Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Stexman
Posts: 2602
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Post by Stexman »

User avatar
AntonioKasano
Posts: 498
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:28 pm

Post by AntonioKasano »

Ovi su gori cirkuzanti od nasih.
trelos gia fcv
Posts: 665
Joined: Tue Jan 05, 2010 4:24 pm
Location: U pravo vreme na pravom mestu

Post by trelos gia fcv »

Stvarno mi nisu jasni ljudi koji podržavaju Milinkovića kao č o v e k a.
Dajte da razgraničimo već jednom...
Milinković je odličan trener i l o š č o v e k.

Pa isključite se na pet minuta odavde, zatvorite oči, vratite se na finale kupa i zamislite se u Milinkovićevoj koži, na klupi fkv.

Jel ste zamislili? E, sad zamislite da čujete taj poslednji zvižduk sudije, pa se zamislite na bini sa očima punih suza, pa kako vam usta izgovaraju reči od kojih se ježi hiljade navijača.

Jel ste zamislili?

E, sad otvorite oči.

Da li bi ikada potpisali za s e k t a š e?
Da li bi, ma koliko navijali za njih?
Da li bi?

Štagod da mi odgovorite - znam da NEBISTE!
GAZI, GAZI, CRNO-BELU GAMAD!
carlons
Posts: 182
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:32 pm
Location: Detelinara

Post by carlons »

trelos gia fcv wrote:Stvarno mi nisu jasni ljudi koji podržavaju Milinkovića kao č o v e k a.
Dajte da razgraničimo već jednom...
Milinković je odličan trener i l o š č o v e k.

Pa isključite se na pet minuta odavde, zatvorite oči, vratite se na finale kupa i zamislite se u Milinkovićevoj koži, na klupi fkv.

Jel ste zamislili? E, sad zamislite da čujete taj poslednji zvižduk sudije, pa se zamislite na bini sa očima punih suza, pa kako vam usta izgovaraju reči od kojih se ježi hiljade navijača.

Jel ste zamislili?

E, sad otvorite oči.

Da li bi ikada potpisali za s e k t a š e?
Da li bi, ma koliko navijali za njih?
Da li bi?

Štagod da mi odgovorite - znam da NEBISTE!
Nas klub se prema g. Milinkovicu poneo 100 puta gore (prim. poslednje kolo).
User avatar
servalsorim
Posts: 73
Joined: Sat Jun 27, 2009 3:57 pm
Location: duboko podzemlje

Post by servalsorim »

Nama je potreban trener koji će da donese titulu a te priče o ljubavi i čovečnosti su samo utopija.
...uno di noi...
stormer
Posts: 233
Joined: Fri Jul 21, 2006 7:17 pm
Location: Novo Naselje

Post by stormer »

servalsorim wrote:Nama je potreban trener koji će da donese titulu a te priče o ljubavi i čovečnosti su samo utopija.
Licno mislim da nam za takav poduhvat, nazalost, nije potreban trener, jer mi smo prosle sezone trenera imali.
TomaNS
Posts: 420
Joined: Mon Mar 22, 2010 12:12 am

Post by TomaNS »

carlosns wrote:
trelos gia fcv wrote:Stvarno mi nisu jasni ljudi koji podržavaju Milinkovića kao č o v e k a.
Dajte da razgraničimo već jednom...
Milinković je odličan trener i l o š č o v e k.

Pa isključite se na pet minuta odavde, zatvorite oči, vratite se na finale kupa i zamislite se u Milinkovićevoj koži, na klupi fkv.

Jel ste zamislili? E, sad zamislite da čujete taj poslednji zvižduk sudije, pa se zamislite na bini sa očima punih suza, pa kako vam usta izgovaraju reči od kojih se ježi hiljade navijača.

Jel ste zamislili?

E, sad otvorite oči.

Da li bi ikada potpisali za s e k t a š e?
Da li bi, ma koliko navijali za njih?
Da li bi?

