22. kolo: partizan-Vojvodina 1:1

Šta očekujete od meča?

Pobedu
27
55%
Remi
11
22%
Poraz
11
22%
 
Total votes: 49

User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: XXII kolo JSL: Fk partizan - Fk Vojvodina 1:1

Post by laki »

Koja grobarcina od novinara je pisala ovaj tekst?! http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... o-u-tunelu


Edit: Jel on (celavi midzitski demagog) nekog zajebava?! Oni su osteceni katonima?!

Da li je Partizan mogao da izbegne sve to na vreme, pošto je rival imao igrača manje skoro ceo meč?

- Svakako, sami smo krivi, tu nema dileme. Podlegli smo pritisku, kojem je kumovao i sudija kartonima, pogrešnim odlukama. Ali, razloge tražimo u svojoj igri, jer od svega ostalog nema vajde - zaključuje Marko Nikolić, šef stručnog štaba Partizana.


Alo, rodjace, imas li ti i malo obraza, morala, sportskog duha.... ma bilo cega?!
Image
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: XXII kolo JSL: Fk partizan - Fk Vojvodina 1:1

Post by Grba_NS »

Neću posebno komentarisati bivše članove i isticati koliko mi je drago zbog njih, već ću pre svega reći da mi je neizmerno drago što sam konačno u seniorskoj konkurenciji video i podsetio se, one 2 godine dominacije u omladinskoj ligi Srbije - totalni fudbal. To je karakterisalo šampionske generacije 93/94/95. Jedan, dva dodira, brza transformacija iz odbrane u napad, pritisak na loptu, lako rešavanje protivničkog presinga, savršena kontrola lopte, lucidnost, a kao posledicu toga vidite i totalnu NEMOĆ protivnika. Žao mi je samo što su neki (prevremeno) otišli preko (Kosović, Meleg), jer bi ta ekipa, u punom sastavu, bila u stanju da ponovi (i) u seniorskoj konukrenciji (polu)sezonu u kojoj su zabeležili samo jedan (1) nerešen rezultat, a ostak rešili u svoju korist sa ogromnom gol razlikom.

Mislim da deci u svlačionici posebno prija činjenica da su svi približno istih godina i sličnih interesovanja, to (pretpostavljam) dobro utiče na atmosferu, jer sam u ovoj utakmici na terenu video ENERGIJU, koja prozilazi iz zajedništva, atmosfere, jednom rečju iz tima! Želeo bih posebno da istaknem jednog igrača, kog smatram pravim kapitenom i vođom na terenu - Gospodin Nino Pekarić. Svaka ti čast majsore, tako se ponaša najiskusniji igrač na terenu, tako se radi za ekipu i tako se daje primer mlađima. Odigrao je gotovo perfektnu utakmicu, ali više od svega meni imponuje njegovo ponašanje na terenu, stav, govor tela, preuzimanje odgovornosti u određenim situacijama, jer time uliva ekipi sigurnost i samopouzadanje. Što se tiče klinaca, Serđo i Mijat su (potencijalno) dva najdominantnija igrača lige, a ja bih im pridodao i Mirka Ivanića. Time bi dodatno dobili na stabilnosti u igri, prebacili težište igre (još) napred, smanjili pritisak na odbranu i u kranjem slučaju, igrali efikasniji fudbal sa više golova... Tu još puno očekujem i od Georgija Ilića, gol mašine. Ali otom - potom.

Još nešto, za kraj - i dalje se sećam (prošlosezonskih) reči jednog forumaša, "ovi omladinci nemaju pojma", pa da vam skrenem pažnju da nikad ne sudite o mladom igraču na osnovu jedne, dve, tri utakmice, i da mu/im date šansu da se razvijaju, jer su omladinski i seniroski fudbal dva (različita) pojma, a period prilagođavanja je individualna stvar koja zavisi pre svega od psihološkog momenta.
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: XXII kolo JSL: Fk partizan - Fk Vojvodina 1:1

Post by the Gari »

Grba_NS wrote:Želeo bih posebno da istaknem jednog igrača, kog smatram pravim kapitenom i vođom na terenu - Gospodin Nino Pekarić. Svaka ti čast majsore, tako se ponaša najiskusniji igrač na terenu, tako se radi za ekipu i tako se daje primer mlađima. Odigrao je gotovo perfektnu utakmicu, ali više od svega meni imponuje njegovo ponašanje na terenu, stav, govor tela, preuzimanje odgovornosti u određenim situacijama, jer time uliva ekipi sigurnost i samopouzadanje.
:!:
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3902
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: XXII kolo JSL: Fk partizan - Fk Vojvodina 1:1

Post by Red Marquis »

Slažem se sa Grbom za Ninu. Dodao bih samo i Sosu, jer je uspeo da im spusti tenzije i pa su zato i odigrali. Samo, jedno su mečevi bez presije a drugo ovi navodno od značaja. Nadam se samo da ih taj famozni kup u sredu ne navuče bakagije na noge.

