Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
N13
Posts: 2113
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Pripreme

Post by N13 »

Meni zapravo nije losa ta ideja da se skolovani igrac sredine terena stavlja na stopera. Pitanje je da li je Busnic dobar kandidat za to, ali generalno ideja je ok.
Mene licno je najvise nerviralo vec godinama to bunarenje lopte. Igraci sredine terena dobro pokriveni, onda lopta ide u nazad igracima odbrane, a ovi nisu bas tehnicki dobri, pa idu na najaigurnije resenje, opali dugu loptu, pa neka se napadaci bore za nju. Nasa igra se godinama svodila na to.

E sad zamislite situaciju da u odbrani imamo igrace koji se ne boje zadrzati loptu u nogama, odigrati kratak pas, i pas igrom izneti loptu napred. Sve bi to izgledalo mnogo lepse.

Zato mi je ok ideja da igrac sredine terena bude na pdredjenim utakmicama stavljen u odbranu, kako bi se i u odbrani igrao fudbal, umesto da se bunari lopta. Sa Topicem je to lose islo, jer je uradjeno u sred sezone. Da bi funkcionisalo, to more jako dobro da se utrenira.
Busnic - videcemo.

Generalno problem u nasem fudbalu je sto igraci odbrane na treninzima ne rade puno na tehnici i igri sa loptom. Ne mogu se setiti ni jednog igraca u odbrani kojeg smo imali, a da je bio samouveren sa loptom u nogama.
User avatar
Forza Voša
Posts: 580
Joined: Fri Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: Pripreme

Post by Forza Voša »

N13 wrote: Wed Jul 05, 2023 11:52 am Meni zapravo nije losa ta ideja da se skolovani igrac sredine terena stavlja na stopera. Pitanje je da li je Busnic dobar kandidat za to, ali generalno ideja je ok.
Mene licno je najvise nerviralo vec godinama to bunarenje lopte. Igraci sredine terena dobro pokriveni, onda lopta ide u nazad igracima odbrane, a ovi nisu bas tehnicki dobri, pa idu na najaigurnije resenje, opali dugu loptu, pa neka se napadaci bore za nju. Nasa igra se godinama svodila na to.

E sad zamislite situaciju da u odbrani imamo igrace koji se ne boje zadrzati loptu u nogama, odigrati kratak pas, i pas igrom izneti loptu napred. Sve bi to izgledalo mnogo lepse.

Zato mi je ok ideja da igrac sredine terena bude na pdredjenim utakmicama stavljen u odbranu, kako bi se i u odbrani igrao fudbal, umesto da se bunari lopta. Sa Topicem je to lose islo, jer je uradjeno u sred sezone. Da bi funkcionisalo, to more jako dobro da se utrenira.
Busnic - videcemo.

Generalno problem u nasem fudbalu je sto igraci odbrane na treninzima ne rade puno na tehnici i igri sa loptom. Ne mogu se setiti ni jednog igraca u odbrani kojeg smo imali, a da je bio samouveren sa loptom u nogama.
Trener koji zna sta radi ovo nikako ne vidi kao problem, kroz video analizu ti mozes igracima da otvoris oci da takve situacije postoje i da kada to prepoznaju mora da usledi (smisleno i organizovano) kretanje bez lopte koje ce otvoriti prostor za pas kroz linije ili ... To nije lako ali to pravi razliku. Nas "fudbal" je od noge do noge i pas u prostor samo iza zadnje linije i zato smo tu gde jesmo a kao i svi drugi imamo oko 5000 kvadrata za uvlacenje, zavlacenje, odvlacenje, kombinovanje, ... Svako moze da ispuca loptu u bilo kom trenutku ali to treba da bude tek cetvrta ili peta opcija. Citam da ce nasi da igraju 4-3-3 a mene vise od toga zanima kako se krecu, kako pokrivaju, da li su kompaktni ili porozni, kakva je ideja u razlicitim sektorima terena.

Bas me zanima kakva je ideja sa ovakvom strukturom ekipe, pogotovo ideja sa Vukicem kao napadacem i krilima koja igraju puno sa loptom (nemamo dubinu, verujem da ce sa Ivanovicem i Vukcevicem napred to imati vise smisla kakvi god da budemo).
„Hasta la Victoria Siempre!“
student
Posts: 97
Joined: Sat Dec 21, 2013 12:51 pm

Re: Pripreme

Post by student »

N13 wrote: Wed Jul 05, 2023 11:52 am Meni zapravo nije losa ta ideja da se skolovani igrac sredine terena stavlja na stopera. Pitanje je da li je Busnic dobar kandidat za to, ali generalno ideja je ok.
Mene licno je najvise nerviralo vec godinama to bunarenje lopte. Igraci sredine terena dobro pokriveni, onda lopta ide u nazad igracima odbrane, a ovi nisu bas tehnicki dobri, pa idu na najaigurnije resenje, opali dugu loptu, pa neka se napadaci bore za nju. Nasa igra se godinama svodila na to.

E sad zamislite situaciju da u odbrani imamo igrace koji se ne boje zadrzati loptu u nogama, odigrati kratak pas, i pas igrom izneti loptu napred. Sve bi to izgledalo mnogo lepse.

