Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
ernesto
Posts: 1221
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Transferi

Post by ernesto »

Rabba wrote: Fri Jan 12, 2024 3:04 pm
ernesto wrote: Fri Jan 12, 2024 3:01 pm Moze bolje naravno, ali je dobro i imam veru da ce biti jos bolje!
Zbilji je mnogo stalo do kluba,vreme ce pokazati!
Za sada najgori prelazni rok od dolaska naprednjaka.
Jako mrsavam,slab. Slazem se,ali sacekajmo dok se ne zavrsi.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1189
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Transferi

Post by Mare_Liman »

Rabba wrote: Fri Jan 12, 2024 3:04 pm
ernesto wrote: Fri Jan 12, 2024 3:01 pm Moze bolje naravno, ali je dobro i imam veru da ce biti jos bolje!
Zbilji je mnogo stalo do kluba,vreme ce pokazati!
Za sada najgori prelazni rok od dolaska naprednjaka.
Мени летњи много гори, од зимског никад нешто превелико не очекујем, зимски је, краћи је... Мене занима крај сезоне, позиција на табели и онда тај летњи прелазни рок
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4071
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Za sad smo doveli igrača koji neće braniti i igrača koji pokriva iste pozicije, istih je godina i istog nekvaliteta kao Milosavljević. Pritom je osvedočeni cigan. Da nam ne fali bar 5-6 igrača na drugim pozicijama, razumeo bih.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Rakovac
Posts: 132
Joined: Sun Sep 24, 2023 5:59 pm

Re: Transferi

Post by Rakovac »

Malo i mi preterujemo. Ajde da budemo malo strplivi, koliko razumem tek je početak prelaznog roka, niko još nije ni došao ni otišao. Da se završi pa da onda komentarišemo.
I da, pokazujemo i mi onu našu osobinu da se svi u sve razumemo. Meni lično da nikog ne uvredim ovde stvarno ima i neozbiljnih predloga. Paločević, Stevanović,Mitošević,Meri...
A i ove što vode klub baš zabole za naše mišljenje.
Što se tiče Vukana ako dodje možda bude i dobar, svi smo se zajebali npr. sa Vukanovićem a on ispao super.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4883
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

gospodinFKV wrote: Wed Dec 27, 2023 1:02 pm Mozda ce ovaj upis biti malo duzi i mozda ce obuhvatiti mnogo siri problem, ali sve ima smisla, obecavam! :mrgreen:
Za one koji nemaju strpljenja da citaju kako se**m nesto: Mene ne cudi da ova uprava ZAISTA misli da bismo pozdravili dolazak Kosovica, kao bivseg igraca, ili Vukana Savicevica, kao igraca sa internacionalnim iskustvom.

Duza verzija:

Ja ne znam zasto se bilo ko cudi tim resenjima.
Kada samo malo analiziras profile ljudi koji rade u srpskom fudbalu u bilo kojem kapacitetu, a samim tim i u Vojvodini, ovakva imena uopste ne cude. Ni najmanje.

Da malo prosirim temu, kako bih obuhvatio siri problem - ja npr kad uzmem nekad i otvorim taj Mozzart, samo po naslovu mogu da vidim ko je napisao koji tekst, pogotovo kad je vest o zvezdi, jer je to posebna kategorija ''slucajeva''. Ti novinari koji su zaduzeni za zvezdu su par ekselans profili tog prosecnog srpskog kvazi-gradjanskog mediokriteta i plicaka od kojeg mi se pegla, kojem su zalepili ruzicaste naocare na oci, i nikakvih problema to ne vidi. Sve se posmatra dvodimenzionalno i u kalupu kreiranom za posmatranje svih sfera drustva - ''ako je meni dobro, svima je, i ko sam ja da postavljam pitanja''. To su oni ljudi koji bi, da zive u Novom Sadu, u sredu popodne tri sata sedeli u kaficu u Zmaj Jovinoj i zvalavili plasticnu kasicicu za kafu. Takvi ljudi kreiraju javno mnjenje kada je u pitanju srpski fudbal, i kada uzmemo njih i ljude koji rade u srpskom fudbalu, dolazimo do one ''kokoska ili jaje'' situacije. Da li su ti novinari produkt tog stanja u srpskom fudbalu, ili je ovaj novi-stari trend kod sportskih ''radnika'' u Srbiji produkt tog ''pravimo se da je sve bleja'' pristupa sportskom novinarstvu, ako se to istim moze nazvati. Da se razumemo, ispiranje mozga blizancima traje od njihovog osnivanja, ali je u periodu pre dolaska naprednjaka, koji su preuzeli taj komunisticki modus operandi kako je sve ruzicasto, itekako je bilo kritike prema blizancima.

