Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
1892
Posts: 1094
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by 1892 »

Turija wrote: Sun Dec 17, 2023 9:47 am Jos malo o Malbasicu.

I dalje mislim da je za ovu ligu dobar igrac, ako uspe da se maksimalno koncentrise i pokusa da popravi i koliko-toliko vrati nekadasnju brzinu i eksplozivnost, sto isto fali i Vukanovicu ( kao i mnogim nasim igracima).

Da li zbog gubitka majke ili neuspeha da nadje klub u Spaniji ili ino klub jacih evropskih liga, deluje dosta neprisutno/otsutno u igri. Uvek kasni za pola koraka u duelima i milisekundama u odlukama.
Ono juce sto je promasio - to je los teren i ovo nabrojano. I eto ga na smesnom videu, sta se moze promasiti.
Nadam se da ce ga ova blamaza mentalno resetovati, a pripreme fizicki vratiti u formu?

Na zimu bi se trebalo, najpre, osloboditi nespremnih-stalno povredjenih igraca, koji ne mogu da saniraju povrede i izostaju iz sastava i dovesti 3 igraca koji prave razliku. Samo tako mozemo do mesta 3. Odnosno 4, ako izostane sreca.
Malbašić glavom više očigledno nije u fudbalu i našoj ligi. Pretpostavljam da je drugi povratak u Srbiju doživeo kao razočaranje i ovo je klasično odrađivanje ugovora. Ponovo se vraćam na temu sportskog psihologa koji nam je definitivno itekako potreban. Imamo nekoliko igrača koji su motorički i talentom sigurno na mnogo višem nivou nego što igrama na terenu prikazuju. Malbašić, Bjeković, Carević itd.
Come on you Reds!
User avatar
Maki
Posts: 1194
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

Ne treba nam klupski psiholog, jer tu ulogu u timu ima trener. Ako mu fali, neka ga sam plati, a ne fali mu, očigledno. Isto mislim i za Malbašića i ostale veterane u krizi. Ako imaš platu od preko 10.000 evra valjda možeš da priuštiš dobrog ličnog psihologa.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1289
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Transferi

Post by MiSmoFKV! »

Mislim da je kod Malbašića veći problem telo, nego glava. Glava hoće, ali telo ne prati. Jednostavno nije vodio tokom karijere dovoljno računa o tome(generalno svi naši fudbaleri, osim možda Tadića) i kad dođeš u 30tu, to dođe na naplatu.
hvylarn
Posts: 442
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Transferi

Post by hvylarn »

Butraković, Kovačev i njima slični bi do sad napravili veći učinak. Nažalost, naš sportski sektor treba da bude realan da ne može Malbašić da doprinese. Nije ovog leta došao, pa mu se daje šansa da se vrati u nekadašnju formu. Do sad je trebao da pravi razliku na terenu, pošto godinu dana vraćanja je previše za nosioca igre koji bi trebao da bude. Bolje da ulazi sa klupe, 20tak minuta gde će dati sav svoj maskimum i onda doneti prevagu.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4072
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Treba biti realan pa reći da je prošle sezone Malbašić bio značajno bolji nego ove, iako nije briljirao. Očekivano je bilo da ove godine podigne kvalitet igara, pogotovo uzimajući u obzir kvalitet lige, a takođe uzimajući u obzir da je trebalo da bude prvo ime u napadu, preuzimajući tu palicu od otišlog Čumića. Međutim, sve je izvesnije da mu je vreme za duži odmor, ako ne bude vidljivog i ozbiljnog napretka do kraja sezone, onda i za razlaz.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4072
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... -20/469825

Setićemo se, bilo je ideja da bi ga trebalo dovesti u paketu sa bratom za Novi Sad. Čini se da je ovo razlog što su nas odbili. Takođe, ovo je jedan od razloga što apelujem na zdrav razum kod forumaša :)
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
srkins
Posts: 1463
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Transferi

Post by srkins »

A eto po meni je Milosevic po kvalitetu barem u rangu Lukovica tako da smo sada docekali i da nam IMT pokazuje kako se to radi :?
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4072
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

srkins wrote: Tue Dec 19, 2023 7:18 pm A eto po meni je Milosevic po kvalitetu barem u rangu Lukovica tako da smo sada docekali i da nam IMT pokazuje kako se to radi :?
Da je samo IMT... Jedni Lučani spremaju treću vezanu prodaju veću od Miloševića...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Djisa
Posts: 1240
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Transferi

