Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Djisa
Posts: 1241
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Transferi

Post by Djisa »

naseljekolumbija wrote:Наравно да ме не тангира за неког индијанца који је дошао из неког металца и коме је животна жеља да иде у близанце, и добро је да смо узели неки динар за њега. Једино ми је било жао и нервирало кад то ураде играчи који су поникли у Војводини а било их је нажалост.
Nije poenta i Maticu, izes Matica. Poenta je kolicini novca koja je dosla, sa sve opravdanjem, pa on je hteo da ide. Nek ide, ali za pola miliona. Ako su oni nam hteli da prodaju svog 4. napadaca za 300 000, onda valjda nas prvi napadac vredi vise.
Kup je nas!
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Milan »

Izgleda da nam se rezoni razlikuju. Da postoji striktno pravilo zabrane prodaje igraca blizancima, ne bismo o ciframa ni pricali. Ne zanima me gde je ponikao igrac, zanima me princip! Igrac iz Vojvodine ne sme da bude prodat sljamu iz beograda! Ni po koju cenu...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Djisa
Posts: 1241
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Transferi

Post by Djisa »

Milan wrote:Izgleda da nam se rezoni razlikuju. Da postoji striktno pravilo zabrane prodaje igraca blizancima, ne bismo o ciframa ni pricali. Ne zanima me gde je ponikao igrac, zanima me princip! Igrac iz Vojvodine ne sme da bude prodat sljamu iz beograda! Ni po koju cenu...

Nema razloga za to pravilo. Pravilo treba da bude, ako je cena igraca toliko, ko plati nek ga nosi. Ako imamo iz inostranstva ponudu, cena za blizance je za 20% veca i gotovo. Jedino klinci ponikli u Vojvodini ne mogu tamo, a Matici, Stojkovici, Nikolici…. mogu. I mi dovodimo igrace od njih, zasto ne bi I oni od nas.
Kup je nas!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Potpuno se slazem sa Milanom.

Nema veze da li je igrac iz naseg podmlatka ili sa strane.
Taj igrac, sa strane, mora da zna, kada dolazi kod nas, da iz Vose nece moci direktno otici u blizance, tj da mu Vojvodina bude samo odskocna daska za prelazak tamo. Sta smo time uradili.?
Napravili medvedju uslugu sebi i dozvolili da svako ko dodje u Vosu, masta o odlasku u blizance.
Ako im je to biti cilj, neka ne dolaze u Vojvodinu.. Nije Vojvodina usputna stanica i taj problem je Bata dobro resio, ali brzo je princip pregazen - izdat.
Drugo, nije isto kad mi dovodimo igrace odande i oni od nas.
Mi od njih dovodimo prekobrojne i neuspele tamo, a oni od nas najistaknutije.
To, ni pod razno, nije isti princip prelazaka iz kluba u klub i ne moze se porediti, a kamoli izjednacavati ( cak i da zanemarimo druge nefudbalske stvari).

@ Pedja
Hvala na podrsci, ali i taj minimum dobrih utakmica, tesko mozemo docekati, uz svu ovu sramotu. Svakih 10 godina nam mozda dodje u NS ozbiljniji evropski tim i to, obicno, u problemima te sezone. Nekako to kolo i prodjemo,na srecu i motivaciju, pa nas u sledecem odvali autsajder.
Sto znaci, novu sramotu. Gotovo sam ubedjen da se to i hoce.
Tacno je da sam mogao prestati dolaziti na utakmice i pre 20-30 poslednjih godina, ali mislio sam da je prerano za predaju. Medjutim, ako se, posle 30 godina, nismo pomakli napred, vec stalno nazadovali, nije zdravo nervirati se.
Dolazimo da apsurda, da ako zacrtam sebi cilj da gubimo utakmice, u ovakvoj FK Vojvodini, bicu raspolozeniji, jer takvih rezultata ce biti daleko vise, pa se necu vikendom ili sredom nervirati. Mozda, bas to, promeni stvari na bolje? Ovo smo upraznjavali, pa ne ide 30 godina.
Ziveli!
PS
Sto napisao Voja, od FKV ostali samo forumasi :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1289
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Transferi

