VOJVODINA u Evropi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Evropa liga 2020

Post by lexa »

Voja wrote:Birajuci srcem voleo bih da dobijemo Galatu ili Wiljem dvojku :)
Ni jedne ni druge.
Mada Turci imaju naviku da ispadaju vrlo rano u kvalifikacijama :mrgreen:

Ipak, ne hvala. Galata je veliki klub i njima je sve osim grupne faze neuspeh. S druge strane, Willem II je zapadnjacki klub
a takvi se nikad ne predaju a to nam ne treba :mrgreen:

Daj taj Alashkert za zagrejavanje :lol:
Istocno stajanje
Posts: 556
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: Evropa liga 2020

Post by Istocno stajanje »

Izgleda ce UEFA doneti odluku da kao domacini nasi klubovi igraju na Kipru. Ovo nam otezava jos vise...
User avatar
Turija
Posts: 10835
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Evropa liga 2020

Post by Turija »

Gledam domace utakmice, a mislim o nastupu u Evropi.
Sta tamo da trazimo, kad nama svaka ekipa preuzme igru kad god hoce? Mi, cak i kad gubimo, ne mozemo da preuzmemo inicijativu, ako se protivnik sam ne povuce i brani rezultat.
Ekipa nam se stalno brani i ceka prekid i kiks protivnika.
Takvih kikseva nece biti u kvalifikacija, jedino da na zrebanju izvucemo nekog autsajdera.
Kupujte pleja, kupujte pleja... :beg:
a dobar centarfor moze biti i Covic. Momak skida, skoro, svaku loptu glavom, a ima dobru tehniku i sut.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4887
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Evropa liga 2020

Post by gospodinFKV »

Istocno stajanje wrote:Izgleda ce UEFA doneti odluku da kao domacini nasi klubovi igraju na Kipru. Ovo nam otezava jos vise...
Ne bih rekao da nam otezava nesto preterano.
Putuje i protivnik, osim ako ne bude APOEL. :mrgreen:

Nije idealno, ali sam stadion nema neku preteranu tezinu, pogotovo bez navijaca.
Kup smo uzeli na neutralnom terenu, sa sve gostujucom atmosferom na tribinama. :mrgreen: Ovoj ekipi se svasta moze zameriti, ali kolicina inata koju im Lalatovic usadi nikako...
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Evropa liga 2020

Post by lexa »

Istocno stajanje wrote:Izgleda ce UEFA doneti odluku da kao domacini nasi klubovi igraju na Kipru. Ovo nam otezava jos vise...
Bas sam juce citao da je UEFA poslala dopis svim klubovima da ukoliko gostujuci tim ne moze putovati u odredjenu zemlju onda
domacin predlaze alternativni teren tako da ne znam zasto su odjednom nama dodelili Kipar, nije valjda da niko ne sme kod nas :lol:

Kako god, ja licno ne ocekujem nista od Evrope mada ce ove kvalifikacije biti brdo iznenadjenja i ovo je lepa prilika za autsajdere
da se plasiraju u grupnu fazu jer na jednu utakmicu je sve moguce, gde god se igralo.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2100
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Evropa liga 2020

Post by churguzijanac »

Turija wrote:Gledam domace utakmice, a mislim o nastupu u Evropi.
Sta tamo da trazimo, kad nama svaka ekipa preuzme igru kad god hoce? Mi, cak i kad gubimo, ne mozemo da preuzmemo inicijativu, ako se protivnik sam ne povuce i brani rezultat.
Ekipa nam se stalno brani i ceka prekid i kiks protivnika.
Takvih kikseva nece biti u kvalifikacija, jedino da na zrebanju izvucemo nekog autsajdera.
Kupujte pleja, kupujte pleja... :beg:
a dobar centarfor moze biti i Covic. Momak skida, skoro, svaku loptu glavom, a ima dobru tehniku i sut.
Tako sam i ja razmisljao do Sampdorije. Odrala nas Cuka, sa 4 komada u nasoj mrezi. Igra tuga i onda neponovljivo vece u Torinu.Tako da vise ne ravnam igru u Evropi sa onom koju igramo u Srbiji.Fali nam centralni vezni, ali kad nama nesto nije falilo.3 kolo u najboljem slucaju, ili plej off LE je nas maksimum.
User avatar
Turija
Posts: 10835
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Evropa liga 2020