Post by Djisa »

srkins wrote: Tue Dec 19, 2023 7:18 pm A eto po meni je Milosevic po kvalitetu barem u rangu Lukovica tako da smo sada docekali i da nam IMT pokazuje kako se to radi :?
A i on je kod nas poceo da igra tek kad smo ga prodali. Nasim strucnjacima uvek puna usta klinaca, i daju im po 15 minuta kad je sve reseno, a ostali ih pustaju i onda prodaju. Butrakovic da je igrao ove sezone, garantujem da bi imao bolji ucinak od Malbasica.
Kup je nas!
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Milošević i njegova porodica su odlučili i pre početka sezone da je najbolje za Miloševićevu karijeru da on ode nakon što je postao najbolji strelac evropskog prvenstva i imao ponude iz najkvalitetnijih evropskih liga.

Ako se dobro sećam mi smo pre početka sezone prodali Miloševića a on ostao na pozajmici. Luković i Milošević bi mogli da se upoređuju samo u slučaju da je Milošević odigrao celu sezonu kao starter a nije.

Jovan ima viši plafon a da li će postati odnosno napraviti bollju karijeru od Lukovića? Videćemo.
1892
Posts: 1094
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by 1892 »

Deep Purple wrote: Tue Dec 19, 2023 7:47 pm Milošević i njegova porodica su odlučili i pre početka sezone da je najbolje za Miloševićevu karijeru da on ode nakon što je postao najbolji strelac evropskog prvenstva i imao ponude iz najkvalitetnijih evropskih liga.

Ako se dobro sećam mi smo pre početka sezone prodali Miloševića a on ostao na pozajmici. Luković i Milošević bi mogli da se upoređuju samo u slučaju da je Milošević odigrao celu sezonu kao starter a nije.

Jovan ima viši plafon a da li će postati odnosno napraviti bollju karijeru od Lukovića? Videćemo.

Naša situacija po pitanju transfera klinaca je poprilično apsurdna. Lučani i IMT, a u ostalom i TSC, Čuka i svi ostali klubovi u ligi (sem blizanaca i nas) nemaju apsolutno nikakav pritisak rezultata od strane navijača, javnosti itd. Mogu bez problema da guraju i istrpe talentovane klince. Kod nas se samo u poslednjih nekoliko kola na forumu vodila debata da li treba da uđe mali Lanetov kad se lomi rezultat ili da li Bukinac da igra startnog beka itd....
Mi hoćemo izlazni transfer klinca od 3+ miliona ali hocemo i pobedu u svakom kolu - veoma zajebano. U regionu je do sada to pošlo za rukom samo Dinamu iz Zagreba pod Mamićem.....
Come on you Reds!
CRD FCV
Posts: 1732
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Transferi

Post by CRD FCV »

Уместо да причамо о довођењу појачања ми морамо да се окренемо довођењу новог тренера.

Од домаћих волео бих да видим Сосу Бабића, Гаћиновића или Ђукића. Први је изгледа део стручног штаба Вождовца, други води Напредак ал кад је то спречило неког да промени клуб у сред сезоне а трећи је слободан.

Од страних свеједно, делује ми да је и неки просечни бољи од нашег најбољег. Ако има довољно слободе у раду.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

sve je izgubilo smisao
Image
hvylarn
Posts: 442
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Transferi

Post by hvylarn »

Bilo je priče da se pregovara sa nekim od povratnika. Sasvim mi je realno da je to Paločević. Ušao je u 30tu i ističe mu ugovor uskoro.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4072
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

hvylarn wrote: Tue Dec 19, 2023 10:37 pm Bilo je priče da se pregovara sa nekim od povratnika. Sasvim mi je realno da je to Paločević. Ušao je u 30tu i ističe mu ugovor uskoro.
Naježi mi se život kad ga se setim... Pride, 30 godina nije vreme za povratak u Srbiju, pogotovo iz Koreje. Svi naši povratnici su ili izgubili mesto u svojim klubovima(Malbašić), ili su već otišli godinu dana u neku egzotiku pa odande probali nešto sa karijerom(Rosić). Paločević je igrao standardno u Seulu. Znači da može da ode negde da se naplati. Još jednom ću reći, voleo bih nikad više da ga ne vidim u našem dresu.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Post Reply