Post by MiSmoFKV! »

Ponuditi igracima bolje uslove i nece prelaziti u blizance. Simple as that. Kako Enver nije presao, a bio je daleko bolji igrac, a trazili su ga?
Mi igracima nikad necemo moci da ponudimo finansijske uslove kao oni, al zato klub treba da ima strategiju, za nesto vise. Da igrac bude srecan i zadovoljan i da mu ne pada na pamet prelazak tamo. Zasto niko iz Cukarickog nije presao u blizance, a bilo je zelja?
User avatar
Djisa
Posts: 1241
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Transferi

Post by Djisa »

MiSmoFKV! wrote:Ponuditi igracima bolje uslove i nece prelaziti u blizance. Simple as that. Kako Enver nije presao, a bio je daleko bolji igrac, a trazili su ga?
Mi igracima nikad necemo moci da ponudimo finansijske uslove kao oni, al zato klub treba da ima strategiju, za nesto vise. Da igrac bude srecan i zadovoljan i da mu ne pada na pamet prelazak tamo. Zasto niko iz Cukarickog nije presao u blizance, a bilo je zelja?

Bilo je prelazaka i iz Cuke. Braca Srnic su mi odmah pali na pamet. Oni kazu cenu, pa ako platite, vodite. Ali ta cena nije 120 000, nego 600 000.
Kup je nas!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3902
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Transferi

Post by Red Marquis »

Uopšte ne razumem tu priču o novcu od pojačanja. Nije ti ovo Nemačka ili Francuska, pa da će manji klub od dobre prodaje te pare da uloži u nova pojačanja ili u svoje mlađe kategorije.

Uzmimo za primer naše staro potencijalno pojačanje Lea Mesija :mrgreen: On posle jedne odlične polusezone kod nas dobije ponudu od nekog blizanca. Glatko odbijemo prvu, ali stigne druga od Vuč...pardon, Terzića od čitavih 10 miliona evra! A mi te pare nikad nismo dobili ni od napolju a kamoli unutar države. I kao prodamo ga, s ciljem da će se od tih para rešiti sve finansijske brige, uložiti u veće ugovore klincima kojima ćemo ih vezati na duže i adekvatna i skuplja pojačanja na suficitarnim mestima. Plus Mesi naravno želeo oduvek da igra u Zvijezdi, i ko smo mi da mu branimo to?
A onda sledeće godine mi opet poslujemo u minusu i para opet nema. Dok je ovakvo stanje i u državi, i sa svim stranačko/tajkunskim lešinarima u klubovima te pare neće ostati u klubu.
Io odio Belgrado
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Procitao sam par tekstova i izjava prinova.

http://www.zurnal.rs/fudbal/super-liga/ ... prvog-dana" onclick="window.open(this.href);return false;

Vukadinovic mi deluje OK momak, ne samo na terenu.
Od njega ocekujem posten odnos i veliko zalaganje, kao i dobar ucinak, jer ima ,,stofa".
Medjutim, to ne znaci da ako dovedu jedno normalno pojacanje za Vojvodinu, da imaju pravo na 4-5 njih ispod renomea Kluba.
Zao mi je par ovakvih OK momaka, koje imamo u Vosi i sto ne mogu da podrzim ceo tim. Sve zbog politike Kluba koja se vodi i koja je daleko ispod nivoa Stare dame.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

