Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Cane
Posts: 1109
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Transferi

Post by Cane »

Uz dužno poštovanje i deljenje stava da su blizanci od vremena i načina svog osnivanja (pri tome ne bih da elaboriram suštinske uzroke toga da ne bih opet bio upozoravan) najveće zlo našeg fudbala, ipak ne vidim kao kardinalan primer urušavanja ugleda našeg kluba to što neki njihov bivši odgovori to lakonsko nikad ne reci nikad.
Ne vidim u tome nepoštovanje ili omalovažavanje nas nego samo davanje jednog neodređenog odgovora za koji je intervjuisani pomislio da može biti prikladan.
Zamislimo da to isto neko pita Ivanića. Verujem da bi u najmanju ruku usledio sličan, ako ne i određeniji odgovor o toj mogućnosti i sumnjam da bi mu to bilo ko od tih kojima trenutno pripada mogao zameriti.
I izvinjavam se na off-u od teme.
User avatar
N13
Posts: 2116
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

Rabba wrote: Fri Jan 12, 2024 6:53 pm N13, nekako mi ti ne upadaš u tu grupu ljudi. Slažem se sa opaskom o etiketiranju, povešću računa. Osećam se izdano i priterano uza zid od ljudi koji vode klub, već decenijama. Moje emocije prema istom su čiste, za razliku od njihovih. Počeće stvari da mi se priviđaju, ako već nisu(moj prethodni upis). Ja zvezdu i partizan doživljavam kao esencije svega lošeg u ovoj državi. I generalno. Ljudi kradu, ubijaju, predstavljaju se lažno, moralno su ne bunar nego marijanski rov. Nepravda sportska niti bilo kakva druga ih ne dotiče. Isto tako i naprednjake. Mene majka rasturila od batina kad sam neplaćenu žvaku kao klinac doneo kući, da mi nikad nije palo na pamet to da ponovim, oni se svojim lopovlucima i drugim kriminalnim aktivnostima busaju u grudi... Ne želim ni jedne ni druge u klubu, a znam da je to suštinski nemoguće. Gospodski je pružiti ruku, ali kako treba da se ponašam kad se iznova i iznova u tu ruku stavi go**o... Učen sam da smo svi isti, a iskustvo me je naučilo da je nevažno ko je Srbin, Hrvat, Albanac, itd. Već ko je čovek a ko ne... Ne verujem u postojanje obraza sa druge strane i to je ono što me suštinski čini očajnim... Odatle izvire gnev.
Razumljivo u potpunosti, svi imamo tu neku dozu gneva, i verujem da se svi slazemo sa ovim upisom :cheers:
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Rabba wrote: Fri Jan 12, 2024 6:53 pm N13, nekako mi ti ne upadaš u tu grupu ljudi. Slažem se sa opaskom o etiketiranju, povešću računa. Osećam se izdano i priterano uza zid od ljudi koji vode klub, već decenijama. Moje emocije prema istom su čiste, za razliku od njihovih. Počeće stvari da mi se priviđaju, ako već nisu(moj prethodni upis). Ja zvezdu i partizan doživljavam kao esencije svega lošeg u ovoj državi. I generalno. Ljudi kradu, ubijaju, predstavljaju se lažno, moralno su ne bunar nego marijanski rov. Nepravda sportska niti bilo kakva druga ih ne dotiče. Isto tako i naprednjake. Mene majka rasturila od batina kad sam neplaćenu žvaku kao klinac doneo kući, da mi nikad nije palo na pamet to da ponovim, oni se svojim lopovlucima i drugim kriminalnim aktivnostima busaju u grudi... Ne želim ni jedne ni druge u klubu, a znam da je to suštinski nemoguće. Gospodski je pružiti ruku, ali kako treba da se ponašam kad se iznova i iznova u tu ruku stavi go**o... Učen sam da smo svi isti, a iskustvo me je naučilo da je nevažno ko je Srbin, Hrvat, Albanac, itd. Već ko je čovek a ko ne... Ne verujem u postojanje obraza sa druge strane i to je ono što me suštinski čini očajnim... Odatle izvire gnev.
Pre svega moraću da se uključim u diskusiju.

I kada kažeš da @N13 ne spada u grupu opet si misteriozan, opet ljudi mogu da se pronalaze. Budi koncinzan i direktan i napiši mislim da su taj, taj i taj forumaš to ili takvi i ne delim sa njima mišljenje i tjt.