Zato mi je ok ideja da igrac sredine terena bude na pdredjenim utakmicama stavljen u odbranu, kako bi se i u odbrani igrao fudbal, umesto da se bunari lopta. Sa Topicem je to lose islo, jer je uradjeno u sred sezone. Da bi funkcionisalo, to more jako dobro da se utrenira.
Busnic - videcemo.

Generalno problem u nasem fudbalu je sto igraci odbrane na treninzima ne rade puno na tehnici i igri sa loptom. Ne mogu se setiti ni jednog igraca u odbrani kojeg smo imali, a da je bio samouveren sa loptom u nogama.
Jagos Vukovic - i otisao je odmah posle jedne polusezone...
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Pripreme

Post by Deep Purple »

Bralić je bio odličan sa loptom u nogama.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Pripreme

Post by Radoye »

Forza Voša wrote: Wed Jul 05, 2023 12:28 pm
N13 wrote: Wed Jul 05, 2023 11:52 am Igraci sredine terena dobro pokriveni, onda lopta ide u nazad igracima odbrane
Trener koji zna sta radi ovo nikako ne vidi kao problem, kroz video analizu ti mozes igracima da otvoris oci da takve situacije postoje i da kada to prepoznaju mora da usledi (smisleno i organizovano) kretanje bez lopte koje ce otvoriti prostor za pas kroz linije ili ...
Tacno, jedan od vecih problema kod nas - ovo vec jako puno godina - je strasno lose kretanje igraca bez lopte kad je lopta u nasem posedu. Najcesce su staticni, samo stoje i cekaju, retko ko pokusava da se otkrije, krene u prazan prostor ili na bilo koji drugi nacin aktivno ucestvuje u igri. Da li je to do takticke neobucenosti ili nedostatka kondicije pa igraci "hvataju vazduh" ne znam, ali je jako vidljivo.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1189
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Pripreme

Post by Mare_Liman »

Такав случај је био са Топићем, сакривао се од лопте и кад је добије врати је у назад, дефанзивно и све остало сјајно, ал што се таквих ствари тиче заиста је био на лошем нивоу, знао је да звекне дугу, ал како кад, на пример ако је неко обратио пажњу на кретање Уроша Николића, једини који је играо оно полуфинале купа са Чукаричким, долазио по лопту, мењао страну, покушавао да направи вишак итд итд, фалио је такав играч и по ономе што сам гледао Кајевић је такав играч који би правио разлику и остало... Ти уз Кајевића и Николића уз задњег везонг на пример Траореа из Партизана или играча тог типа немаш проблема у средини, имаш креацију имаш дефанзиву...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by slanobarac »

Kaže da će biti prenos na you tube kanalu a ono prc. :roll:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Maki
Posts: 1194
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Pripreme

Post by Maki »

Mislim da je greška skidati kapitensku traku Zukiću, koji je jedini u ovom sastavu dete Vojvodine i verovatno ima najviše utakmica u našem dresu, i gurati ga na zadnjeg veznog, ali ajde Raša Batak ima moje poverenje, bar duplo više od svih trenutnih igrača, koje trenutno vidim na terenu.
Čumića ćemo sigurno brzo prodati, jer je prevazišao našu ligu, tako da ne vidim svrhu da bude kapiten.
Gde je bonus igrač ovde?
Last edited by Maki on Wed Jul 05, 2023 5:41 pm, edited 2 times in total.
VošaNS
Posts: 896
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Pripreme

Post by VošaNS »

Prenos na novosadskoj
VošaNS
Posts: 896
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Pripreme

Post by VošaNS »

User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by slanobarac »

DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
student
Posts: 97
Joined: Sat Dec 21, 2013 12:51 pm

Re: Pripreme

Post by student »

Pola sata igre i zali boze sto sam zurio kuci.
Igramo protiv ekipe koja je do skoro bila Rumunski drugoligas ...
Svi su losi. Igra katastrofa. Zadnji vezni i desno krilo pod hitno (mada smo krilo doveli)
Zukic ne moze da igra to sto od njega zele, nije njegova pozicija.
Malbasic gubi ko zna koliko lopti za redom
User avatar
Forza Voša
Posts: 580
Joined: Fri Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: Pripreme

Post by Forza Voša »

Tri razlicita igraca u nasem petercu pipaju loptu u 3 sekunde na pocetku utakmice. Potvrdio nam trener u prvih 45 minuta sezone da je fokus na nasoj polovini terena a napred sta bude. Koliko sam samo puta video sirenje ruku igraca, jasan pokazatelj da pojma nemaju sta je ideja i sta treba da rade.

Do poslednje trecine terena dodju nam prelako, linije se ne skupljaju, teren ne suzava. Kritike za napred nemam, tamo ni nemamo ambicija. Kanda se fudbalu mozemo nadati tek od oktobra u Topoli, do tada bi trebali imati novog trenera (ne bi me cudilo ni ranije, zavisi od rasporeda na pocetku).
„Hasta la Victoria Siempre!“
User avatar
churguzijanac
Posts: 2098
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Pripreme

Post by churguzijanac »

Jel to Vukić daje sebi pas na 5-6 metara od gola?
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1460
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Pripreme

Post by Uvek sa tobom »

Ово је ужас...
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
Post Reply