Mlada reprezentacija Srbije

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
NSKrajisnik
Posts: 122
Joined: Tue Dec 07, 2010 3:16 am

Post by NSKrajisnik »

Scepovic ima 7 golova u 8 utakmica za mladu reprezentaciju, bolji je od Mrdje :D
limanfkv
Posts: 2862
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Lepa utakmica na Karadjordju. Dve vrlo dobre reprezentacije, limitiranih trenera. Imalo se sta videti. Ocekujem da ova reprezentacija iznedri barem 3-4 "A" reprezntativca.

Medojevic odlicno odradio zadatak na stoperu, mada je po meni mnogo korisniji na svojoj prirodnoj poziciji. Spasao par puta, posebno bih izdvojio pri kraju neverovatan izbacaj nogom ispred dva napadaca gostiju.

Vucina odigrao odlicno, svaki put se odusevljavam njegovim loptama.

Kod gostiju su me vrlo prijatno iznenadili decko sto podseca na naseg Krasu, isto igrao po levoj strani u prvom poluvremenu, kao i njihov gorostas od stopera (broj 4) koji je odigrao gotovo besprekorno. Takodje i vrlo lepi golovi, imalo se sta videti na Karadjordju. Steta sto nije bilo vise publike.

Ocekujem da vidim i jednu i drugu reprezentaciju na sledecem prvenstvu.

Jedino je sudija bio dosadan kao hemoroid, sviravsi svaki kontakt kao faul. Kasnije i proplivao sa kontrolom na terenu, pa je morao da deli brdo kartona. Sto se tice kaznjenih igraca, koliko sam shvatio kaznjeni su zbog igranja igrica do kasno u noc, tako da nije strasno kada se uzme u obzir da su neki zurnalisti preneli da su izasli u grad, sto je manji prekrsaj.
1892
Posts: 1094
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Post by 1892 »

limanfkv wrote:Lepa utakmica na Karadjordju. Dve vrlo dobre reprezentacije, limitiranih trenera. .
Sto to kazes ? Ja, naprotiv, imam utisak da je Sale Jankovic jedan od nasih najperspektivnijih trenera, uz naravno naseg Kizu Milinkovica, onog Nikolica iz Rada, Stanojevica, i cika Crnog :D
Come on you Reds!
limanfkv
Posts: 2862
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Ne znam, tako mi deluje ono sto sam od njega video. Igru postavlja ocajno, staromodno, predvidivo. Vezni red ne bi mogli da mu pokrije ni 5 Inijesti i Cavija koliko mu je daleko napad od odbrane... Nazad mu igra 4 stopera jer bekovi kao da ne igraju bekove, nego pomazu stoperima, tako meni bar deluje. A vezni red mu se svodi na to, da ima jednog kreativnog, koji sta uradi-uradi.

Da ne pricam o tome da je na klupu seo jer realno nije mogao da nadje nigde posao, a za to mesto je bilo mnogo trenera koji su pre njega trebail da dobiju sansu. Tako da sada imamo situaciju da jedan Curcic "trune" kao strucni konsultant. Videcemo, pokazace vreme.
limanfkv
Posts: 2862
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

У 19: Норвешка - Србија 0:3 (0:2)

Омладинци обезбедили пласман на завршни турнир Европског првенства
СТАДИОН у Мосу. ГЛЕДАЛАЦА: 200. СУДИЈА: Харалд Лехнер (Аустрија). ПОМОЋНИЦИ: Албер Вандл (Аустрија), Лоран Стијен (Француска). ЖУТИ КАРТОНИ: Нилсен (Норвешка), Ћосић, Брашанац, Лукић (Србија).
СТРЕЛАЦ: Лукић 28, 40. (п), 82.
НОРВЕШКА: Јохансен, Венбамгомо (од 58. Ведегард), Валсвик, Ред, Бериша, Габриелсен, Бакенга (од 86. Хусаин), Хопен, Хауген (од 46. Драге), Де Ланли, Нилсен.
СРБИЈА: Перић, Петковић, Ћосић, Мркела (од 83. Крнета), Брашанац, Чаушић, Лукић (од 90. Трујић), Пантић, Натсасић, Пешић (од 71. Милуновић), Јојић.
Омладинска селекција Србије (играчи рођени после 1. јануара 1992. године) пласирала се на Европско првенство пошто је у трећем колу квалификационог турнира у Норвешкој убедљиво победила домаћу селекцију (3:0). Најбољи актер утакмице и први стрелац турнира је Ненад Лукић, са шест постигнутих голова.
Завршница Европског првенства биће одиграна у Румунији, од 20. јула до 1. авуста 2011. године.
Voja je napisao u "Secanjima", ali evo i ovde. Pohvale za nasu legendu Dejana Govedaricu koji je napravio fantastican preokret (prvu utakmicu smo izgubili), a naredne dve dobili.

