8. kolo: VOJVODINA – Javor 2:1 (0:1)

User avatar
Turija
Posts: 10837
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Turija »

Nisam gledao poslednju utakmicu, kako bih imao neki uvid u formu i igru igraca posle mini priprema, ali ocekujem tesko izvojevanu pobedu - cak i to mozda?
Mora se, a kad se mora oni razocaraju.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4077
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Rabba »

Turija wrote: Thu Sep 21, 2023 9:38 am Nisam gledao poslednju utakmicu, kako bih imao neki uvid u formu i igru igraca posle mini priprema
Mislim da ako prođeš kroz temu sa Spartakom da će ti biti jasnije. Vidi se napredak na polju ideje, nije to ni loše izgledalo kako rezultat govori, samo nije bilo završnice. Recimo, puno bolje smo izgledali(mom laičkom oku) nego protiv Kragujevca, ali greška Carevića i trenutak inspiracije Ubiparipa i to je bilo to. Obzirom da smo Javoru isekli krila odvođenjem Kembela, očekujem da dobijemo, ne verujem bez primljenog gola. 2:1-3:1-3:2
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4887
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by gospodinFKV »

Kladionicarski gledano, ono sta mi se najvise svidja kod Popovica, u poredjenju sa recimo Batakom, je to sto ce kvota znacajno pasti u toku sezone na g-g, za razliku od prethodnih 0-2. :cheers:
Takav trener nam je godinama bio potreban. Zamisliste da smo njega imali sa pojedinim sastavima u prethodnih 10-15 godina.
User avatar
Maki
Posts: 1196
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Maki »

Što se mene tiče, ako ne pobedimo, ja bih veselog gospodina trenera udaljio sa naše klupe i potražio nekog ozbiljnog sa biografijom ili mlađeg početnika Slaninara. Iovako je obrisao sve mlade igrače osim novopridošlog Zvezdinog đetića, a sada je i Zukiću oduzeo kapitensku traku. O rezultatima da ne govorimo, jer oni nisu mogli biti slabiji.
Cane
Posts: 1109
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Cane »

A što se mene tiče, poslednja stvar koju bi uradio sada je i pomisao na bilo kakvo menjanje trenera, bez obzira na to kakav rezultat bude u subotu.
Karlsson
Posts: 2208
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Karlsson »

Pod ovim trenerom smo počeli da igramo fudbal koji napadački liči na nešto. Tačno je da nismo imali sreće i da realizacija izostaje, ali za to su krivi isključivo igrači.
Trener nije kriv ni što je iznenada ostao bez glavnog igrača, što mu je prvi napadač u komi, a prvi levi bek povređen, niti što Kajević koji je projektovan za plejmejkera ne može da se sastavi od povreda. Trener nije kriv ni što su mu u 5 do 12 uvalili Aleksu Vukanovića koji ni sam ne zna kada je odigrao poslednju utakmicu i sada isti taj trener mora da ga vraća u formu i uklopi u tim, a to ko zna koliko će potrajati.
User avatar
Maki
Posts: 1196
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Maki »

Ako je Kembelu prošla suspenzija, a Kajević trenutno zdrav, ovakav bih ja sastav izveo i garantovao laganu pobedu:

Toroman - Lazarević, Indio, Crnomarković, Đorđević (kap) - Zukić, Kajević (Milosavljević) - Nikolić, Ivanović, Kembel (Vukanović)

Careviću treba bar jedna pauza da se malo resetuje, a i da neko drugi dobije šansu.
Rosić nije puno kiksao ali nijedna akcija ne može da krene od njega jer panično duva lopte u vazduh i u aut, baš kao i Carević.
Radulović užasno usporava igru i ako ne želi da zaigra na prirodnoj levoj strani, korisnije je da ulazi sa klupe. Ostavlja otužan utisak Andrije Živkovića koji igra na pogrešnom mestu, i ima neverovatnu protekciju. O promašajima da ne govorim.
Malbašić je najkorisniji da skuplja lopte sa decom iza gola. Još je poneo i kapitensku traku, da nam se još više smeju.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1193
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Mare_Liman »

