Kup UEFA - sezona 2008/09

Da li cemo proci Hapoel

Prolazimo sigurno
14
52%
Nemamo sanse
3
11%
Nemam pojma
10
37%
 
Total votes: 27

vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Izgleda da je jedino resenje za ovaj problem tj.medijsku blokadu naseg kluba od strane kako prestonickih tako i nasih,novosadskih novinara,da se na platni spisak kluba stavi par novinara(tu pre svega mislim novinare Zurnala i Sporta i nekog novinara sa sos kanala)jer ja stavrno ne vidim drugaciji nacin!
Lepo ih platiti,povesti ih sa sobom na pripreme i svi zadovoljni!Jednom prilikom je M.G.gostujuci na ako se nevaram Jesenjinu zajedno sa Pekaricem i Gojkom bez imalo blama i stida rekao kako je to skroz normalna stvar(u svim drugim zemljama) da treci klub u zemlji nema sta da trazi na prve dve stranice najtiraznijieg sportskog casopisa pa makar se borio i za titulu!?Fantasticno,nema sta?!
Interesuje me samo kako su se ovi sa sos-a pre deset godina onako zabunili pa su poslali cuvenog nam Topalovica da nas prati kroz Intertoto kup i to u ne tako bliske destinacije,Rusiju,Norvesku,Svedsku...!?
Neko ce sad reci,"da,ali onda se necemo razlikovati od ona dva kluba..."
ali ja stvarno nevidim drugacije resenje..!
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Milan wrote:p.s. Ne živim ja u zabludi da će se državni mediji upljuvati kod najave naše utakmice, ali da li je moguće da nismo u stanju da kao klub utičemo bar na ove lokalne koji bi trebali da animiraju ljude...
Pa kako da srede kad nisu u stanju da se jave na telefone, pa čak ni na mobilne kako bi novinarima omogućili akreditacije za predstojeću utakmicu? :wink:


EDIT: Napokon sređeno.
Last edited by Stoik on Wed Jul 16, 2008 10:17 am, edited 1 time in total.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

vladans wrote:Izgleda da je jedino resenje za ovaj problem tj.medijsku blokadu naseg kluba od strane kako prestonickih tako i nasih,novosadskih novinara,da se na platni spisak kluba stavi par novinara(tu pre svega mislim novinare Zurnala i Sporta i nekog novinara sa sos kanala)jer ja stavrno ne vidim drugaciji nacin!
Veliko je pitanje koliko je odgovoran klub za takvu situaciju jer meni stvarno nije jasno zbog cega direktor marketinga i osoba za odnose sa javnoscu dobijaju platu ?
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Јесте да мало трчим пред руду,али ево опет списка наших евентуалних противника у другом колу после дешавања у интертото купу.
Пре тога,само да напоменем да се прича и да је сасвим могуће да УЕФА наше клубове за друго коло квалификација врати у медитеранску групу,тако да изгледа да су тамо потпуно сишли са ума.

Условни носиоци за друго коло у централно-источној зони и наши могући противници(осим Звезде):

1.Дњепр(сигуран је)
2.Аустрија(потребно је да прође прво коло и неки од бивших совјетских клубова)
3.Херта(исто важи као и за Аустрију)
4.Црвена Звезда
5.Цирих(сигуран је)
6.Слован Либерец(сигуран)
7.ФК Москва(сигурна)
8.Дебрецин(исто важи као и за Херту и Аустрију)
9.Победник интертото купа између Штутгарта и Сатурна из Москве(ко год победи обоје су сигурни носиоци)
10.Рен,ако у интертото купу победи украјинску Таврију која не може бити носилац(уколико Таврија победи,носилац уместо Рена ће бити Салцбург)
11.Васлуи из Румуније ако победи у интертото купу азербејџански Нефчи(ако изгуби,мења га Салцбург,а ако и Рен и Васлуи изгубе,Салцбургу се придружује и Јанг Бојс као носилац)
Чешке Теплице су испале од Хонведа у интертото купу,а овај опет заједно са аустријским Штурмом против кога игра,не може бити носилац.Васлуи ипак има довољан коефицијент да ако прође сигурно буде носилац.То су неке промене.

