11. kolo: Vojvodina-Radnički (KG) 2:2

User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: 11. kolo: Vojvodina-Radnički KG 2:2

Post by Baltazar »

Bravo za jučerašnju igru! Puno trčanja, šansi, nije bilo halavljenja. Tako želim uvek da igrate. Sa puno napadača, borbeno dobre asistencije...
Bravo za navijače na severu, koji su iako najmlađi pokazali da se svoj klub voli i kad ide, i kad ne ide, i kad dobija, i kad gubi! Bez i jednog zviždka, sa aplauzom na kraju utaknice. Ja sam navijao za Vošu i kad smo bili u drugoj ligi. Išao i na gostovanja.
Sve je bilo odlično sem jedne stvari-realizacije. Škuntelar je juče mogao da da 3-4 gola. Protiv Slobode 2-3. Dobro se oslobađa lopte, odlično asistira. Da svaku drugu šansu pogodi bio bi najbolji strelac u ligi i najbolji igrač lige. Ali nije. Kad bude pogađao svaku drugu prodaćemo ga nekom iz lige petice.
Nijanse, da li je trebao da igra ovaj ili onaj ne bi mnogo promenile. Fudbal je kolektivna igra i juče su naši bili pravi tim. Nikad ne bih voleo da se povučemo posle vođstva od dva razlike. Tako smo nekad igrali, a ovo je juče bio pravi fudbal. Neverovatno je da smo na zadnje tri utaknice ostali bez 7 bodova u Novom Sadu. Izašli smo iz igračke krize, još samo da prođe kriza rezultata. Takođe je neverovatno da smo sa ovakvim skorom kod kuće još uvek kandidati za titulu.
P O D R Š K A !
Vojvodina, jedna jedina!
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: 11. kolo: Vojvodina-Radnički KG 2:2

Post by shecky »

Baltazar dobra analiza.

Nina .. ipak mislim da se bolje razumem , i naravno da ne gledam Englesku Spansku ligu itd itd .. i stvarno ne znam odakle ti ideja da uporedjujes nase igrace sa Alonsom Tureom i slicima?? Tebi dobro??

Uostalom ,posao zadnjeg veznog definitivno NIJE davanje golova ,stvarno ne znam odakle ti ta genijalna ideja?? , on stoji izmedju veznog reda i stopera kao vrsta korektora i pomoci u oba pravca.
Kao takav posao ,takav igrac nema sta da trazi i iole blizu protivnickog sesnaesterca sem ukoliko je varijanta svi u napad jer nam treba gol koji odlucuje nesto ..

I molim te nemoj ovde spominjati razne Milijase i ostale genijalce .. pa tog Zemunca ni svoji ne vole.. jedini pravi igrac koga oni imaju je Pecnik,on je igrac tipa Merebe.

I naravno da Stojke nije nista bolji od Delaca .. pogledaj samo koliko evro golova je primio tvoj ljubimac .. barem 10tak sa preko 30m ..
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: 11. kolo: Vojvodina-Radnički KG 2:2

Post by Marcello »

VladaSS wrote:Poekad je stvarno tuzno navijati za vojvodinu. Zalosno, odvratno i bolesno!
:!:
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Детош
Posts: 5
Joined: Tue Aug 20, 2013 11:32 am

Re: 11. kolo: Vojvodina-Radnički KG 2:2

Post by Детош »

Увек је најлакше окривити тренера за све !
Имали смо јако пуно шанси , али не можемо да их реализујемо и то је по мени највећи проблем на утакмици такође као и одбрана.. Калуђеровић као по обичају очајан, дефинитивно нам фали играч као што је Абубакар био (само пример).. Кад год смо играли против тих слабијих клубова(не увек наравно)дао је макар један гол и узимали смо та три бода, чешће него сада, али АК је једно велико НИШТА који има две леве ноге који није способан да искористи ниједну шансу , не знам шта му се јуче десиило ал успео је да утури лопту међу стативе.
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: 11. kolo: Vojvodina-Radnički KG 2:2

Post by budababa »

Kao Sizif, otkotrljamo ga do gore i us**emo na zadnjem koraku. I tako je bilo ovih 100 godina, i tako će biti dok postojimo. Ende.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: 11. kolo: Vojvodina-Radnički KG 2:2

