Marketing kluba

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Turija »

slanobarac wrote: Mon Oct 23, 2023 5:47 am Dres je upropašćen zlatnim slovima i brojevima. Em su nečitljivi em su previše šareni. Reklame su takođe odvratne. Imena i brojevi su trebali biti plavi kao što je i zvezda na grudima.
Tacno tako.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Marketing kluba

Post by Voja »

Turija wrote: Mon Oct 23, 2023 7:48 am
slanobarac wrote: Mon Oct 23, 2023 5:47 am Dres je upropašćen zlatnim slovima i brojevima. Em su nečitljivi em su previše šareni. Reklame su takođe odvratne. Imena i brojevi su trebali biti plavi kao što je i zvezda na grudima.
Tacno tako.
Nadam se da je to jos uvek izmenjivo
Image
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2301
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Marketing kluba

Post by Grbavica.021* »

Традиција која је пре увек била а то је да су се дресови бацали навијачима који су славили рођендан групе јуче је угашена. Након утакмице питао сам пар играча зашто нису бацали и све рекли су им како им је наређено од управе и забрањено то да раде, по мени помало глупо ал добро. Ако они нису имали десетак дресова да баце навијачима како онда замишљају да отпочну продају са тим истим. :frown:
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Marketing kluba

Post by slanobarac »

U upravi sede šibicari i cicije!
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Marketing kluba

Post by Deep Purple »

Bio sam u Srbiji na “odmoru” u periodu kada sam pauzirao sa forumom, nekim poslom sam išao do Boljevaca selo od nekih 4k stanovnika (Opština Surčin), tu sam se sreo sa neka dva momka i kada smo završili neke stvari oko posla malo smo se dotakli sporta nakon što su me pitali šta mislim o zvezdinom meču protiv Sitija (to je bilo jutro posle te utakmice) i tu smo malo porazgovarali oko domaćeg sporta.

Kada sam im rekao da navijam za Vojvodinu, rekli su mi da u Boljevcima koliko oni znaju samo jedna osoba navija za Vojvodinu, jedan stariji gospodin koji je i dan danas ostao vatreni navijač Vojvodine, ako se ne varam rekli su mi da se zove Veselin ali nisam siguran (mogu da saznam) i tu smo razvezali neku priču u vezi njega i Vojvodine.

Kada sam završio razgovor baš sam razmišljao koliko bi bilo lepo da postoji neka marketinška akcija gde bi se pronalazili ljudi koji navijaju za Vojvodinu u mestima gde je to na nivou matematičke greške i da se naprave neki video prilozi.

Mislim da bi to mogla biti jedna kvalitetna akcija kada bi se odradila kako treba.
User avatar
torrente
Posts: 512
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: Marketing kluba

Post by torrente »

Deep Purple wrote: Thu Oct 26, 2023 10:30 am Bio sam u Srbiji na “odmoru” u periodu kada sam pauzirao sa forumom, nekim poslom sam išao do Boljevaca selo od nekih 4k stanovnika (Opština Surčin), tu sam se sreo sa neka dva momka i kada smo završili neke stvari oko posla malo smo se dotakli sporta nakon što su me pitali šta mislim o zvezdinom meču protiv Sitija (to je bilo jutro posle te utakmice) i tu smo malo porazgovarali oko domaćeg sporta.

Kada sam im rekao da navijam za Vojvodinu, rekli su mi da u Boljevcima koliko oni znaju samo jedna osoba navija za Vojvodinu, jedan stariji gospodin koji je i dan danas ostao vatreni navijač Vojvodine, ako se ne varam rekli su mi da se zove Veselin ali nisam siguran (mogu da saznam) i tu smo razvezali neku priču u vezi njega i Vojvodine.

Kada sam završio razgovor baš sam razmišljao koliko bi bilo lepo da postoji neka marketinška akcija gde bi se pronalazili ljudi koji navijaju za Vojvodinu u mestima gde je to na nivou matematičke greške i da se naprave neki video prilozi.

