Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
hvylarn
Posts: 442
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Transferi

Post by hvylarn »

Ranđelović, Rosić pa Manojlović. Trenutno tri najbolja mlađa golmana u našoj ligi. Ako može dobra lova da se zaradi na Caru, smatram da bi Rosić bio dobro rešenje. Ako Radnički bude zatezao, treba probati sa Surdilicom jer najbolja opcija od svih. Dečko je jedina svetla tačka tog tužnog tima. Ako su mogli kapitena i jednog od glavnih igrača u tom trenutku da prodaju za 150k, ne verujem da bi išta više tražili za prvog golama.

Za sad mi deluje da se radi čovek za čoveka, da će otići tipa UN, a pre svega Kajević jer nije ni za kerov k. I da se dovede igrač sličnih karakteristika, sa nekim konkretnim iskustvom. Savičevićeva se sećam samo po imenu, ali po igri slabo. No mislim da ne treba u ovom slučaju osuti paljbu odmah od starta.

Više me interesuju ova ostala pojačanja, koji bi zaista trebali da budu pojačanja a ne igrači za rotaciju, već nosioci igre.
User avatar
Maki
Posts: 1194
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

hvylarn wrote: Wed Jan 10, 2024 1:24 pm Ranđelović, Rosić pa Manojlović. Trenutno tri najbolja mlađa golmana u našoj ligi.
Pretpostavljam da ti ime Veljko Ilić ništa ne znači?
Deran ima 20 godina. U Super ligi ove sezone odigrao 15 utakmica, a 10 nije vadio loptu iz mreže. Odigrao i 6 utakmica u Evropi i primio 19 golova. Već vrca od iskustva i vredi na tržištu tričavih 2 miliona.
TSC je ovog Zvezdinog junošu doveo za džabe, mi za džabe možemo samo kod ciganske babe, tipa Vukan-Vukanović. E, tako se to radi!
Last edited by Maki on Wed Jan 10, 2024 2:00 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1189
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Transferi

Post by Mare_Liman »

Maki wrote: Wed Jan 10, 2024 1:58 pm
hvylarn wrote: Wed Jan 10, 2024 1:24 pm Ranđelović, Rosić pa Manojlović. Trenutno tri najbolja mlađa golmana u našoj ligi.
Pretpostavljam da ti ime Veljko Ilić ništa ne znači?
Deran ima 20 godina. U Super ligi ove sezone odigrao 15 utakmica, a 10 nije vadio loptu iz mreže. Odigrao i 6 utakmica u Evropi i primio 19 golova. Već vrca od iskustva i vredi na tržištu tričavih 2 miliona.
TSC je ovog Zvezdinog junošu doveo za džabe. E, tako se to radi!
Сигурно је мислио као и ја, два најбоља млада голмана која можемо да приуштимо и која можемо да доведемо, Илића сигурно не сврставамо ту, он је далеко изнад :mrgreen:
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
hvylarn
Posts: 442
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Transferi

Post by hvylarn »

Maki wrote: Wed Jan 10, 2024 1:58 pm
hvylarn wrote: Wed Jan 10, 2024 1:24 pm Ranđelović, Rosić pa Manojlović. Trenutno tri najbolja mlađa golmana u našoj ligi.
Pretpostavljam da ti ime Veljko Ilić ništa ne znači?
Deran ima 20 godina. U Super ligi ove sezone odigrao 15 utakmica, a 10 nije vadio loptu iz mreže. Odigrao i 6 utakmica u Evropi i primio 19 golova. Već vrca od iskustva i vredi na tržištu tričavih 2 miliona.
TSC je ovog Zvezdinog junošu doveo za džabe, mi za džabe možemo samo kod ciganske babe, tipa Vukan-Vukanović. E, tako se to radi!
TSC sa Ilićem ima potencijal da nadmaši transfer Ratkova. Pa sve i da ponudimo onaj višak od 4mil, ne bi hteo da pređe kod nas.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1460
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Transferi

Post by Uvek sa tobom »