Post by Turija »

churguzijanac wrote:
Turija wrote:Gledam domace utakmice, a mislim o nastupu u Evropi.
Sta tamo da trazimo, kad nama svaka ekipa preuzme igru kad god hoce? Mi, cak i kad gubimo, ne mozemo da preuzmemo inicijativu, ako se protivnik sam ne povuce i brani rezultat.
Ekipa nam se stalno brani i ceka prekid i kiks protivnika.
Takvih kikseva nece biti u kvalifikacija, jedino da na zrebanju izvucemo nekog autsajdera.
Kupujte pleja, kupujte pleja... :beg:
a dobar centarfor moze biti i Covic. Momak skida, skoro, svaku loptu glavom, a ima dobru tehniku i sut.
Tako sam i ja razmisljao do Sampdorije. Odrala nas Cuka, sa 4 komada u nasoj mrezi. Igra tuga i onda neponovljivo vece u Torinu.Tako da vise ne ravnam igru u Evropi sa onom koju igramo u Srbiji.Fali nam centralni vezni, ali kad nama nesto nije falilo.3 kolo u najboljem slucaju, ili plej off LE je nas maksimum.
I Sampdoriju i Bursu smatram ,,incidentom" i spletom srecnih okolnosti.
I jedni i drugi su bili, tek, zapoceli pripreme, a Dorija igrala u Torinu, zbog rekonstrukcije svog stadiona, dok je Bursa igrala protiv nas u dane njihovog verskog praznika i specificnog nacina ishrane.
Od Dorije smo izgubili u NS i jedva spasili rezultat iz Torina. A u obe utakmice u gostima nam je sve uslo u gol. I neke, gotovo, neverovatne lopte. To se tesko ponavlja. Mozda jednom u deceniji, pa i duze?
Zato me i brine nas nastup u Evropi ( a to nam je najvaznije takmicenje). Pogotovo u sadasnjim okolnostima i novim propozicijama, jer nemamo potreban kvalitet da protivniku damo gol iz neke izradjene akcije.
Hitno nam treba desetka, ali ne Zukiceva.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
1892
Posts: 1094
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Evropa liga 2020

Post by 1892 »

Turija wrote:
churguzijanac wrote:
Turija wrote:Gledam domace utakmice, a mislim o nastupu u Evropi.
Sta tamo da trazimo, kad nama svaka ekipa preuzme igru kad god hoce? Mi, cak i kad gubimo, ne mozemo da preuzmemo inicijativu, ako se protivnik sam ne povuce i brani rezultat.
Ekipa nam se stalno brani i ceka prekid i kiks protivnika.
Takvih kikseva nece biti u kvalifikacija, jedino da na zrebanju izvucemo nekog autsajdera.
Kupujte pleja, kupujte pleja... :beg:
a dobar centarfor moze biti i Covic. Momak skida, skoro, svaku loptu glavom, a ima dobru tehniku i sut.
Tako sam i ja razmisljao do Sampdorije. Odrala nas Cuka, sa 4 komada u nasoj mrezi. Igra tuga i onda neponovljivo vece u Torinu.Tako da vise ne ravnam igru u Evropi sa onom koju igramo u Srbiji.Fali nam centralni vezni, ali kad nama nesto nije falilo.3 kolo u najboljem slucaju, ili plej off LE je nas maksimum.
I Sampdoriju i Bursu smatram ,,incidentom" i spletom srecnih okolnosti.
I jedni i drugi su bili, tek, zapoceli pripreme, a Dorija igrala u Torinu, zbog rekonstrukcije svog stadiona, dok je Bursa igrala protiv nas u dane njihovog verskog praznika i specificnog nacina ishrane.
Od Dorije smo izgubili u NS i jedva spasili rezultat iz Torina. A u obe utakmice u gostima nam je sve uslo u gol. I neke, gotovo, neverovatne lopte. To se tesko ponavlja. Mozda jednom u deceniji, pa i duze?
Zato me i brine nas nastup u Evropi ( a to nam je najvaznije takmicenje). Pogotovo u sadasnjim okolnostima i novim propozicijama, jer nemamo potreban kvalitet da protivniku damo gol iz neke izradjene akcije.
Hitno nam treba desetka, ali ne Zukiceva.
Mislim da ovog puta nisi u pravu Turija. Od Verdera, Bastije na ovamo, nije bilo puno naših loših izdanja u Evropi. Uglavnom smo bili ponosni na igru, - Rapid, Austrija, Šerif, Sampdoria, Bursa, Mađari pa čak i Atletiko. Treba nam iskorak u grupnu fazu LE, posle osvajanja Kupa mislim da bi to bila prava stvar da se ponovo napravi "hajp" oko kluba kao što je bilo pre 15ak godina.
Come on you Reds!
User avatar
Turija
Posts: 10835
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Evropa liga 2020

