Pitajte upravu

Duke
Posts: 236
Joined: Wed Jan 19, 2005 7:19 pm
Location: Podbara

Post by Duke »

Kako oni vode klub, tako mogu i ja - sedim u fotelji i kukam kako nema para, ali bih bar dolazio na treninge, pricao s igracima, zajebavao se s njima, isao u svlacionicu u poluvremenu, bodrio ih i pokusavao da hronicnu besparicu (dok nas ne pogleda neko odozgo) amortizujem dobrim odnosom uprave i igraca i pozitivnom atmosferom, a ne da se uprava ili direktor ponasaju kao faraoni koji su iznad obicnih smrtnika kao sto su igraci i navijaci (ako nas neko postuje i ako mu je stalo, neka se poajvi na forumu). Neko ce reci da nema atmosfere bez para, ali ja se necu sloziti. Na primer, mislim da u Realu niko ni s kim ne prica i da su svi natripovani i napaljeni kako su zvezde, tako mi deluje (za razliku od Barse recimo, gde se vidi jedinstvo igraca na terenu). Kazem, imam takav utisak. Novac ne nosi nuzno sa sobom dobru atmosferu, ali se salzem da unosi mir. Kada moze Roman koji ne zna koliko ima (zaradjuje 5.000 evra u minuti) da sidje u poluvremenu u svlacionicu i prica glupe viceve, moze neko i iz uprave.
Sta je s markentingom kluba? Ako gospoda iz uprave ne znaju kako se to radi neka pozovu Vislavskog ili neka angazuju markentinsku agenciju. Nema para? Iskoristite "ugled" koji imate i poslovne veze, poznanstva... Nemate? Hvala lepo, dovidjenja. Vojvodini je potreban neko ko ce da radi, krvnicki, a ne da kuka i optuzuje navijace da su huligani i divljaci. Treba rascistiti s vladarima iz senke u klubu, treba biti principijelan u osnovnim stvarima - ne moze Bekvalac da ide na pozajmicu u OFK, pa se vrati, pa u Obilic, pa ce se vratiti (uz zamrznut status u Klubu). Vojvodina nije ustanova za rad i zaposljavanje. Ne moze se treneru davati otkaz telefonom u 23h, ne moze se ugled Stare dame naseg fudbala razvlaciti po novinama (pizon, "pripreme" u Turskoj, izjave o navijacima, arbitraze).Poci od medjuljudskih odnosa u klubu, napraviti atmosferu u kojo ce svi ziveti za sve, za Vojvodinu, napraviti klub iz koga nece igraci bezati. Hteo to neko da prizna ili ne - Klub ne postoji, to kazu sami igraci, ja nemam razloga da im ne verujem. Sta je Djakovic radio na Kipru? Isao da sredi Markov transfer? Mi kao da prodajemo Bekama, pa mora direktor licno (o trosku Kluba, pretpostavljam) da ide. Ili je isao na sastanak sa Sapurom, da moli za kintu, ne bi li koliko toliko ucvrstio svoju poziciju i pokazao da kao eto nesto radi. Meni je zao sto bi uzor trebalo da nam budu bg klubovi (igraci zive s klubom 24h, organizuju se kursevi racunara, engleskog, pokrecu se akcije za navijace, VODI SE RACUNA o veteranima). Kod nas s kapitenom niko ne pije kafu (a kapiten treba da bude neko s ogromnim ugledom i postovanjem u ekipi, kao Divac na primer), igraci se medjusobno ni ne druze (cast nekolicini), Bogu hvala pa Dejan ima pekaru (svi znamo na sta mislim), Vojvodina nije vise atraktivan klub i svi zele sto pre da odu. Mislim da Vojvodina nije zasluzila takve ljude koji je (ne)vode danas.
Nazalost, u zurbi sam, moram na posao... Nastavicu sutra.
You'll never walk alone!
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Post by :) »

Kol'ko bi tek napisao da ne zuris :lol: salim se naravno, ovo verovatno svi mislimo al nas mrzi da pisemo. Zeleo bih da postavim jedno pitanje obavestenima, a to je sapuriceva istorija od odlaska iz kluba, jel bio on u zatvoru uoste? Kad sam pre nekoliko nedelja cuo da je na kipru i u fudbalu prevrnuo mi se stomak. Sad ovde po forumima citam da nudi pare da se povuce tuzba protiv njega, ako sam dobro procitao nudi 1,5 miliona eura, i zaista ne znam sta da kazem, pa samo zbog te ponude bi trebala drzava da zatrazi njegovo izrucenje a za ostatak sto je pokrao da ga optuzi na par stotina godina zatvora... Sve u svemu, ko zna nek napise sta se desavalo i sta se desava u vezi te (izraz bi verovatno bio izbrisan).
Duke
Posts: 236
Joined: Wed Jan 19, 2005 7:19 pm
Location: Podbara

Post by Duke »

Citiracu jednog igraca s kojim sam se video juce, izmedju ostalog "... atmosfera mrtvacka, sprema se katanac, nece ni biti Sabora, jer nema resenja..." Da li tako treba da razmislja jedan igrac? Da se razumemo, nije on mucenik kriv. Ja igrace mogu da razumem, ipak je to veliki pritisak. Marko je recimo tri puta zaticao stvari ispred vrata jer mu klub nije placao stan, pa mu je na silne molbe, moljakanja i obecanja gazda ipak dozvolio da nastavi da zivi tu. Kole je pozajmljivao pare da bi platio stan, jer nije zeleo da bude duzan jedan jedini dan. A ja pitam: "Kako bi ste se vi osecali da dolazite s treninga ili utakmice i ne znate gde cete zanociti ili sta ce vas sacekati?" (naveo sam samo ova dva igraca, jer za njih znam pouzdano, iz prve ruke). S obzirom na okolnosti, imali smo jednu dobru polusezonu. Ali da se vratim na Upravu...

Koji klub, iole ozbiljniji i koji drzi do sebe, menja trenera i pola prve postave u polusezoni? To se radi u maju ili junu... Nisu zadovoljni Banetovim ucinkom? Kao da je Vojvodina u poslednjih pet godina cetiri puta bila prvak, pa je peto ili sedmo mesto neuspeh... Sami igraci kazu da je Bane bio jako dobar tip, uostalom svi smo videli da covek, kada tim postigne gol, uleti 20 metara u teren klizeci na kolenima (na Kabelu, konkretno). On je drzao ekipu na okupu i konce u svojim rukama u jednom od najgorih perioda u istoriji Kluba. A onda dolazi nova garnitura i dovode retardiranog pizona, o kome zaista nemam nameru da cepam tastaturu jer cu, bojim se, preci granicu dobrog ukusa, mislim da je svima jasno da se radi o moralnom pigmeju, a o strucnim kvalifikacijama da ne govorim. Ja o ljudima koje je pizon zajeb'o ne mogu da mislim nista dobro. To je bio takav samar da je momenatlno trebalo da zvekne ostavka svih u Klubu!

E tu je problem, sto niko u Klubu nema obraza da podnese posledice svojih postupaka. Sve mi to lici na staru komunjarsku praksu - svi odlucuju, niko odgovoran. Ili se politika vodi u poznatom stilu - dva Srbina, to su tri partije, cetiri frakcije, pet misljenja! I da li se clanovi uprave biraju po nekom kriterijumu ili je osnovna stranacka pripadnost?

Da li postoji plan za sanaciju stanja u Klubu? Bolje i pogresan, nego nikakav! Da li uprava ima bilo kakvu ideju ili se prepustila matici, pa kud zavrsi. Cenim da Grad moze da otpise veliki deo dugova, pretpostavljam da se duguje za struju, vodu, grejanje i ostale tekuce stvari (pored dugovanja igracima), a nadam se da nije na sceni stranacki animozitet, pa nece da se moli radikalska vlast. U ovom trenutku svi nosimo isti dres, iste boje i nije vazno ko je na vlasti. Samo da se ne uzima novac sumnjivog porekla i od sumnjivih likova.