Maki wrote: Wed Jan 10, 2024 1:58 pm TSC je ovog Zvezdinog junošu doveo za džabe, mi za džabe možemo samo kod ciganske babe, tipa Vukan-Vukanović. E, tako se to radi!
Немој тако и ми смо цигане зајебали са кабићем, још морају и да нам плате :mrgreen:
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
N13
Posts: 2113
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

Rabba wrote: Wed Jan 10, 2024 1:02 pm
N13 wrote: Wed Jan 10, 2024 12:18 pm Zbog pravila, ne mozemo tim za domacu ligu praviti od stranaca.
Netačno, tim za našu ligu može da bude sastavljen od barem 10 igrača koji nemaju srpsko državljanstvo. Jedino bih morao za bonusa proveriti. Da kompletiram upis, svaki igrač koji ima srpsko ili EU državljanstvo se smatra "domaćim" igračem i ne ulazi u kvotu od 4 "stranca" na terenu, tj, ukupno 6 ili 8 teren+klupa.
Rabba, dobro znas da je to samo u teoriji tako.
To sto su EU igraci isto sto i domaci sa nama nema nikakve veze. EU igrac ce doci kod nas ako i samo ako mu ponudimo vise para nego sto mu bilo ko drugi u Evropi ponudi. I to ne malo vise, vec duplo vise. To kod nas mogu eventualno blizanci, mada i oni tesko.
Hteo sam ovo napisati jos onda kad je slanobarac napisao da bi nam trebao neki Skandinavac. Pa zasto bi ikada neki skandinavac igrao kod nas? Ima kod sebe uredjeniju drzavu, uredjeniju ligu, bolju infrastrukturu i vece pare. Iz svoje zemlje ima vece sanse da ode u jacu ligu, nego iz nase. Znaci doci ce jedino ako mu ponudimo nesto sto mu tamo negde gore niko drugi ne ponudi (nismo u stanju za to) ili ako ga tamo ni jedan klub ne zeli u svojim redovima (sta ce nam takav?)

Mi jedino mozemo dovesti nekog Afrikanca ili Latinoamerikanca koji nikad nije igrao u Evropi, jer mi imamo ludu srecu da se nalazimo u Evropi, pa postoji veca sansa da bude primecen dok je kod nas nego u svojoj zemlji. To sto neki Aafrikanci imaju dvojna drzavljanstva sa EU zemljama opet ne znaci puno. Pre ce igrati i biti primecen u trecoj francuakoj ligi nego kod nas.

Pa Baraye je jednom u intervjuu izjavio kada je odlucivao da li da dodje kod nas, da mu je receno da su ovde najlepse devojke u Evropi :mrgreen: i onda odluci covek da dodje. Eto i to je eventualni motiv da stranac dodje :mrgreen:
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Maki wrote: Wed Jan 10, 2024 1:58 pm
hvylarn wrote: Wed Jan 10, 2024 1:24 pm Ranđelović, Rosić pa Manojlović. Trenutno tri najbolja mlađa golmana u našoj ligi.
Pretpostavljam da ti ime Veljko Ilić ništa ne znači?
Deran ima 20 godina. U Super ligi ove sezone odigrao 15 utakmica, a 10 nije vadio loptu iz mreže. Odigrao i 6 utakmica u Evropi i primio 19 golova. Već vrca od iskustva i vredi na tržištu tričavih 2 miliona.
TSC je ovog Zvezdinog junošu doveo za džabe, mi za džabe možemo samo kod ciganske babe, tipa Vukan-Vukanović. E, tako se to radi!
Veljko Ilić je izolovan slučaj. Planiran je bio za trećeg golmana. Lazetić za neku utakmicu nije imao koga da stavi na gol i stavio je njega i ostalo je istorija. Lazetić je sam to izjavio, tako da to nije bilo toliko planski.

