30. kolo: Vojvodina-Radnički (KG) 3:1

User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

30. kolo: Vojvodina-Radnički (KG) 3:1

Post by budababa »

„Skeledžijo, skeledžijo, prevezi me preko...“
„Ona radi u „Zastavi“ i život joj nije lak...“

Vedar duh i pošalica nisu izostali ni te ’99. godine, iako su sva tri novosadska mosta bila ispod površine vode, a fabrika automobila u srcu Šumadije pretvorena u masovnu grobnicu naj(ne)popularnije krntije na četiri točka. Posledice bombardovanja NATO-a bile su još uvek friške i vidljive golim okom, ali to nije smetalo ni nama ni Kragujevčanima da jedni drugima gasimo užarene pikavce u gnojne rane, gajeći „ljubav“ koja traje i do dan danas. 16 godina kasnije, ni jednima ni drugima ne teku med i mleko, no užegli ajvar i produkt retke stolice. Čelo svakog slaninara naborano je kao kesica za tojaše prosečnog 70-ogodišnjaka, očekujući vesti da li će dželat zvani UEFA okrenuti palac nagore ili, nošen gravitacijom, ka jezgru zemlje kada je učešće Klinike FKV u Evropi u pitanju. Sa druge strane, „Đavoli“ će (is)pasti u zagrljaj svojoj braći Zemuncima, srećući se na pola puta, u nekoj drugoj ligi. Svoju sreću u datim okolnostima tražiće Novi Pazar, željno iščekujući eliminaciju „starog kluba“ i debi u Evropi i priliku da im neki Tadžici u prvom kolu kvalifikacija napune bulju cokulama, kao i Radnik iz Surdulice, nova zvezda na nebu Superlige, nastao fuzijom nekadašnjih giganata „Hidrovlasine“ iz već pomenute Surdulice i FK „Molidbena“ iz Bijelog Polja. Ipak, vedar duh sa početka priče ne napušta glavne junake nedeljnog okršaja, jer ništa ne odobrovolji toliko kao komšijina muka. Pevaće se: „K***c Evropa!“ i „A sad adio...“, jer još davno je promućurni Mickey Illic zapevao „Smej se, smej, uvek se smej...“ A tek retki su istinu pronašli u stihovima tužnog klovna Olivera: „Smejem se, a plakao bih...“ Navratite u nedelju do „Karađorđa“, da se smejemo i plačemo zajedno, kako se ko već oseća.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
PanonskiFantom
Posts: 421
Joined: Mon Jun 13, 2011 4:42 am
Location: Stadion Karađorđe

Re: 30. kolo: Vojvodina-Radnički (KG), nedelja 17h

Post by PanonskiFantom »

Budo :cheers:
Vise nista nije isto!
trelos gia fcv
Posts: 665
Joined: Tue Jan 05, 2010 4:24 pm
Location: U pravo vreme na pravom mestu

Re: 30. kolo: Vojvodina-Radnički (KG), nedelja 17h

Post by trelos gia fcv »

Budo, ako nisi pisac, onda si teška "budala"! :cheers:
Sad mi je dosta!
Radim u izdavačkoj kući i ako imaš napisanu bilo kakvu knjigu (o bilo čemu) javi mi se na pm...
Tvoje pisanje prevazilazi svaku meru (naravno u slučaju da nisi profesionalac u tom poslu i već imaš izdatih 5-10 naslova).
GAZI, GAZI, CRNO-BELU GAMAD!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4077
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 30. kolo: Vojvodina-Radnički (KG), nedelja 17h

Post by Rabba »

Budo, naklon do poda za još jednu sjajnu najavu!

Što se tiče tekme, bez Mijata, Babića, Vanje i Pankova smo zbog obaveza u u20 reprezentaciji, Sekulić neće igrati zbog kartona.

Bilo bi lepo poslati na teren mlade momke sa manjom minutažom, obzirom da nikome ova utakmica ne može ni da pomogne ni da odmogne...

Kordić(Rockov) - Kočović(Radović), Milko, Fimić, Nikolić - Kohija, Karanov, Desančić, Stamenić, Asani - Ćurko(Grgić), pa da vidimo čime raspolažemo.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Djisa
Posts: 1241
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: 30. kolo: Vojvodina-Radnički (KG), nedelja 17h

Post by Djisa »

Rabba wrote:Budo, naklon do poda za još jednu sjajnu najavu!

Što se tiče tekme, bez Mijata, Babića, Vanje i Pankova smo zbog obaveza u u20 reprezentaciji, Sekulić neće igrati zbog kartona.

Bilo bi lepo poslati na teren mlade momke sa manjom minutažom, obzirom da nikome ova utakmica ne može ni da pomogne ni da odmogne...

