Kup Srbije - sezona 2012/13

Locked

Koliki je domet Vojvodine ove sezone, što se tiče kupa?

Poll ended at Tue Sep 25, 2012 4:06 pm

Kup je naš, ovaj put stvarno!
25
42%
Igraćemo finale i opet ga izgubiti...
10
17%
Dve utakmice polufinala su nam limit.
14
23%
Ispadamo u četvrtfinalu ili ranije.
11
18%
 
Total votes: 60

prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina, sreda 20:30h

Post by prijatelj fudbala »

Teško je jako reći bilo šta posle onakve tuge sinoć...

Trener (ako ga tako možemo zvati) uopšte nije imao ono što Ameri u američkom fudbalu zovu GAME PLAN, odnosno plan kako ekipa igra u zavisnosti da li gubi ili vodi. Mi uvek igramo jebeno isto, svi treneri i igrači kao papagaji po novinama i portalima izjavljuju: Mi ćemo igrati svoju igru, ne ma veze ko nam je protivnik i slične floskule ali to tako jednostavno NE MOŽE. Ne možeš igrati isto na 0:0 ili na 3:0, ili na 0:1. I ne možeš igrati isto protiv svakoga, zato postoji skauting, pa da se protivnik snimi, uoče slabe tačke i tu ga napadneš. Naša kompletna taktika se svodi na iznošenje lopte na četrdesetak metara od svog gola i bunar ka Abuu ili u prazno pa neka Enver ili Katai jure za loptom po bokovima, ili lopta na desni bok pa da Vule probija i centrira, što ne ume.
Nas su sinoć Jagodinci jednostavno pročitali, mada to i nije neki pretežak zadatak. Snimili su tačno šta treba da urade da nas blokiraju i to su i uradili. Nije toliko bolan poraz, koliko je bolan osećaj nemoći, ono kad znaš da nećeš dati gol pa da utakmica traje tri dana a ja sam se tako osećao sinoć, i osećaj da te nije pobedio bolji tim, nego bolje TAKTIČKI PRIPREMLJEN tim.

I još nešto: Mi već jako dugo, još od Gojka Kačara, nemamo igrača pobednika u glavi! Naši momci su, godinama, klasični luzeri, bilo da su došli sa strane ili da su naša škola... Kada dođe neka normalna uprava i neko normalan za sportskog direktora prvi potez mora biti angažovanje nekog od profesora psihijatrije sa Medicinskog fakulteta u Novom Sadu za rad sa igračima od petlića pa na dalje sa jednim zadatkom: Napraviti igrača pobednikom u glavi
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina, sreda 20:30h

Post by :) »

Uf, ko ne navija za Vojvodinu taj ne zna sta je patnja...

Ovako slicno je vec neko napisao pre izvesnog vremena na ovom forumu posle nekog poraza, ne mogu se setiti, imamo ih dosta bolnih al nije bilo tako davno:

Ova utakmica isto moze da posluzi kao podloga za totalnu rasprodaju gde bi se uzeo koji milion, predsednik ispunio zelju navijaca/simpatizera, povukao se, rekao da je Vojvodina u plusu recimo 15.480 evra, dao TRANSPARENTAN finansijski izvestaj, da budemo srecni jer smo bili u minusu a sad nismo i imamo sportski centar.


Moja verovatno nerealna zelja je komplet omladinci u prvi tim, njihov trener da ih vodi, a odavde ostaviti recimo Envera, Djurica, hm koga jos? I psihologa angazovati obavezno!

p.s. jel pevusi jos neku onu pesmu ,,Doslo je vreme da uzmemo kup"?
ssnigd
Posts: 3439
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina, sreda 20:30h

Post by ssnigd »

Klasicna grupica gubitnika i p*****. Nema tu vise o cemu da se prica.
I da nemojte molim vas pozivati neko rusenje Bate i uprave, jer niko od nas to ne moze uraditi. Pokazalo se X puta.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina, sreda 20:30h

