Prvi tim

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
limanfkv
Posts: 2863
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Prvi tim

Post by limanfkv »

Ko je pustio malog kretena da igra bez kostobrana? Ja ne mogu da verujem sta sam video. Dete, konju, odrasti.
User avatar
Maki
Posts: 1198
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Prvi tim

Post by Maki »

Grbavica.021* wrote: Sun May 26, 2024 2:58 pm To je moje mišljenje, a jako bih voleo da me demantuju iduće godine.
+1
Podržavam post,u potpunosti!
VošaNS
Posts: 904
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Prvi tim

Post by VošaNS »

limanfkv wrote: Sun May 26, 2024 4:37 pm Ko je pustio malog kretena da igra bez kostobrana? Ja ne mogu da verujem sta sam video. Dete, konju, odrasti.
Njemu je glava u autu potpuno. Nema glavu za fudbalera na svetskom nivou, talenat upitan nije, ali fudbaler teško da će biti zbog glave.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4022
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Prvi tim

Post by Deep Purple »

VošaNS wrote: Sun May 26, 2024 9:01 pm
limanfkv wrote: Sun May 26, 2024 4:37 pm Ko je pustio malog kretena da igra bez kostobrana? Ja ne mogu da verujem sta sam video. Dete, konju, odrasti.
Njemu je glava u autu potpuno. Nema glavu za fudbalera na svetskom nivou, talenat upitan nije, ali fudbaler teško da će biti zbog glave.
Opet je to tinejdžer od 17godina, polako, retki su svesni svoje odgovornosti, stvari koje rade i ponašanja tako mladi, polako.

Nadam se da ima ko da radi i priča sa njim.
User avatar
N13
Posts: 2116
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Prvi tim

Post by N13 »

Otkud to da je igrao bez kostobrana?
To sto ima spustene stucne, ne znaci da nema kostobrane.

A po pravilima, 4. sudija pre izmene je duzan da proveri da li igrac ima kostobrane. Da ih nije imao, ne bi dozvolio izmenu.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4887
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Prvi tim

Post by gospodinFKV »

Ljudi, bre, ne frljajte se glupostima. Svaki igrac je u obavezi tokom utakmice da nosi kostobrane. Nekima kostobrani smetaju, pa se izvuku na tehnikalije i igraju sa malim kostobranima.
Neki mnogo vise gledaju da cuvaju donji deo noge, odmah iznad stopala, pa nose spustene kostobrane. I sam ih tako nosim, jer retko kad dobijem udarac u cevanicu direkt, a mnogo cesce me nagaze tu.

Ti moras na svakom nivou, pa i amaterskom, da imas kostobrane. Mene jednom sudija na prijateljskoj sa rezervnim timom poslao van terena da stavim kostobrane, bez obzira na to sto je utakmica prakticno bila trening, a kamoli da se dozvoli superligaskom igracu da igra bez.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1460
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Prvi tim

Post by Uvek sa tobom »

Поред свега написаног и објашњеног, на сликама на страници ФКВ се јасно види да је имао костобране.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
limanfkv
Posts: 2863
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Prvi tim

Post by limanfkv »

Ne znam po onom sto sam video ako ima kostobrane stite mu deo zgloba. Ne znam ja sam sjebao cevanicu pa mi upalo u oci, al davno je to bilo.

Inace sam malog gledao kad je igrao sa mladjim kategorijama, izgledao je ko mesi da je dosao na termin (par puta sam gledao i to je bilo po 10plus:0 da se ogradim) zato me sve nervira oko njega.
CRD FCV
Posts: 1734
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Prvi tim

Post by CRD FCV »

Пошто сам започео причу како нема костобране, ред је да се извиним, са моје позоције се није видело да има те мале костобране.
Нисам знао да постоје додуше.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9950
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Prvi tim

Post by Voja »