Mislim da bi to mogla biti jedna kvalitetna akcija kada bi se odradila kako treba.
Bolkjevci su selo u Donjem Sremu ,sa vecinskim Slovačkim stanovništvom.Mnogo je nekada bilo navijača Vojvodine u tom delu Donjeg Srema,e sad klinci i mladji vole uspehe tj.trofeje,pa samim tim i baza mlađih navijača ne postoji ,jer tu je naravno Zvezda i Partizan...
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
lapo-lapo
Posts: 252
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: Marketing kluba

Post by lapo-lapo »

Naravno da bi bilo dobro da ima vise ljudi koji navijaju za Vosu izvan Novog Sada ali mislim da to nije realno i tesko bi marketing uspio a i ko bi ga radio ne radi se marketing nesto ni u Novom Sadu. Volio bi da ima neko da navija za Vosu na potezu Šamac, Brčko, Bijeljina i okolina pa neka mi se javi ako vidi ovaj upis ali cisto sumjam da ima takvih pogotovo ne onih da idu na utakmice. Znao sam za neke koji "simpatisu" Vosu i mozda bi tako neka akcija dala rezultate ali prije svega mislim da bi klub to morao da odradi, mada svaki vid marketinga bi dobrodosao. Nazalost, navija se za one koji imaju rezultate i tesko je sad tu nekoga privoljeti, kad veciti igraju derbi pa me neko pita za koga navijam i onda bude dobro ali zvezda ili partizan, pa kad kazem onda bude ajde ti si neutralan, :frown: kao da postoje samo dva kluba...
djoks
Posts: 101
Joined: Fri Jul 28, 2023 12:25 pm

Re: Marketing kluba

Post by djoks »

Deep Purple wrote: Thu Oct 26, 2023 10:30 am Bio sam u Srbiji na “odmoru” u periodu kada sam pauzirao sa forumom, nekim poslom sam išao do Boljevaca selo od nekih 4k stanovnika (Opština Surčin), tu sam se sreo sa neka dva momka i kada smo završili neke stvari oko posla malo smo se dotakli sporta nakon što su me pitali šta mislim o zvezdinom meču protiv Sitija (to je bilo jutro posle te utakmice) i tu smo malo porazgovarali oko domaćeg sporta.

Kada sam im rekao da navijam za Vojvodinu, rekli su mi da u Boljevcima koliko oni znaju samo jedna osoba navija za Vojvodinu, jedan stariji gospodin koji je i dan danas ostao :D :D :D :D vatreni navijač Vojvodine, ako se ne varam rekli su mi da se zove Veselin ali nisam siguran (mogu da saznam) i tu smo razvezali neku priču u vezi njega i Vojvodine.

Kada sam završio razgovor baš sam razmišljao koliko bi bilo lepo da postoji neka marketinška akcija gde bi se pronalazili ljudi koji navijaju za Vojvodinu u mestima gde je to na nivou matematičke greške i da se naprave neki video prilozi.

Mislim da bi to mogla biti jedna kvalitetna akcija kada bi se odradila kako treba.
Ево ја сам из Суботице па навијам за Вошу :lala:
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Milan »

Deep Purple wrote: Thu Oct 26, 2023 10:30 am Bio sam u Srbiji na “odmoru” u periodu kada sam pauzirao sa forumom, nekim poslom sam išao do Boljevaca selo od nekih 4k stanovnika (Opština Surčin), tu sam se sreo sa neka dva momka i kada smo završili neke stvari oko posla malo smo se dotakli sporta nakon što su me pitali šta mislim o zvezdinom meču protiv Sitija (to je bilo jutro posle te utakmice) i tu smo malo porazgovarali oko domaćeg sporta.

Kada sam im rekao da navijam za Vojvodinu, rekli su mi da u Boljevcima koliko oni znaju samo jedna osoba navija za Vojvodinu, jedan stariji gospodin koji je i dan danas ostao vatreni navijač Vojvodine, ako se ne varam rekli su mi da se zove Veselin ali nisam siguran (mogu da saznam) i tu smo razvezali neku priču u vezi njega i Vojvodine.

Kada sam završio razgovor baš sam razmišljao koliko bi bilo lepo da postoji neka marketinška akcija gde bi se pronalazili ljudi koji navijaju za Vojvodinu u mestima gde je to na nivou matematičke greške i da se naprave neki video prilozi.

Mislim da bi to mogla biti jedna kvalitetna akcija kada bi se odradila kako treba.



U svakom slučaju bi klub na neki način morao posvećivati pažnju i svojim navijačima van Novog Sada.

Rekao bih da je negde sa mojom generacijom (ljudi oko 40 godina, gore-dole) počelo da iščezava Slaninarstvo po Vojvodini. Danas je to svedeno na zanemarive procente...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Marketing kluba

Post by slanobarac »

djoks wrote: Thu Oct 26, 2023 1:22 pm
Deep Purple wrote: Thu Oct 26, 2023 10:30 am Bio sam u Srbiji na “odmoru” u periodu kada sam pauzirao sa forumom, nekim poslom sam išao do Boljevaca selo od nekih 4k stanovnika (Opština Surčin), tu sam se sreo sa neka dva momka i kada smo završili neke stvari oko posla malo smo se dotakli sporta nakon što su me pitali šta mislim o zvezdinom meču protiv Sitija (to je bilo jutro posle te utakmice) i tu smo malo porazgovarali oko domaćeg sporta.

