Traka i poštovanje - KAPITEN

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
milos
Posts: 78
Joined: Mon Sep 28, 2009 10:55 am

Post by milos »

mislim da svi mi ovde samo mlatimo praznu slamu...nista od toga.a za mene je vojvodina jedna jedina,ko god je vodio i ko god nosio traku...mare je realan koliko god svi vi drugi u sebi imali mrznje,pa ljudi projektujete je nazad direktno na vas i vase zivote...opustite se malo...kako cemo tako u evropu :lol:vosa uzima kup :D malo vise pozitivnosti i sve ce biti bolje,jesmo lale ili nismo....samo napred vojvodino
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Što se tiče trenutnog kapitena, ako uzmemo u obzir njegovo ponašanje, ono nikako nije u skladu sa obavezama koje to zvanje snosi. Kapiten mora da u svakoj situaciji bude primer ostalim igračima kako treba da se ponašaju, mora uvek da bude u centru zbivanja na terenu, da vodi računa o celoj ekipi, da preuzima odgovornost i slično. Dragan Mrđa nema nijednu od ovih pobrojanih karakteristika, apsolutno nijednu, on traku ne nosi zbog ekipe, nego samo radi lične pormocije, a tim ko šiša! Neko je spominjao ono telefoniranje, što je od strane kapitena nedopustivo i ravno bahaćenju. Zato se slažem sa većinom i želim promenu kapitena.

Po mom mišljenju i ukusu bez ikakve dileme da se ja pitam dodelio bi kapitensku traku Janku Tumbaseviću, igraču koji je uvek u centru zbivanja, pre svega je odlučan, ali pritom i skroman, koji se potpuno predaje ekipi, i kao takav daje ostalima primer kako treba da se ponaša jedan istinski fudbaler Vojvodine.

Lep pozdrav!
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

Da li ste jednom culi naseg kapitena da je stavio akcenat na svoju losu igru?
Jednom, bilo koji mec od kako nosi traku. Slozicemo se da je bilo materijala za kritiku, zar ne?

Nikada to nije uradio.

Sto se mene tice, sve stane u tih par reci.
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Kapiten mora da ima prirodan autoritet, da bude smiren i odmeren, a ne nadmen i narcisoidan.
Janko je dobar momak, ali nije lider i nije baš toliko dobar koliko je bio na tekmi sa Hajdukom (moje pravo na stav o njegovoj igri, iako o Janku generalno imam pohvalno mišljenje).Mi imamo toliko jasnu situaciju, da jasnija ne može biti. I zaista me zbog toga čudi ovolika rasprava o tome.
Imati 2 PRAVA reprezentativca Brku i Medu (Meda je čak bio Kapiten i u Omladinskoj Reprezentaciji, i Brka kao najozbiljniji dugoraočni kandidat za gol A Reprezentacije), pa ja stvarno ne znam ŠTA VIŠE TREBA ZA KAPITENSKU TRAKU FK VOJVODINE?
Brka ima stabilnost i poverenje (kao i Meda), čak i kad pogreši (pošto mu mnogi ne opraštaju Beč i Medi zvezdu, ali da li je zapamćeno da je posle te greške odbranio 2 SIGURNA GOLA a Meda se iskupio borbom), što će reći VRATIO SE U IGRU, i spasao ono što je propustio predhodno.
Da li se isto toliko pamte i promašene šanse protiv te Austrije?Da smo tu dali golove, ne bi (zlo)pamtili jedan kiks golmana i mladog veziste u toku jeseni.
The End o Kapitenu, s moje strane.
(ko to ne razume, zaista mu ne vredi više obrazlagati, jer onda ostaje jedino pitanje: da li želi, il ne želi, da vidi te igrače Vojvodine sa trakom na ruci?)
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
milos
Posts: 78
Joined: Mon Sep 28, 2009 10:55 am

Post by milos »

