OK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2304
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2304
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »



User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2304
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »



User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2304
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Финале првенства Србије за кадете, Војводина - партаизан недеља 13:30ч ОШ ''Васа Стајић''
Поред одбојке пионири играју финале пионирске лиге Војводине, Војводина - ТСЦ од 17 часова на Карађорђу а увече од 19 часова Војводина гостује Металопластици у другој утакмици финала плеј офа. :cheers:
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2304
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Браво момци. :cheers: :cup:
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2304
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »



User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2304
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ТРЕЋА ТИТУЛА У НИЗУ: Кадети ОК Војводина прваци Србије, Кулпинцу МВП признање

Image

Одбојкаши Војводине трећи пут узастопно су освојили титулу државног првака у конкуренцији кадета савладавши у финалу завршног турнира у Новом Саду партизан у тај-брејку – 3:2 (25:23, 22:25, 18:25, 25:21, 15:10).
На путу до пехара Новосађани су победили у групи Црњански и црвену звезду са по 3:0, те Млади радник 3:2. У полуфиналу су у градском дербију били бољи од Новог Сада Манекса 3:1.

Вук Кулпинац, примач Војводине проглашен је за најбољег играча (МВП) и најбољег примача првенства. Црвено–белима су припала још индивидуална признања – Лука Маћешић проглашен је за најбољег коректора, а Стефан Дакић средњег блокера. Андреј Цвитковић из Новог Сада Манекса је најбољи примач.

У дуелу за треће место црвена звезда је победила Нови Сад са 3:2, по сетовима 25:22, 25:17, 21:25, 18:25 и 15:8, после 111 минута игре.

У женској конкуренцији првак Србије постао је Срем из Сремске Митровица јер је у Обреновцу у финалу савладао Београд 3:0 (25:10, 25:9, 25:21) ,партизан је у мечу за треће место победио Клек 3:2. Мина Михајловић, примач Срема, проглашена је за најбољу играчицу (МВП) првенства.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2304
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2304
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Чекамо вас на великој одбојкашкој ревији

Image

За крај сезоне пожелели смо да се видимо још једном са свима вама који сте нас здушно бодрили и пружали нам подршку. Хтели смо да на једном месту окупимо све наше селекције, још једном вам представимо све наше победнике, освајаче Купа Србије, Суперкупа, јуниорске и кадетске шампионе, пионире, академце, али и још неке другаре.

Зато смо одлучили да организујемо велику одбојкашку ревију СВИ СМО ЈЕДАН ТИМ и то у петак, 31. маја у 20 часова у малој сали Спенса. У једној опуштеној, занимљивој атмосфери, имаћете прилику да видите све наше играче не само на терену, него и у улози тренера, спикера, диџеја, делегата, судије, а након ревије моћи ћете и да сиђете на терен да се фотографишете са играчима, да их упознате, поставите им питања, да тражите аутограм

У току загревања формираћемо четири екипе, које ће водити наши тренери и играчи. Екипе ће чинити првотимци, јуниори, кадети, деца наше академије, млађи играчи из ОК Нови Сад и другари из других градских клубова. Шеф стручног штаба Марко Наранчић извући ће противника за екипу 1. Најпре ће две екипе одиграти мини меч – један сет до 15 поена. Након тога исти меч одиграће и друге две екипе, а на крају ће победници одиграти и трећи сет. На тај начин добићемо ревијалног победника. Тренери ће изабрати МВП-ја из сваке екипе, али тако да то буду најмлађи појединци. Четири најбоља играча добиће плакету и поклончић, који ће припремити наш пословни партнер Фотограф НС.

Након тога публика ће имати прилику да нам се придружи на терену. Уз терен ће бити постављени сви наши пехари ове сезоне.
Улаз у малу салу је бесплатан.

Дођите да уживате у игри малих и великих одбојкаша, да се дружимо и весело ставимо тачку на ову сезону – до неких нових изазова и утакмица.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2304
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

СЈАЈАН КРАЈ СЕЗОНЕ: Ревијом „Сви смо један тим“ ОК Воша заокружила успешну причу

На најлепши могући начин Одбојкашки клуб Војводина испратио је успешну сезону.
Ревијом „Сви смо један тим“ у малој сали Спенса, окупиле су се све категорије црвено–белих и још неколико градских клубова како би одиграли ревијалне утакмице у измешаном саставу, дружили се, лепо забављали.

Највеће одушевљење видело се код малих одбојкаша и одбојкашица који су имали прилику да играју са првотимцима, освајачима Купа Србије и Суперкупа ове сезоне, као и играчима из млађих категорија, који су у јуниорском и кадетском узрасту одбранили титулу државног првака.

Играчи и тренери могли су сада да се виде у другим улогама – судија, делегата, спикера, диџеја... Тренери млађих категорија Страхиња Козић и Бранко Рољић су и изашли на терен, док су првотимци са клупе водили екипе.
Иако је резултат био у другом плану, ревијални победник после три утакмице је екипа коју је као тренер предводио средњи блокер црвено–белих Андреј Рудић са Марком Наранчићем, шефом стручног штаба ОК Војводина.