Momci, ako čitate ovo, niko ne smatra da ste apsolutni favoriti koji moraju da ga osvoje. Nismo navijači režimskih timova, tražimo samo zalaganje a ostalo će sve doći.
Io odio Belgrado
User avatar
djape_ns
Posts: 385
Joined: Sat Dec 13, 2008 6:34 pm
Location: Novi Sad

Re: XXII kolo JSL: Fk partizan - Fk Vojvodina 1:1

Post by djape_ns »

Milan wrote:Naleteh na ovo:

Evo vam pravilo koje to kaze, pa procenite sami. Preuzeto je iz spiska pitanja sa odgovorima za polaganje za FIFA sudiju:

31. Одбрамбени играч почиње да држи нападача ван казненог простора, али са повлачењем заврши тек у казненом простору. Шта ће судија предузети?

Досудиће казнени ударац.

(Коментар: Прекршај је у трајању, почео је ван a завршио се у казненом простору. Примењује се принцип теже казне. Али ако прекршитељ, пре него што нападач уђе у казнени простор, пусти противника из руку и овај потом падне у казнени простор, то не би био казнени, него директан слободан ударац ван казненог простора).
O ovome sam i ja razmisljao, al nesto mi se cini da ovo sto je alkoholicar uradio u ovom slucaju ne spada pod povlacenje, vec udarac (jedan van 16 i onda dzudo zahvat u 16).
Moje misljenje je da je taj prvi bil van 16. Meni ovaj put igrom slucaja, jos draze.
U zivotu volim samo jedan klub, kome sam srce dao i koga cu vecno da bodrim!!!
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Re: XXII kolo JSL: Fk partizan - Fk Vojvodina 1:1

Post by Nevernik »

Grba_NS wrote: Još nešto, za kraj - i dalje se sećam (prošlosezonskih) reči jednog forumaša, "ovi omladinci nemaju pojma", pa da vam skrenem pažnju da nikad ne sudite o mladom igraču na osnovu jedne, dve, tri utakmice, i da mu/im date šansu da se razvijaju, jer su omladinski i seniroski fudbal dva (različita) pojma, a period prilagođavanja je individualna stvar koja zavisi pre svega od psihološkog momenta.
To sam ja rekao. Secam se da si skocio na mene :)
Ja i dalje stojim iza tih reci. Te dve utakmice (Kula i Novi Pazar) su bile totalni ocaj. Dve najslabije ekipe iz te sezone su nas urnisale. Igraci nisu pokazali nista.

Kada si vec uzeo tu recenicu kao primer trebao si isto reci da se ona odnosi na utakmice na kojima nisu igrali niti Babic niti Milinkovic niti Gacinovic (usao samo zadnjih 15 minuta na jednoj).
Od danas aktuelnih klinaca igrao je samo Nastic.
Igrali su razni Susnjari, Smiljanici, Deletici, Vujacici...igraci koji, iako su neki od njih ponikli u Vosi, nikada nisu imali kvalitet za Vosu.
Kad kazem Vosu onda mislim na Vosu koja hoce da bude prvak i da igra malo duze u Evropi.
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: XXII kolo JSL: Fk partizan - Fk Vojvodina 1:1

Post by borrissey »

Red Marquis wrote:Momci, ako čitate ovo, niko ne smatra da ste apsolutni favoriti koji moraju da ga osvoje. Nismo navijači režimskih timova, tražimo samo zalaganje a ostalo će sve doći.
Suština.
User avatar
slanina
Posts: 817
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:04 am

Re: XXII kolo JSL: Fk partizan - Fk Vojvodina 1:1

Post by slanina »

http://www.usnimi.me/slike/rukatrajko.jpg

Ruka Trajkovića jasno se vidi ovde na snimku. 8)
100 gb storage

https://degoo.com/g/dyz98u0" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: XXII kolo JSL: Fk partizan - Fk Vojvodina 1:1

Post by Turija »

Milan wrote:Naleteh na ovo:

Evo vam pravilo koje to kaze, pa procenite sami. Preuzeto je iz spiska pitanja sa odgovorima za polaganje za FIFA sudiju:

31. Одбрамбени играч почиње да држи нападача ван казненог простора, али са повлачењем заврши тек у казненом простору. Шта ће судија предузети?