Kordić(Rockov) - Kočović(Radović), Milko, Fimić, Nikolić - Kohija, Karanov, Desančić, Stamenić, Asani - Ćurko(Grgić), pa da vidimo čime raspolažemo.
Omladinci se jos bore za titulu, pa nisam siguran da je pametno uzimati omladince.
Kup je nas!
Инжињер
Posts: 19
Joined: Wed Feb 19, 2014 5:25 am

Re: 30. kolo: Vojvodina-Radnički (KG), nedelja 17h

Post by Инжињер »

Budo, ako nisi pisac, onda si teška "budababa"! :cheers:

Odlične najave, ovako ni Čvarkov ne bi sročio.
limanfkv
Posts: 2862
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 30. kolo: Vojvodina-Radnički (KG), nedelja 17h

Post by limanfkv »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=N34mMGJJwKc[/video]

za crveno beli svet rtv prenosi
мализека
Posts: 311
Joined: Tue Feb 04, 2014 3:07 pm

Re: 30. kolo: Vojvodina-Radnički (KG), nedelja 17h

Post by мализека »

Добро је што је сезона завршена победом, четвртом у низу, ако се не варам...него, Лаза Бакмаз је цело време преноса призивао Трајковића... :mrgreen:
srkins
Posts: 1464
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: 30. kolo: Vojvodina-Radnički (KG), nedelja 17h

Post by srkins »

Dosta zanimljiva utakmica,kao da su igraci uzivali da igraju po pljusku :D A Lazi nek neko javi da se igrac preziva Tumbasevic a ne trajkovic :P
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 30. kolo: Vojvodina-Radnički (KG), nedelja 17h

Post by Turija »

Završili smo sezonu ubedljivom pobedom i sasvim pristojnom borbenošću i igrom, po velikom pljusku u drugom poluvremenu.
Čestitke našim momcima.
Ostaje nam sada da vidimo ko će od igrača ostati, a ko otići?Mene je večeras najviše interesovala igra mladog Karanova.Veoma sam zadovovoljan viđenim u tih nepunih pola sata, po veoma teškim uslovima za igru.
Luković i Asani, takođe, dosta dobri.
Veoma lep gol gostiju, kao i njihova borbena igra, takođe, su pozitivan utisak meča.Trebalo bi pokušati dovesti strelca gola Kragujevčana.Nisam pratio odbrane njihovog goše, ali mi izgleda da je solidan golman.
Utisak o utakmici mi je pokvarila voda na našem sveže rekonstruisanom terenu.Izgleda da drenaža nije baš najbolje urađena?Istina bio je velik i dug pljusak, ali ipak mi se čini da nije smelo biti toliko vode i barica na terenu?Uz istočnu tribinu kao da je bolje rešena drenaža, nego uz zapadnu i na centralnom delu terena?
Sve u svemu, srećan nam nailazeći prelazni rok i nova sezona.
:cheers:
PS
Najzad smo počeli da izvodimo kornere kako treba, tj da oni predstavljaju bar neku opasnost pred protivničkim golom.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
lazarr
Posts: 820
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: 30. kolo: Vojvodina-Radnički (KG), nedelja 17h

Post by lazarr »

Mršava sezona za nama.
Ne toliko zbog rezultata, već zbog opšteg utiska.
Izgubili smo mnogo nelogičnih utalmica a isto tako i dobili neke.
To je ono što me brine. Ne znam čiji smo klub i za koga igramo.
Ostajemo bez pola tima a uspeli smo da afirmišemo samo Pankova i Asanija.
Sva pojačanja od zime- promašaj. Donekle samo Vasilić opravdao, ali tu poziciju možemo najlakše pokriti.
Najveće razočarenje je ponašanje igrača. Bilo je nekoliko kikseva koji se ranije nisu dešavali.
Odigrali smo celu polusezonu bez krštenog špic igrača, jer su nam Ćurko i Stojanović bili najlošiji igrači u celoj polusezoni.
Sledi prelazni rok, a gledajući situaciju u klubu, ne može se reći da imamo razloga za optimizam.
"Dom bolesnih" ne napuštam dok sam živ, i to se ne dovodi u pitanje, ali ipak zaslužujemo lepše dane i malo radosti od "stare dame".
Krenuo sam na stadion 89-e kao klinac i do danas ga ne napuštam. Sećam se tadašnje titule i ovog Kupa ali je premalo radosti meni moja Voša donela za 26 god praćenja. Nadam se da će se i to nekad promeniti.

Turija: jako puno kiše je palo danas i ne znam koji teren bi je bolje izdržao nego naš danas. Tek zadnjih 10 minuta su se pojavile veće bare i to posle 45 min baš gadnog pljuska.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9947
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 30. kolo: Vojvodina-Radnički (KG), nedelja 17h

Post by Voja »

Turija wrote: Veoma lep gol gostiju, kao i njihova borbena igra, takođe, su pozitivan utisak meča.
Meni se svidja kako je Zaks reagovao kod tog gola,izvio se kao macka,steta sto je nije "ubo".Od golmana u nasoj ligi vecina je podjednakog kvaliteta,jedini koji cupaju rezultat kada tim ima slab dan ili odbrana zesci kiks su Borjan i Supic,sve ovo ostalo je tako da Zaks moze jos dve sezone komotno ostati na golu
Image
limanfkv
Posts: 2862
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 30. kolo: Vojvodina-Radnički (KG), nedelja 17h

Post by limanfkv »

User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 30. kolo: Vojvodina-Radnički (KG) 3:1

Post by Milan »

Davno nismo stvorili ovoliko sansi na jednoj utakmici. Drago mi je da su momci do kraja igrali agresivno i to bi trebalo da predstavlja standard, a ne da se desava samo protiv ovako slabasnog protivnika.

Cestitke momcima na igri i pobedi!


Turija, bas kao sto je Lazarr rekao, nema terena koji bi mogao izdrzati tu kolicinu padavina.


Cetvrta utakmica za redom kako semafor ne radi! :cheers: Danas je i dodatno trokirao. Bolje da ga iskljuce, nego da ispadamo ovako jadni...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: 30. kolo: Vojvodina-Radnički (KG) 3:1

Post by ДушанСП »

Једино што ми се не свиђа на утакмици је то што уместо да победимо 5:0 или шест,буде 3:1
Locked