Ja oko nekih imena, informacija moram da budem misteriozan i ne mogu da se zaletim i objavim ih na forumu i mnogo sam puta naveo to da bi ljudi imali razumevanja jer ja bih najviše voleo da mogu da izađem sa imenom tim i tim i informacijom tom i tom ali ne mogu i to je tako.

Znaš i sam lično da kada mi neko pošalje PP u vezi neke zagonetke ili bilo kakve informacije da sam umeo da ih otkrijem ali uz uzajamno poverenje da se ne deli, makar ne javno na forumu.

Ovde mi se X ljudi javilo i tražilo kontakt, broj bilo šta pa su dobili.

Ja sam neko ko je na tankom ledu pod znacima navoda od samih komentara na portalima, pa nekad i na “udaru” na samom na forumu od strane forumaša i to je skroz okej jer mi je drugačiji pristup i uvek volim da čujem sve strane a i sam sam sebe stavio u tu poziciju.

Ja sam sam sebe doveo u tu poziciju kada sam krenuo da delim informacije ovde i svestan sam toga i treba da pojedem ono što sam sam sebi servirao.
Ja sam najviše sam sebi skočio u stomak.

Znam da ne mogu sve da ispoštujem i da svako od nas teži drugačijim nastupom, pristupom, nekome je okej zagonetka, neko želi da dobije direktan odgovor, informaciju i sve je to normalno.

Najviše se na forumu recimo slažem sa @N13 ima takvo razmišljanje koje mi govori da smo neki sličan tip ljudi, sa nekim relativno sličnim pogledom na svet, njegove upise bih ja potpisao i bez da ih pročitam i komotno objavio kao da sam ih ja lično napisao, jako retko do računarske greške bih naveo naša mimoilaženja u razmišljanju i pristupu.

Sa @Slanobarcem kao što sam mu nekoliko puta i sam napisao delim nekad mišljenja samo recimo on malo vuče ka krajnosti ili ka “ekstremizmu” za moj ukus u njegovim upisima a ja sam ipak naučen da shvatam stvari malo manje fatalnim i da ne pišem na taj način već da malo više upijem, stanem, razmislim pa tek onda kažem nešto.
I onda se mi mimoilazimo u samom nastupu i onda se uvučemo u razne diskusije, ne kažem da on nije u pravu moguće je da sam ja u krivu ali smo samo eto različiti i drugačije pristupamo.

Znam da bezveze ovde opravdavam sebe i da nemam potrebe za tim ali jednostavno ne mogu da prihvatim to i ne mogu da kažem da me boli ali mi je ozbiljan kamenčić u obući i sama pomisao da ovde ima ljudi koji misle da bilo šta imam sa upravom ili vladajućom strankom.

Ja se slažem sa celim tvojim ovim upisom i generalno sam čovek koji je mnogo izrevoltiran, generalno sam “namćor” iz Balaševićeve istoimene pesme jer me boli nepravda na svakom nivou ili pori u životu.

Ne sviđa mi se kako narod živi, ne sviđa mi se kako narod razmišlja, nema discipline, uvek ono Tursko lako ćemo, ostavi za sutra.

Ne volim krajnosti, ne volim levicu, ne volim desnicu ali gledam neke njihove poglede, razmišljanja sa nekima se slažem u vezi nekih stvari, sa drugima u vezi drugih itd…

Znači ne volem ______ pa onda mogu da udarim do sutra, šta sve ne volem.
Pogled na svet mi se svodi tako da se sedne, razmisli, pogleda iz druge perspektive, uradi analiza i onda dejstvuje ako za tim ima potrebe.

Svetu treba jako puno više razumevanja, kompromisa, rada i težnje ka smirivanju a mnogo manje drž’te lopova i upiranja prstom.

Ja tebe lično jako puno cenim na forumu, samo želim da stavim tačku i znak uzvika na teorije i insinuacije ne sa tvoje već sa svih strana.


Da li si mislio na mene ili ne to ne znam i izvinite na gušenju teme samo eto tako jebem li ga morao sam da otkucam.

Svakako ne mogu promeniti ljudima mišljenje koje izgrade ali moram da se branim.