Kada sam im rekao da navijam za Vojvodinu, rekli su mi da u Boljevcima koliko oni znaju samo jedna osoba navija za Vojvodinu, jedan stariji gospodin koji je i dan danas ostao :D :D :D :D vatreni navijač Vojvodine, ako se ne varam rekli su mi da se zove Veselin ali nisam siguran (mogu da saznam) i tu smo razvezali neku priču u vezi njega i Vojvodine.

Kada sam završio razgovor baš sam razmišljao koliko bi bilo lepo da postoji neka marketinška akcija gde bi se pronalazili ljudi koji navijaju za Vojvodinu u mestima gde je to na nivou matematičke greške i da se naprave neki video prilozi.

Mislim da bi to mogla biti jedna kvalitetna akcija kada bi se odradila kako treba.
Ево ја сам из Суботице па навијам за Вошу :lala:
Ovo nije u redu.
Gde je tu lokal patriotizam? :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
lapo-lapo
Posts: 252
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: Marketing kluba

Post by lapo-lapo »

djoks wrote: Thu Oct 26, 2023 1:22 pm
Deep Purple wrote: Thu Oct 26, 2023 10:30 am Bio sam u Srbiji na “odmoru” u periodu kada sam pauzirao sa forumom, nekim poslom sam išao do Boljevaca selo od nekih 4k stanovnika (Opština Surčin), tu sam se sreo sa neka dva momka i kada smo završili neke stvari oko posla malo smo se dotakli sporta nakon što su me pitali šta mislim o zvezdinom meču protiv Sitija (to je bilo jutro posle te utakmice) i tu smo malo porazgovarali oko domaćeg sporta.

Kada sam im rekao da navijam za Vojvodinu, rekli su mi da u Boljevcima koliko oni znaju samo jedna osoba navija za Vojvodinu, jedan stariji gospodin koji je i dan danas ostao :D :D :D :D vatreni navijač Vojvodine, ako se ne varam rekli su mi da se zove Veselin ali nisam siguran (mogu da saznam) i tu smo razvezali neku priču u vezi njega i Vojvodine.

Kada sam završio razgovor baš sam razmišljao koliko bi bilo lepo da postoji neka marketinška akcija gde bi se pronalazili ljudi koji navijaju za Vojvodinu u mestima gde je to na nivou matematičke greške i da se naprave neki video prilozi.

Mislim da bi to mogla biti jedna kvalitetna akcija kada bi se odradila kako treba.
Ево ја сам из Суботице па навијам за Вошу :lala:
Zar pored Spartaka :D Salim se, svaka cast! Nekako mi je posebno drago kada vidim da ima ljudi koji nisu iz Novog Sada da navijaju za Vojvodinu.
Duplof
Posts: 932
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Marketing kluba

Post by Duplof »

U Novom Sadu, a siguran sam i u drugim mestima, dobar procenat mlađe populacije nije opredeljen navijački za naše klubove, već simpatišu neki inostrani klub. Ne kažem da je to većina, ali sve više mlađih klinaca (mada, mogu reći i ljudi) gledaju na naš fudbal s jednom dozom sterilnosti i bez emocija prema bilo kom klubu (korumpiranost i upitna regularnost takmičenja su samo jedni od razloga) i gledaju lige petice u kojima pronalaze svoje favorite. Kad bi se oni baš morali izjasniti za neki domaći klub dobar procenat njih bi istakao klub u svom gradu.

Za Vošu bi se koliko-toliko više navijalo, siguran sam, kad bi oko nje postojala zdravija priča u odnosu na konkurente iz Beograda. Mora se znatno pojačati marketing, klub približiti svima što je više moguće. Promocija po školama je dobar početak. Klub mora biti prisutan po celom gradu, a u centru i blizu stadiona sa svojom radnjom i proizvodima. Pa čak i dozvola komentarisanja objava na društvenim mrežama može uticati na to. Krvav je to posao, ali se isplati na duže staze ukoliko postoji volja za tako nečim.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
zime89
Posts: 483
Joined: Tue Jan 20, 2015 12:07 am

Re: Marketing kluba

Post by zime89 »

