Kizito - Uganda

gabric_a

Post by gabric_a »

Vecina podataka je sa sa http://fifaworldcup.yahoo.com

Evo malo o uspesima reprezentacije Ugande:
Uganda je prvi put pokusala da se kvalifikuje na Svetsko Prvenstvo 1978,u Argentini.U kvalifikacijama ju je zaustavila Zambija.Prvu utakmicu su dobili sa 1:0,ali su u drugoj bili porazeni 4:2.
U kvalifikacijama za SP 1986,u Meksiku,Uganda je takodje zaustavljena na pocetku kvalifikacija i to ponovo od Zambije.Prvu utakmicu su dobili sa 1:0,ali su u drugoj izgubili sa vecom razlikom.cetiri godine kasnije su ponovo pobedili sa 1:0,ovaj put Malavi,ali su u revansu izgubili 3:1.U sledeca dva kvalifikaciona ciklusa ispali su od strane Angole i Gvineje.
Pre pocetka kvalifikacija za Nemacku 2006 Uganda je ocajno zelela da u kvalifikacijama prvi put prodje u grupe.Dobili su Mauricijus i stvari su izgledale dobro!
Prvu utakmicu Uganda je dobila sa 3:0.Ali na Mauricijusu se sve okrenulo.Mauricijus je pobedio sa 3:0 i sledili su produzetci.Taman pre kraja produzetaka David Obua je dao gol za Ugandu i poslao je dalje!
Pobeda je osigurala Ugandi da prvi put bude u grupama za kvalifikacije na SP.Iako nisu favoriti u svojoj grupi (vecinu ekipe cine igraci koji igraju u Ugandi),ovim ce steci iskustvo,posto zele da postanu jedna od boljih reprezentacija u Africi!
Fudbalski savez je osnovan 1924.,a priznat 1959..Jedine titule su im pobednik Istocno-Africkog Kupa (1928-1930,1932,1935-1940,1943,1945,1947,1948,1952,1954-1957,1960 (zajedno sa Kenijom),1962,1963)
Najveca pobeda im je 7:0 i to dva puta,1969 protiv Zanzibara i 2000 protiv Dzibutija.Najveci poraz im je 6:0 i to dva puta,1995 od Egipta i 1999 od Tunisa.

Evo i neke informacije o Reublici Ugandi od stane FIFA-e:
Osnovne informacije:
-skracenica u FIFA-i: UGA
-zemlja: Uganda
-zvanicno ime: Republika Uganda
-kontinent: Afrika
-glavni grad: Kampala
-veci gradovi: Jinja,Masaka,Mbale,Mbarara,Entebbe,Tororo,Gulu,Fort Portal
-valuta: Ugandski siling
-zvanicni jezik: Engleski
-moto Ugande: Za Boga i moju zemlju!
Geografske informacije:
-povrsina: 236,040
-najvisa tacka: Margherita Peak 5,109 m
-susedne zemlje: DR Kongo,Sudan,Kenija,Tanzanija,Rvanda
-izlaz na more: nema
Stanovnistvo:
-br. stanovnika (u milionima): 25.63
-prihod po stanovniku (u dolarima): 1,260
-gustina naseljenosti (stanovnistvo po km2): 108.60
-prosek starosti stanovnistva (u godinama): 14.7
-prosecna duzina zivota (u godinama): 44.88
Internet:
-internet kod: .ug
-br. internet korisnika: 60,000
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

[quote="gabric_a"]

-prosecna duzina zivota (u godinama): 44.88
Koliko traje onda prosecna igracaka karijera! :shock:
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Pa jebiga,tamo se i gine,ipak je rat.
gabric_a

Post by gabric_a »

Izgleda da je Kiza dosao na dobro mesto.Po FIFA u nasoj zemlji se u proseku zivi do 73.97! 73.97>44.88 - zivece Kiza dugo i uspesno :)
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Post by :) »

gabric_a wrote: 73.97...
hm, opet neki podaci iz '91. a kiza kad se ugoji ima da ga proglase za kralja, iako je uganda republika, tamo su debeli ljudi kraljevi :D
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Milan Djuricic

Post by Djumi »

Ma samo da se on nama vrati :!: :?:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9950
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Gledam jednu sliku,na kojoj je Kiza u gro-planu,i pomislih da ne bi bilo lose da mu neko prevede ono sto mu pise na dresu (LAV),dobicemo jos brzeg igraca :lol:
Image
gabric_a

Post by gabric_a »

Gospodine Djuricicu da li se Kizito vratio iz domovine,ako ne da li ste se culi sa njim,da li se vraca pre utakmice sa Borcem,posto sam cuo da su,dok je igrao za Srem,imali problema zbog toga sto nije dolazio nazad na vreme.
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Milan Djuricic

Post by Djumi »

Kizito se jos nije vratio iz Ugande.Danas smo poslali dopis F.S Ugande jer je njegova obaveza bila da se vrati za 48 sati.Utakmicu protiv Borca nece igrati a kad se vrati videcu sta se desilo.Kad je odlazio morao je da ide za Cirih da bi otputovao za Ugandu.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
gabric_a

Re: Milan Djuricic

Post by gabric_a »

Djumi wrote:Kizito se jos nije vratio iz Ugande.Danas smo poslali dopis F.S Ugande...
Jel se javio neko iz te drzave u vezi njega?Sta Kizito misli da je najbolji igrac na svetu,a Vosa neki propali klub pa da moze da radi sta hoce!Jos je u Sremu imao problema sa nedolaskom,ne moze brate tako!Misli sad da je neka zvezda!I ta Uganda,misle da su neka razvijena drzava pa mogu igrace da zadrzavaju kolko im se cefne!
Kizito kad se vrati,bolje receno AKO SE VRATI,nek ima dobro opravdanje za izostanak.Nek se izvini navijacima,upravi,treneru,MA SVIMA!!!Nije me dosad nervirao,jos mi je bio i simpatican igrac,ali sad...
gabric_a