:cheers:

EDIT: I jako mi je žao što nema neka “razno” tema na forumu za ovakve i slične diskusije i teme jer verujem da je ovo jedan od najcivilizovanijih online mesta (generalno mesta) na koje čovek može da naiđe i još kada je to u vezi nečeg što nas sve ovde spaja, govori samo o sebi nešto i o klubu i o nama i o samom kvalitetu svega toga ukombinovanog ali razumem da bi to bilo komplikovano administraciji da isprati.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4077
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

@Deep Purple - Toliko sam otišao u off-topic, da su mi poslednja dva upisa za Farmu i Ispovesti a ne za temu transferi na forumu...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Rabba wrote: Fri Jan 12, 2024 8:29 pm @Deep Purple - Toliko sam otišao u off-topic, da su mi poslednja dva upisa za Farmu i Ispovesti a ne za temu transferi na forumu...
Verujem, preterali smo neka ostane na ovome i onako su transferi tema. Iz nezadovoljstva koje proištiče od dešavanja u klubu kulminiraju i ovako neke diskusije.

Ne zameri.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9945
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Fri Jan 12, 2024 8:38 pm
Rabba wrote: Fri Jan 12, 2024 8:29 pm @Deep Purple - Toliko sam otišao u off-topic, da su mi poslednja dva upisa za Farmu i Ispovesti a ne za temu transferi na forumu...
Verujem, preterali smo neka ostane na ovome i onako su transferi tema. Iz nezadovoljstva koje proištiče od dešavanja u klubu kulminiraju i ovako neke diskusije.

Ne zameri.
Uvek je bilo ko se tuce taj se voli... ili bar deli istu ljubav :mrgreen:
Image
CRD FCV
Posts: 1732
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Transferi

Post by CRD FCV »

Пар запажања:

1. Неко би да су трансфери одрађени пре одласка на припреме - мало је то теже урадити кад нама припреме почињу пре прелазног рока. Слободни играчи су изузети из тог правила ако се не варам.

Оно што мени сад пада на памет са овим преласком Савићевића и угоовором од 6 месеци. Он што касније потпише то је "боље" по нас. Зашто - зато што у случају да изборимо Европу њему би уговор истекао пре почетка тог циклуса. Можда и он исто тако одлаже да буде што ближи оном летњем прелазном периоду и тако буде што краће без уговора.

2. Тренутни и недавни углед нашег клуба отежавају да потпишемо икога озбиљнијег. И ево примера оног Белоруса, њему је било исплативије да буде беспослен 6 месеци без примања него да дође код нас.

Чуо сам недавно од једног бившег фудбалера какво је било стање код нас у скоријој прошлости. Плате су касниле по 8-9 месеци. И запосленима и играчима. То је вероватно онај период кад је Лалат имао своје конференције. За Вождовац, Чуку и ТСЦ се знало да се исплаћује све на време и у динар. Зато се тамо прелази пре него код нас. Још се наводи да је тада онај ко се бунио добио "објашњење" да се батали тога. Тешко је опрати се од тога и сада се показати у новом светлу. Претпостављам да се зато сад потенцира да играчи, бивши и садашњи, спомену како су плате код нас редовне не би ли се променила слика о нама.

3. Сам финансијски аспект је доста ограничавајућа околноста и још нешто такође. Иза нас стоји ко стоји, иза некога стоји читава држава, ова или нека друга. Очити пример је да, како се овде споменуло, услед утицаја државе морало отићи на Кипар на припреме. Сви осим некога ко је отишао у Шпанију. То је показатељ нечије моћи из сенке, нечега што ми немамо. Можда су и тиме изузети да морају да одиграју "слабије" против неких или да им судија да коју олакшавајућу околност. Самим тим бољи резултати који доводи до боље репутације.