On nije bio procenjen ako se ne varam kao neki generacijski talenat, što ne znači da nije ali i pored svih kvaliteta u svakom slučaju je potrebno mnogo sreće i Veljko je tu sreću imao i tu priliku je sa obe rukavice uhvatio i drago mi je zbog toga :cheers:
User avatar
Maki
Posts: 1194
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

hvylarn wrote: Wed Jan 10, 2024 2:05 pm TSC sa Ilićem ima potencijal da nadmaši transfer Ratkova. Pa sve i da ponudimo onaj višak od 4mil, ne bi hteo da pređe kod nas.
To je glavni problem. Što mi verujemo da ćemo do kraja sezone biti treći, a TSC četvrti, tako što ćemo se pojačavati Bandovićima i Savićevićima, a oni sa top reprezentativnim igračima iz U21 pogona, koje mogu da prodaju za enormne sume i nanovo ulažu u domaće bisere.
Savcic Luka
Posts: 404
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Transferi

Post by Savcic Luka »

Maki wrote: Wed Jan 10, 2024 2:23 pm
hvylarn wrote: Wed Jan 10, 2024 2:05 pm TSC sa Ilićem ima potencijal da nadmaši transfer Ratkova. Pa sve i da ponudimo onaj višak od 4mil, ne bi hteo da pređe kod nas.
To je glavni problem. Što mi verujemo da ćemo do kraja sezone biti treći, a TSC četvrti, tako što ćemo se pojačavati Bandovićima i Savićevićima, a oni sa top reprezentativnim igračima iz U21 pogona, koje mogu da prodaju za enormne sume i nanovo ulažu u domaće bisere.
Što se tiče transfer politike i logike ovo je u metu!

Dovođenje raubovanih igrača nije zalog za budućnost.
Da, u redu je jedan - dva proverena da budu nosioci igre uz podmladak (po mogućnosti naš), ali ako ne mogu da budu nosioci onda ne.
Čuveni spoj mladosti i iskustva.

Ne pratim ni blizu, kao neki ovde, fudbal i igrače, pa neću ni da si dozvolim unapred kritike ili pohvale na račun Savićevića.

A moje skromno mišljenje o tom trećem mestu je da ove godine nema šanse.
Bustovanje tim izjavama, je po meni kontraproduktivno.
Ako ne budemo treći nego šesti-sedmi, ko podnosi ostavku, ko dobija otkaz??
Ako zacrtaš cilj i ne ostvariš ga onda se snosi i odgovornost.
User avatar
ernesto
Posts: 1221
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Transferi

Post by ernesto »

Vukcevica je Ljube Dundjerski doveo a Kajevic je bio velika Batakova zelja!
Dokle bre ljudi idemo rekla-kazala ili cuo sam….
I onda se pravi teorija zavere.
CRD FCV
Posts: 1732
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Transferi

Post by CRD FCV »

Одлазак Царевића би био подношљив и најмање би се осетио у тиму.

Ако доводимо новог голмана која је онда судбина преостала два у нашем тиму?
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4072
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

@N13 i ovde ću ti malo kontrirati. Bez želje za nekom provokacijom, naprotiv. Naši igrači sa tim izjednačavanjem EU i domaćih igrača, prateći logiku, treba dobrano da izgube na vredosti. Svi ti povratnici su od naših klubova mogli naplatiti srpske pasoše, baš zbog toga što je kvalitet bio koncentrisan u tu mini grupu. E više nije. To je ono što mene izvodi iz takta. Ne možeš mi reći da mi sada iz recimo te Visle ne možemo priuštiti Poljaka sličnog kvaliteta. Ali taj Poljak neće biti ciganski isprdak i neće biti podložan skidanju gaća i kombinaciji sa terzićem. Zašto? Zato što ga boli patka za dotičnog. Ako izbije sranje, ode gari dalje, j**e mu se živo. I budi siguran da mi ovom majmunku nudimo ozbiljan novac, za koji bi dobri eu igrači dolazili kod nas da igraju. Ne nivo bundeslige, ali svuda se može naći dobar igrač sada, jer ti ne treba pasoš naš. Ne pričam o Krasou ili tom Šerifu Ndiajeu. Sredina Slovačke Lige, donji dom Češke, Baltik ceo je EU, verujem da bi se i u Finskoj našao dobar igrač... Ima, sigurno ima, pogotovo sa novim pravilima. Da ne idem dalje, verujem da sam jasan. Navodno neki naši igrači imaju 25-30 hiljada evra mesečno, a ovde je porez bolji, znači da im ostaje više para, ne možeš mi reći da bi tolika cifra bila neprivlačna nekom EUovcu. Bukvalno, ne postoji razlog, Popovićeva želja ili bilo šta drugo, da se ovaj izmet dovede. Jedino suštinska nesposobnost i ograničenost da se prikupe bolje informacije. Nema opravdanja, nema ni podrške, ni razumevanja.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
N13
Posts: 2113
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