Pogledajte samo kako Eze Okuhie sa tralalatovicem polako (a i ne bas uopste polako= propada... https://int.soccerway.com/players/eze-v ... ie/283015/" onclick="window.open(this.href);return false; ... i zbog njegovog neznanja snalazenja sa strancima vi gubite potenjalno dobrog igraca. Pre 20 godina kada sam na ovakve stvari upozoravao, ljudi mi nisu verovali, mislili smo valjda svi da ce ovakve stvari samo da se deavaju u nizim ligama... ali evo, savez nas je doveo dotle da je vama nametnuo trenera koji ce da forsira samo domace mandzerske igrace, a strance posto poto da se otarasuje. Vi ste krivi sto te prihvatili da vam Vosa padne na tako niske grane, zasluzujete svetskog trenera koji ce da vas uvede u savremenost a ne ljude koji muljaju seme da bi zaradili ni punu iljadarku evra na racunu.... a klub da to placa kvalitetom na terenu. Sramota. Sreca pa je ovaj savez napravio igru gde amaterstvo opstaje pa se onda ne oseti kako sve skupa propada... a ono propada kao otkaceni liftovi u slobodnom padu ali vazno ko ne propada bas tako brzo.
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Transferi

Post by severozapad »

Sve stoji ali se u ovoj državi sistemski uništavaju svi klubovi osim dva (u koje se pumpa kinta i otpisuju dugovi) decenijama i nismo ni mi baš odgovorni šta smo dopustili ili nismo.
U ovom nezdravom okruženju ili ćutiš i plivaš ili te nema.
Posle finala kupa smo imali podršku iz zvezde, navodnu, u borbi protiv nepravde u srpskom fudbalu. Koja smerija i nadrealna liga odavno.
Svako ko ide danas na Vošu, ne ide jer smo šampioni potencijalni nego da ako možemo, nekad zveknemo blizanca koji je malo manje u milosti u momentima kada to njima odgovara, u drugima se to ne dopušta. Ova liga je dirigovana i ne treba se pretvarati da je na klubovima da sami naprave nešto.
Kao što je Bata u ono vreme imao verovatno snage zbog nekih ledja svojih da se drčnije ponaša prema njima (ali opet samo dokle je moglo, jer je prava reakcija posle finala izostala), tako sada apsolutno nemamo situaciju da talasamo i zato je situacija tako jadna.
Okej, toliko od Captain Obvious ovaj put ali izgleda sa navijačima blizanaca mora da se crta.
Karlsson
Posts: 2208
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Inače, prema informacijama iz Humske male su šanse da Miljan Škrbić ostane u Partizanu. Napadač jeste zadovoljio kriterijume stručnog štaba tokom sedmodnevne probe u Beleku, ali je procenjeno da bi period uvođenja u tamičarski ritam potrajao (kao u slučaju Vitasa), a kako je u međuvremenu angažovan Bojan Matić kao alternativa Umaru Sadiku, 24-godišnji Škrbić najverovatnije će morati da potraži angažman na durgom mestu. Favorit za njegov potpis je Vojvodina, koja traži špica baš usled odlaska Matića.

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... ica/349219" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8924
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Znaci prodali im (za smesne pare) igraca u punoj formi a zauzvrat od njih uzeli nespremnog koga treba cekati. Bas lepo. :frown:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Djisa
Posts: 1241
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Transferi

Post by Djisa »

Radoye wrote:Znaci prodali im (za smesne pare) igraca u punoj formi a zauzvrat od njih uzeli nespremnog koga treba cekati. Bas lepo. :frown:
To je manji problem. To je igrac koji je u poslednje 2,5 godine odigrao 7 utakmica, a u tom periodu je 2 puta bio po 6 meseci bez kluba. Gde ih samo nalaze??????
Kup je nas!
Karlsson
Posts: 2208
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Dnevnik prenosi da je ovaj Rus na probi.
Ne znam zašto bi bio na probi pogledajte mu CV.
Za našu ligu i naše uslove deluje i više nego odličan.
Igrao za sve mađe selekcije reprezentacije, ima i neko iskustvo iz ruske Premijer lige.
Možda traži ozbiljan novac, pa hoće da vide da li vredi?

https://en.wikipedia.org/wiki/Nikolay_Obolsky" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.transfermarkt.com/nikolay-o ... ler/281914" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3902
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Transferi

Post by Red Marquis »

Konačno neko s kim Lalat može da vežba svoj ruski. A i Bajatović. Koga briga za fudbalske kvalitete. Ionako će otići na leto ako i ostane.
Io odio Belgrado
Post Reply