Post by Turija »

@1892
Slazem se za Verder, Bastiju, pa delimicno Rapid i Atletiko, ali tada smo imali, mora se priznati, mnogo bolji tim i brze igrace. A, bilo je to pre vise od decenije, pa i dve.
Ja sam post napisao o mecu sa Dorijom i Bursom, jer smo posle tih pobeda lako ispali iz takmicenja od puno slabijih protivnika, nego sto su bili pobedjeni. To dokazuje da smo ,,imali dan" sa ta dva tima.
Neka ga i sad imamo. Medjutim, male su sanse na osnovu vidjenog. Spori smo, slabi u duel igri, bezopasni u napadu i bez ideje.
Mnogo slabosti za Evropu.
Voleo bih da ne budem u pravu.
:cheers:
PS
Kad je zrebanje za nas?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4887
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Evropa liga 2020

Post by gospodinFKV »

Nisi u pravu za revans u Novom Sadu, Turija. Ispade da su nas rasklopili, a samo su iskoristili sanse koje mi nismo, pogotovo u prvom poluvremenu i bili su u tom mecu taman bolji za ta dva gola. Takodje, dok se za Serif to moze reci, za Plzenj nikako. Plzenj bi i petardirao takvu Sampdoriju. Mi smo se rastrcali kao nezdravi u Torinu, a u Plzenju lipsali posle prvog poluvremena koliko su nas otkinuli od trcanja. Oni su samo manje ime bili, ali da smo mi i Sampdorija sastavili zajednicki tim i izveli protiv Viktorije, opet bi nas dobili. Dovoljno je samo pogledati sastav protiv nas i sastav protiv crnih 4 godine kasnije. Pet ili sest istih igraca, sto je za ogroman broj klubova u danasnje vreme misaona imenica. :)

Zreb je 30. ili 31. avgusta. Mi cemo solidno odmaci s prvenstvom do 2. kola, dok neki nece ni poceti ili ce odigrati kolo-dva. Sto se mene tice, neka se taman tempira forma za pocetak septembra, pa ce svaki dobar rez u Evropi anulirati ovaj tanak start.
User avatar
Turija
Posts: 10835
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Evropa liga 2020

Post by Turija »

gospodinFKV wrote:Nisi u pravu za revans u Novom Sadu, Turija. Ispade da su nas rasklopili, a samo su iskoristili sanse koje mi nismo, pogotovo u prvom poluvremenu i bili su u tom mecu taman bolji za ta dva gola. Takodje, dok se za Serif to moze reci, za Plzenj nikako. Plzenj bi i petardirao takvu Sampdoriju. Mi smo se rastrcali kao nezdravi u Torinu, a u Plzenju lipsali posle prvog poluvremena koliko su nas otkinuli od trcanja. Oni su samo manje ime bili, ali da smo mi i Sampdorija sastavili zajednicki tim i izveli protiv Viktorije, opet bi nas dobili. Dovoljno je samo pogledati sastav protiv nas i sastav protiv crnih 4 godine kasnije. Pet ili sest istih igraca, sto je za ogroman broj klubova u danasnje vreme misaona imenica. :)