Post by borrissey »

Turija wrote: Još nešto, da li neko zna zašto Delač nije danas branio?Meni baš nije najjasnije.OK, veoma poštujem Žakulu (istinski je majstor za penale), ali koja je svrha današnje rotacije golmana?Pa mi lakše menjamo standardnog golmana, nego bekove, vezne il' c-fora.Stvarno ne razumem, ako nije došlo do nekog nesporazuma, konflikta...
Meni se javlja da Delač odlazi na polusezoni, pa zato Nikolić hoće da razbrani Žaka. Naravno, samo nagađam.
Ponovo sam gledao snimak, nisam odoleo, i sad mi je još teže da shvatim kako nismo dobili taj meč. Naši halfovi i Vule nisu neiskusni igrači, nije mi jasno otkud takav pad koncentracije kod oba gola... Kod prvog je istina onaj lik primio loptu na grudi pored Njegoša i Lekovića (što je nedopustivo), ali nije jasno gde bio Đurić kao drugi half. Čoveče, mogao je helikopter sleteti u šesnaest koliko je prostora bilo. Drugi gol ne vredi ni komentarisati... Naklon Maretu za golčinu!
Last edited by borrissey on Sun Nov 03, 2013 12:24 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9946
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 11. kolo: Vojvodina-Radnički KG 2:2

Post by Voja »

Nesto razmisljam,da li bi bolje igrali kada bi nas neko nekim dekretom postavio na prvo mesto i onda bi imali zadatak ne da ga napadamo,vec da ga cuvamo... da li bi to onda bila prava Vosa?
Image
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: 11. kolo: Vojvodina-Radnički KG 2:2

Post by borrissey »

Moram sad ovo još da dodam. Neću se obraćati nikome lično da ne bih ulazio u bespotrebne rasprave, pošto očekujem drvlje i kamenje na ovaj post. Ali zaista mi nije jasno zbog čega sada i posle sinoćne utakmice toliko ostrašćenih kritika po Kaluđeru. Jasna mi je psihologija mase i da mi moramo imati žrtveno jagnje, ali čovek sinoć uopšte nije odigrao loše, naprotiv. Kretao se bolje, dao je gol, imao još dva, tri solidna pokušaja, čak je i oduzeo par lopti na sredini. Jasno se vidi napredak u igri. Osim toga, i po njegovom radovanju posle golova, vidi se da nije baš najbolje prihvaćen i da trpi pritisak. Ali, da ga mi ipak is*ičkamo, to je najbolje što znamo...

Ako nekoga treba od napadača kritikovati sinoć, to je Škuletić, koji nije iskoristio sijaset prilika. Ali, kao što rekoh i ranije, 2:0 je moralo biti dovoljno za 3 boda.
srkins
Posts: 1464
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: 11. kolo: Vojvodina-Radnički KG 2:2

Post by srkins »

Rotacija golmana je jako zajebana stvar...Odbrambeni igraci i golman moraju da jako blisko saradjuju..A svaki golman je poseban,neki izledje neki ne ,neki lako resava nabacene visoke lopte neki ne...Igraci u odbrani posle par meseci to znaju i naviknu se na golmana,rotacijom golmana ta rutina se gubi...A sto se tice finansija i plata mislim da to jos uvek nije problem,nemaju oni tako male plate da ce propasti za dva tri meseca,veci problem je sto prakticno dva meseca mi nemamo rukovodstvo.niko od glavnih ljudi ne dolazi na posao..Ni predsednik ni podpredsednici ni clanovi uo..Samo generalni sekretar ,direktor stadiona svrate..Verovatno da bi ostali na tim mestima i dalje...pa i ne cudi sto i u timu ima rasula..nadam se da ce se od danas to rasulo polako resavati..
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: 11. kolo: Vojvodina-Radnički KG 2:2

Post by laki »