Ако нас врате у медитеранску групу могући противници су(осим Звезде):

1.Бешикташ(сигуран)
2.АЕК(сигуран)
3.Хапоел Тел Авив(ако прође прво коло)
4.Арис(сигуран)
5.Литекс Ловеч(сигуран)
6.Црвена Звезда
7.Локомотива Софија(сигурна)
8.Черно Море Варна(ако прође прво коло)
9.Победник интертото меча Наполи-Паниониос(ко год да победи,носилац је сигурно)
10.Победник интертото меча Брага-Сиваспор(ко год да победи,носилац је сигурно)
11.Победник интертото меча Грасхоперс-Черноморец Бургас(ко год да победи,носилац је сигурно)
12.Депортиво Ла Коруња ако у интертото купу победи Бнеи Сакхнин из Израела(ако Израелци победе,носилац ће бити Хајдук из Сплита,али то тешко да ће се десити)

У овој другој варијанти,скоро је све познато,много је мање недоумица,а ето има и један потенцијални ривал више него у првој варијанти због већег броја клубова у овој групи.Грасхоперс је овде сврстан због уклапања парног броја екипа у обе групе.
Мислим да је ова медитеранска група поприлично јача,поготово због изузетно јаких екипа које вребају из интертото купа.Једино Бугари и евентуално Хапоел су ривали по мери.Централна група би била још за нијансу слабија да ето ове године није Херта добила кроз фер-плеј правило шансу да игра.
Видећемо где ће нас сместити ако како се сви надамо победимо Олимпик из Бакуа.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Post by madda fakka »

e ljudi jel zna koliki je upad na tekmu i jel vaze ove sezonske za tekmu?
I Bog je Slaninar...
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

madda fakka wrote:e ljudi jel zna koliki je upad na tekmu i jel vaze ove sezonske za tekmu?
Sezonske karte vaze a ulaz za zapadnu tiribinu je 300 a za istocnu 200 dinara. Sever je dzaba!
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Post by madda fakka »

podbara wrote:
madda fakka wrote:e ljudi jel zna koliki je upad na tekmu i jel vaze ove sezonske za tekmu?
Sezonske karte vaze a ulaz za zapadnu tiribinu je 300 a za istocnu 200 dinara. Sever je dzaba!
hvala!
I Bog je Slaninar...
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Gradjanski wrote:
Bekvalac: Disciplinom do pozitivnog rezultata

Novinar: B. S.


Fudbalerima Vojvodine danas i oficijelno počinje takmičarski period 2008/2009. pošto ih predveče očekuje prvi meč kvalifikacija u Kupu Uefe, u kome će se sastati s azerbejdžanskim Olimpikom. Šef struke novosadskih crveno-belih Dragoljub Bekvalac veruje da će njegovi izabranici opravdati ulogu favorita i obezbediti miran put na revanš u Baku.

– Ovosezonski cilj je da se plasiramo u Ligu kupa Uefe. Naravno, pre toga ima mnogo posla, a prvi od njih jeste da eliminišemo suparnika, o čijim vrednostima ništa ne znamo. Jer, s obzirom na prethodnu sezonu, Azerbejdžanci su ostali samo s četvoricom igrača iz prošlog prvenstva, a među novajlijama se nalazi i nekolicina internacionalaca – kaže Dragoljub Bekvalac.

Za prvog stručnjaka Novosađana nema dilemu o tome koga treba očekivati u narednom kvalifikacionom kolu:

– Ukoliko pružimo partiju u skladu s mogućnostima, ne bi trebalo da brinemo za krajnji ishod duela. Sigurno je da u prvoj utakmici nećemo juriti što uverljiviju pobedu, već moramo pokušati da igramo strpljivo i disciplinovano, a ako bude tako, povoljan ishod neće faliti.

Najbolji strelac u minulom prvenstvu Vladimir Buač optimista je pred duel s drugoplasiranim sastavom Azerbejdžana:

– Pretpostavlja se da će nam se Olimpik sigurno suprotstaviti klasičnim bunkerom. Međutim, pretpostavljam da Vojvodinu neće moći da zaustavi ni to ni nova utakmica na kraju meseca.

Bekvalac je juče najavio da računa na sve igrače, sem na Džozefa Kizita i Euđina Sepuju, koji su prošli kompletne pripreme. U kombinaciji su golmani Brkić i Babalj, kao i: Stošić, Đurić, Mijatović, Lovrić, Pavlović, Popović, Trivunović, Grozdanoski, Vukajlović, Tadić, Aleksić, Lazetić, Buač, Pantelić, Tumbasević i Korać.

Meč će voditi Velšanin Mark Vitbi.

Gosti optimisti

Verovatno najpoznatiji azerbejdžanski trener, nekadašnji selektor Asker Abdulajev dobro je raspoložen pred susret s Vojvodinom, iako je ovo njegovoj ekipi prvi izlazak u neko od nadmetanja pod okriljem Uefe.

– Verujem da bismo u Novom Sadu mogli doći do povoljnog rezultata, takvog koji će nas ostaviti u igri za revanš, a da ćemo se u drugom susretu izboriti za to da ostavimo Vojvodinu za sobom.

Poseta predsednika

List "Azerispor" je vidno mesto posvetio poseti prvog čoveka Vojvodine Voje Gajića treningu ekipe Olimpika, a kako je preneto, po predsedniku Novosađana videlo se da ga je impresionirao kvalitet sastava iz Bakua. Gajić je gostima preneo i to da se ovde nije zaboravilo da je, svojevremeno, selekcija Azerbejdžana servirala gorku pilulu sastavu SCG.