Štagod da mi odgovorite - znam da NEBISTE!
Nas klub se prema g. Milinkovicu poneo 100 puta gore (prim. poslednje kolo).
Ovako moze da prica samo neko ko nije cuo i video Kizu minut van kamera i novinskih stubaca...
Trajce kapiten, jedan je Trajce kapiten!
Kizo, MAESTRO, hvala na svemu!
carlons
Posts: 182
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:32 pm
Location: Detelinara

Post by carlons »

TomaNS wrote:
carlosns wrote:
trelos gia fcv wrote:Stvarno mi nisu jasni ljudi koji podržavaju Milinkovića kao č o v e k a.
Dajte da razgraničimo već jednom...
Milinković je odličan trener i l o š č o v e k.

Pa isključite se na pet minuta odavde, zatvorite oči, vratite se na finale kupa i zamislite se u Milinkovićevoj koži, na klupi fkv.

Jel ste zamislili? E, sad zamislite da čujete taj poslednji zvižduk sudije, pa se zamislite na bini sa očima punih suza, pa kako vam usta izgovaraju reči od kojih se ježi hiljade navijača.

Jel ste zamislili?

E, sad otvorite oči.

Da li bi ikada potpisali za s e k t a š e?
Da li bi, ma koliko navijali za njih?
Da li bi?

Štagod da mi odgovorite - znam da NEBISTE!
Nas klub se prema g. Milinkovicu poneo 100 puta gore (prim. poslednje kolo).
Ovako moze da prica samo neko ko nije cuo i video Kizu minut van kamera i novinskih stubaca...
Ok,
kazi molim te sta se desilo u poluvremenu na mecu protiv Zvezde (da za momenat ne pominjemo onu sramotu na stadionu) zbog cega su i Milinkovic i igraci ostali bez premija?
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Post by severozapad »

Ajde više sa tim poluvremenom, molim da ako neko zna nešto ili neka ćuti ili neka kaže i nama ostalima. Ja jesam video kako smo mi to odigrali ali nemam informaciju da se nešto desilo u poluvremenu. Dugo se već priča o tome a nikad ništa konkretno.
lazarr
Posts: 820
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Post by lazarr »

Nase najcrnje slutnje i bojazan da ce Kiza postati trener nkp nisu se ostvarile. Bicu slobodan da kazem da on nikada ni nece postati njihov trener. Samo malouman i i covek bez karaktera bi posle svega pristao da dodje. Dva puta su ga vec proglasavali trenerom. Prvi put na pocetku sezone (istina manje otvoreno), i juce. Svi su objavili, bilo je sve gotovo, i na kraju su ga opet pustili niz vodu. Ako sebi dozvoli da posle ovoga ikad vise dodje u pricu da im postane trener, onda on sebe ne postuje dovoljno. Posto mislim da je Kiza pametan covek, verujem da je to vise nemoguca misija.
trelos gia fcv
Posts: 665
Joined: Tue Jan 05, 2010 4:24 pm
Location: U pravo vreme na pravom mestu

Post by trelos gia fcv »

TomaNS wrote:
carlosns wrote:
trelos gia fcv wrote:Stvarno mi nisu jasni ljudi koji podržavaju Milinkovića kao č o v e k a.
Dajte da razgraničimo već jednom...
Milinković je odličan trener i l o š č o v e k.

Pa isključite se na pet minuta odavde, zatvorite oči, vratite se na finale kupa i zamislite se u Milinkovićevoj koži, na klupi fkv.

Jel ste zamislili? E, sad zamislite da čujete taj poslednji zvižduk sudije, pa se zamislite na bini sa očima punih suza, pa kako vam usta izgovaraju reči od kojih se ježi hiljade navijača.

Jel ste zamislili?

E, sad otvorite oči.

Da li bi ikada potpisali za s e k t a š e?
Da li bi, ma koliko navijali za njih?
Da li bi?