Post by borrissey »

Samo se nemojte zanositi da su igrači krivi. Da je samo do igrača, sinoć bi bio drugačiji rezultat. To skretanje teme sa uprave na igrače je ono što uprava i želi - da se mi istresamo na igrače (kao vođa navijača posle utakmice, što je bilo degutantno i jadno). Ovde se radi o mnogo dubljem problemu. Mi jednostavno sinoć nismo mogli pobediti, a sve te kamare autobusa, besplatne karte, akademija, avioni, kamioni tu su da nam zamažu oči. Oni koji su verovali svojoj intuiciji, znali su ishod meča i pre utakmice, samo su se potajno nadali da nisu u pravu...
Jedino rešenje je ujedno i nemoguće, a to je da nekako oteramo vrhovnog poglavara, jer još jednom da podsetim, dok je on tu, mi nećemo osvojiti ništa, kakav god tim imali.

Naša trenutna realnost je: "Seti se kako se provuk'o Borac, seti se kako se provuk'o Vaduc"! :frown:
Last edited by borrissey on Thu May 09, 2013 11:42 am, edited 1 time in total.
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina, sreda 20:30h

Post by ДушанСП »

Ајде сад почните хвалоспевима о фудбалерима Јагодине.Будимо мало реални,ово је од свих наших изгубљених финала убедљиво најглупље изгубљено.Изгубиш од екипе која ти није шутнула на гол,направиш један кикс,један глупи пенал,и после тога се утакмица свела на 30 метара од гола јагодине,где фудбалери Војводине нису знали како да пробију бедем испред гола.Утакмица у којој смо упутили два шута на гол а јагодина ниједан је убедљиво најгоре финале које се могло замислити,али Јагодина је победила заслужено,ко нам је крив што кружимо као киша око Крагујевца до гола.Једини позитиван утисак је број навијача Војводине који је дошао на утакмицу све остало је катастрофа.Мада не могу да кажем да они нису имали жеље,и да нису покушавали,али ово синоћ ме подсетило на све утакмице које играмо на Карађорђу ове сезоне.Ми једноставно немамо решење против добро постављене одбране и то је то.
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina, sreda 20:30h

Post by Marcello »

Od sinoć je počelo moje skidanje sa droge, zvano FK "Vojvodina".

Od sada ću, umesto na stadion, odvesti decu na Frušku goru.

Ne mogu više...sve sam im dao. :frown:
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina, sreda 20:30h

Post by Протомајстор »

За почетак цитат из култног романа Ника Хорнбија Стадионска грозница (Fever Pitch):
"Кад се приближио крај утакмице припремио сам се на тугу која ће ме, знао сам, целог прогутати. Није ми било жао тима ни других навијача, већ самог себе, иако сада схватам да свака фудбалска туга има такав облик. Осећао сам да немам храбрости да поново будем фудбалски навијач. Како сам могао да замислим да поново прођем кроз то? Да ли треба да долазим на Вембли сваке треће или четврте године до краја свог живота и осећам се овако?"

Уживо сам одгледао последњих пет наших финала, пратио сам их са запада, југа, истока, сада и са севера, али ништа није помогло. Сада сам отпостио читав Велики пост, причешћивао се у недељу, понедељак и уторак - среда је, опет па опет, била трагична.
Нисмо никада дали нити један гол сем пар поништених на Маракани: једном 1997. и преклане један у току, а други након утакмице за зеленим столом.

Ево те кобне листе:
1951. Динамо Загреб 0:2, 0:2 (реванш је игран у Београду)
1997. Црвена Звезда 0:0, 0:1 (реванш је игран на Маракани)
2007. Црвена Звезда 0:2 (ЈНА)
2010. Црвена Звезда 0:3 (ЈНА)
2011. Партизан 0:3 (Маракана)
2013. Јагодина 0:1 (ЈНА)
Укупно 8 утакмица, 1 нерешен (у Новом Саду) и 7 пораза, гол разлика 0:14!