Zasto sam izvukao tu paralelu?
Pa evo, ako se recimo intenziviraju price oko Kosovica ili Savicevica, pa dodju do Mozzarta, prvo sta ce pisati je kako je Kosovic nase dete, kako je osvojio kup sa nama, i kako ce biti ''poznato lice'' na Karadjordju. O Savicevicu ce pisati kako je dete zvezde, kao da mu je to samo po sebi preporuka (jer je javno mnjenje tako uslovljeno), te kako cemo mi to pozdraviti jer je on zbog svog CV-a kvalitetno pojacanje. Uprava to nece demantovati, a i ako demantuje da recimo pregovaramo s njima, to nece biti zato sto je Kosovic mala grobarska ja**rica, a Vukan Savicevic jedan najobicniji crnogorsko-ciganski prosek, koji je imao tu (ne)srecu da bude deo one otuzne generacije koja je igrala na terenu na kojem rastu pecurke.

Sad uzmite izjave predsednika bilo gde u prethodne dve sezone, pa mi recite da ovo gore rezonovanje apsolutno ne zvuci kao nesto sto on moze da izjavi.
Pa je l' Zbiljic pricao kako smo mesecima pokusavali da dovedemo Poletanovica, jer je dete kluba? POLETANOVICA!? EJ! Prvi pokazatelj da sustinski ne poznaje nas i ovaj klub. Drugi je prodaja Kabica u zvezdu. Mozemo mi da pricamo kako smo dobili ''bolji dil'' s Radulovicem, ili kako smo im uvalili skart i slicno, ali on je na kraju dana ocenio da je prodaja Kabica u klub koji nikog zivog ne placa, koji je pritom omrazen jezivo medju navijackim korpusom, bolja opcija nego da mu kaze ''Slusaj ustvo mala...slusaj bubasvabice, jer u odnosu na velicinu Vojvodine ti to jesi, ili ces da cutis i igras, ili ces lepo da uzmes ovu Vosa sedalicu i namestis to malo koscato dupe tamo gore na tribinu do isteka ugovora, pa makar propali kao klub''. Propali ne bismo, jer ocigledno nismo propali ni u mesecima koji su usledeli, s obzirom da pare dobili nismo. On je odlucio ovako, jer sustinski ne razume koliki je to minus, a pritom je cela ta naprednjacka generacija ''biznismena'' i ''sportskih radnika'' potekla iz onog sitnog pilicarskog miljea, tako da su principi i obraz apsolutno nebitni cak i kad su najobicnije mrvice u pitanju.

Kada se sve sabere i oduzme, i ova uprava, kao i svi u srpskom fudbalu, a i sire, operise na istim principima:
- Populizam je sve
- Univerzalan kalup, formiran plitkim i dvodimenzionalnim pogledom na svet
- Pravimo se slepi, gluvi i nemi na sav taj ''resto'' sto se nasao izvan kalupa
- Ako se iko uopste i pobuni, koga boli ku***, oni su ionako u manjini, dakle, pogledati stavku br. 1
- Ako se oslonimo na populizam, to znaci da mozemo da dozvolimo sebi da radimo manje. 'Leba i igara, a to sto je hleb bajat i igre su dosadne, nije bitno (pogledati prethodnu stavku).
Ne mora ni da se cita dalje od naslova vest na Mozzartu.
Eto, i to sam vam resio. :cheers:
User avatar
Maki
Posts: 1194
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

Deep Purple wrote: Sun Jan 07, 2024 11:58 am Hristos se rodi !

Pa da vam u prazničnom duhu javim da će otići oni koji su razočarali i(li) igrali malo.

