod nas nekako mi klub sve vise gubi novosadski smek..
Uze mi reči iz usta.
+1
User avatar
Boske87
Posts: 572
Joined: Mon Aug 29, 2011 4:49 pm

Re: Uprava

Post by Boske87 »

Moram i ja nešta da napišem na ovoj temi, dugo me već kopka. Nisam pesimista, ne volim likove koji mrače, koji su u startu dočekaju ljude (Kežmana) na nož bez davanja šanse da se dokažu i sl. Nemam nikakvog dodira sa upravom, niti poznajem bilo koga iz kluba pa da imam insajderske informacije, pišem samo na osnovu svog nekog osećaja (intuicije) i na osnovu onoga što se može pročitati između redova.

Kada je Bata Butorović preminuo s pravom se nadvio oblak zebnje na ovom forumu i među navijačima. Pitanja šta će biti sa klubom, kakva će biti nova uprava, u kom pravcu idemo itd. Na kraju se desilo najlogičnije rešenje u Srbiji, sin preuzima i nastavljamo po starom ranije zacrtanom putu. Zatim dolaze kvalifikacije za Evropu, dobri rezultati nas opijaju i tema uprave polako pada u drugi plan.

Hajde da malo analiziramo podvučeno, ne bih se složio da smo nastavili sa starom politikom Bate Butorovića. Kod njega nikada nismo imali ovoliko prometa u jednom prelaznom roku (9 igrača je došlo a otišlo još više). Čini mi se da se radilo mnogo opreznije i da se više razmišljalo na duge staze, nije se jurio instant uspeh. Sada u timu imamo igrača sa sigurno dobrim primanjima od koga ćemo zaraditi 0 (Vukčević) + 2 pozajmljena igrača koji takođe pale nakon ove sezone. Znači već trojica iz startnih 11 na kojima ne možemo zaraditi ništa prodajom! U tu grupu još treba dodati Vulićevića, koji već danas može potpisati predugovor sa bilo kojim Beverenom i otići na zimu za dž, Trajkovića koga moramo prodati (zadnja godina ugovora) i da ne nabrajam više. Svi igrači koji su došli sigurno imaju veću platu od ovih što su otišli (Abua ne računam)! Fatić, Barić, Denković&ekipa sigurno ne igraju za kikiriki. Na koju magiju i procente je Leković došao to niko nema pojma :shock: .

Balša je u ishitrenoj i neprimerenoj reakciji kada je otišao Abu pokazao jednu slabost u karakteru karakterističnu za mlade ljude, zelen je i impulsivan. Kežman je imao korektne nastupe u javnosti ali mi se čini da on ne želi da bude pod svetlom reflektora, što mi se ne sviđa i dovodi u sumnju njegove namere. Drakulić je ispao kolateralna žrtva, žao mi je čoveka jer je doveden za vreme BB a gurnut je u sasvim drugi plan. Mislim da je bio obavešten o dešavanjima u klubu na nivou jednog prosečnog forumaša. Iako mi se njegovi istupi u javnosti nisu svideli, bili su mlaki, ipak imam utisak da se radi o o dobrom i poštenom čoveku.

Sada smo došli do situacije da mnogo toga zavisi od jedne utakmice. Ako prođemo Šerif valjda ćemo imati dosta dobro zatvorenu finansijsku konstrukciju, plate igrača itd. Ako ne prođemo onda sledi prodaja nosilaca igre ispod cene (po principu daj šta daš) kako bi izbegli "pobunu u ekipi". Ne treba zaboraviti da sada u timu imamo dosta "stranaca" tj profesionalaca koje zaboli za Vojvodinu, ljudi igraju za pare i sigurno neće dugo trpiti kašnjenje plata dok se lomataju po Ivanjicama i Pećincima. Vidi se da to Nikolić za sada drži pod kontrolom, sva pažnja je usmerena ka izazovima u Evropi ali ako se ta avantura neslavno završi onda je pad morala sigurna stvar.

