Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Uprava

Post by pedjans »

Nisam hteo da mračim ranije, ali je činjenica da je na zapadu (tzv. jugozapadu) gde sam sedeo bilo bar 90% grobara, a mislim na stadionu ukupno sigurno 70%. Ne može se prenebregnuti činjenica da sada igramo najgore u poslednjih možda i više od 10 godina, i to je svakako razlog za slabu posetu. Mi smo pre par godina postigli maksimum u broju naših navijača na utakmicama u beskonačno dugom periodu. Sećam se da mnogo više od 10.000 naših navijača nije bilo ni krajem sedamdesetih ili osamdesetih na mečevima sa blizancima, kada je na tribinama bilo i po 25.000 gledalaca. Npr. mislim da je slavljeničkoj utakmici protiv Slobode iz Tuzle (poslenje kolo 1988/89. godine, proslava titule) bilo svega oko 12.000 ljudi, sećam se da sam tada bio razočaran jer sam očekivao pun stadion. Sada se poseta vratila na stanje od pre desetak godina, a to znači tamo gde smo se igrački i kao klub vratili - osim što je na severu manje ljudi nego tada.
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Uprava

Post by FCVNS »

Verovatno se nista nece promeniti,ali me zanima koliko smo sazreli kao ljudi i kako sad gledamo na stvari,doziveli smo onu cuvenu kletvu da bog da imao pa nemao,pa eto reko da vidim koliko smo sazreli...steta sto i ostali koje sam zamolio ne iznesu svoje vidjenje jer citaju sve ovo,zreli su ljudi,valjda vide gde sve ovo ide,moze se bar na trenutak zastati i napisati nesto,nema sta da se izgubi vise...Kamel je odgovorio Balsi,a evo ovde izbegava da ista napise,ipak je potekao iz navijacke price,koja sad gotovo da i ne postoji,a ne izgleda da ce skoro krenuti nabolje,znam da ima puno obaveza oko kluba ali ako nadje vremena neka iznese i on vidjenje trenutne situacije i misljenje o tome sta nas ceka u buducnosti...ovo nije nikakva prozivka vec lepo pitam za misljenje o svemu,ako ga ima,ako nema OK...

...i samo da se osvrnem na proslu utakmicu sa partizanom kad su uhapsena cetiri coveka na zapadu na delu gde su sad zabranjeni mafijali...inace uhapseni su i dvojica osudjeni za po pandurskoj prici odbijanje da sednu na stolice kad ih je redar zamolio,a ustvari su jebali majku istim tim zabranjenima kojih je i tad bilo duplo vise nego nas pa su ipak iskulirali...e sad na zadnjoj utakmici su i zabranjeni stajali i usput su izmaltretirali jednu devojku,uzeli joj sal,e sad ne znam dal su vratili.a ista ta smrdljiva policija sa sve onima zaduzenima za navijace je kulirala,tad se ne hapsi za stajanje na tribini,i maltretiranje i vredjanje navijaca drugog kluba,zato cu ih uvek smatrati supcima,i jedne i druge,kad macke nema misevi kolo vode...dozvolili smo im da nas jebu svi,a mi ovde nemamo naznaku da ce ista biti bolje,cak naprotiv deluje da ce biti sve gore po nas,navijaci Vojvodine su u nestajanju,pa eto mozda jos jednog razloga da ljudi iznesu misljenje,jer me zanima za koga taj klub igra fudbal i kako planira da animira navijace i da popravi stanje na tribinama,ciji je to posao,bilbordi i ona saopstenja ne piju vodu,sta moze klub da uradi pa da se stanje promeni,sta nedostaje da navijaci dodju na stadion,sem rezultata,jer klubovi koji imaju dobru pricu imaju podrsku i kad ide lose na terenu...
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Uprava

Post by laki »

