Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

CRD FCV wrote: Wed Jul 12, 2023 1:59 pm Ако је овај Петковић бољи од тренутних бекова, или неко планира да нас напусти, онда је трансфер добра ствар. Појачање на било којој позоцији треба да буде позитивна ствар. То што су неке позиције приоритетније не значи да не треба да мислимо и на остале.
Isto razmišljam. Ako nas Petković ništa ne košta jer je slobodan igrač i ako će igrati za istu platu kao Bjeković onda ga treba dovesti. A to da ćemo dobiti neke pare za Bjekovića treba što pre zaboraviti.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Transferi

Post by Red Marquis »

Istocno stajanje wrote: Wed Jul 12, 2023 1:16 pm Da zele dobro Vojvodini, doveli bi centarfora.
Mogu da se kladim da od ovih para sto su/ce dobiti, nece uloziti ni evro za napadaca-golgetera.
Godine prolaze ali mi smo izgleda rešili da nikad više ne dovedemo nekog ko bi mogao da postigne 10 golova u sezoni.
Io odio Belgrado
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Ova poslednja tri prelazna roka je put prema katancu za Vosu u naredne dve - tri godine, a ne za titulu prvaka drzave. Klub ce biti potpuno spreman za amatersku ligu veterana.
Dovode se igraci od 30+ godina, a prodaju, oni koji nesto vrede, od 20- . Ljudi u Klubu nemaju nikakvih sportskih ambicija, vec samo trgovackih. Sprovode ono sto je Milan Kosanovic zacrtao u uvodnoj besedi, povratkom u Vosu iz crvene zvezde. To mi se tada nije nimalo dopalo, naprotiv, ozbiljno zabrinulo za buducnost FKV. Fudbalski klub sa 100+ godina tradicije da posluje kao preduzece. Gde to ima?

Ko u svetu navija za neko preduzece? A, ne mora se ni ici dalje od primera Cukarickog. S tim, sto Cukaricki dovodi mlade i perspektivne igrace, pa prodaje dalje, dok Vosa dovodi neupotrebljive veterane, i takodje, prodaje mlade kao i Cukaricki. Ekonomski Cukaricki, barem, pravi pozitivan finansijski bilans, a Vosa negativan sa velikim platama isluzenim igracima, koji joj ne donose ni igru, ni rezultat, ni novac od sledeceg transfera, vec samo pitanje sta ce biti sutra?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Forza Voša
Posts: 580
Joined: Fri Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: Transferi

Post by Forza Voša »

Turija wrote: Wed Jul 12, 2023 7:57 pm Ova poslednja tri prelazna roka je put prema katancu za Vosu u naredne dve - tri godine, a ne za titulu prvaka drzave. Klub ce biti potpuno spreman za amatersku ligu veterana.
Dovode se igraci od 30+ godina, a prodaju, oni koji nesto vrede, od 20- . Ljudi u Klubu nemaju nikakvih sportskih ambicija, vec samo trgovackih. Sprovode ono sto je Milan Kosanovic zacrtao u uvodnoj besedi, povratkom u Vosu iz crvene zvezde. To mi se tada nije nimalo dopalo, naprotiv, ozbiljno zabrinulo za buducnost FKV. Fudbalski klub sa 100+ godina tradicije da posluje kao preduzece. Gde to ima?

Ko u svetu navija za neko preduzece? A, ne mora se ni ici dalje od primera Cukarickog. S tim, sto Cukaricki dovodi mlade i perspektivne igrace, pa prodaje dalje, dok Vosa dovodi neupotrebljive veterane, i takodje, prodaje mlade kao i Cukaricki. Ekonomski Cukaricki, barem, pravi pozitivan finansijski bilans, a Vosa negativan sa velikim platama isluzenim igracima, koji joj ne donose ni igru, ni rezultat, ni novac od sledeceg transfera, vec samo pitanje sta ce biti sutra?
Klub mora da se ponasa kao preduzece jer u takvom vremenu zivimo i to je onaj deo gde se ne slazemo (fudbal je jedini sport gde mozes biti trzisno orijentisan i samoodrziv). Sto se tice njegove osnovne "delatnosti" apsolutno se slazem da ne sluzi nameni i da je onaj osnovni sadrzaj koji mi vidimo katastrofalan. Sreca u nesreci je da se zamenom samo jedne karike (pod pretpostavkom da ona nije falicna) utisak moze promeniti za 180 stepeni.
„Hasta la Victoria Siempre!“
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Transferi

Post by Red Marquis »

Ali mi nismo poslovno održivi. Nas drži režim. Mi prodamo nekog na par godina. Za ovakve plate mi nismo održivi na duže staze jer se ne vodimo ni rezultatima ni prodajom. Da se vodimo prvim ne bi čim neko nam traži igrača mi ga odmah spakovali sa sve mašnom, a da se vodimo prodajom, ne bi dovlačili ispušene bliznačke otpatke ili menadžerske 30+ dilove.
Mi se vodimo tim da u ovoj državi sve mora biti pod šapom SNS-a. Pa shodno veličini grada mrvice su nešto veće no Spartaku, Kragujevcu il Pazaru. Iskreno mislim da Zbiljić želi da pomiri te dve stvari i da budemo i stranačka ispostava i klub koji nešto igra, dok ostali ni toliko. Mislim da je to nespojivo. Ostali su tu da im deca proigraju il jer je još jedna funkcija pride.