Nikako mi se ne sviđa trenutna situacija, jedino se nadam da će i nas jednom pogledati neka sreća/viša sila u četvrtak, da uđemo u tu LE, a tamo ako treba neka i izgubimo od Totenhema :mrgreen: .
What else are you gonna do on a Saturday?
http://www.youtube.com/watch?v=aF0uxqolMMk" onclick="window.open(this.href);return false;
vdn slaninar
Posts: 1044
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Uprava

Post by vdn slaninar »

boske i ja se slazem kao i velika vecina forumasa da nam je utakmica sa serifom mnogo vise od rezultata,pobede ili poraza,radi se o buducnosti kluba,njegovoj egzistenciji.ne mislim da ce klub propasti ako ne udje u ligu evrope,al da cemo grcati i satavljati kraj s krajem,to sigurno,jer medju igracima nemamo zlatnu koku cijom bi prodajom zatvorili sezonu. puno igraca je dovedeno zarad instant uspeha pa ako se ne ostvari u problemu smo.tako da bi nam ulazak u ligu evrope i par miliona leglo ko budali samar.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Uprava

Post by Владика »

Minja wrote: Odlazak Sase Drakulica je jako los signal. Nesto je ozbiljno puklo. Videcemo sta.
У опште ми није била јасна улога Саше Дракулића? Ако се о свему пита "саветник", чија функција није правно утемељена, шта ће нам онда још једна плата која иде на фиктивног спортског директора?
srkins
Posts: 1464
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Uprava

Post by srkins »

inace izgleda da je drakulic dobio ponudu da dobije funkciju u nekom klubu u koreji
User avatar
Turija
Posts: 10836
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

Po meni, kad osetiš da više nema smisla da snosiš odgovornost za nešto o čemu ne odlučuješ, onda je vreme za ostavku odmah, bez obzira na okolnosti.Tada ili će ti dati da radiš svoj posao, ili će ti se ,,zahvaliti", tako da istog trenutka saznaš da nisi pogrešio. Ne verujem da je bila primarana ta pomenuta Koreja.Ona je možda samo ubrzala donošenje takve odluke.
Drakulić, istina nije ostavio neki veći igrački trag u Voši, ni sada kao funkcioner, pre svega zbog kratkoće boravka u njoj i uloge koja mu je bila namenjena.Ali, osetilo se, i onda i sada, da je imao volju da pomogne.Međutim, nije mu data istinska prilika za tako nešto ni na terenu ni u ,,fotelji" Kluba.Ostao je svugde poprilično nedorečen, ali je i takav ostavio utisak korektnog čoveka.Hvala mu i za toliko, jer mnogi nisu dali ni zero Voši.Srećno u daljem životu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Re: Uprava

Post by kowalski »

Red Marquis wrote:Razumem postove kafe bagdada, kowalskog i West Hama, ali valjda vam je jasno da ono što je bilo neće više biti?
Ko će da nas izvede na pravi put? Ljudi koji vode sever sada ili ljudi koji vode klub? Ko da svede komercijalizaciju na minimum?

Seljana nam drži državu, gradu, tribine i klub. Od nostalgičnih podsećanja na lepšu prošlost i emotivne vezanosti ili paralela sa old school engleskom subkulturom nema leba.
Indijanaca, šabanerije i pomodara će uvek biti više od nas. Dobro je da se čuje još taj glas i da kritike ima, ali naše je da očuvamo barem u nekom vidu to buntovništvo, taj against the grain mentalitet, a ne da očekujemo da on bude dominantan među slaninarima, ta borba je već odavno izgubljena.
Ne mozemo uticati na globalne trendove, ali zamisli koji cirkus bi jos davno nastao da ljudi jednostavno nisu pokazali neslaganje sa nekim postupcima. Seti se sta je pustano sa razglasa istog dana kada je cestitan bari (ako se ne setis, pesme lepe brene). Ako se takvim stvarima ne odupiremo, ocas posla ce sako polumenta snimiti pesmu o Vosi, a novi cd sa navijackim pesmama ce biti buckuris obrada narodnjackih i revolucionarnih hitova. Sabana uvek i hoce biti vise, ali da li im treba prepustiti svaku oazu i svaki zapecak (kao ovaj nas), koje imamo?
Image
User avatar
churguzijanac
Posts: 2100
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Uprava

Post by churguzijanac »

Da se razumemo Drakulic je bio visak!
Post Reply