Гледам синоћ своја два сина како су већ огуглала на све. Млађи, у својој деветој години је ладно навикао да долази у Београд да отплаче финале. А у мени осећај кривице не јењава, осећај кривице што сам их заразио љубављу према Воши, према Воши која нема шта да им да заузврат, према Старој дами јаловици.
Ипак, идемо даље, љубав је давање, а ми Вошу волемо - каква је таква је.
А кажу негде: "навијачи личе на своје клубове као пси на своје господаре." :roll:
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina, sreda 20:30h

Post by ragazzi di Neoplanta »

kowalski wrote:Sad ce ostavka, "neopoziva i konacna", cudi me da jos nije sevnula. Onda ce igraci zakukati "nemoj oce nas, mi smo krivi". "Niste vi decice moja, ja sam." "Ne, ne, ne, mi smo, sta cemo bez tebe ubogi i kleti, ostani bar jos 5 godina da zajebavas posten svet."

Jedino mi je drago sto dripac i kriminalac nece biti upisan u istoriju kluba kao osvajac bilo cega.
Jedina stvar u ovom porazu je ova mala da je nazovem pobeda. Docice bolje vreme kada ce istorija pisati kako treba.
Drago mi je sto sam juce na tribinama video toliko navijackog sveta, sto je ceo kop navijao, i sto sigurno ulazi u istoriju kao najbrojnije gostovanje na ovim prostorima.
Slazem se da je svako skretanje sa prave mete krajnje degutantno, meni nije ni Palma majmun, niti mi je Supic p***a (barem ne ovu tekmu, iako ga organski ne podnosim!), niti mi je sudija lopov!
I takodje se slazem sa time da se ne poziva ovde na teranje uprave, jer zvucimo kao mala deca koja mogu nazalost samo da placu i dernjaju se, a za konkretne poteze nemamo ni ideju niti snagu, niti jedinstvo.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
User avatar
torrente
Posts: 512
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina, sreda 20:30h

Post by torrente »

Sta reci posle jos jednog ništa...Čitav dan slušam da je debeli gmaz kupio tekmu od Helingena(bata),dan pred tekmu na Kopernikus televiziji u emisiji koju vodi Dejan Andjus ,Andjis jednom gledaocu kaze da je tekma prodata...ispred Zapada sinoc jedan debeli brkati čikica mi kaže da dzaba idem jer je tekma prodata..Naravno neverujući odlazim pun adrenalina,neverovatno mnogo ljudi starih mladih na Zapadu,reko to je to..ali onda počinje tekma i kreće ludili igrača odbrane,Jokić nezna di tera,Alivodić i Katai nevidljivi,Abu odsečen,jel moguće da nema motivacije je moguće too.Nema ko da stane na loptu da je prenese na njihovu polovinu...Vignjevića je provalio Krunić od starta,Joj kako mi i dalje nije dobro,pa zar svi moraju da silje na nama...kako mislimo da dobijemo nove navijače??!
I ko je sad kriv kakvo objašnjenje će nam iko dati,kako objasniti deci koja su bila sinoc na stadionu da mi jednostavno neznamo da igramo tz.velike tekme,i kako objasniti kad i kako ce Vojvodina nesto osvojiti...
Neznam jednostavno je mnogo negativne energije u meni i nemogu da pišem realno i hladne glave...
Jbt.koliko ljudi je bilo sinoc koji su sa zebnjom i oduševljenjem čekali taj je.eni kup!!!
Zašto ,zašto mora tako ...
e moj Helingene ako si uradio ono što se pričalo danima pre tekme...
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
limanfkv
Posts: 2862
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina, sreda 20:30h

Post by limanfkv »

prijatelj fudbala wrote:Teško je jako reći bilo šta posle onakve tuge sinoć...