Ne bude me 2-3 dana i odmah rasulo, odmah svadje, politika, zakljucavanje topica... :mrgreen: Ne znam sta bih vise rekao...
Pokusah sad da napisem nesto u temi sa Lucanima, medjutim katanac. Gledao sam prvih 65 minuta utakmice u pokretu, u saobracaju... pratio druge rezultate, citao forum... Sve se super zavrsilo, iako mi nije bilo jasno zasto toliko malo strasti kod nasih na terenu, ako se vec boris za nesto? U pauzi sam prebacio na partizan - Radnicki, pa tu gosti kao osice, a mi sve nekako lagano, lezerno... Lepo je to sto tezimo posedu, ali posed setajuci po terenu i nije neka prednost. Turija mislim da sam negde procitao tvoju recenicu da si odusevljen driblinzima Serija!? Jesi li mislio na sve vreme dok je kod nas ili samo na mec sa Lucanima? Moguce da sam nesto propustio u subotu, al Seri ispod nivoa. Cak sam misljenja da je zato i zamenjen. Kembela dosta prozivamo ovde (necu da ulazim dal je opravdano ili ne) al cini mi se da je dosta konkretniji od Serija i da je korisniji po tim. E sad, opet sve zavisi iz kog ugla se gleda. Gledam na TMu vrednost Kembela mnogo veca nego vrednost Serija, ako je zaista tako onda nam se vise isplati Seri u timu... i tako u nedogled :mrgreen:
Image
VošaNS
Posts: 904
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Prvi tim

Post by VošaNS »

Došao je i kraj ovoj čudnoj sezoni. Baš kao što je neko napomenuo stvarno je nemoguće da je ovo ista sezona u kojoj smo gubili 5-0 na marakani i 0-2 od partizana ovde i još bili nemoćni protiv Apoela u obe utakmice. Na polusezoni bili na sedmom mestu čini mi se, a možda i niže. Na forumu mračili i pričali o sudbini Radničkog iz Niša i borbi za opstanak. Na kraju ovi momci koji su tu od starta sezone, a pogotovo ovi koji su stigli na zimu su uspeli da udju u finale Kupa i posle 3-4 sezone izbore plasman u kvalifikacija za Ligu Evrope, zaslužili su sve pohvale. Da je moglo bolje jeste, gubili smo opet bodove od malih ekipa. Javor, Železničar, Lučani, Napredak, Spartak, Voždovac...ali smo i pobedjivali Tsc, partizan, igrali sa zvezdom nerešeno i bili bolji i još mnogo utakmica koje su bile lepe za oko. Imali smo oscilacija i onih 2-0 2-2 utakmica i previše. Menjali su se treneri, menjali su se igrači, ali cilj je donekle ostvaren. Napredak se u odnosu na prethodnu sezonu jasno vidi. Sada se dobro spremiti za sledeću godinu i nadamo se grupnu fazu u Evropi. Dobro razmisliti koga prodati i koga dovoditi, ovaj zimski prelazni rok je postavio neki standard ispod kojeg ne smemo da idemo ako želimo iskorak u Srbiji i Evropi.
Rakovac
Posts: 132
Joined: Sun Sep 24, 2023 5:59 pm

Re: Prvi tim

Post by Rakovac »

Mene interesuje ako neko može da da mišljenje o našim mladim igračima koji se vode kao deo prvog tima kakve su im šanse da postanu starteri i uopšte, kakav potencijal poseduju. Mislim na Jovanovića, Kovačeva, Butrakovića, Bukinca ... I ako ima još neko od naših mladih igrača.
Takođe, da li ste mišljenja da mladi igrači dobijaju dovoljnu minutažu kod Bandovića ?
Da li mislite da Bjeković ipak može da postane nosilac igre ?
User avatar
N13
Posts: 2116
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Prvi tim

Post by N13 »

Rakovac wrote: Tue May 28, 2024 9:00 pm Mene interesuje ako neko može da da mišljenje o našim mladim igračima koji se vode kao deo prvog tima kakve su im šanse da postanu starteri i uopšte, kakav potencijal poseduju. Mislim na Jovanovića, Kovačeva, Butrakovića, Bukinca ... I ako ima još neko od naših mladih igrača.
Takođe, da li ste mišljenja da mladi igrači dobijaju dovoljnu minutažu kod Bandovića ?
Da li mislite da Bjeković ipak može da postane nosilac igre ?
Ruku na srce, raspored i vaznost utakmica nisu dozvolili Bandovicu da puno rizikuje sa klincima.
Jedine utakmice gde je bilo prostora za tako nesto je one gde smo imali prednost od 3 gola, protiv Surdulice, Panceva i Napretka.
Sve ostale utakmice su bile jako teske i neizvesne.