Možda bude i pet šest dolazaka. Trebalo bi od srede-četvrtka da bude sve poznatije. Sa igračima sa kojim pregovaramo je gotovo sve dogovoreno, najviše zavisi od funkcionera drugih klubova. Trebalo bi da bude svega od egzotike, domaćih stranaca, susednih “stranaca” pa ko kako shvati itd…
Ima tu poznatih a i igrača za koje se prvi put čuje.
Evo, i petak je tu. Za sada još niko nije došao ni otišao. U najavi su golman i domaći-susedni stranac. Verujem da su to ti poznati igrači. Sada sa još većom strepnjom čekamo imena onih nepoznatih...
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1189
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Transferi

Post by Mare_Liman »

Колико негативе, а после ће бити Савићевић највеће појачање, гине на терену, прави разлику итд. Ако доведу 6 појачања нових од тога бар 3 квалитетна биће опет беспотребно трошење, не чува се костур екипе, ако се само 3 доведу онда ће бити где су појачања, како са овим играчима то и то...Не ваља овај, не ваља онај, после овај овакав, онај онакав... Страшно, тек је почео прелазни рок има још месец дана мало мање ако се не варам, дај да крене опет полусезона, да видимо кога смо довели, какви су на терену, како су одрађене припреме па онда негодујте колко хоћете...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
ernesto
Posts: 1221
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Transferi

Post by ernesto »

Mare_Liman wrote: Fri Jan 12, 2024 3:34 pm Колико негативе, а после ће бити Савићевић највеће појачање, гине на терену, прави разлику итд. Ако доведу 6 појачања нових од тога бар 3 квалитетна биће опет беспотребно трошење, не чува се костур екипе, ако се само 3 доведу онда ће бити где су појачања, како са овим играчима то и то...Не ваља овај, не ваља онај, после овај овакав, онај онакав... Страшно, тек је почео прелазни рок има још месец дана мало мање ако се не варам, дај да крене опет полусезона, да видимо кога смо довели, какви су на терену, како су одрађене припреме па онда негодујте колко хоћете...
Bravo Mare
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

@Mare.
Moglo bi se prihvatiti, ali pojacanja se dovode pre odlaska na pripreme.
Kad prodju pripreme kasno je, pogotovo za prolecni deo.
Koliko puta to treba da nam se desi, da bi shvatili koliko je lose dovesti nespremnog igraca posle pripremnog perioda?

Ozbiljni klubovi imaju spisak dogovorenih transfera pre prelaznog roka. Posle dolazi samo u obzir neko ekstra provereno pojacanje, koje napusta klub u kome je aktivno igrao citavu polusezonu, pa dosla bolja ponuda ili nesporazum sa svojom klubom.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Maki
Posts: 1194
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

Tako je Turija. Prosto je neverovatno da dovedeš trenera koji igra u sistemu sa tri štopera, a da ga pošalješ na pripreme sa max petoricom, od kojih su dvojica Tanjga i Mateus. Ne možeš ni na dva gola da igraš na treningu. Šta se tu može uopšte ozbiljno uigrati? :roll:
hvylarn
Posts: 442
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Transferi

Post by hvylarn »

Čisto sumnjam da će se igrati sa postavkom sa tri štopera bez obzira što mu je to omiljena formacija. Trener se prilagođava timu koji ima. O formaciji možemo da pričamo na leto, ukoliko napravi željeni rezultat i ostane u klubu.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Maki wrote: Fri Jan 12, 2024 3:27 pm
Deep Purple wrote: Sun Jan 07, 2024 11:58 am Hristos se rodi !

Pa da vam u prazničnom duhu javim da će otići oni koji su razočarali i(li) igrali malo.

Možda bude i pet šest dolazaka. Trebalo bi od srede-četvrtka da bude sve poznatije. Sa igračima sa kojim pregovaramo je gotovo sve dogovoreno, najviše zavisi od funkcionera drugih klubova. Trebalo bi da bude svega od egzotike, domaćih stranaca, susednih “stranaca” pa ko kako shvati itd…
Ima tu poznatih a i igrača za koje se prvi put čuje.
Evo, i petak je tu. Za sada još niko nije došao ni otišao. U najavi su golman i domaći-susedni stranac. Verujem da su to ti poznati igrači. Sada sa još većom strepnjom čekamo imena onih nepoznatih...
Maki ja samo podelim ono što čujem, nemam više ni volje da se oglašavam sa informacijama po pitanju uprave i transfera odnosno kluba. Komentarisaću samo teren, sportska pitanja i ono što našim očima možemo da vidimo.