Иза новосадских црвено–белих је успешна сезона. Управа је одлучила да знатно подмлади састав и да у екипу прекомандује неке из јуниорског погона, а на клупи је Слободана Бошкана заменио Марко Наранчић. Иако очекивања нису била велика, нити се играчима наметао притисак освајања трофеја, ипак су у витрине стигла два пехара – Куп Србије и Суперкуп, што је велики успех за овај састав.

Са још већом мотивацијом црвено–бели ће ући у следећу сезону када ће зрелији и искуснији сигурно бити још већа претња ривалима.

Неколико слика са јучерашњег дружења.
Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2304
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2304
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2304
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Страхиња Ђогић, весељак из Љубиња: Тајна је у томе што ми можда нисмо велики играчи, али смо велика екипа

Image

Свако у екипи треба да има једног Ђогу. Пре четири године, када је из малог, али по одбојци и одбојкашима познатог, Љубиња, стигао у Нови Сад, Страхиња Ђогић врло брзо се уклопио у војвођански миље и зачинио га специфичним херцеговачким карактером, оштрином, ведрином, па чак и позитивном лудошћу. Постао је у екипи, најпре кадетској, те јуниорској и сада у првом тиму, синоним за радост, подршку, атмосферу и емоцију.

Сећам се првог тренинга у леденој дворани са Ацом и Исидором. Већина нас се добро познавала, још из млађих селекција, а дуго смо радили и са тренером Марком Наранчићем. Они нешто старији у првом тиму су нас заиста сјајно прихватили и подржали – почиње причу Ђогић: – Од првог дана смо се нашли, осећали смо да ћемо направити лепу причу. Много њих ме је питало да ли смо заиста тако сложни. Да, све то што се могло осетити и видети на терену, то смо били ми. Много времена смо проводили заједно, дружили се, ако је неко сервирао испод мреже имао је задатак да купи кремпите, славили смо рођендане, зезали се, смејели и градили однос, који је брзо на терену давао резултате.

Иако је сезона за нама била пројектована за склапање мозаика, стварање екипе, сазревање играча, момци нису желели да све остане на томе. Хтели су да докажу да могу. Хтели су више од тога, више од игре.

Мислим да нас је делимично подстакло и то што људи са стране нису веровали у нас. Ја сам мојима пре почетка сезоне рекао да ћемо се борити за сва три трофеја. Нажалост, до трећег нисмо стигли, али смо освајањем Суперкупа и Купа Србије, постигли велики успех. Тренер нам је често говорио да играмо за себе, за екипу, да немамо шта да се плашимо и да ћемо увек имати подршку. Осим борбености и квалитета игре, красио нас је тај супер однос који смо изградили, а у чему нам је много помагао и капитен Кисић. Били смо сви као један од првог до последњег дана. Најтужнији је био тај крај, ту ноћ нисам ни спавао, а најсрећнији моменат за мене је био када смо освојили Куп Србије, јер смо већ дубоко ушли у сезону, имали смо тежак пут и били смо свеснији свега – каже Страхиња Ђогић.

Како вели новосадски либеро, тајна тешких победа и успеха не лежи у неком сегменту појединачно, него у скупу свих сегмената заједно.

Играли смо добро, вредно смо тренирали, напредовали одбојкашки, али и људски. Мислим да смо из утакмице у утакмицу доказивали да смо екипа за велика дела и за трофеје. Можда је тајна била и у енергији и заједништву. Били смо заиста истрајни, а храброшћу смо понекад заслужили и срећу. Дуги мечеви су нас подизали и пуно нам значили. Ми смо свој део посла урадили и увек смо пружали максимум, односно онолико колико смо у том моменту могли. Некада је то пратила радост, а некада сузе, као што је то био случај на крају сезоне. Али, важно је да смо делили и добро и лоше. Чини ми се да најважнија тајна лежи у томе што ми можда нисмо велики играчи, бар не сада, али смо велика екипа.

Нема сумње, да квалитет екипе не би испливао, да није било те слоге, али и незаборавних радосних момената, у којима је једну од главних улога весељака преузимао управо Ђога, како га другари зову.

Не бих никога истицао, посебно не себе. Сви смо били заслужни пођеднако за један део атмосфере. Свако је себе уткао у тај мозаик. Можда смо, ето, Мишко и ја највише плесали, лудовали, али смо се сви трудили да један другог опустимо. Лука и Лазар су били задужени за шале, а мени је било занимљиво на какав је начин то Лаки радио. Боске је увек имао неке форе брчанске, некада је некога то успело и изнервирати. Али, шта да се ради, ми смо још млади људи и све је то нормално – каже Страхиња Ђогић и додаје на крају: – Ово је моја најдража сезона у каријери, најлепша година у животу. Све су то моји пријатељи. Ако узмемо све у обзир, промену тима и све остало, мислим да је ово једна од најбољих сезона у новијој историји клуба и срећан сам што сам ту страницу клупске историје исписао управо са пријетељима.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2304
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »



User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2304
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Post Reply