Štagod da mi odgovorite - znam da NEBISTE!
Nas klub se prema g. Milinkovicu poneo 100 puta gore (prim. poslednje kolo).
Ovako moze da prica samo neko ko nije cuo i video Kizu minut van kamera i novinskih stubaca...
Ne vredi!
Dižem ruke!
Predajem se!
GAZI, GAZI, CRNO-BELU GAMAD!
Vuke
Posts: 495
Joined: Fri Mar 16, 2007 4:27 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Vuke »

LICEM U LICE SA DEJANOM VUKIĆEVIĆEM
09.09.2011. - 19:17 | Urednik portala |


Tačno u dogovoreno vreme, jedan čas pre planirane redovne pres konferencije posvećene gostovanju „crveno-belih“ u Užicu, Dejan Vukićević stigao je u klupske prostorije na zakazani intervju.

Srdačan do granice učtivosti, rečit ali odmeren u izlaganju, trener Vojvodine odaje utisak intelektualca i gospodina u pravom smislu tih reči.





Vaša igračka pa i trenerska karijera manje više je poznata svakom ko iole prati fudbal na ovim prostorima. Čitaocima će, nadamo se, biti zanimljivo da saznaju i neke detalje koji nisu vezani za ovu igru. Recite nam za početak, gde ste odrasli, koju školu ste završili i čega ste se u detinjstvu najviše igrali ?

„Ja sam, kako se to kaže, dete sa asfalta. Rođen i odrastao u Podgorici, a kao većini dečaka, naravno, najdraža igračka bila mi je lopta. Roditelji su me često nalazili kako igram fudbal na istom onom mestu na kom su me i ostavljali kada su odlazili na posao. Fudbalska igra uskoro je odredila moj životni put mada sam u školi bio dobar učenik. Završio sam IV stepen srednje turističke škole, a onda postao profesionalni fudbaler“.

Šta za Vas znači porodica i kako podnosite odvojenost od svojih najmilijih ?

“Sigurno da nije lako biti odvojen od porodice ali to je neizbežan deo posla kojim se bavim. Svaki slobodan trenutak iskoristim da “skoknem” do rodne Podgorice i provedem vreme sa suprugom i dva sina.
Radujem se činjenici da kompletna porodica Vukićević uskoro dolazi u Novi Sad”.

Moram da napomenem da je sutra mom mlađem sinu rođendan, pa se nadam da će mi igrači uveličati slavlje pobedom u Užicu.



Kao profesionalni fudbaler proputovali ste svet i živeli u raznim sredinama. Gde ste se privatno najprijatnije osećali i u kom klubu ste pružili svoje najbolje partije ?

„Najbolje sam, po mom mišljenju, igrao u Radničkom sa Novog Beograda u vreme dok se taj klub takmičio u društvu najboljih. Bilo je to sredinom devedesetih godina.
Deo svoje igračke karijere proveo sam u Sevilji ali na moju nesreću nisam se tamo puno naigrao. U tome me je sprečila teška povreda ali bez obzira na to, klub se prema meni odnosio kao da sam najbolji igrač na svetu. Sve, pa i najsitnije obaveze iz ugovora prema meni su ispunjene. Iz Španije nosim najlepše uspomene.

Imao sam retku sreću da tokom igračke i trenerske karijere živim u velikim i lepim gradovima : Podgorica, Budva, Beograd, Sevilja, Larnaka pa sad Novi Sad…Svuda mi je bilo lepo“.

Nakon kratkog vremena koje ste proveli u Novom Sadu, kakve ste utiske stekli o ljudima koji Vas okružuju i generalno o gradu i njegovim žiteljima ?

“Godi podrška klubu, igračima pa u krajnjoj liniji i meni kao treneru Vojvodine, koju osećam na svakom koraku. Shvatam to kao veliki podstrek i obavezu koja mi nameće još više motiva da zajedno sa saradnicima istrajem na putu ka zacrtanom cilju”.

Kada bi u isti čas osetili dva mirisa kuhinje : vojvođanski i španski, na koju bi stranu krenuli ?