Karlsson wrote: Thu Sep 21, 2023 4:58 pm Pod ovim trenerom smo počeli da igramo fudbal koji napadački liči na nešto. Tačno je da nismo imali sreće i da realizacija izostaje, ali za to su krivi isključivo igrači.
Trener nije kriv ni što je iznenada ostao bez glavnog igrača, što mu je prvi napadač u komi, a prvi levi bek povređen, niti što Kajević koji je projektovan za plejmejkera ne može da se sastavi od povreda. Trener nije kriv ni što su mu u 5 do 12 uvalili Aleksu Vukanovića koji ni sam ne zna kada je odigrao poslednju utakmicu i sada isti taj trener mora da ga vraća u formu i uklopi u tim, a to ko zna koliko će potrajati.
Апсолутно, човек за ког је јако мало људи чуло на доласку, али се увек чуло најбоље о њему, генерално јако симпатичан лик пре свега на конференцијама, унео је неку лепу атмосферу, реално прича, не прича бајке и романе држи се свог плана и углавном га спроводи и на терену, против Радничког добацивање са истока и спрдња доказују само да му је апсолутно стало до клуба јер онај осмех према истоку и навијачима генерално ретко ко је имао... Одличан стручњак и што си написао да га ово све није снашло ко зна на којој би поозицији тренутно били и како би изгледали на терену... Што се капитенске траке тиче није ми јасно што се исто уопште не спомиње Лазаревић, често по мени беспотребно критикован, имао је лошијих партија наравно поготово у скорије време, али свакако играч који игра срцем, и има тог "лидерског" менталитета бар мало, генерално стајања иза својих саиграча и остало што смо видели за ове 2 ипо године што је овде од кад се вратио... Свакако бих и пре држао траку Росићу из тих неких разлога него Малбашићу ког нисам видео да је 3 речи рекао на терену и апсолутно ми нема тај лидерски ил капитенски менталитет, ал добро... По мени Зука први, Лазаревић заменик, али шта је ту је, јебеш и капитена ако екипа изгледа добро и ако побеђујемо... У суботу по сва 3 бода и да се екипа полако уиграва и да личимо на нешто, колико год испиздели због одложене реконструкције мислим да је добро легла и та је одлична ствар што се не селимо у Тополу јер ко зна шта би нас снашло преласком тамо...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Milan
Posts: 4289
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Milan »

Maki wrote: Thu Sep 21, 2023 4:09 pm Što se mene tiče, ako ne pobedimo, ja bih veselog gospodina trenera udaljio sa naše klupe i potražio nekog ozbiljnog sa biografijom ili mlađeg početnika Slaninara. Iovako je obrisao sve mlade igrače osim novopridošlog Zvezdinog đetića, a sada je i Zukiću oduzeo kapitensku traku. O rezultatima da ne govorimo, jer oni nisu mogli biti slabiji.


Mi treba da molimo boga da nam ovaj trener ne popizdi i ode zbog stanja u klubu. Ranko nam je trenutno jedina svetla tačka i nadam se da će ostati dugo kod nas. Puna podrška sa moje strane!
POŠTO OBRAZ ???!!!
Duplof
Posts: 933
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Duplof »

Rano je za neki veći sud, ali deluje mi da igramo bolje, tj. da imamo neku ideju i viziju. Treba dati i vremena i podršku čoveku!
Slažem se sa @Makijem oko Carevića, treba malo da izduva i odmori jednu utakmicu, da bude svestan da nije jedini golman u ekipi.

O kakvim dobacivanjima sa istoka je reč, nisam u toku? :D
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Maki
Posts: 1196
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Maki »

Ma, podržavam ga i ja, jer se ne sećam da je još neko bio ispaljen od strane uprave kao on. Međutim, ovo se u subotu mora dobiti, jer ove rezultate bi imao i Batak sa onom očajnom igrom. Mogla je uprava za to vreme da ostvari kontakt sa Rankom, da on polako počne da prati našu ligu (očita je laž da je pratio, a i zašto bi?) i da traži igrače koji mu trebaju, pa da mu se da posao od pauze. Ne verujem da bi tada izgubio od Spartaka. Sada, pošto mi se čini da će ovaj vedar lik biti svedok našeg tužnog ispadanja iz lige, ne vidim ništa nemoralno da se polako traži novi trener, ako se protiv Javora ne upiše pobeda, bilo kakva, ili ako ne počne da forsira mlade igrače, kako je Zbiljić i najavio u saopštenju.
User avatar
slanobarac
Posts: 3642
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by slanobarac »