FCVNS wrote: ...i samo da se osvrnem na proslu utakmicu sa partizanom kad su uhapsena cetiri coveka na zapadu na delu gde su sad zabranjeni mafijali...inace uhapseni su i dvojica osudjeni za po pandurskoj prici odbijanje da sednu na stolice kad ih je redar zamolio,a ustvari su jebali majku istim tim zabranjenima kojih je i tad bilo duplo vise nego nas pa su ipak iskulirali...e sad na zadnjoj utakmici su i zabranjeni stajali i usput su izmaltretirali jednu devojku,uzeli joj sal,e sad ne znam dal su vratili.a ista ta smrdljiva policija sa sve onima zaduzenima za navijace je kulirala,tad se ne hapsi za stajanje na tribini,i maltretiranje i vredjanje navijaca drugog kluba,zato cu ih uvek smatrati supcima,i jedne i druge,kad macke nema misevi kolo vode...dozvolili smo im da nas jebu svi,a mi ovde nemamo naznaku da ce ista biti bolje,cak naprotiv deluje da ce biti sve gore po nas,navijaci Vojvodine su u nestajanju,pa eto mozda jos jednog razloga da ljudi iznesu misljenje,jer me zanima za koga taj klub igra fudbal i kako planira da animira navijace i da popravi stanje na tribinama,ciji je to posao,bilbordi i ona saopstenja ne piju vodu,sta moze klub da uradi pa da se stanje promeni,sta nedostaje da navijaci dodju na stadion,sem rezultata,jer klubovi koji imaju dobru pricu imaju podrsku i kad ide lose na terenu...
Kao sto rece FCVNS, na prosloj tekmi na Karadjordju, tih supaka sa jugozapada je bilo isto kao i sada, otisli su skroz gore i krili se iza redara i policije. Policija se prema nama ponasala kao da smo teroristi a njih stitila kao bele medvede. Nisu nista smeli da urade iako ih je bilo barem duplo vise od nas nas. Ne kazem da smo mi sad neki smekeri vec da su oni ispali najvece picketine. I kao sto rece FCVNS, tad su cetvorica nasih uhapsena, eto nisam znao da su dvojica do kraja i osudjena. I sta sad treba? Da idemo opet tamo nakon toga? Da se svadjam opet sa nekim i da nas sve hapse na rodjenom stadionu? I poserem se na ovu upravu koja nema snage da se izbori sa tim govnima i serem se na istu tu upravu koja na svom stadionu pusta redare i zandrarme da se onako ponasaju prema navijacia Vojvodine. Gari, sedimo lepo na sredini tribine i gledamo tekmu, malo im se najebemo mame verbalno i nastavimo da gledamo tekmu. Koga boli patka za grupu supaka koji devojkama skidaju saleve! To neka je njima na cast, a oni naravno nece priznati ni to da maltretiraju devojke, niti da su ispali najvece jajare prosli put. Isto kao kad smo se druzili sa njihovim drugarima na zeleznickoj stanici pa kad su rekli da nisu bezali nego da su se "povukli". Dosta sam trosio reci o njima.

Sad da kazem da se potpuno slazem sa onim sto je napisano da klub koji ima dobru pricu ima i podrsku na tribinama bez obzira na rezultat(e). Ali dobra prica ne dolazi samo iz kluba. Dolazi i od nas samih. Pred svaku tekmu okrenem bar 10 brojeva telefona, neretko i vise od toga ( zamislite dasvako od nas to uradi, to je nas 50 sa foruma, recimo, pa puta 10 ljudi da svako pozove ) i vise od pola njih mi kaze najbanalnije izgovore zasto nece doci. Sve im je prece od Vose. Ne znam da li da ih krivim ili ne, ali ja imam do jaja pricu za sebe i znam zaasto sam svakog drugog vikenda na Karadjordju. Ja sam tamo zbog svog kluba i zbog drugara. I kad je lose na terenu mi sebi na istoku napravimo zajebanciju. Prozivamo protivnickog igraca koji nam je najblizi ili se zajebavamo na potpuno drugi nacin. Nebitno je. Svaki put druga prica. Svaki put je dobro, cak i kad je lose i kad nista na terenu nije dobro. Onda se smejemo nekome od nas kod se najvise iznervirao, recimo. Ja ne znam kako takve stvari druge ljude ne dovlace na stadion. Stvarno mi nije jasno da neko kaze da nece da dodje jer ovi nasi na terenu lose igraju. Pa nisu oni Vojvodina! Mi smo Vojvodina, mi koji dolazimo na tekme! Ti dole su samo prolazni! Moja dva drugara od po 45 godina koji dolaze od malena na stadion su FKV!
I svi koji govore da ne dolaze na stadion jer mi lose igramo, zamislite da li bismo bolje igrali kada bi svi ti isti dosli na stadion svake druge nedelje i kad bi nas umesto 1000 bilo 5 000 minimum svaku tekmu, da ne kazem 10 000. Kada bi ceo stadion urlao na svaku pogresnu odluku sudije! Kada bismo urlali prilikom svake polukontre za nas tim i davali momcima vetar u ledja. Sve bi bilo mnogo bolje. Ali niko nece da krene od sebe.
I necu reci najlakse je ostati kod kuce i pisati na forumu i ne pojaviti se na tekmama, jer meni je to mnogo teze nego da dodjem na stadion i zabavim se i opustim sa drugarima.