“Definitivno, okrenuo bih se u pravcu klupske kuhinje (vojvođanske) koju vodi gospođa Ceca. Ona je pravi umetnik u svom poslu. Ako neko 37 godina hrani fudbalere Vojvodine nema svrhe dalje objašnjavati ništa”.

Gde provodite slobodno vreme ako ga uopšte imate ?

„Na stalnoj sam relaciji Hotel Park-FC Vujadin Boškov. Nije floskula ali zaista sam posvećen radu u Vojvodini tako da slobodnog vremena imam veoma malo“.

Da li je istina da ste po dolasku u Vojvodinu pitali Predsednika Butorovića da ostanete u klubu makar do proslave stogodišnjice, 2014 ?

„Tačno je da sam po potpisivanju ugovora sa Vojvodinom rekao Predsedniku da mi je najveća želja da budem trener Voše makar do jubileja kluba, 2014. Značilo bi to da sam dobro radio, ispunio očekivanja kluba, navijača i svoja lično, a to je, nema dileme-makar jedan domaći trofej u vitrinama Vojvodine.

Šta mislite o ideji formiranja zajedničke lige klubova sa prostora bivše Jugoslavije ?

“Treneri su grupa ljudi koja se u fudbalu najmanje pita za takve stvari. Lično mislim da nam je za sada lepo i ovako.

Zamislite baraž utakmicu za Prvenstvo Evrope između reprezentacija Srbije i Crne Gore. Ko bi po Vama imao prednost i zbog čega ?

“Crnogorski fudbal ide uzlaznom putanjom, a u državi vlada pozitivna euforija kada je u pitanju nacionalni tim. Na čelu saveza su ljudi koji kvalitetno rade, imamo puno igrača evropske klase. Pomenuću samo nekolicinu : Vučinić, Jovetić, Vukčević pa Baša koji unosi dozu čvrstine u odbrani…
Suviše je rano pričati o baražu jer Crnu Goru očekuju još dve teške utakmice.
Sa druge strane, Srbija kao veća zemlja ima širu bazu kvalitetnih igrača i to bi joj, u eventualnoj utakmici, sigurno predstavljalo prednost, mada u fudbalu ne postoji pravilo da uvek pobeđuje bolji”.

Kada bi bili u mogućnosti da ponovo birate životni i sportski put, da li bi nešto promenili ?

“Kada bih mogao, sigurno bih izabrao isti put ali bez povreda koje su me pratile u karijeri.



Pitanja navijača

Qwerty pita :

Gospodine Vukieviću, koliko dugo nosite ovakvu frizuru ?
Hoćete li ići kod istog frizera kao Predsednik Bata ?

“Još od ranog detinjstva nosim ovakvu frizuru, može se to videti i na fotografijama iz tog vremena. Možda su u tome ulogu imali filozofija i shvatanje argentinskog stila fudbala.
Ne znam kod kojeg frizera ide gospodin Butorović, ali zašto da ne …

Protomajstor pita :

Za koga navijate od srpskih klubova ?
Na kom jeziku se sporazumevate sa igračima ?

“Nisam ničiji navijač, ja radim u FK Vojvodina. Sa fudbalerima pričam na fudbalskom jeziku.
Da se razumemo, nemam problem da se sporazumevam na španskom i engleskom jeziku-po potrebi.

Ljubomir1996 pita :

Da li ćete nas napustiti ako osvojite neki trofej ?
Može li Vojvodina sa Vama do jeseni u Evropi ?

„Zajednički cilj svih nas koji radimo u Vojvodine je osvajanje trofeja i tu nema priče. Mislim da niko pametan ne bi napuštao klub nakon pobede u nacionalnom Kupu ili prvenstvu, pa tako ne bih ni ja.
Svaku priliku (a ona zavisi od niz faktora) za eventualni bolji plasman u evropskim takmičenjima iskoristićemo.
Niko ko se bavi ovim poslom ne želi da njegov tim bude eliminisan u prvom kolu.

Soderstorm pita :

Preferirate li način igre sa jednim ili dva napadača ?

“Zavisno od date situacije na terenu Vojvodina će igrati sa jednim, dva, tri ili svih deset napadača ako je to ikako moguće.

Hugo Boss pita :

Kako se Petar Škuletić uklapa u Vašu viziju igre ?

“Petar Škuletić je talentovan, mlad igrač koji ima tek 21 godinu. Smatram da je pred njim lepa karijera i da je budućnost Vojvodine.
Niko nije odredio da Petar mora da igra odmah ili za dve nedelje, već od trenutka kada svojim radom na treninzima i formom to zasluži”. Pred njim je vreme.

FKV pita :

Kojim segmentima posebno pridajete pažnju u vođenju ekipe i trenažnom procesu ?

„Ne postoji fudbalski segment u mom radu na koga malo ili uopšte ne obraćam pažnju. Svaka sitnica vezana za igru, trening, ponašanje i život igrača za mene je bitna. Tako se i ponašam.

Ja Firma pita :

Gospodine Vukićeviću, veliko poštovanje
Kakvo je Vaše mišljenje o igrama i kvalitetima Nemanje Bilbije ?

„Slažem se sa mnogim izrečenim konstatacijama da Nemanja Bilbija mora, obzirom na njegov talenat i znanje, napraviti zavidnu karijeru.
Međutim, on se nalazi u veoma specifičnoj situaciji jer je konkurencija za mesto napadača u Vojvodini izuzetno oštra. Upravo zbog toga bio sam mišljenja da bi i za Bilbiju i za Vojvodinu bilo dobro da narednih 6 meseci provede u sredini u kojoj bi igrao kako bi se na zimu vratio raspoložen i sa puno samopouzdanja.
Nemanja je pak odlučio da ostane i pokuša da se izbori za mesto u prvih 11.
Kao trener, ja izuzetno poštujem njegovu odluku i on će u narednom periodu imati status kao i svi ostali igrači“.

Jupiii pita :

Ima li po Vama u timu Vojvodine u isto vreme mesta za Ljubinkovića i Merebašvilija. Po meni moćna kombinacija sa Medojevićem iza njih dvojice.

„Očigledno je da Vi i ja imamo slične fudbalske ideje. Pročitali ste me… Već koliko sutra u Užicu gledaćete takvu postavku na sredini terena.

Liman pita :

Gde vidite Vojvodinu na kraju sezone ?

Vidim je u samom vrhu srpskog fudbala, nadam se sa jednim trofejom.

Helm pita :

Na kojoj poziciji vidite Smiljanića u ovoj sezoni i Vaše mišljenje o štoperskom paru Karan-Frimpong.

„Smiljanić je polivalentan igrač koji podjednako može da pokriva celu desnu stranu terena. Do sada je najčešće dobijao šansu kao desni bek mada on kroz igru pokazuje mnogo veću želju da bude bliže protivničkom golu. Odlično radi na treninzima, ističe se na prijateljskim susretima što mu daje za pravo da se, ukoliko tako nastavi, nada i mestu u prvoj jedanaestorici.
Dejan Karan je kvalitetan štoper, prva alternativa Mojsovu i Trajkoviću.
Abraham Frimpong je dobar potencijal i zalog za budućnost Vojvodine. Ostaje nam da ga, što kaže naš narod, pošteno istešemo i obradimo u ozbiljnog igrača.

Jova pita :

Koliki je uticaj pukovnika Božovića na razvoj Vaše karijere i koliki je bio njegov uticaj prilikom Vašeg prelaska u „Srpsku Atinu“ ?