Rabba wrote: Wed Jan 10, 2024 3:23 pm @N13 i ovde ću ti malo kontrirati. Bez želje za nekom provokacijom, naprotiv. Naši igrači sa tim izjednačavanjem EU i domaćih igrača, prateći logiku, treba dobrano da izgube na vredosti. Svi ti povratnici su od naših klubova mogli naplatiti srpske pasoše, baš zbog toga što je kvalitet bio koncentrisan u tu mini grupu. E više nije. To je ono što mene izvodi iz takta. Ne možeš mi reći da mi sada iz recimo te Visle ne možemo priuštiti Poljaka sličnog kvaliteta. Ali taj Poljak neće biti ciganski isprdak i neće biti podložan skidanju gaća i kombinaciji sa terzićem. Zašto? Zato što ga boli patka za dotičnog. Ako izbije sranje, ode gari dalje, j**e mu se živo. I budi siguran da mi ovom majmunku nudimo ozbiljan novac, za koji bi dobri eu igrači dolazili kod nas da igraju. Ne nivo bundeslige, ali svuda se može naći dobar igrač sada, jer ti ne treba pasoš naš. Ne pričam o Krasou ili tom Šerifu Ndiajeu. Sredina Slovačke Lige, donji dom Češke, Baltik ceo je EU, verujem da bi se i u Finskoj našao dobar igrač... Ima, sigurno ima, pogotovo sa novim pravilima. Da ne idem dalje, verujem da sam jasan. Navodno neki naši igrači imaju 25-30 hiljada evra mesečno, a ovde je porez bolji, znači da im ostaje više para, ne možeš mi reći da bi tolika cifra bila neprivlačna nekom EUovcu. Bukvalno, ne postoji razlog, Popovićeva želja ili bilo šta drugo, da se ovaj izmet dovede. Jedino suštinska nesposobnost i ograničenost da se prikupe bolje informacije. Nema opravdanja, nema ni podrške, ni razumevanja.
Nije provokacija, volim zdravu diskusiju :cheers:
I u redu je da se ne slazemo.
I ja tebi moram kontrirati. I moram ti reci da ta cifra jeste neprivlacna EUovcu. Prvo kod nas igraci tesko da imaju 30k. Koliko ja imam informaciju, imaju oko 10k, osim par izuzetaka koji imaju nesto vise. Ali to za danasnji fudbal nije nista. Nama taj novac zvuci ogromno, prosecnom EU fudbaleru to nije veliki novac. To moramo shvatiti, fudbal je danas ogroman biznis, ogromne pare su u njemu, i mi ne mozemo parirati EU u tome. Blizanci mogu. Ne mozemo ponuditi puno vise nego Cesi, Slovaci, Finci... itd, o Poljacima da ne govorim. Pa Ceska, Slovacka i Poljska liga je puna nasih igraca, a ovde ni jedan njihov. Zasto?
I neki EUovac ce pre igrati u svojoj zemlji za 15k, nego kod nas za 20k. I ne samo on, mi smo i nasem Poletanovicu nudili da dodje kod nas, pa je on odbio to, i izabrao Poljake, i to za nesto manje pare. Kako da ocekujemo da ce Poljak doci ovde, kad ni nase dete to nece. Jednostavno, nemamo ih cime privuci. Crnogorce mozemo privuci, jer je njima dolazak kod nas korak napred u karijeri. Zato ih ima koliko hoces ovamo.
hvylarn
Posts: 442
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Transferi

Post by hvylarn »

fkvtelep89
Posts: 61
Joined: Tue Oct 31, 2023 1:36 pm

Re: Transferi

Post by fkvtelep89 »

Vojvodina dobila već ponude za 3 igrača, sve odbijene.
https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... sto/471448
Neće prodati osim ako dođe "velika ponuda koji nemožemo odbiti"
Post Reply