Mislim da je jedini problem nekih ljudi sto je Mrdja igrao u zvezdi,da pisem je malim slovom. :lol: Ali mislim da od srca nosi traku i da nas uvek pozdravi i korektno se ponasa.Mislim to i rekao sam sto puta i reci cu kao sto i neki po sto puta ponove jedno te isto.Neko je za njega neko ne,ali nisu ni svi ljudi na forumu,na zalost.On je po meni najjaci igrac u ligi.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

milos wrote:Mislim da je jedini problem nekih ljudi sto je Mrdja igrao u zvezdi,da pisem je malim slovom. :lol: .
Ma nije, Miloše.
I Šestić je igrao u Zvezdi, pa je bio skoro svima najomiljeniji igrač te Generacije.Nosio Traku više nego zasluženo, bio pokretač ekipe i kad joj ide i KAD JOJ NE IDE (poštovan od svih na terenu i oko njega - to je poenta uloge kapitena na terenu).
Veoma poštovani, kao igrači i ljudi iz te Generacije, bili su i exzvezdaši Punišić i Joksimović, jer su ostavljali sebe na terenu i plenili simpatije navijača.
Naš Tadić, npr verujem da nije zvezdaš i dete je iz našeg omladinskog pogona, a bar od mene je ovde pretrpeo isto toliko kritika koliko i Mrđa. (zato što ima skoro isti odnos prema igri).
Realno, (ograđujem se- po mome shvatanju trenutne situacije) mislim da je najveći problem ovog Tima, što njih dvojica nisu zimus prodati.Otvorili bi vrata novoj ekipi i konceptu igre Vojvodine.Tu pre svega mislim na Bilbiju (koji ne igra svoju poziciju, već ,,rezervni položaj"), Smiljanića i Adamsa.
Veliki broj trenera je ,,palo" zbog toga, jer su trebali da usklade nemoguće zahteve.Meni zato i ne deluje baš tako, skroz bez veze, Sosina izjava da je podneo ostavku, jer je trebao da odustane od koncepta kolektivne (ja dodao kolektivne) napadačke igre u kojoj se njih dvojica loše snalaze (pogledajmo, godinama unazad, ko se isticao golovima u pripremnim periodima, pa volšebno nestajao kad su počinjala prvenstvena takmičenja - npr unazad sve do medijskih novosadskih Ronalda, Maradona ....).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
milos
Posts: 78
Joined: Mon Sep 28, 2009 10:55 am

Post by milos »

Gospodine Turija Vi ste izuzetno kulturan covek i ja zaista uvazavam Vase misljenje sto ne znaci da ga delim,imate argumente za svoje stavove i to je za postovanje.Ja licno mislim malo drugacije sto ne znaci da ne navijamo za isti tim.Ja mislim da obojica imaju kvalitet i da je puno toga na njihovim ledjima jer se od njih najvise i ocekuje,ali moje je skromno misljenje da su oni nosioci cele igre i dva afirmisana igraca Tadic aktuelni mladi reprezentativac a Mrdja koliko se ja secam takodje bio standardni mladi reprezentativac kada smo bili drugi na evropskom prvenstvu i nas najbolji strelac tamo,meni je takodje malo nadmen ali ne treba samo po tome suditi jer on je tu da igra i daje golove.Takodje, mislim da kako god okrenemo nije lako biti prvi strelac lige i mislim da ako je neko takav vec u nasem timu moramo i mi malo drugacije.Blizanci svoje ne daju i da su najgori, pred drugima pogotovo.A mi na sav glas osipamo paljbu po nama samima,to mi se jedino ne svidja eto.Kako god da je drago mi je sto se na ovom forumu smirila situacija i razvila svest da je postovanje nas medjusobno i naseg kluba osnova za uspeh,tako je i u zivotu nista se mrznjom i agresijom dobro ne moze doneti,ni nama samima ni Vojvodini.I zato lep pozdrav od mene za sve ljude koji navijaju za Vojvodinu i sve ljude koji odvajaju vreme za ovaj sjajan forum,toliko. :) SAMO NAPRED VOJVODINO!!!!!!!
User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