Ponavljam, nemamo ni rezultate a ni prodaje. Ne ulažemo u omladinsku školu, ne ulažemo u skauting. A sa ovakvim stručnim kadrom i bednim pojačanjima očigledno je da ne vijamo ni rezultate.
Io odio Belgrado
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

@ Forza Vosa
Nisam ja protiv trzisne orijentisanosti i samoodrzivosti, ali mora se videti strategija - rezon, igra i rezultat. Ako prodas mladog igraca i dovedes jednog - dva igraca pred kraj karijere, on mora doneti momentalni kvalitet, jer ne mozes racunati da ces ga prodati nekom drugom klubu za godinu-dve i tu odmah nisi trzisno orijentisan.
Recimo, kome ces prodati primera radi Kajevica, Vitasa..da ne nabrajam dalje. Po onome sto smo do sada videli Kajevic igra penzionerski ( Drincic je bar trcao i mogao da zadrzi loptu). Sta je Vitas odigrao u Vosi? NN si jos mogao pokloniti raspalom partizanu. Sta cemo sutra npr. sa Petkovicem, Crnomarkovicem, Djordjevicem ( hajde, on je zatecen)?
Cim ispadnemo iz Evrope (u prvom kolu) jedini pravi dovedeni igrac ( Cumic) ce otici. Jer, sta da se momak lomata po ovim livadama i gubi vreme ( sa cime se slazem). Opravdanje ce biti: odlicna je ponuda i zasluzio je da mu se izadje u susret.
I sta nam posle preostaje? Na zimu ili na leto tako slicno ce biti sa Carevicem, pa ako bude igrao i Bukincem, Jovanovicem.. i ko zna ko jos od mladjih. O daljoj karijeri Radulovica odlucuje zvezda... i gde su tu Vojvodina, fudbal i navijaci?

Kad nema rezultata i Evrope, automatski nasim mladim igracima pada cena. Kakvo je tu onda trzisno poslovanje?
Mozda Zbiljic i ima volju, ali nema podrsku ( unutra i spolja), ni uticaj koji se ocekivao?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Turija wrote: Wed Jul 12, 2023 9:59 pm Recimo, kome ces prodati primera radi Kajevica, Vitasa..da ne nabrajam dalje.
Uvek ce se naci kupac... evo nesto sam nacuo da je jedno nase pojacanje od pre par meseci zanimljivo Surdulici :) Odbrana je u pitanju, a nisu bekovi ni Vitas :)
Citam danas s koliko postovanja i ljubavi se navijaci Lacija oprastaju od Sergeja. To je prava strategija,doveden mlad, napravio ime i odnos sa navijacima, postao legenda kluba i eto na kraju ce opet stici da zarade i on i Lacio. Lotito je odbijao mnoge ponude, odoleo svima i na kraju opet zaradio. A mi bi Sergeja nasom poslovnom politikom, prodali jedno 300 puta za tih 8 godina.

Ono sto mi je zanimljivo da SMS posle nas fura samo plave dresove :) :cheers:

Au gledam sad na TM, Ze Turbo bez kluba :mrgreen:
Image
milancl
Posts: 494
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: Transferi

Post by milancl »

@voja pretpostavljam da ti dojave iz Surdulice dolaze preko Kg veze? :D

P. S. Nije teško pogoditi, samo nek vode ono ciganče
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

milancl wrote: Wed Jul 12, 2023 11:11 pm @voja pretpostavljam da ti dojave iz Surdulice dolaze preko Kg veze? :D

P. S. Nije teško pogoditi, samo nek vode ono ciganče
Gresis sinko, silno gresis... tog na kog ti mislis i ne racunam u fudbalere :D
Image
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4071
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Pa imali smo samo dva zimska "pojačanja", i oba su defanzivci... Cigamali i Ljubisavljević.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4071
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Za mene Ljubisavljevic nije promasaj i ne smeta u Vosi.
Verujem da nema ni preveliku platu, a i nekoliko godina je ispod 30. Zato ga jos i zele neki klubovi ( ako je on u pitanju Vojo?)
Igrac je koji se trudi i solidno mi deluje na terenu. Dosta zahvalan i pouzdan, da ce odradi svoj posao u domenu svojih mogucnosti.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
hvylarn
Posts: 442
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Transferi

Post by hvylarn »

User avatar
Maki
Posts: 1194
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

Večeras je Marko Petković (31) ušao umesto Bjekovića na desnom beku i nije umeo da izvede aut, ispala mu je lopta i dosuđena je protivniku. To mu je bio sav učinak.
Marko93
Posts: 561
Joined: Fri Jul 18, 2014 1:32 pm

Re: Transferi

Post by Marko93 »

Da zna da izvede aut ne bi dosao kod nas
Post Reply