Da me neko ni slucajno ne razume pogresno, ja stvarno zelim da Nikolic ostane u Vosi bar 3 godine jer je to jedini nacin da trener ostvari svoj potencijal itd, da ne duzim.
Ali neka mi neko objasni kako je trener bio zasluzan za ono sto je bilo protiv Honveda, Burse, patrizana i ostalih dobrih rezultata i igara, a kad spomenemo Serif, KG, i tako neke ocajne partije, onda on tu nije u opste kriv?!?!?! Nemam nista protiv njega, cak sta vise dopada mi se kao trener, ali budimo realni, jbg.
Image
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 11. kolo: Vojvodina-Radnički KG 2:2

Post by Turija »

budababa wrote:Kao Sizif, otkotrljamo ga do gore i us**emo na zadnjem koraku. I tako je bilo ovih 100 godina, i tako će biti dok postojimo. Ende.
Budo, sa prvim delom posta bi se apsolutno složio, sa drugim nikako.
Razloga je mnogo, a glavni je kvalitet fudbala, naših igrača i trenera, nekadašnjih i sadašnjih.Uz sva navlačenja ,,velikoj" četvorci (i pored toga) mi smo 2 puta bili Prvaci (a da je sve bilo sportski, bili bi još 2-3 puta) u jakoj EXYU Ligi.Čak i kad smo ispadali iz Prve Lige, nismo bili loši i igrao se pristojan fudbal u NS. Zato smo se ekspresno i vratili nazad i to na velika vrata.
Sada, nikad slabiji blizanci (i u većem rasulu), a mi toliko daleko od vrha (nemoj da nas zavara sadašnji bod razlike, jer će na kraju, opet, biti standardnih 10-15 - ako se nešto drastično ne promeni).
Pa, koliko smo bodova izgubili u Novom Sadu, od ekipa iz ,,donjeg doma"?Koliko je igrača pošteno oznojilo dresove (ako već nemaju tehnički kvalitet) i koliko puta?Sve maneken do manekena - traka, kopačke, frizurice..., a gde je fudbal?Samo Vule,Trajko, Enver i Radoja ,,grizu" za loptom, a bez lopte gotovo niko.Ljudi, 6 igrača Radničkog je bilo u naših 16m kod drugog gola, a mi sa 5 ne umemo da razvučemo i prođemo dvojicu, na celoj širini terena.Trojica levo slobodna, a lopta ide desno, na beka u ,,budžak". To se zove nismo imali sreće?A šutiramo snagom udarca mlađih kadeta.
Ma daj, ne mogu više da se nerviram. Totalno rasteraše ljude sa našeg Stadiona.Dosta apela, ,,strpljive igre do pobede" - igrajte fudbal (bre) i na mišiće ćete se popeti na ,,Olimp".
Pusti to je l' bilo navijanja.Ima zvezda svaki put pun sever, pa? K'o da navijači igraju fudbal.Kad se prepozna želja i neki kvalitet igre biće i navijača (k'o nekad - u najgora vremena naših EXYU utakmica, 4000-5000 u Novom Sadu - što se ocenjivalo kao mala poseta).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Salvador
Posts: 1089
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: 11. kolo: Vojvodina-Radnički KG 2:2

Post by Salvador »

I ja uglavnom delim Turijin utisak - nije mi jasna ta bezvoljnost, manjak motivacije, a često čak i strah kod naših igrača. Slažem se da oni možda nisu posebno kvalitetniji od igrača drugih klubova iz JSL (u ovom slučau Radničkog), ali su njihovi igrači juče kod gola imali drskosti da se pravilno izdodaju, naprave fintu i metnu ga, dok se naši centarfori jednostavno boje da daju gol, a igrači odbrane su se kod ona dva primljena gola ponašali kao mala deca...
Pa jel ti momci shvataju da će samo ako grizu i pobeđuju oni sami od toga profitirati?!
Čini mi se da oni kao tim ne funkcionišu baš najbolje, primetio sam da se igrači koji nisu učestvovali u akciji ne raduju posebno kada damo gol, mislim da se tu prilično lepo vidi kolika im je želja za pobedom i kakav je timski duh.

Nadam se da će se neke stvari promeniti, jer je ovo istorijska šansa da budemo prvi.
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: 11. kolo: Vojvodina-Radnički KG 2:2

Post by prijatelj fudbala »

Piše se rezultat, a ne igra. Prokockati 2:0 je, po meni, katastrofa i nema opravdanja!