milos wrote:Gospodine Turija Vi ste izuzetno kulturan covek i ja zaista uvazavam Vase misljenje sto ne znaci da ga delim,imate argumente za svoje stavove i to je za postovanje.Ja licno mislim malo drugacije sto ne znaci da ne navijamo za isti tim.Ja mislim da obojica imaju kvalitet i da je puno toga na njihovim ledjima jer se od njih najvise i ocekuje,ali moje je skromno misljenje da su oni nosioci cele igre i dva afirmisana igraca Tadic aktuelni mladi reprezentativac a Mrdja koliko se ja secam takodje bio standardni mladi reprezentativac kada smo bili drugi na evropskom prvenstvu i nas najbolji strelac tamo,meni je takodje malo nadmen ali ne treba samo po tome suditi jer on je tu da igra i daje golove.Takodje, mislim da kako god okrenemo nije lako biti prvi strelac lige i mislim da ako je neko takav vec u nasem timu moramo i mi malo drugacije.Blizanci svoje ne daju i da su najgori, pred drugima pogotovo.A mi na sav glas osipamo paljbu po nama samima,to mi se jedino ne svidja eto.Kako god da je drago mi je sto se na ovom forumu smirila situacija i razvila svest da je postovanje nas medjusobno i naseg kluba osnova za uspeh,tako je i u zivotu nista se mrznjom i agresijom dobro ne moze doneti,ni nama samima ni Vojvodini.I zato lep pozdrav od mene za sve ljude koji navijaju za Vojvodinu i sve ljude koji odvajaju vreme za ovaj sjajan forum,toliko. :) SAMO NAPRED VOJVODINO!!!!!!!
E pa upravo zbog tog stava sto svoje ne daju i da su najgori su takvi klubovi kakvi jesu. Dizu se u nebesa "gaze" sve redom i kada dodje evropa kao da im je neko lupio samar.
Ja zelim da za koju godinu gledam na Karadjordju Verder i Ajax a to da li cemo da svako kolo pobedimo ove nase diskutabile ekipe sa 3-0 je manje bitno.
Naravno treba krenuti od toga ali uvek biti realan prema sebi.
Moze Mrdja da bude u reprezentaciji i da da ne znam koliko golova kada svi znamo da su pola penali a jos pola od toga sto je dao je promasio sto je za gol igraca nedopustivo. On je covek zvezdas,prodao se i da je vredeo i ostao bi u inostranstvu. Kao takav (zvezdas) nemam nista protiv da igra kod nas ali da nam bude kapiten pa makar bio i najbolji ne moze i tacka! Hocemo rivalitet hocemo mentalitet,e pa tako se on gradi.
Dosta mi je da gledam da dodju zvezda i groblje a nama se noge odseku a imamo isti tim po kvalitetu ako ne i bolji iz sezone u sezonu...
Kao mali sam plakao kada su nas gu*ili u sred NS Zigic i Bogavac,mislio sam da nikad necemo biti kao oni famozni "Beogradjani" ali evo sada kada smo jaci od zvezde 5 puta opet mi dodje da zaplacem kada oni nas pobede u nasem gradu sa onakvom igrom. Mislim da sam dovoljno bio jasan. :idea:
milos
Posts: 78
Joined: Mon Sep 28, 2009 10:55 am

Post by milos »

Kapiten opravdao sva ocekivanja to jest ne oekivanja od njega. :lol: MENI JE DRAGO NE ZNAM ZA DRUGE.Ostavio dusu na terenu....
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

milos wrote:Kapiten opravdao sva ocekivanja to jest ne oekivanja od njega. :lol: MENI JE DRAGO NE ZNAM ZA DRUGE.Ostavio dusu na terenu....
Znamo Miloše, znamo.
Krajnje dobronamerno te molim da ne ponavljaš to na više tema po nekoliko puta, zarad očuvanja kvaliteta foruma.
Io odio Belgrado
1892
Posts: 1094
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Post by 1892 »