Досудиће казнени ударац.

(Коментар: Прекршај је у трајању, почео је ван a завршио се у казненом простору. Примењује се принцип теже казне. Али ако прекршитељ, пре него што нападач уђе у казнени простор, пусти противника из руку и овај потом падне у казнени простор, то не би био казнени, него директан слободан ударац ван казненог простора).
Apsolutno tako.
Svako pravilo, u osnovi, mora biti pre svega logično. Zato čovek ne mora imati položen (fudbalski) sudijski ispit, ako zdravorazumski zaključuje.
Nisam (fudbalski) sudija, ali sam zato u nekoliko svojih postova insistirao na činjenici da je mesto započinjanja faula irelevantno u celoj situaciji oko penala i da je penal čist kao suza (mene ni 100 raki radovoća, ni 100 novinara komentatora ne mogu ubediti u imbecilnu glupost, perfidnom zamenom teza, odnosno sakrivanjem činjenica, ili pak njihovog ličnog nedostatka elementarne logike i poštenja - da ne kažem prirodne inteligencije).Zato sam stalno potencirao 3 stvari.
Prva, da je Gaćinović ,,ostao u sedlu", pri prvom faulu izvan 16m.
Druga, da je prekršaj sviran zbog grubog faula rukama i dodira lopte rukom u 16m.
Treća, dajte drugi ugao kamere.
E sad, što su se svi ,,upljuvali" da objasne neobjašnjivo, to je sasvim duga priča i naša svakodnevnica.
Pa naravno, da mora da se primeni princip teže kazne, jer bi u suprotnom bio kažnjen oštećeni, a prekršilac nagrađen..
Ako je neko u ovom meču oštećen (sudijskim odlukama) i kriterijumom, onda je to Vojvodina.Njima je najviše krivo što su poniženi na terenu, pa moraju naći krivca izvan svojih redova.Ko drugi, nego sudija.To se najlakše ,,prima" u (navijačkoj) javnosti.
Sudija može biti kažnjen, ali samo zbog toga što je nas oštetio i imao neujednačen kriterijum pri dodeli kartona, za iste stvari (povlačenje rukama, udarce rukom u stomak, glavu).Čak je i mali Nastić prvo bio fauliran i popio lakat u glavu od Lazovića, pa ga je tek onda hvatao rukama i dobio drugi žuti karton.A da ne pričamo o grešci sudije u vezi Trajkovića (u dva navrata u igri i kod dosuđenog penala).
No, moramo se što pre okrenuti narednoj utakmici, jer samo nas dele 2 nepuna dana od nje.Ovu što pre staviti ,,ad acta".Ne trošiti se na glupostima.

PS
Sad imamo onu pravu fotografiju (ugao).
Sudija, iz pozicije u kojoj se našao, sasvim dobro vidi igranje rukom i morao je da svira penal, ako ima gram savesti.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: XXII kolo JSL: Fk partizan - Fk Vojvodina 1:1

Post by Rivelinjo »

srkins wrote:Mi smo osteceni a ne oni. I to u vise situacija ...kod penala direktan crveni je trebao ici onom njihovom stoperu a ne drugi zuti
Po meni, kad dosudiš penal, to je dovoljna kazna samo po sebi. Da je bilo van 16, onda svakako barem crveni (uz, ako je ikako moguće, 40 dana zatvora i 6 meseci društveno korisnog rada), ali ovako je ta odluka po meni sasvim u redu. Bude mi isto tako bez veze kad golman skrivi penal, pa još na to dobije crveni. Penal je sasvim dovoljna kazna.
Turija wrote: Sad imamo onu pravu fotografiju (ugao).
Sudija, iz pozicije u kojoj se našao, sasvim dobro vidi igranje rukom i morao je da svira penal, ako ima gram savesti.
Za sviranje tog penala nije trebala samo savest, već i muda do poda - svaka čast sudiji za profesionalizam... koji će ga, koliko vidim po novinama i okolo, skupo koštati.

Fotografija je mutna, ne vidi se ništa. Snimak iz drugog ugla, kao i snimci faulova Nastića se ne mogu naći nigde više na Netu - voleo bih da sam samo paranoičan, ali jebena cenzura i propaganda na državnom nivou.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=OkEZIHUZht0[/video]
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: XXII kolo JSL: Fk partizan - Fk Vojvodina 1:1

Post by budababa »

Gre'ota ne spomenuti za kraj i Firminu parolu za kvartet koji je otišao u potrazi za srećom (čitaj: trofejima). Polako privodite temu kraju, aktuelna je Subotica.

Image
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Locked