Ето пар мојих мисли.
Savcic Luka
Posts: 404
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Transferi

Post by Savcic Luka »

Rabba wrote: Fri Jan 12, 2024 6:53 pm N13, nekako mi ti ne upadaš u tu grupu ljudi. Slažem se sa opaskom o etiketiranju, povešću računa. Osećam se izdano i priterano uza zid od ljudi koji vode klub, već decenijama. Moje emocije prema istom su čiste, za razliku od njihovih. Počeće stvari da mi se priviđaju, ako već nisu(moj prethodni upis). Ja zvezdu i partizan doživljavam kao esencije svega lošeg u ovoj državi. I generalno. Ljudi kradu, ubijaju, predstavljaju se lažno, moralno su ne bunar nego marijanski rov. Nepravda sportska niti bilo kakva druga ih ne dotiče. Isto tako i naprednjake. Mene majka rasturila od batina kad sam neplaćenu žvaku kao klinac doneo kući, da mi nikad nije palo na pamet to da ponovim, oni se svojim lopovlucima i drugim kriminalnim aktivnostima busaju u grudi... Ne želim ni jedne ni druge u klubu, a znam da je to suštinski nemoguće. Gospodski je pružiti ruku, ali kako treba da se ponašam kad se iznova i iznova u tu ruku stavi go**o... Učen sam da smo svi isti, a iskustvo me je naučilo da je nevažno ko je Srbin, Hrvat, Albanac, itd. Već ko je čovek a ko ne... Ne verujem u postojanje obraza sa druge strane i to je ono što me suštinski čini očajnim... Odatle izvire gnev.
Mislim da ovu emociju svi delimo, ali svi. Ja iz toga razloga što sam stariji sve više mrzim ta dva kluba. Ne mora ništa da se desi, razvilo se gadjenje na spomen partizana i zvezde.
Ali u pravu su ljudi ovde kada kažu da ne možemo sebi dozvoliti da tako posmatramo svakog igrača. Treba imati na umu je njima to ipak posao. Ako taj posao na terenu i ponašanjem van terena obavljanu kako treba onda ok.
Neće svako skinuti dres i pokazati ga grobarskim čkama kao Zuka i ne može se to ni očekivati.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

@Deep, ne sekiraj se. Odmori, sutra je novi dan. Nista u zivotu nije ravna linija. Svako udje i u plus i u minus fazu.

A, sto se tice transfera, verujem, da ni Zbiljic ( da je registrovan na Forumu) ne bi mogao tacno reci ni ko dolazi, ni ko odlazi.
Odlasci ce nam tek biti problem, veci od ovih sa dolascima. Jer, kome trebaju nasi sadasnji igraci? Mozda Gatu, a to je otprilike prebacivanje iz desnog dzepa u levi.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

Jedno ozbiljno pitanje. Je l' taj Savićević potpisao i ako jeste na koliko?
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
ultra komsa
Posts: 425
Joined: Fri May 03, 2013 9:37 pm

Re: Transferi

Post by ultra komsa »

Jeste al za neke Turke, druga liga.
User avatar
Maki
Posts: 1196
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

ultra komsa wrote: Fri Jan 12, 2024 10:39 pm Jeste al za neke Turke, druga liga.
Dokle traje ovaj rolerkoster sa mojim osećanjima? :roll:
Vest od pre par sati:
https://www.novosti.rs/c/sport/fudbal/1 ... -pojacanja
Све услове око преласка Росића смо договорили са Радничким и преостало је да за викенд прецизирамо детаље са голманом, па се надамо да ће све бити завршено у обостраном интересу, једнако тако и са Савићевићем- каже Јовановић.
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

A ovde na zadnje 3, 4 stranice se vodi polemika o tipu koji nije ni potpisao za klub. :frown:
Za sada su u vođstvu ovi koji bi da ne dođe ali još ima nade za ove druge. :mrgreen:
Kakvo bacanje prašine u oči navijača.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4077
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

novosti wrote: То за „Новости“ потврђује Марко Јовановић, спортски директор Новосађана, и наглашава да клупско руководство и новог тренера Божидара Бандовића, интересују само истинска појачања, али не и „гомилање играча“.
Doveli ste drugog prvog golmana i drugog Milosavljevića. Sad se zapravo nosim mišlju da Marko Jovanović i Bandović ne znaju značenje reči "nagomilavanje"... Kao ni značenje fraze "istinsko pojačanje"...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

CRD FCV wrote: Fri Jan 12, 2024 9:39 pm Пар запажања:

1. Неко би да су трансфери одрађени пре одласка на припреме - мало је то теже урадити кад нама припреме почињу пре прелазног рока. Слободни играчи су изузети из тог правила ако се не варам.

Dok u Evropi tece zimski prelazni rok, mi smo najpametniji na svetu, pa kod nas pocinje prelazni rok 19. 01 2024, kada su svi klubovi u odmaklim pripremama.
Bas ima smisla i logike, nema sta.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply