KK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: KK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Kalinic nema kvalitet za Partizan tako da ne verujem da ce proci probu.

Inace Stojacic je potpisao novi jednogodisnji ugovor.

Vojvodina je takodje osvojila Kup Piteštija u Rumuniji.

U polufinalu je savladan rumunski prvoligaš Asesoft 83:76 a u finalu BCM Pitešti, domaćin turnira, rezultatom 95:77.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: KK Vojvodina

Post by Helm »

Ali to je Stefan Stojacic zar ne? Strahinja je koliko se secam bio u Radnickom. Osim ako se nesto promenilo u medjuvremenu.
Ljubomir1996
Posts: 291
Joined: Sat Sep 01, 2012 12:32 am

Re: KK Vojvodina

Post by Ljubomir1996 »

Imam jedno pitanje: zar ona prava KK Vojvodina ne igra u mnogo nižem rangu takmičenja?

Inače, danas startuje KLS, Vršac-Vojvodina Srbijagas od 18 časova...
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Re: KK Vojvodina

Post by nboya »

Igra. Prosle godine je u B ligi bila pretposlednja i ispala je u Prvu srpsku ligu ili kako se sad zove Priva muska regionalna liga - Sever. To je predzadnji rang takmicenja.

http://takmicenje.taboosport.com/senior ... er-39.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Inace, u toj ligi igra jos jedna Vojvodina - VOJVODINA SRB GAS MT Novi Sad. Ko su sad ti? Pojma nemam
UPRAVA NAPOLJE!!!
Ljubomir1996
Posts: 291
Joined: Sat Sep 01, 2012 12:32 am

Re: KK Vojvodina

Post by Ljubomir1996 »

nboya wrote:Igra. Prosle godine je u B ligi bila pretposlednja i ispala je u Prvu srpsku ligu ili kako se sad zove Priva muska regionalna liga - Sever. To je predzadnji rang takmicenja.

http://takmicenje.taboosport.com/senior ... er-39.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Inace, u toj ligi igra jos jedna Vojvodina - VOJVODINA SRB GAS MT Novi Sad. Ko su sad ti? Pojma nemam
Dakle, mi bi trebalo da navijamo za KK Vojvodina, a ne za KK Vojvodina Srbijagas, jer sa drugom nemamo ništa zajedničko sem imena, kao cigani za KK Crvena Zvezda Diva, zar ne?
limanfkv
Posts: 2862
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: KK Vojvodina

Post by limanfkv »

Da
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: KK Vojvodina

Post by Grof Žekula »

021 wrote:Košarkaši Vojvodine startovali pobedom u Vršcu

Košarkaši Vojvodine startovali su pobedom u novom šampionatu Srbije.

Novosađani su u 1. kolu trijumfovali u Vršcu protiv istoimenog tima (nekadašnji Hemofarm) sa 91:82.

Radovan Marković sa 18 i Nikola Kalinić sa 14 koševa su predvodili goste do trijumfa, dok je kod domaćih najbolji bio Nemanja Radović sa 17 poena.

U sledećem kolu Vojvodina dočekuje ekipu Konstantina iz Niša koja je na startu lige savladala Tamiš.
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: KK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Vojvodina Srbijagas - Konstantin 83 : 67 ( 21:17, 24:20, 15:14, 23:16 )

Stefan Stojacic je bio najefikasniji u domacem timu sa 20 poena,a vredno pomena je i ucinak Nikole Kalinica koji je postigao 14 poena i zabelezio 5 asistencija.

U narednom kolu Vojvodina gostuje Smederevu 1953.
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: KK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Smederevo 1953 - Vojvodina Srbijagas 71 : 80 ( 18:18, 12:23, 23:18, 18:21 )

Dragan Zekovic sa 18 poena i 10 skokova je predvodio Vojvodinu do nove pobede.

Image
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: KK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Zekovic:Primarni cilj je Superliga,a posle videcemo

http://kapiten.rs/kosarka/zekovic-prima ... -videcemo/" onclick="window.open(this.href);return false;
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: KK Vojvodina

Post by Helm »

kapiten.rs wrote:KLS - Nakon pet kola Košarkaške lige Srbije Vojvodina je jedini klub koji ima perfektan skor od svih pet pobeda.
Izabranici Siniše Matića pobedili su na veoma teškom gostovanju ekipi BKK Radnički u Hali sportova. Najefikasniji u timu Siniše Matića bio je Stefan Stojačić sa 17 poena, a 15 je dodao Ognjen Kužeta, dok je sa druge strane bivši igrač Vojvodine Bogić Vujošević imao 16 a Negoslav Gacić 14 poena, na ovom meču zbog povrede nije igrao kapiten Radničkog Marko Boltić.