Ja sam 89 godište, moja braća mlađa,ali u kuči smo naučeni da navijamo za Vojvodinu. Pokojni otac nas naučio on je rodjen 1966,ali njegovi nisu iz NS, ni iz Vojvodine uopšte,ali u našoj kući samo se o Vojvodini pričalo,jer je on rodjen u NS i uvek ga samo NS interesovala . Dok npr , sa njegove strane niko nije navijao za Vojvodinu. Sećam se ja sam sam išao u osnovnu da je možda nas dvoje iz razreda samo navijalo za Vojvodinu čak možda u celoj generaciji jebeš ga ako nas bilo petoro. Ja sam iz kuće naučen samo Vojvodina. Sa Deep Purplom se slažem sa većinom što sam uspeo da pročitam, jako je dobro objasnio sve. Mene je najviše oduševio npr. Dortmund kad sam bio pre deset godina sigurno ceo grad samo Dortmund, čak sam na jednom mestu video kako je baćena nemačka zastava, a okačena zastva BVB, sećam se da sam otišao do stadiona i pored bio jako lep šop navijački gde si mogao da kupiš skoro sve sa motivima BVB, i nisam ni znao i video igraju BVB II -Hallesher, na pomoćnom terenu pored. Uzeo sam neku najeftiniju kartu tada mislim da je koštala 7e ,a mislim da je navijača BVB II bilo sigurno više nego što nas dolazi godinama , pa čak i kad :shit: go**a dolaze. Od tada mi nekako BVB jako simpatičan i tim i grad.
ZIME89
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Turija »

Duplof wrote: Thu Oct 26, 2023 1:39 pm U Novom Sadu, a siguran sam i u drugim mestima, dobar procenat mlađe populacije nije opredeljen navijački za naše klubove, već simpatišu neki inostrani klub. Ne kažem da je to većina, ali sve više mlađih klinaca (mada, mogu reći i ljudi) gledaju na naš fudbal s jednom dozom sterilnosti i bez emocija prema bilo kom klubu (korumpiranost i upitna regularnost takmičenja su samo jedni od razloga) i gledaju lige petice u kojima pronalaze svoje favorite. Kad bi se oni baš morali izjasniti za neki domaći klub dobar procenat njih bi istakao klub u svom gradu.

Za Vošu bi se koliko-toliko više navijalo, siguran sam, kad bi oko nje postojala zdravija priča u odnosu na konkurente iz Beograda. Mora se znatno pojačati marketing, klub približiti svima što je više moguće. Promocija po školama je dobar početak. Klub mora biti prisutan po celom gradu, a u centru i blizu stadiona sa svojom radnjom i proizvodima. Pa čak i dozvola komentarisanja objava na društvenim mrežama može uticati na to. Krvav je to posao, ali se isplati na duže staze ukoliko postoji volja za tako nečim.
Kljucno je ovo sto si napisao :
Za Vošu bi se koliko-toliko više navijalo, siguran sam, kad bi oko nje postojala zdravija priča u odnosu na konkurente iz Beograda.
Sto znaci postenje u svakom smislu.
Kakvi smo u poslednjih 30+ godina, ne razlikujemo se od blizanaca, skoro pa nista, a i rezultata nikakvog, a bruke previse.
I zasto bi onda neko navijao za Vosu, osim siromasno razvijenog lokal patriotizma i porodicnog vaspitanja od ranijih vremena.
Kad bi videli u Klubu posten rad, vrlo brzo bi znatno povecali broj navijaca. Kad bi se postovali igraci i navijaci, brzo bi se prica sirila i bez marketinga.
Najvrednija rec danas i u buducnosti bice postenje, jer se ono najvise izgubilo, a najbitnije je obicnom coveku.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
torrente
Posts: 512
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: Marketing kluba

Post by torrente »

lapo-lapo wrote: Thu Oct 26, 2023 12:46 pm Naravno da bi bilo dobro da ima vise ljudi koji navijaju za Vosu izvan Novog Sada ali mislim da to nije realno i tesko bi marketing uspio a i ko bi ga radio ne radi se marketing nesto ni u Novom Sadu. Volio bi da ima neko da navija za Vosu na potezu Šamac, Brčko, Bijeljina i okolina pa neka mi se javi ako vidi ovaj upis ali cisto sumjam da ima takvih pogotovo ne onih da idu na utakmice. Znao sam za neke koji "simpatisu" Vosu i mozda bi tako neka akcija dala rezultate ali prije svega mislim da bi klub to morao da odradi, mada svaki vid marketinga bi dobrodosao. Nazalost, navija se za one koji imaju rezultate i tesko je sad tu nekoga privoljeti, kad veciti igraju derbi pa me neko pita za koga navijam i onda bude dobro ali zvezda ili partizan, pa kad kazem onda bude ajde ti si neutralan, :frown: kao da postoje samo dva kluba...
Jel neko zna sta je sa Tuzlacima...najredovniji su bili i najodaniji navijači Vojvodine.Jel ima neko neki kontakt sa tom ekipom ili bilo šta? :cheers:
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
Post Reply