I meni je iznenadjujuce bilo da Bandovic na tim utakmicama ne daje vise minutaze navedenoj deci, a ubacio je npr Kajevica. Neshatljiv potez.

Sto se tice pojedinaca, nazalost mislim da od Bjekovica i Bukinca nema nista. Moje subjektivno misljenje, i voleo bih da gresim. Ne verujem da ce dalje od ove lige njih dvojica.
Mali Jovanovic najvise obecava. I mislim da ako sredi glavu, moci ce napraviti bolju karijeru nego njegov cale. Ali mnogo treba da radi na sebi. Ako ostane kod nas, mogao bi biti jedan od igraca koji ce da eksplodiraju sledece sezone. Vec sada unosi dovoljno kvaliteta na terenu da moze da ulazi i cak protiv jacih protivnika u neizvesnijim utakmicama.
Kovacevu i Butrakovicu tek vreme treba da dodje narednih sezona, treba biti strpljiv. Bacanje u vatru moze biti kontraproduktivno i za njih i za klub. Zamislite da udje neko od njih na nekoj vaznoj utakmici, pri neresenom rezultatu, i napravi neku kardinalnu gresku (zbog pritiska, vaznosti utakmice, treme, neiskustva), zbog koje primamo gol i ostajemo bez bodova? Trebalo bi im posle pola sezone da se oporave od toga, a strah od greske ima da ih godinama proganja. Zato takve igrace treba ubacivati tek kada je utakmica vec resena, gde nema pritiska, gde mogu da se opuste, igraju slobodno, pa i ako pogrese, nece imati prevelikog uticaja.
Nadam se samo da cemo adekvatnim pojacanjima podici kvalitet tima tako da cemo makar 30%-40% utakmica resavati vec u prvih 60 minuta, tako da se klincima moze davati i po pola sata bez bojaznosti.
User avatar
rykerfcv
Posts: 876
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Prvi tim

Post by rykerfcv »

Rakovac wrote: Tue May 28, 2024 9:00 pm Mene interesuje ako neko može da da mišljenje o našim mladim igračima koji se vode kao deo prvog tima kakve su im šanse da postanu starteri i uopšte, kakav potencijal poseduju. Mislim na Jovanovića, Kovačeva, Butrakovića, Bukinca ... I ako ima još neko od naših mladih igrača.
Takođe, da li ste mišljenja da mladi igrači dobijaju dovoljnu minutažu kod Bandovića ?
Da li mislite da Bjeković ipak može da postane nosilac igre ?
Jovanovic-Sjajan igrac,mora da doda jos 5-7 kilograma mase i da sredi njegovu glavu/ego.Sledece sezone vec moze da dobija ozbiljniju minutazu.
Bukinac-Mislim da jos nije spreman za seniorski fudbal,jako je ukocen i nesiguran,ali sam misljenja da moze da postane dobar bek ako mu se da adekvatna sansa.
Pisao sam vec za Butrakovica i Kovaceva,Kovacev kao desno krilo se u kupu pokazao sasvim solidno protiv Gata,obojica su dobri sa loptom i mislim da mogu postanu starteri u narednim sezonama.
Petar Sukacev-Levo krilo koje je na pripremama igralo i levog beka,posto bas i nemamo neku zamenu za Serija nije mi jasno zasto on nije bio barem na klupi.
i poslednji je Srdjan Borovina-on i Lazar Jovanovic moraju da budu nasi glavni igraci,ubedjen sam ako se ne prodaju da ce izrasti u najbolji duo nase lige.
Meni je jedina zamerka kod Bandovica kao i kod Ranka da ne daje mladima sanse,ruku na srce Ranko je vise ubacivao mladje.Kako ce oni napredovati kad sede na klupi?moraju da se forsiraju barem na vec resenim utakmica po 25-30 minuta.
Bjeka da je wing-back bi bio ubica,ovako jebiga.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
Rakovac
Posts: 132
Joined: Sun Sep 24, 2023 5:59 pm

Re: Prvi tim

Post by Rakovac »

Zahvaljujem se forumašima na analizama naših mladih igrača. Meni je samo žao što provode vrlo malo vremena na terenu pa nekako razmišljam kako to sedenje na klupi bez ulaska u igru utiče na te momke i zar ne bi bilo bolje za njih i za klub da su nastupali u nekim drugoligašima ili trećeligašima kao pozajmljeni igrači nego ovako.
Post Reply