Red Marquis wrote:
milos wrote:Kapiten opravdao sva ocekivanja to jest ne oekivanja od njega. :lol: MENI JE DRAGO NE ZNAM ZA DRUGE.Ostavio dusu na terenu....
Znamo Miloše, znamo.
Krajnje dobronamerno te molim da ne ponavljaš to na više tema po nekoliko puta, zarad očuvanja kvaliteta foruma.
a da ovo nisu dvostruki arsini, posto kad ga kudimo to se prostire na toliko topika da se ne moze na prste obe ruke nabrojati :wink: tako da ne vidim nista lose u ovoj Milosevoj konstataciji.
Come on you Reds!
User avatar
Qr0nJa
Posts: 416
Joined: Thu Sep 06, 2007 6:23 pm

Post by Qr0nJa »

Iskreno,mislim da Mrdja nije dorastao da bude kapiten Vojvodine...
Last edited by Qr0nJa on Mon Mar 15, 2010 6:52 pm, edited 1 time in total.
...i nikad ne shvatiti to,sto volim tebe ja ludo jer srce moje vecno za tebe kucace znaj....
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

1892 wrote:
Red Marquis wrote:
milos wrote:Kapiten opravdao sva ocekivanja to jest ne oekivanja od njega. :lol: MENI JE DRAGO NE ZNAM ZA DRUGE.Ostavio dusu na terenu....
Znamo Miloše, znamo.
Krajnje dobronamerno te molim da ne ponavljaš to na više tema po nekoliko puta, zarad očuvanja kvaliteta foruma.
a da ovo nisu dvostruki arsini, posto kad ga kudimo to se prostire na toliko topika da se ne moze na prste obe ruke nabrojati :wink: tako da ne vidim nista lose u ovoj Milosevoj konstataciji.
Da, ali ga ,,kudimo" na toliko strana za odnos i igru u periodu više od godinu dana.Pa, nećemo valjada za jednu dobru utakmicu, isto toliko prostora potrošiti za pohvale?
Ajd da sačekamo bar 3-4 vezane tekme (zašto ste pojedini toliko nestrpljivi, kad smo mi koji ,,kritikujemo" mogli biti strpljivi skoro godinu dana?), pa da se raspišemo kao sva naša domaća sportska štampa.
Evo, ja ću prvi ,,vratiti dug" samo da kapiten veže slično zalaganje i golove (do i posle Kupa), i da počne da dodaje lopte (pre Kupa) i ,,konkurenciji" u našam napadu, a ne samo Dući.Nadam se da me niste pogrešno razumeli?

PS
Recimo, ja Medu neću kritikovati nikad (iako sam ovde, među prvima rekao, kad su mnogi imali samo reči hvale, da treba da popravi prijem i predaju lopte).
Zašto neću kritikovati?Zato, što se kod Mede vidi ISKRENA ŽELJA (pa sad nekad ide, nekad ne ide, takav je sport), dok se juče kod Kapitena video veliki naboj, koji se meni još uvek čini da je pre posledica revolta (i to je pozitvno). Inat je najčešće jak i kratkog dejstva, dok je želja najčešće daleko dužeg veka.
Last edited by Turija on Mon Mar 15, 2010 6:10 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Turija, uze mi reči iz usta, savršeno se razumemo! Jedna utakmica ga ne može "oprati" za silne promašaje u važnim mečevma, hajde neka da pobedonosni gol Smedervu, neka tamo pokaže toliku želju i moć, ako još poveže dobre partije protiv blizanaca u Kupu, staviću njegovu sliku na profil i reći Mrđa kapiten! Za sada je još uvek Rđa...
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Post by Nevernik »

Turija wrote: i da počne da dodaje lopte (pre Kupa) i ,,konkurenciji" u našam napadu, a ne samo Dući.Nadam se da me niste pogrešno razumeli?.
Znaci nisam samo ja primetio kako je Bilbija bio iskuliran nekoliko puta. I to ne samo od kapitena.
Post Reply