Sreća pa smo i bodom smanjili zaostatak na tabeli i sve i dalje zavisi samo od nas, ali sinoćnja utakmica se ne sme ponoviti!


P.S. Da je ovo normalna liga, trener Kragujevca bi fasovao najmanje tri meseca suspenzije
limanfkv
Posts: 2861
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 11. kolo: Vojvodina-Radnički KG 2:2

Post by limanfkv »

Juce sam rekao razloge zasto je trebalo menjati igrace na 2:0. Licno bih izvadio Skuletica, Alivodica ili Vranjesa kao prvu izmenu. Apsolutno je svejedno koga od njih jer se tu najvise osetila "teskoca u nogama". Alivodic se borio kao i svaku utakmicu, ali se videlo u tim zavrsnim pasovima i sutevima da nema dovoljne jacine i preciznosti sto je odraz nedostatka koncentracije koji dolazi usled umora. Jednostavno noge ne mogu da slusaju ono sto mozak zamisli. Sada vidim i nas drugi gol i ubedjen sam da je Alivodic hteo da sutira.

Druga stvar, pogledajte igrace nase nakon postignutog gola. Kaludjer divlja, ostali se rukuju, gotovo, to je za njih kraj utakmice. To su stvari koje je trener morao da oseti. Imao je izbora na klupi, kakvog takvog. Nije mi jasno sto bar Milinkovic-Savic ne dobi sansu bar na 2:2 i crvenom kartonu, ako ne ranije, kada se zna da ces imati bar jos 10 prekida do kraja.

Treca stvar, naravno da ne treba terati Nikolica, ja sam uvek bio da se trener podrzi, jer se bar kod nas pokazalo koliko je besmisleno menjanje trenera tokom sezone. Ali da sam odusevljen vodjenjem, nisam. Verovatno je do toga sto sam daleko vise ocekivao.

Ne vidi se na snimku naivnost Vranjesa kod drugog gola. Dok se on raspravlja sta je trebalo sa Alivodicem da uradi, igrac mu iz ruke uzima loptu i baca svom, rezultat toga je ispadanje kompletne odbrane i 6 igraca u nasih 16.

Sreca po nas je da nam dolazi nikad slabiji Javor, a onda ima nedelju dana pauze, gde treba naci novu snagu za predstojece utakmice.
User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: 11. kolo: Vojvodina-Radnički KG 2:2

Post by Baltazar »

Salvador wrote:I ja uglavnom delim Turijin utisak - nije mi jasna ta bezvoljnost, manjak motivacije, a često čak i strah kod naših igrača. Slažem se da oni možda nisu posebno kvalitetniji od igrača drugih klubova iz JSL (u ovom slučau Radničkog), ali su njihovi igrači juče kod gola imali drskosti da se pravilno izdodaju, naprave fintu i metnu ga, dok se naši centarfori jednostavno boje da daju gol, a igrači odbrane su se kod ona dva primljena gola ponašali kao mala deca...
Pa jel ti momci shvataju da će samo ako grizu i pobeđuju oni sami od toga profitirati?!
Čini mi se da oni kao tim ne funkcionišu baš najbolje, primetio sam da se igrači koji nisu učestvovali u akciji ne raduju posebno kada damo gol, mislim da se tu prilično lepo vidi kolika im je želja za pobedom i kakav je timski duh.

Nadam se da će se neke stvari promeniti, jer je ovo istorijska šansa da budemo prvi.
Izvini, ali gde si ti primetio bezvoljnost, manjak motivacije i strah kod naših grača. Ako pričamo o istoj utaknici. Ono juče je primer kako treba igrati i boriti se. A kod tebe vidim strah, jer hoćeš da braniš rezultat kad povedemo. Ja hoću da damo gol više. A to je ovaj put koji je posut trnjem, ali pravi put. Da smo kupili Kavanija, Drogbu, Pirla...Pa da opletemo! Država u raspadu, FSS u raspadu, klubovi u raspadu, derbi komunistiko u raspadu, FKV u raspadu. Samo ovo juče je svetlo na kraju tunela. Pa oni su najsvetlija tačka!
Vojvodina, jedna jedina!
Locked