BKK Radnički – Vojvodina Srbijagas 72:87 (17:19, 22:31, 19:25, 14:12)

BKK Radnički: Mićović 1, Tapušković 2, Tomić 5, Ilić 7, Riznić 3, Silađi 8, Bezbradica 2, Gacić 14, Igrutinović 12, Boltić, Vujošević 16 (6 sk), Kosanović 2.

Vojvodina Srbijagas: Petković 12, Marković, Šešlija, Vasić, Stojačić 17 (6 sk), Marojević 6, Kalinić 9, Čampara, Đumić 4, Pešaković 8, Zeković 9, Kužeta 15.
Zaista impresivan skor. I pored nekoliko odlazaka i problema u startu, rezultati su na visokom nivou, a tim izuzetno mlad. Steta samo sto Bogic Vujosevic nije zadrzan, u radnickom pruza odlicne partije.
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Re: KK Vojvodina

Post by nboya »

Vidim da kod juniora briljira neki Jokic, lude cifre ima. Protiv Partizana 34 poena/19 skokova/5 blokada :o , protiv Vrsca 38p/9s/4as :o , dok je protiv Zdravlja "podbacio" 20p/13s/5bl
UPRAVA NAPOLJE!!!
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: KK Vojvodina

Post by Helm »

Kod "nasih" juniora ili kod nasih? :D Verovatno su "nasi" u pitanju. Raspitacu se, ako saznam vise, pisem.

Saznao sam neke osnovne stvari.

Momak je 1995. rodjen, igra centra (trenutno), visok oko 205, poprilicno snazan, 110kg (procena) tezak, i ima izuzetno dobar sut, kao da je bek. Dakle, moze spolja, moze pod obrucima, verovatno ce izrasti u vrhunsku cetvorku ukoliko ne poraste jos 5 do 10cm.
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Re: KK Vojvodina

Post by nboya »

Znaci, Drobnjak :D . Daj boze da poraste jos.

Posto ovako dominira medju vrsnjacima, nadam se da ce ga pustati da malo igra i sa seniorima, barem u srpskoj ligi (tamo ne objavljuju statistiku, pa ne znam da li igra). Kad moze Milutinov da igra Evroligu, mogao bi ovaj da se oproba i u KLS
UPRAVA NAPOLJE!!!
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: KK Vojvodina

Post by Helm »

Igrao je mislim beton ligu letos, dominirao je i tu :D To je igrao za Sombor. Nadam se da ce preneti tu dominaciju dalje (i porasti jos bar 5cm). Provericu da li igra Srpsku ligu, ali to bi trebao.

Inace, Milutinov je dete novosadske skole kosarke, prve kosarkaske korake (a verovatno i redovne) je napravio u Novom Sadu. Velika zamerka Vojvodini sto nije na vreme prepoznala kvalitet.

Ajd kad sam vec krenuo da kudim, da navedem jos par (kako se sada ispostavlja) promasaja u zadnje vreme:
Djordje Gagic (rezervni centar partizana) je jedno vreme cak i bio u Vojvodini, nije se ozbiljno racunalo na njega, Nemanja Besovic (jedan od najperspektivnijih srpskih centara verovatno, ali najvisi sigurno) je takodje bio u Vojvodini, klub se nije potrudio da ga zadrzi, Nikola Milutinov (mozda i najperspektivniji centar, sa 17 godina igra Evroligu) bio na oku klubu, nisu ga angazovali, Luka Mitrovic (veoma perspektivna cetvorka, clan mlade reprezentacije, trenutno u zvezdi ali nema sansu tamo zbog nagomilavanja istrosenih zvezda) takodje bio na oku jer je iz Novog Sada, ali takodje nije angazovan (a ja verujem da ce pokazati ozbiljan kvalitet kroz koju godinu), Bogic Vujosevic (za nasu ligu ce sigurno biti vrhunski plej, a mozda i dalje) svakako nije neko koga smo olako smeli pustiti da ode u Radnicki, cak cu se usuditi da pomenem i ime Nikola Siladji (koji je povremeni mladi reprezentativac i vrlo mlad pusten da ode), on mozda ne bi bio vrhunska cetvorka ali kao 92' godiste igra korektno u nasoj ligi. To je samo ono za sta ja znam i u poslednjih 5 godina, za ranije necu da pominjem jer su tad dovodili preplacene igrace.

Istina je da imaju perspektivan (i kvalitetan) mlad tim, ali mislim da je mogao biti mnogo jaci/perspektivniji, mozda odmah iza partizana.

I da, ako neko procita do kraja, ne zamerite mi ako sam brkao mlada, omladinska ili juniorska reprezentacija posto ne baratam bas najbolje sa godistima, tj ne znam ko gde pripada :D
Post Reply