„Gospodin Radojica Božović nije u FK Zeta bio pukovnik i ja ga kao takvog ne poznajem. On je, za vreme dok sam bio trener Zete u mom prvom mandatu, bio Predsednik kluba. Činjenice kažu-najuspešniji u istoriji jer smo u to vreme u zajedničkoj srpsko-crnogorskoj ligi osvojili četvrto mesto i po prvi put se plasirali u Evropu.
Za vreme mog drugog trenerskog mandata u klubu iz Golubovaca, gospodin Božović nije imao nikakvu funkciju, a nije čak ni dolazio u klub.
Preporuka za moj dolazak u Vojvodinu isključivo su rezultati sa klubovima u kojima sam radio i ništa više.
Pristalica sam činjenice, da samo predan i kvalitetan rad u ovom pa i u svim poslovima može nekoga preporučiti za dalje napredovanje. Složićete se sa mnom u verovanju da ni jedan čovek, ma kako se on zvao i koju poziciju imao, ne može na bilo koji način uticati na ljude koji vode FK Vojvodina u dovođenju mene ili bilo koga drugog na mesto trenera“.

Mica pita :

Šta nedostaje srpskom klupskom fudbalu da bi igrao značajniju ulogu na evro sceni ?
Da li mislite da klub renomea Vojvodine mora imati skauting službu i savetujete li se sa sportskim direktorom i prenosite li mu želje za dovođenje određenih igrača ?

„Fudbalu na ovim prostorima nedostaje pre svega novac. Novac je primaran ukoliko želimo da zadržimo mlade i talentovane igrače i tako podignemo nivo kvaliteta takmičenja. Na žalost, svedoci smo da smo poslednje dve decenije postali da se tako izrazim, plen moćnih evropskih fudbalskih predatora koji odvode mlade igrače u svoje klubove.
Slažem se sa Vama da klub kao što je Vojvodina mora da prati talentovane igrače i na vreme reaguje kada se radi o njihovom angažmanu.
Svakako da se savetujem sa sportskim direktorom oko svih pitanja vezanih za dovođenje igrača. Na kraju, svi smo ovde na istom poslu i sa istim ciljem i bilo bi krajnje neozbiljno i neprofesionalno da je drukčije.
Budno pratimo nekoliko talentovanih fudbalera iz našeg i crnogorskog prvenstva i ako se i kada ukaže šansa, eto ih u Vojvodini“.

Milanfkv pita :

Pratite li klupski forum ?

„Redovno pratim klupski sajt pa tako ne propuštam priliku ni da pročitam komentare na forumu.

Na kraju, želim da se iskreno zahvalim svima koji su odvojili vreme da mi postave pitanja na koja sam imao zadovoljstvo da odgovaram“.
preuzeto sa fkvojvodina.rs


Svaka cast Dejanu, sto je sam insistirao da odgovori na sva pitanja! Dobra je stvar da svi igraci isticu da je veliki autoritet, da ozbiljno i dobro radi! Trenutno sam mnogo zadovoljniji izborom, nego prilikom imenovanja, ali treba jos vremena!
User avatar
Tony Starks
Posts: 821
Joined: Fri May 13, 2011 2:17 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Tony Starks »

trener Vojvodine odaje utisak intelektualca i gospodina u pravom smislu tih reči
Istina.
Vuke
Posts: 495
Joined: Fri Mar 16, 2007 4:27 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Vuke »

http://www.mondo.rs/s217291/Sport/Sport ... rovic.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zanimljivo, u intervjuu nijednom nije pomenuo ime partizana, kluba za koji je igrao. Ili mu je uredništvo sajta to "izbacilo".


Hahah, e ovo je dokaz da smo dovoljno veliki i ozbiljan klub i da smo im vec ozbiljna smetnja!
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Zeljafcv »

Soderstorm pita :

Preferirate li način igre sa jednim ili dva napadača ?

“Zavisno od date situacije na terenu Vojvodina će igrati sa jednim, dva, tri ili svih deset napadača ako je to ikako moguće.
10 napdača :slon: Danas ne da nije bilo toliko napadača, nego smo igrali u jednom momentu sa 2 zadnja vezna, 3 krila.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Post Reply