Trener (ako ga tako možemo zvati) uopšte nije imao ono što Ameri u američkom fudbalu zovu GAME PLAN, odnosno plan kako ekipa igra u zavisnosti da li gubi ili vodi. Mi uvek igramo jebeno isto, svi treneri i igrači kao papagaji po novinama i portalima izjavljuju: Mi ćemo igrati svoju igru, ne ma veze ko nam je protivnik i slične floskule ali to tako jednostavno NE MOŽE. Ne možeš igrati isto na 0:0 ili na 3:0, ili na 0:1. I ne možeš igrati isto protiv svakoga, zato postoji skauting, pa da se protivnik snimi, uoče slabe tačke i tu ga napadneš. Naša kompletna taktika se svodi na iznošenje lopte na četrdesetak metara od svog gola i bunar ka Abuu ili u prazno pa neka Enver ili Katai jure za loptom po bokovima, ili lopta na desni bok pa da Vule probija i centrira, što ne ume.
Nas su sinoć Jagodinci jednostavno pročitali, mada to i nije neki pretežak zadatak. Snimili su tačno šta treba da urade da nas blokiraju i to su i uradili. Nije toliko bolan poraz, koliko je bolan osećaj nemoći, ono kad znaš da nećeš dati gol pa da utakmica traje tri dana a ja sam se tako osećao sinoć, i osećaj da te nije pobedio bolji tim, nego bolje TAKTIČKI PRIPREMLJEN tim.

I još nešto: Mi već jako dugo, još od Gojka Kačara, nemamo igrača pobednika u glavi! Naši momci su, godinama, klasični luzeri, bilo da su došli sa strane ili da su naša škola... Kada dođe neka normalna uprava i neko normalan za sportskog direktora prvi potez mora biti angažovanje nekog od profesora psihijatrije sa Medicinskog fakulteta u Novom Sadu za rad sa igračima od petlića pa na dalje sa jednim zadatkom: Napraviti igrača pobednikom u glavi
Slažem se, mislim da si pogodio suštinu. Nisam se javljao pre kupa jer nisam hteo da mračim, ali sam se pribojavao Jagodine. Ne Jagodine kao Jagodine, nego nas. U poslednje vreme pružamo jako loše partije, igramo protiv oslabljenih ekipa (gotovo svakom našem rivalu od početka prolećneg dela su nedostajali neki vrlo bitni igrači). Sa svima smo se mučili, a neke lošu igru prikrivali su (srećni) rezultati. Uzeću primer protiv Slobode gde su svi hvalili kako je bila najbolja utakmica zadnjih x godina. Po meni bila je jedna od uzbudljivijih utakmica, ali nikako naša najbolja. Vignjević očigledno ne gleda svoje protivnike. Tada je Slobodi nedostajalo nekoliko igrača, a roviti Ranđelović nije zatvoren, čak šta više sa dve asistencije bio je najbolji igrač. Ko je gledao mečeve Jagodinaca ove sezone i na pripremama, mogao je da vidi da su odlični u igri glavom, i da veliku većinu golova postižu iz prekida. Zašto se onda počinje sa znatno nižim Jokićem, a Đurić je na klupi. Zašto se bunari visokim loptama, kada nemamo skakače. Jagodina nas je isekla sa milion faulova na našoj polovini i sredini terena i u potpunosti sprečila naše kontre. Rekao bih da je Krunić dobro pripremio utakmicu, mada to i nije tako teško. Svaki naš navijač koji dođe na stadion zna kako ćemo mi igrati jer tako igramo od kako je Vignjević došao. Zna se da je prva izmena u 60. minutu kada napušta "69", Rubinov maneken, ali o njemu kasnije, a da ulazi Poletanović. Nakon njega ako se gubi par minuta nakon toga ide Ađuru-Šušnjar, i naravno 10 minuta nakon toga Kosović-Nemamsnage Vranješ. Složićete se da to i nije teško predvideti.