Nije bitno da li se ostali slazu sa mnom ili ne, napisao sam ovo iz razloga da ispostujem temu i diskusiju o tome zasto nas je sve manje na tribinama, iako sam rekao da cu ici na tekme makar sam na stadionu bio i tapsao momcima na kraju utakmice.
Uzdravlje svima. :cheers:
Image
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1484
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Uprava

Post by Neizlecivi »

Mislim da uopste ne bi trebali posvecivati paznju tome dal nas ima vise od cigana i grobara na tekmama kod kuce. Prosli vikend sam bio na zapadu i opet sam se razocarao stavom ljudi, energijom ili ponasanjem koje pokazuju. Zar je moguce da je neko od nas postao takav kompleksas? Jel vam bitnije da kao nekom kazete "Alo majmune, sedi dole" , da zapevate jajare mars u Beograd ili sta vec, nego da otpevate jednu pesmu klubu? Vecina tih ljudi je tresla onu stavar, bilo ovde, bilo na stadionu, da bi sacekali 80. minut i 70% tih istih je sa stadiona izaslo...

Cela prica o brojnosti navijaca, pre svega Firme, je otisla u ocin po meni zbog toga sto se izgubio onaj stari duh. Jedno vreme je glavna fora bila ko ce staviti fantomku, upaliti baklju i sici u prvi red, kako bi se sutra mogao diviti svojoj slici u huliganskom fazonu. Takvim stvarima smo po meni licili previse na neke tudje tribine. Pojedine grupe su opet bile u fazonu da dok vode navijanje je*u mater svima i svakome, a to je realno ono sto otera dosta ljudi sa tribine. Ne mozete ocekivati na navijackoj tribini da svaka osoba bude u ultra fazonu. Neka odredjena grupa ljudi da, ali se ostali moraju isto tako osecati svojim na severu. Mozda sam otisao u neku bezveznu stranu, ali moje misljenje je da se navijaci na stadion mogu privuci dobrom atmosferom i onom zdravom pricom koju smo nekada imali i mislim da je upravo to ono na cega mladji koji sada odrzavaju sever u zivotu treba da obrate paznju. Ljubav prema klubu drzi zauvek, a mrznja prema nekome ili necemu tudjem prodje brzo...
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Uprava

Post by budababa »

Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
PanonskiFantom
Posts: 421
Joined: Mon Jun 13, 2011 4:42 am
Location: Stadion Karađorđe

Re: Uprava

Post by PanonskiFantom »

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... -nam-uteha" onclick="window.open(this.href);return false;
Vise nista nije isto!
Danilo
Posts: 1017
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: Uprava

Post by Danilo »

Koliko ovaj decko ima godina,diplomirani sportski menadzer nekog privatnog fakulteta.Uz svo uvazavanje,al i on kao i ceo nas tim treba da se kali da bi dosao do mesta sportskog direktora.Ne mozemu to biti prvo radno mesto,sta je doneo u klub,kako smo prodali Radoji,Poletanovica,Alivodica,Veselinovics..., a tek po kojoj ceni.to je Batin kapital,sta je njihovo .Radovic,Rogac... koliko vrede.Pa pavlivic za Stevanovica uzeo 1.5,za Milinkovica oko 2 milke
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Uprava

Post by ragazzi di Neoplanta »

Pozajmicu ovaj nalog od drugara da odgovorim FCNVS.