Zreb je 30. ili 31. avgusta. Mi cemo solidno odmaci s prvenstvom do 2. kola, dok neki nece ni poceti ili ce odigrati kolo-dva. Sto se mene tice, neka se taman tempira forma za pocetak septembra, pa ce svaki dobar rez u Evropi anulirati ovaj tanak start.[/quot
To je moj utisak sa te dve utakmice. A, u revansu u Novom Sadu sam strepeo za rezultat i jedva cekao kraj utakmice. Bojao sam se treceg gola Sampdorije.
Sa Bursom smo u NS nekako parirali, ali se videlo da su dosta jaca ekipa.
Medjutim, ne pobedjuje, uvek, bolji.
Bez obzira na sve i predstojece vreme do prve utakmice u Evropi, moj zakljucak je da se moramo pojacati u veznom redu i koristiti brze napadace i ojacati duel igru.
Nemamo mi mnogo brzih igraca, ali imamo vise nego sto sad koristimo.
Djuricina smo npr. potpuno eliminisali, a brz je. Jeste da ne ume da zavrsi akciju najbolje, ali, valjda se nesto radi na tome?
PS
Uhh, moj ideal Vose je utakmica protiv Bastije u NS.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Evropa liga 2020

Post by Dragojlo »

Moj ideal je npr, Trenčin u revanšu, kad smo mimo svih očekivanja navalili da stignemo 0-4, i samo smotanošću to nismo uspeli.... Taj mentalitet ne liči na ovaj klub... Mada, i protiv Bastie sam bio, al ne sećam se mnogo svih detalja, sem golova.... Jbg, imao sam 15-ak godina...
User avatar
churguzijanac
Posts: 2100
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Evropa liga 2020

Post by churguzijanac »

Fali tu sistem za nesto vise.Fale i novci, ali pre svega sistemski rad.Zato nijedan play-off od 3 nismo pretvorili u grupnu fazu.
User avatar
Djisa
Posts: 1241
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Evropa liga 2020

Post by Djisa »

a b If Wolverhampton Wanderers, Copenhagen or Basel do not win the 2019–20 UEFA Europa League, due to "adaptive re-balancing", Anorthosis Famagusta and Vojvodina will be moved to the third qualifying round (Main Path).[2]

Ovo pise na wikipediji.
Kup je nas!
User avatar
Djisa
Posts: 1241
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Evropa liga 2020

Post by Djisa »

Depending on the winners of 2019–20 UEFA Europa League, to be concluded with the final on 21 August 2020, which are guaranteed a berth in the 2020–21 UEFA Champions League group stage, the following scenarios are possible: If the winners are Sevilla, Manchester United, Inter Milan or Shakhtar Donetsk, which have already qualified for the 2020–21 UEFA Champions League group stage via their domestic leagues, the Europa League title holder berth in the Champions League group stage is vacated, and as a result, only three losers of the Champions League third qualifying round (League Path), instead of the original four, are transferred to the Europa League group stage.

In this case, "adaptive re-balancing" will start from the second qualifying round (Main Path), whose draw will be held on 31 August 2020, and the following changes to the access list will be made: The cup winners of association 13 (Czech Republic), Sparta Prague, will enter the group stage instead of the third qualifying round (Main Path).
The second-placed team of association 18 (Cyprus), Anorthosis Famagusta (which qualified for the cup winner berth), and the cup winners of association 19 (Serbia), Vojvodina, will enter the third qualifying round (Main Path) instead of the second qualifying round (Main Path).

If the winners are Bayer Leverkusen, which have already qualified for the 2020–21 UEFA Europa League group stage via their domestic league, their berth in the Europa League group stage is vacated. In this case, "adaptive re-balancing" will start from the second qualifying round (Main Path), whose draw will be held on 31 August 2020, and the following changes to the access list will be made: The cup winners of association 13 (Czech Republic), Sparta Prague, will enter the group stage instead of the third qualifying round (Main Path).
The second-placed team of association 18 (Cyprus), Anorthosis Famagusta (which qualified for the cup winner berth), and the cup winners of association 19 (Serbia), Vojvodina, will enter the third qualifying round (Main Path) instead of the second qualifying round (Main Path).
Kup je nas!
Post Reply