Ima li kraja agoniji i vidi li neko svetlo na kraju tunela? Zar ne bi svako voleo da vidi sutra u Klubu Sinisu, Jokana ili Dejana, Ljubeta - njih zna pola sveta? Pitanje je zasto oni ne zele (ako ne zele) da se aktiviraju u Klubu. O tome bi trebalo da mislimo svi.
You'll never walk alone!
Guest

Post by Guest »

Duke wrote:Kako oni vode klub, tako mogu i ja - sedim u fotelji i kukam kako nema para, ali bih bar dolazio na treninge, pricao s igracima, zajebavao se s njima, isao u svlacionicu u poluvremenu, bodrio ih i pokusavao da hronicnu besparicu (dok nas ne pogleda neko odozgo) amortizujem dobrim odnosom uprave i igraca i pozitivnom atmosferom, a ne da se uprava ili direktor ponasaju kao faraoni koji su iznad obicnih smrtnika kao sto su igraci i navijaci (ako nas neko postuje i ako mu je stalo, neka se poajvi na forumu). Neko ce reci da nema atmosfere bez para, ali ja se necu sloziti. Na primer, mislim da u Realu niko ni s kim ne prica i da su svi natripovani i napaljeni kako su zvezde, tako mi deluje (za razliku od Barse recimo, gde se vidi jedinstvo igraca na terenu). Kazem, imam takav utisak. Novac ne nosi nuzno sa sobom dobru atmosferu, ali se salzem da unosi mir. Kada moze Roman koji ne zna koliko ima (zaradjuje 5.000 evra u minuti) da sidje u poluvremenu u svlacionicu i prica glupe viceve, moze neko i iz uprave.
Sta je s markentingom kluba? Ako gospoda iz uprave ne znaju kako se to radi neka pozovu Vislavskog ili neka angazuju markentinsku agenciju. Nema para? Iskoristite "ugled" koji imate i poslovne veze, poznanstva... Nemate? Hvala lepo, dovidjenja. Vojvodini je potreban neko ko ce da radi, krvnicki, a ne da kuka i optuzuje navijace da su huligani i divljaci. Treba rascistiti s vladarima iz senke u klubu, treba biti principijelan u osnovnim stvarima - ne moze Bekvalac da ide na pozajmicu u OFK, pa se vrati, pa u Obilic, pa ce se vratiti (uz zamrznut status u Klubu). Vojvodina nije ustanova za rad i zaposljavanje. Ne moze se treneru davati otkaz telefonom u 23h, ne moze se ugled Stare dame naseg fudbala razvlaciti po novinama (pizon, "pripreme" u Turskoj, izjave o navijacima, arbitraze).Poci od medjuljudskih odnosa u klubu, napraviti atmosferu u kojo ce svi ziveti za sve, za Vojvodinu, napraviti klub iz koga nece igraci bezati. Hteo to neko da prizna ili ne - Klub ne postoji, to kazu sami igraci, ja nemam razloga da im ne verujem. Sta je Djakovic radio na Kipru? Isao da sredi Markov transfer? Mi kao da prodajemo Bekama, pa mora direktor licno (o trosku Kluba, pretpostavljam) da ide. Ili je isao na sastanak sa Sapurom, da moli za kintu, ne bi li koliko toliko ucvrstio svoju poziciju i pokazao da kao eto nesto radi. Meni je zao sto bi uzor trebalo da nam budu bg klubovi (igraci zive s klubom 24h, organizuju se kursevi racunara, engleskog, pokrecu se akcije za navijace, VODI SE RACUNA o veteranima). Kod nas s kapitenom niko ne pije kafu (a kapiten treba da bude neko s ogromnim ugledom i postovanjem u ekipi, kao Divac na primer), igraci se medjusobno ni ne druze (cast nekolicini), Nazalost, u zurbi sam, moram na posao... Nastavicu sutra.
Dali to vreme stoji :?:
ISUS
Posts: 68
Joined: Mon Aug 15, 2005 7:48 pm

Re: PITAJTE UPRAVU

Post by ISUS »