Neverovatno je koliko ustvari tuzno izgleda kada postavis ove dve slike sa Partizana iz 2011. i 2015. godine,da nam je neko u onom trenutku rekao da cemo za 4 godine kasnije izgledati skoro kao Ofkovci umro bih od smeha na sred tribine. Zadesio sam se ovaj put na zapadu,iako sam rekao sebi da vise necu ici na stadion u neko dogledno vreme,ali igrom slucaja sam se tu zadesio,i ono cemu sam prisustvovao me je samo jos vise nagovorilo da me Karadjordje nece videti neko vreme. Jedine dve stvari koje su me drzale cvrsto na Karadjordju sve ove godine,klub i tribina,dotakle su dno dna nazalost. Sto se tice kluba,tu sam bio izglasan kao novi clan skupstine u vreme kad su se pojavile dve skupstine i dve uprave,i nadao sam se da ce se ova uprava iskreno boriti za tu Vojvodinu kao sto je i najavljeno,zato sam i pristao na to,ali kako je vreme prolazilo,i kako su se neke stvari razvijale i price pricale,video sam da po meni,nista se vise ne razlikuje ova,od svih onih prethodnih uprava koje su klub dovele u ovo stanje u kojem se sad nalazi. Drugim recima,ne verujem ljudima iz kluba ama bas nista,ni rec jednu,sve te silne izgovore i price koje prosipaju,niti cu im ikad poverovati,zbog toga nisam zeleo ni da docekam sledecu skupstinu kao njen clan,i napustio sam to,jer mi je to sve postalo gubljenje dragocenog vremena i zivaca,jednostavno nisam zeleo vise tu da se petljam. A sto se tice tribine,moze se reci da je situacija ista. Samo moram napomenuti da se ne bih slozio sa onim sto je napisao Brick Liman,2011. nije sve bilo toliko trulo kao sto on govori,nasa mladja generacija je imala veliki potencijal tih godina da napravi preporod na toj tribini,sto smo delimicno i uradili,i nema sumnje da bi se taj preporod do kraja desio da se nista nije menjalo na leto 2012. i sada bi verovatno stvari bile mnogo drugacije. Svaki subkulturni pokret dozivi svoj uspon i pad,pocetak i kraj. Kao sto su jedno vreme bili popularni rokeri,skinhedi,dizel itd itd. tako je u Srbiji negde recimo oko 2006. navijacki pokret u celoj zemlji doziveo ekspanziju,pa tako i kod nas,i sve je bilo sjajno (tih par godina su bile najbolje godine Firme ikad) do Dejinog ubistva,koje je potreslo mnogo tu stariju generaciju,koja se nikad nije ni oporavila od toga,ali su se u posle toga redovi konsolidovali i mladje generacije su uz vodjstvo FCVNS uspeli da naprave nesto sto je obecavalo,i sve se to promenilo na leto 2012. i od tad fakticki se moze primetiti kako Firma verovatno vise nece biti nikad kao sto je nekad bila,barem ne u dogledno vreme. Posle svog tog jacanja,navijacki pokret u Novom Sadu je od tog leta pa sve od danas slabio sve vise i vise,bitni ljudi i ekipe su odlazile,i to je pokrenulo lavinu odlazaka ljudi sa Severa i grupa je stigla do onoga sto je danas,a da se ne lazemo to je dno. Retko,tacnije,par puta sam u toku ove sezone dosao na Sever zbog nekih mojih jako dobrih drugara,i to je u sustini i jedini razlog mog pojavljivanja tamo,i toliko me je bolela dusa kada sam video na sta je spala tribina i dokle je dogurala da je to prosto neverovatno. Ko je kriv i koliko,nije nikako tema za forume,to neka svako proceni sam. Kakvo stanje vlada u samom drustvu i medju ljudima,smatram da grupi predstoje jos gori dani,i u narednih nekoliko godina ne verujem da ce se ista poboljsati. Ja licno,kao jedan od bitnijih mladjih i neko je sa malo godina doprineo sasvim dovoljno toj tribini sam siguran da se nikad vise necu aktivirati kao sto sam ranije bio aktivan. Jako mi je zao sto se uopste doguralo do ovakve situacije,znam za sebe da cu ceo zivot biti navijac,ali nazalost bez tribine i grupe. Nadam se da me mozda stadion i videti u nekim srecnijim vremenima,a do tad mi se vidimo uskoro na megdanu Image Image Image Image Image

Divizija.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Uprava

Post by FCVNS »

Hvala na odgovoru...
znam za sebe da cu ceo zivot biti navijac,ali nazalost bez tribine i grupe. Nadam se da me mozda stadion i videti u nekim srecnijim vremenima
Dosta ljudi ovako razmislja...steta za tu vasu generaciju i steta sto niste nastavili zapoceto...i naravno steta sto ne mozemo ovde cuti razmisljanje ostalih ljudi iz vase generacije,bez obzira na sve sto se desilo posle uvek cu isto gledati na njih i biti zahvalan i vama mladjima na svemu sto ste uradili u te dve godine,to su dve najzdravije godine za nasu grupu,i zao mi je sto ostatak grupe nije svestan kako se i sta radili,i koliko ste mogli da uradite da su okolnosti bile drugacije...
User avatar
Pera Centar
Posts: 829
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Pera Centar »

Prenecu utisak jednog od legeni FK Vojvodine sa komemoracije Dobrosavu Krsticu.Na komemoraciji je bilo 10-tak ljudi i to rodbina i nekoliko starih igraca.Po recima ovog coveka uprava kluba se osramotila organizacijom i odnosom prema igracu koji je odigrao vise od 400 utakmica za klub.
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Milan »

A sta su trebali da urade? Da placaju buseve i sendvice slucajnim prolaznicima kako bi broj prisutnih bio veci?
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Pera Centar
Posts: 829
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Pera Centar »