Kada neki mediji objave da sa tim i tim igračem pregovaramo onda ću tog igrača komentarisati i tjt.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Maki wrote: Fri Jan 12, 2024 3:48 pm Tako je Turija. Prosto je neverovatno da dovedeš trenera koji igra u sistemu sa tri štopera, a da ga pošalješ na pripreme sa max petoricom, od kojih su dvojica Tanjga i Mateus. Ne možeš ni na dva gola da igraš na treningu. Šta se tu može uopšte ozbiljno uigrati? :roll:
Naravno! Valjda bar toliko zna predsednik FKV da mu i za to ne pricaju price iz nepricave.
Katastrofa je seliti Mateusa povremeno na stopera, pa opet na zadnjeg veznog. Videli smo, onomad, koliko smo time Topica unazadili, dezorijentisali i usporavali u razvoju i kolko gubimo sa takvim nebulozama.Medjutim, potpredseniku ne ide u prilog vise stopera u Vosi, cak i ako igramo sa 3 u poslednjoj linije. Naprotiv, vidi sansu.

PS
@ Deep, tebe su malo isprozivali na Mozzattu, ali ne treba zbog toga da odustajes. :cheers:
Last edited by Turija on Fri Jan 12, 2024 4:02 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
1892
Posts: 1094
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by 1892 »

Deep Purple wrote: Fri Jan 12, 2024 3:55 pm
Maki wrote: Fri Jan 12, 2024 3:27 pm
Deep Purple wrote: Sun Jan 07, 2024 11:58 am Hristos se rodi !

Pa da vam u prazničnom duhu javim da će otići oni koji su razočarali i(li) igrali malo.

Možda bude i pet šest dolazaka. Trebalo bi od srede-četvrtka da bude sve poznatije. Sa igračima sa kojim pregovaramo je gotovo sve dogovoreno, najviše zavisi od funkcionera drugih klubova. Trebalo bi da bude svega od egzotike, domaćih stranaca, susednih “stranaca” pa ko kako shvati itd…
Ima tu poznatih a i igrača za koje se prvi put čuje.
Evo, i petak je tu. Za sada još niko nije došao ni otišao. U najavi su golman i domaći-susedni stranac. Verujem da su to ti poznati igrači. Sada sa još većom strepnjom čekamo imena onih nepoznatih...
Maki ja samo podelim ono što čujem, nemam više ni volje da se oglašavam sa informacijama po pitanju uprave i transfera odnosno kluba. Komentarisaću samo teren, sportska pitanja i ono što našim očima možemo da vidimo.

Kada neki mediji objave da sa tim i tim igračem pregovaramo onda ću tog igrača komentarisati i tjt.
Lepo kaže prijatelj na mozzartu da si uvredljiv :mrgreen:
Come on you Reds!
User avatar
Maki
Posts: 1194
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

hvylarn wrote: Fri Jan 12, 2024 3:51 pm Čisto sumnjam da će se igrati sa postavkom sa tri štopera bez obzira što mu je to omiljena formacija. Trener se prilagođava timu koji ima. O formaciji možemo da pričamo na leto, ukoliko napravi željeni rezultat i ostane u klubu.
Dobar trener, da. Mlad trener takođe. Ranko je recimo forsirao svoju formaciju sa dva zadnja vezna iako nije imao nijednog u timu. A isprobao je i 7, ili 8 igrača na levom beku. Taj stvarno nije umeo da kadrira.

I da odgovorim ovima što se uzdaju da će Vukan zablistati jer je i Vukanović imao isti doček pa nas je demantovao. To je vrlo labava logika. Uzdajući se u tradiciju, najveća verovatnoća je da će se Vukan povrediti još na pripremama, pogotovo jer je Boža najavio paklene treninge.
Post Reply