Ne znam što se toliko spušta Jagodina. Ljudi sa mnogo manje para, rade odlične poslove zadnjih godina. Imali su nekoliko odličnih investicija. Uzeli su mudrinskog kada nama nije trebao i za polusezonu zaradili na njemu (pa neka je i dinar, zarada je zarada). Pre njega Bojovića, a imali su još nekoliko dobrih investicija, npr. El Monir, koji nije ni igrao protiv nas. Ali to je kada znaju koji profil igrača im fali, pa takve i dovedu.

Imao bi još štošta napisati, ali evo osećam da mi pritisak opet skače, pa neću ni da se trudim. Aj sve najbolje.
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina, sreda 20:30h

Post by recni galeb »

a jel se igra i revans? :devil:

juce me nije opalio infarkt od cele situacije ali danas sve bezim od ljudi, ne prica mi se, ubili su mi moc govora, razum je davno otisao pa-pa... :frown:
User avatar
UNIT8
Posts: 100
Joined: Thu Mar 25, 2010 11:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina, sreda 20:30h

Post by UNIT8 »

OTETO-PROKLETO! :mrgreen:
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina, sreda 20:30h

Post by Grof Žekula »

:) wrote:p.s. jel pevusi jos neku onu pesmu ,,Doslo je vreme da uzmemo kup"?
Još sinoć prerađeno, by DJ magistar cho i DJ Grof:

"Dali smo OFK-i, da uzmemo kup,
Došlo je vreme da pušimo krut"


(OFK-i bodovi u prvenstvu, u zamenu za kup koji nismo osvojili, a to je tek posebna priča...)
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by laki »

Izgleda da sam ja medju retkima koji smatraju da utakmicu igraju igraci a taktiku postavlja trener. Za losu taktiku je kriv trener jer ima odlicne igrace, mnogo bolje pojedince od igraca Jagodine pojedinacno, a trener Jagodine ga je takticki nadmudrio kao vola.
Kao drugo, jel Bata kriv za to sto nasi nemaju srce? Neki cak pominju akademiju, cuda Bozija, ma ni sam ne znam sta sam sve procitao.

Zaista se moram sloziti sa momkom na sipci koji je iznapusavao igrace na kraju tekme: Gde vam je srce, p***e jedne?! Ceo Novi Sad je dosao da vas gleda a vi se vucete po terenu, igrate kao p***e i sad vam je kao tesko sto ste izgubili! Lezite kao nesto po terenu! A nama nije tesko?! Mi mozemo da dolazimo po ko zna koji put ovde u ovolikom broju i da gledamo kako gubimo?! Nemoj da je neko uzeo dres od ovih smradova sto nemaju srce, oni ne zasluzuju da nosimo dres koji je na njima! (Svaka cast, gari, za receno.) Ne boli mene poraz toliko, nisam ja razmazena pizda koja ne moze da podnese da izgubi, vec ne mogu da gledam ono mucenje po terenu da gledam. Nasi igraci su igrali kao da bi bili kaznjeni da su pobedili a ne da bi dobili premije od 15 soma!! Ej, pa za 15 soma ja bih UMRO na terenu, a njima se jaja skupila, pisa im se povukla u stomak a srce se skupilo i postalo velicine buba svabe. STRASNO

Pohvalio bih brojku navijaca od juce, ono je domaci zadatak svima na Balkanu, rekao bih!! Navijanje fenomenalno, nisam zaista ocekivao takvo navianje. Mnogo bolja piodrska od one 2011.

Ne bih mnogo komentarisao utakmicu, ali koliko malouman moras da budes da bi igrao celu tekmu visokim loptama protiv ekipe sa visokim centralnim bekovima?! Koliko retardiran treba da budes da bi igrao protiv ekipe na centarsuteve kad imaju dva dzina u kaznenom? :roll: !
Image
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by budababa »

Ukratko: to smo mi.

Camel-ove slike možete pogledati u GALERIJI.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Locked