podbara wrote:Da li moze da postoji nesto sto bi se moglo nazvati uzaludnim poslom?Duboko sam uveren da kada se radi nesto cistim srcem uvek taj trud da neki rezultat.Evo predlazem da u ovom topiku postavljate pitanja u vezi sa radom uprave(molim vas da pitanja budu na kulturnom nivou ovog sajta).Znam recicete pa ko ce nam odgovoriti, ali pogledajte ovako ako bacimo mali kamencic niz provaliju od njegovog udarca se ipak napravi eho koji neko cuje.Od ovih nasih malih kamencica koji svako od nas baca(narocito prijatelj) stvara se slika koja bi morala da bude interesanta za medije a i policiju.
Posto sam ja prvi da iskoristim priliku da i ja nesto priupitam!!
1.Ko ste vi i koja stranka i koje strukture otvaraju prolaznost za ulaz u upravu Vojvodine
2.Gospodine Ridjosicu, koje su vase strucne kvalifikacije ?
3.Za koga navijaju Ridjosic i Jeftic?
4.Da li se u klub dovode privatni igraci?
5.Koja je uloga Ilije Pantelica u ovoj krizi?
6.Da li uprava hoce rat sa navijacima?
7.Kako planirate da obezbedite normalno finansiranje kluba?
[/b]
Malo sam promenio tekst ali to je to.
Zabranili ste forum,ali nije prestalo da se pise!?
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Gledam onu sliku naseg tima sto je Deja postavio pred utakmicu sa Javorom. Sto bi rekla pesma sve je isto samo njega nema.
Nijedno sistemsko resenje nije napravljeno. Uostalom zar ozbiljan klub mogu da vode Rabren i Ridjosic. U Vojvodini valjda ko i u drustvenim firmama vazi ono pravilo sto vise zajebes to vise napredujes. Samo FKV nije drustvena firma vec udruzenje gradjana. Ljudi koji placaju iz godine u godinu clanarine valjda bi trebali da se zapitaju kako se to postoje direktor Vojvodine! Uostalom navijaci bi trebali da se i vladaju po statutu kluba(kad bi ga neko znao ili barem video)!
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Dali ce te uputiti protest FSSiCG zbog kampanje da se utakmica mladih Srbija:Hrvatska igra u Beogradu :?:
Image
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

FOTO APARAT???

Post by Djumi »

Zasto na klupskom sajtu nema vise slika sa utakmica :?: Dali je moguce da nemozemo da izdvojimo 700-800 evra za jedan pristojan foto-aparat?
Apelujem ovim putem na Generalnog Direktora Cvetka Ridjosica da uptrebi svoj autoritet i omoguci kupovinom klupskog foto-aparata kvalitetne slike sa Vosinih utakmica :!:
MILAN DJURICIC-DJUMI

Image
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

ako uprava nece mogli bi i mi da se dogovorimo i ucestvujemo koliko ko moze i da kupimo aparat zajednicki,ja cu prvi da dam prilog 8)
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

To pitanje sam vec postavljao u vezi slika sa tekma,ali nigde nije bilo odgovora :?

A stvarno tako malo treba da se unapredi i modernizuje ceo sajt i forum,vise dobra volja nego neka velika sredstva,ali uvek ima ali...
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Ne da nema slika sa utakmice vec ni svi igraci nisu ni fotografisani. Zar u Vojvodini nema para da se kupi jedan prokleti foto aparat!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

podbara wrote: Zar u Vojvodini nema para da se kupi jedan prokleti foto aparat!
Vazhno da ima za riblju chorbu :P :wink:
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Re: FOTO APARAT???

Post by Djumi »

Djumi wrote:Zasto na klupskom sajtu nema vise slika sa utakmica :?: Dali je moguce da nemozemo da izdvojimo 700-800 evra za jedan pristojan foto-aparat?
Apelujem ovim putem na Generalnog Direktora Cvetka Ridjosica da uptrebi svoj autoritet i omoguci kupovinom klupskog foto-aparata kvalitetne slike sa Vosinih utakmica :!:
MILAN DJURICIC-DJUMI

Image
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Re: FOTO APARAT???

Post by Djumi »

Djumi wrote:
Djumi wrote:Zasto na klupskom sajtu nema vise slika sa utakmica :?: Dali je moguce da nemozemo da izdvojimo 700-800 evra za jedan pristojan foto-aparat?
Apelujem ovim putem na Generalnog Direktora Cvetka Ridjosica da uptrebi svoj autoritet i omoguci kupovinom klupskog foto-aparata kvalitetne slike sa Vosinih utakmica :!:
MILAN DJURICIC-DJUMI

Image
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Vuk
Posts: 42
Joined: Sun Aug 21, 2005 12:31 am
Location: Detelinara

Post by Vuk »

Na sledecoj tekmi u Novom Sadu treba napisati transparent KUPITE FOTO APARAT SRAM VAS BILO :!:
Locked