Ajd' sad jedno ozbiljno pitanje za sve koji su pisali o treneru. Koliko bi mu dali još kredita? Znate situaciju, odlasci, dolasci, uprava, povrede,izbor kapitena, igra, rezultati, bolest..... Koliko loših rezultata, poraza ste spremni da progutate?
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10837
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Turija »

slanobarac wrote: Thu Sep 21, 2023 5:34 pm Ajd' sad jedno ozbiljno pitanje za sve koji su pisali o treneru. Koliko bi mu dali još kredita? Znate situaciju, odlasci, dolasci, uprava, povrede,izbor kapitena, igra, rezultati, bolest..... Koliko loših rezultata, poraza ste spremni da progutate?
Od Dragoslava Stepanovica nismo imali zanimljivijeg i raspolozenijeg trenera. Barem, zbog toga je covek na funkciji kojeg bih poslednjeg menjao ( za sada). Nosi previse tudjih gresaka za koje nije nimalo kriv ( osim sto je zurio da promeni kapitena tima).

A, poraza?
Sta ja znam, sa svakim novim bi ga sada imali priblizno.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1193
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Mare_Liman »

Duplof wrote: Thu Sep 21, 2023 5:22 pm O kakvim dobacivanjima sa istoka je reč, nisam u toku? :D
Искрено да ти кажем немам поузданих инфо, ал од кад је у клубу доста масе остане на истоку док се дају изјаве за арену код истока и једно 100инак њих на огради му је добацивало зајебавало се, он се стално смеје и прича са њима, и увек кад одлази да им аплауз са великим осмехом, сад шта се крије ту какве су полемике не знам :mrgreen: , али са запада је заиста била јако лепа слика насмејаних навијача исто тако и њега која се из утакмице у утакмицу наставља и види се да му значи подршка и то што је "лепо прихваћен" и што се цени његов рад, много симпатичан лик ...

@slanobarac
Искрено баш из тог разлога би и имао велик кредит, ако се наравно буде наставило у овом правцу ко и сад да се види напредак у игри и да играмо леп нападачки фудбал са доста шанси, с обзиром на наредне противнике и чињеницу да смо остали ја не верујем да би требали да заређамо неки "низ" лоших резултата без обзира на ситуацију у којој се налазимо са стањем играча и остало, али свакако ако буде топло-хладно до половине октобра, почетка новембра можда бих и размишљао о смени тренера, мада са свиме што је показао до сад не верујем да ће се довести у ту ситуацију више очекујем да ће да испизди и да сам да отказ него да се доведе у ситуацију да због лоших резултата добије отказ, продали су му капитена, главног и најбољег играча, шпиц у тешком здравственом стању, лоше замене и појачања, ништа није селектирао док је Батак селектирао екипу, одрадио припреме и апсолутно се никакав помак у игри није видео дуги период, видећемо свакако шта ће нам време донети, али с обзиром на квалитет првенства да свако сваког може да добије и да су се неке екипе озбиљно појачале биће жестока борба за плеј оф (надам се да грешим) до зимског прелазног рока, надам се добро одрађених припрема и неког адекватног појачања за даљи наставак сеезоне и да пролећни део првенства са Ранком буде наш, ипак је куп наш, а титула оне тамо сезоне :mrgreen:
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
VošaNS
Posts: 902
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by VošaNS »

Kakva promena trenera, to ne sme da se desi sada.Popović je uneo energiju i pozitivno atmosferu u ekipi.Pa nije čovek kriv za sve što se dešava u klubu.Jedina zamerka je kapitenska traka,ali šta je tu je.Javor se mora pobediti i da krenemo u niz konačno.Svi na stadion!
Locked