Interesuje me da li imamo nasih omladinaca medju ovom selekcijom i koji su?
menager
Posts: 140
Joined: Thu Jun 11, 2009 7:54 pm

Post by menager »

aleksandar pesic, spic, je bio slobodan u decembru mesecu, mislite o tome?

decko je ponikao u nisko radnickom, zatim je sa 16,17god otisao u grcku (pao ili ofi krit, nisam siguran) zatim se vratio i igrao je cak za radnicki nis na onom prijateljskom mecu sa fkcz, u novembru mesecu. vec tad se videlo da mali ima sjajan potencijal, ali naravno skauting sluzba vose je zakazala po ko zna koji put

decko je sad u serifu
User avatar
NSKrajisnik
Posts: 122
Joined: Tue Dec 07, 2010 3:16 am

Post by NSKrajisnik »

Goalkeepers: Branimir Aleksić (Spartak Zlatibor Voda FK), Aleksandar Kirovski (FK Zemun), Vaso Vasović (FC Winterthur)

Defenders: Aleksandar Miljković (FK Partizan), Vujadin Savić (FC Girondins de Bordeaux), Milan Rodić (OFK Beograd), Marko Petković (OFK Beograd), Nemanja Gudelj (NAC Breda), Milan Milanović (US Città di Palermo Calcio), Filip Mladenović (FK Borac Čačak)

Midfielders: Aleksandar Ignjovski (TSV 1860 Münich), Slobodan Medojević (FK Vojvodina Novi Sad), Vuk Mitošević (FK Vojvodina Novi Sad), Saša Marković (OFK Beograd), Luka Milivojević (FK Rad), Darko Lazović (FK Crvena Zvezda), Filip Knežević (FK Borac Čačak), Filip Đuričić (sc Heerenveen), Aleksandar Katai (FK Vojvodina Novi Sad)

Strikers: Nemanja Milić (OFK Beograd), Nemanja Kojić (FK Rad), Stefan Šćepović (KV Kortrijk)

Dobar spisak.
User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

Gde si ti video ovaj spisak? Ne vidim nigde da je zvanicno objavljen. :?
U Novom Sadu ima klub kojem se svi divimo !
User avatar
NSKrajisnik
Posts: 122
Joined: Tue Dec 07, 2010 3:16 am

Post by NSKrajisnik »

vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Post by vojvodina jedna jedina »

Aleksic je do nedavno redovno igrao sa starijim generacijama,a sada je doziveo da ga nema na spisku sa njegovim vrsnjacima.

Mozda ga ovo izostavljanje malo razdrma,i ubedi da mora da okrene novi list u karijeri,u suprotnom ce ostvariti samo delic do onoga sto su predvidjali strucnjaci.
limanfkv
Posts: 2862
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Omladinska reprezentacija Srbije igrace uskoro EP u Rumuniji. Selektor tih derana je nas Govedarica, a na spisku nema nasih igraca. Uprava se mora zapitati zasto je to tako. Mi umesto da unapredjujemo skolu fudbala sakatimo je pustanjem trenera koji su napravili neke od najvecih imena naseg fudbala poslednjih par decenija. Ozbiljni klubovi bi takve trenere placali zlatom. :wink:
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Post by vojvodina jedna jedina »

limanfkv wrote:Omladinska reprezentacija Srbije igrace uskoro EP u Rumuniji. Selektor tih derana je nas Govedarica, a na spisku nema nasih igraca. Uprava se mora zapitati zasto je to tako. Mi umesto da unapredjujemo skolu fudbala sakatimo je pustanjem trenera koji su napravili neke od najvecih imena naseg fudbala poslednjih par decenija. Ozbiljni klubovi bi takve trenere placali zlatom. :wink:
Vladmir Kovacevic je bio na spisku tokom kvalifikacija tako da mi nije jasno zasto sada nije na istom.

A mogao je i Susnjar da dobije poziv,u ranijim reprezetativnim kategorijama je bio redovan.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9947
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Image
User avatar
NSKrajisnik
Posts: 122
Joined: Tue Dec 07, 2010 3:16 am

Post by NSKrajisnik »

Bravo.
simicpk
Posts: 425
Joined: Thu Jun 11, 2009 2:07 pm

Post by simicpk »

Post Reply