Pažnju novosadske publike, kaže se dalje u tekstu, sigurno će privući brazilski stoper Dijana, zatim kapitena reprezentacije Moldavije, nekadašnji fudbaler sofijskog Levskog Sergej Lascencov, pa Mikeila Kušišvilija, koji je kao igrač Dinama iz Tbilisija bio najbolji strelac.

– Uveren sam da će nam promene u ekipi ojačati svaku od linija i da ćemo ove sezone biti bolji nego prošle – kaže Abdulajev.
User avatar
Jan
Posts: 374
Joined: Mon Jan 24, 2005 12:18 pm
Location: Novi Sad

Post by Jan »

A pre godinu dana, start na Euro sceni je započet na tropskih +45C,
danas će to biti kud i kamo prijatnije.

Nadam se ubedljivoj pobedi.

Da se prisetimo...

http://img143.imageshack.us/img143/6088/066oq8.jpg

http://img182.imageshack.us/img182/1253/067im2.jpg

http://img120.imageshack.us/img120/8424/070ax2.jpg

http://img337.imageshack.us/img337/631/075vh8.jpg
VOŠA ZAUVEK !!!
Anonimus
Posts: 407
Joined: Fri May 26, 2006 9:30 pm
Location: Novi Sad

Post by Anonimus »

8)
STOP MAFIJI!!!
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

Prenos ili odlozeni snimak na RTV1!Znaci nije sigurno,ali ce verovatno biti,a snimak je valjda siguran!
Odlozeni snimak od 19h :!:
Željko Brkić jedan je od nas!!!
User avatar
Milan
Posts: 4289
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Utakmica-blagi ocaj! Jedva smo dali gol. Centarsutevi ocajni. Protivnik kao iz beton lige. Mijatovic veliko razocarenje. Posed lopte 65%-35% u nasu korist, ali taj podatak nije imao nikakvog znacaja danas. Aleksic promasuje nemoguce u zadnjim minutima. Publika u iznenadjujucem broju. Firma dobro navijala. Na zapadu najmanje NS akcenta, samim tim pretpostavljam da jedno 50% nisu navijaci Vojvodine. Sa ovakvom igrom neka nam je Bog u pomoci...
POŠTO OBRAZ ???!!!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Milan wrote:Utakmica-blagi ocaj! Jedva smo dali gol. Centarsutevi ocajni. Protivnik kao iz beton lige. Mijatovic veliko razocarenje. Posed lopte 65%-35% u nasu korist, ali taj podatak nije imao nikakvog znacaja danas. Aleksic promasuje nemoguce u zadnjim minutima. Publika u iznenadjujucem broju. Firma dobro navijala. Na zapadu najmanje NS akcenta, samim tim pretpostavljam da jedno 50% nisu navijaci Vojvodine. Sa ovakvom igrom neka nam je Bog u pomoci...
Milan je u kratkom izlaganju izneo gotovo sve sto je bilo vredno pomena danas.Ja bih dodao da je apsolutno neshvatljivo indolentno ponasanje i igra nasih igraca na terenu posle vodeceg gola.Kao da su tim golom zavrsili sav posao,a bogami bojim se da u revansu itekako moze da bude problema i iznenadjenja.Ne znam otkud im to razmisljanje da je 1:0 vise nego dovoljno?Do tog gola igra je bila stihijska,ali su se igraci bar trudili i pokusavali nesto,posle blagi uzas,kao da je rec o prijateljskoj utakmici,zadovoljni i Azerbejdzanci a i nasi.Steta sto se Grozdanovski povredio,nadam se da nije nesto ozbiljno,jer mislim da bez njega nase sanse itekako padaju u narednim utakmicama.Fali nam i standardni Buac u formi od proleca.Lazetic ako nam je prvi izbor za napadaca,necemo daleko dogurati,ne znam zasto su ga uopste i dovodili.S obzirom da se Sepuja nece naigrati kod Bekvalca,a da vise nemamo ni Vukelju,jasno je da nam je neophodan jos jedan kvalitetan spic,pogotovo sto mali Aleksic nije taj tip igraca,vec vise poluspic.To je to.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1636
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Post by ogi »

Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
Milan
Posts: 4289
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

ice wrote:Lazetic ako nam je prvi izbor za napadaca,necemo daleko dogurati,ne znam zasto su ga uopste i dovodili.S obzirom da se Sepuja nece naigrati kod Bekvalca,a da vise nemamo ni Vukelju,jasno je da nam je neophodan jos jedan kvalitetan spic,pogotovo sto mali Aleksic nije taj tip igraca,vec vise poluspic.To je to.
Ovo sam zaboravio da napisem...
Last edited by Milan on Thu Jul 17, 2008 9:25 pm, edited 1 time in total.
POŠTO OBRAZ ???!!!
Locked