Post by gabric_a »

Gospodine Djuricicu prvo da se izvinim za nacin na koji sam postavio pitanje u predhodnom postu (uticaj iznenadjenja i nervoze na vesti iz Cacka).
E sad pitanja:
Da li se Kizito konacno vratio?
Ako ne da li ste dobili odgovor iz Ugande?
Sta mislite o ovakvom odnosu igraca prema klubu?
Da li ce biti neke kazne zbog kasnjenja?
Ja licno mislim da nije uredu,niti profesionalno,od igraca koji je najavljivan kao veliko pojacanje i ulio velika nadanja medju navijace,da se odnosi prema klubu tako sto ce da prekrsi rok za povratak,samim tim da izostane sa odredjenog broja treninga i tako ne pomogne svom timu!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

INTERVJU SA KIZITOM!

Post by Владика »

Pre vise od 10 dana nase redove zbog reprezentativnih duznosti je napustio Jozef Kizito ili kako smo ga mi od miloste prozvali Kara Kiza! Usao je kao zamena u utakmici sa Juznoafrickom Republikom i posle toga mu se gubi svaki trag? Zar je moguce da nikog u klubu neinteresuje ova misterija iskandal koji je opet uzdrmalo vec napuklu ladju naseg kluba. Moji dobri prijatelji, vas Podbara nije mirovao i resio je po svaku cenu da razresi ovaj slucaj. Imam srece da zivim u budzavanskom kraju tako da mi jedan od komsija bivsi diplomata iz titovog vremena. Normalno ne moram da dodam da je bio jedno vreme nas predstavnik u Organizaciji Nesvrstanih te sam ga zamolio da potegne veze kako bi nasli crnu ovcu crveno-belog tima iz Novog Sada! Normalno posto je stari Joza jos uvek postavan tamo nije mi bio problem da ubrzo na te telefonskoj lini dobijem naseg Kizu koji se javio iz daleke Kampale.
Razgovor je vodjen na engleskom a prepricacu vam ga iz secanja!
JA- Pozdrav Kizo ovde Srbija!
Kiza- Ako je u vezi onog cumeza gde sam ziveo ja odmah prekidam…..
JA-Ne,ne ja sam podbara verni navijac koji zeli da pita kako si?
Kiza-Onda moze, pitaj covece iz mocvare?
Ja- Ma to mi je samo nadimak nisam ja iz mocvare… Ma mani, da te pitam od kuda ti opste u Srbiji?
Kiza- Pa vi Srbi dobro pucate a mi treba da ucimo o tome a i zbog Tita jer se kod vas dobro zivi.
Ja-I, koji su utisci?
Kiza-Niti pucate a ne zivi se nista bolje nego kod nas!
Ja- Dobro, ajde da se manemo toga vec da pricamo o fudbalu. Kako ti se svidja u Vojvodini?
Kiza- Sta da ti kazem.Dobio sam neke pare kada sam dosao ali njih sam odmah poslao kuci u nadi da cu jos zaraditi a od onda se snalazim na razne nacine!
Ja-Strasno, pa jel su ti igraci bar bili od pomoci?
Kiza-Sem Pekarica i jos par momak niko. Sve je bolela ona stvar od nilskog konja.Ko da su cekali da umrem od gladi.
Ja-Ajde da se manemo o atmosfei vec da te pitam sta mislis o sistemu 4-4-2
Kiza- Kiza igra gde je lopta, mislim da sam to demonstrirao na utakmici sa zutima u Beogradu
Ja-Da li mozes nesto da mi kazes o aferi Govedarica?
Kiza-Onaj visoki sa zenskom kosom?
Ja-Da
Kiza-Dobar covek, kad je on bio Kiza je imao sta da jede al od onda…
Ja- Dobro sta mislis onda o navijacima Vojvodine?
Kiza-Lepo su me primili samo ne znam zasto mi pevaju Akunamatata, kada to znaci da si nekom j… mater na mom jeziku.Sta sam im skrivio?
Ja- Da li znas da te zovu Kara Kiza jer Kara na turskom znaci crno?
Kiza-Cuo sam da me tako zovu ali sam mislio da je to vezano za nesto drugo!
Ja-Imas li sta da porucis navijacima Vojvodine
Kiza-Nek ih ode sto vise u subotu u Zemun i nek uvek budu verni svom klubu.Pozdrav svima od Crnog Kize i zapamtite nije sve tako crno!
Ostao sam zapanjen i zgrozen nad sudbinom ovog mladog coveka jer po njegovoj prici retko se ko prema njemu postavio kao covek(sem navijaca)i zato sumnjam da ce se ikada vratiti!
User avatar
KDA
Posts: 215
Joined: Wed Jan 19, 2005 3:08 pm

Post by KDA »

:lol: :lol: :lol:
Bravo. Ne mozes da zamislis kako me je oraspolozio ovaj tvoj "intervju" sa Kara Kizom. :lol:
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1636
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Post by ogi »

ha ha ha ha...bravo podbara :lol: :lol:
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
slavko
Posts: 174
Joined: Wed Jan 19, 2005 4:34 pm
Location: Jel to bitno??? Samo da si zdra'o

Strasno

Post by slavko »

Koliko smo postali 'ozbiljan' klub ,svedoci i ovaj 'intervju' :shock:

Prosto ne mogu da verujem...Ali najsmesnije od svega mi je kad je Kiza rekao "GOvedarica? Onaj sa zenskom kosom" :lol: To me je bas nasmejalo. ALi zalosno je kad je receno da dok je on bio onda je 'Kiza imao sta da jede' uzas...
Locked