Milan wrote:A sta su trebali da urade? Da placaju buseve i sendvice slucajnim prolaznicima kako bi broj prisutnih bio veci?
Ozbiljna uprava bi dovela novinare i sve igrace od pionira do prvog tima da vide ko je i kako pre njih igrao fudbal za Vojvodinu.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

Sigurno je Dobrosava Krstića FK Vojvodina morala ispratiti isto kao i Vujketa i Pantu.
Mislim da se u Klubu ne bave dovoljno FK Vojvodinom, da ne kažem da se bave na neprofesionalni način, iako primaju platu za svoj rad ( ili su nezainteresovani ili su nestručni da obavljaju tako važan i odgovoran javni posao).
Ovu ozbiljnu primedbu na rad uprave sam izneo i za današnju utakmicu omladinacu protiv rada.Nije se smeo danas dogoditi poraz na svom terenu, kao i ovo sa ispraćejem gospodina Krstića.
Verujem da preko 90% sportske javnosti ni ne zna da je preminula jedna od najvećih Legendi Vojvodine i SFRJ (Olimpijski reprezentativac u Melburnu1956, kada smo osvojili srebrnu medalju).Tužno i žalosno.
Isto važi i FSS i ostale fudbalske ,,institucije" i forume, kao i medije (nije gospodin Krstić bio samo Legenda FK Vojvodine - bio je reprezentativac države, fudbalski radnik, trener, Selektor... i nadasve skroman i vredan čovek).
Neka mu je večna slava i hvala, a Upravi FKV i ,,fudbalskim radnicima", kao i medijima velika sramota.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
churguzijanac
Posts: 2100
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Uprava

Post by churguzijanac »

Turija wrote:Sigurno je Dobrosava Krstića FK Vojvodina morala ispratiti isto kao i Vujketa i Pantu.
Mislim da se u Klubu ne bave dovoljno FK Vojvodinom, da ne kažem da se bave na neprofesionalni način, iako primaju platu za svoj rad ( ili su nezainteresovani ili su nestručni da obavljaju tako važan i odgovoran javni posao).
Ovu ozbiljnu primedbu na rad uprave sam izneo i za današnju utakmicu omladinacu protiv rada.Nije se smeo danas dogoditi poraz na svom terenu, kao i ovo sa ispraćejem gospodina Krstića.
Verujem da preko 90% sportske javnosti ni ne zna da je preminula jedna od najvećih Legendi Vojvodine i SFRJ (Olimpijski reprezentativac u Melburnu1956, kada smo osvojili srebrnu medalju).Tužno i žalosno.
Isto važi i FSS i ostale fudbalske ,,institucije" i forume, kao i medije (nije gospodin Krstić bio samo Legenda FK Vojvodine - bio je reprezentativac države, fudbalski radnik, trener, Selektor... i nadasve skroman i vredan čovek).
Neka mu je večna slava i hvala, a Upravi FKV i ,,fudbalskim radnicima", kao i medijima velika sramota.
Mnogo se umire, pa ne mogu da isprate... Koliko je samo legendi otislo u poslednjih godinu dana, a novih ni na vidiku!
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Uprava

Post by borrissey »

Turija wrote:Sigurno je Dobrosava Krstića FK Vojvodina morala ispratiti isto kao i Vujketa i Pantu.
Mislim da se u Klubu ne bave dovoljno FK Vojvodinom, da ne kažem da se bave na neprofesionalni način, iako primaju platu za svoj rad ( ili su nezainteresovani ili su nestručni da obavljaju tako važan i odgovoran javni posao).
Ovu ozbiljnu primedbu na rad uprave sam izneo i za današnju utakmicu omladinacu protiv rada.Nije se smeo danas dogoditi poraz na svom terenu, kao i ovo sa ispraćejem gospodina Krstića.
Verujem da preko 90% sportske javnosti ni ne zna da je preminula jedna od najvećih Legendi Vojvodine i SFRJ (Olimpijski reprezentativac u Melburnu1956, kada smo osvojili srebrnu medalju).Tužno i žalosno.
Isto važi i FSS i ostale fudbalske ,,institucije" i forume, kao i medije (nije gospodin Krstić bio samo Legenda FK Vojvodine - bio je reprezentativac države, fudbalski radnik, trener, Selektor... i nadasve skroman i vredan čovek).
Neka mu je večna slava i hvala, a Upravi FKV i ,,fudbalskim radnicima", kao i medijima velika sramota.
Potpisujem. Sve, od reči do reči.
Post Reply