Odnos članova kluba prema Voši

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Deep Purple »

Postoji još jedan veliki problem kod nas a to su rivaliteti klubova iz jednog grada. Recimo Metalac je trebao da uradi još veći stadion ali sa OFK Takovo nisu uspeli da naprave dogovor. Ofk Takovo ima dosta veći broj navijača. Stadion do stadiona je u pitanju. Zatim imamo kod nas primer Vojvodine i Proletera zar za sve ne bi bilo bolje da imamo jedan ozbiljan klub nego dva podeljenja i zato se sad dešava da u nekom trenutku čak tri ekipe igraju na Karađorđu. Imamo i primer Trayala i Napretka. Itd itd. Pravi se veliki lokalni rivalitet u drzavi gde to nije plus vec minus. Nemačka može to da ima mi ne. Pogotovo i kad glavni klubovi iz raznih gradova imaju problema sa novcem, brojem navijača, uslovima i ostalim stvarima.

Inače malo sam nešto istraživao i Hrvatska koliko nekome čudno zvučalo stoji lošije od nas infrastrukturno ali su njen kapacitet iskoristili skoro do kraja. Recimo Fk Dugopolje ima dobar moderan stadion izgrađen pre oko desetak godina ali ekipa Dugopolja nema ambiciju da uđe u "elitni"
rang. I na taj nacin prave Hrvatskom savezu glavobolje. Mi imamo više kvalitetnijih stadiona od komšija ali nas zalutali ljudi u fudbal godinama i godinama usporavaju i degradiraju.

Naš vrhovni vođa planira da gradi stadione dok su već neki započeli gradnju ekipama koje nemaju tradiciju. Kupiće te ekipe kao Pazar mesto u LLSL ili PLS ali će pre ili kasnije te ekipe imati sudbinu Dugopolja iz Hrvatske.

Mi moramo igrati ligu sa 12 klubova trokružno. I to samo klubovi sa uslovima koji se unapred usvoje.
Javor kao klub izuzetno cenim ali nemaju uslove za najviši rang. Zlatibor nema stadion, Radov stadion je sramota. Bačka ne ispunjava uslove takođe Itd itd.

Holandski sistem je najbolji za nas.
Holanđani imaju samo dva profesionalna ranga. U drugoj ligi nema ispadanja jedino ako neka ekipa proglasi da više ne može da ispuni uslove za igranje prva dva ranga odnosno da bude profesionalna i odluči da se spusti rang niže odnosno u treću ligu koja je poluprofesionalna. Ili da jedna ekipa iz treće lige prijavi da ispunjava sve uslove i da želi da postane profesionalna samo u tom slučaju kako sam razumeo ima ispadanja u drugoj ligi. Dešavalo se da se druga liga igra i sa neparnim brojem klubova.
Na ovaj način se štiti liga i igraju klubovi koji to mogu da iznesu. Recimo kod nas bi najbolji sistem bio prva i druga liga sa po 12 klubova a sve ostalo da se proglasi ili poluprofesionalnim ili amaterskim.
Liga bi dobila mnogo na kvalitetu.
Izvinjavam se što sam malo odužio sa tekstom ali se nadam da shvatate poentu.

EDIT: Zašto se ne koristi Stadion Tvrđava (Smederevo) za polufinale i finale kupa ? Na taj način bi taj stadion koliko toliko dobio na značaju i ostao funkcionalan. Jedan je od najlepših i najboljih na balkanu i ako nije završen po prvobitnom projektu ili renoviranju. Moramo koristiti maksimalno svaki delić u našem fudbalu. A tu nam komšije drže domaći zadatak kojem po svemu sudeći sa ovom vlasću i raznoraznim fudbalskim znalcima nećemo prići bar još narednih x godina.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Turija »

http://www.zurnal.rs/fudbal/super-liga/ ... a-ne-smeta" onclick="window.open(this.href);return false;

Ne mogu da verujem sta sam procitao od aktuelnog predsednika FK Vojvodine.

Predsednice, da li ste vi svesni na celu kakvog kluba se nalazite - Kluba kojeg su osnovali novosadski praski studenti i ugledni novosadjani, Kluba takvih Legendi FKV, Grada, Pokrajine, navijaca, javnosti...da se spustite na takav nivo apsurdne i besmislene izjave ( da ne upotrebim pravu rec)? Cak i celnik FK Spartaka se kolebao, sta reci o tome, pa je negde ,,zurio"...

Stvarno je Vojvodini, koja igra sa domacim igracima, interes da zvezda ima sto vise stranaca, da nas sto lakse pobedi, sa sto vise golova i da im mi ne damo nijedan?
Da se brukamo u tom mecu, a i svi drugi domaci klubovi? Da, to je u interesu srpskog fudbala, pa, po dekretu, jos 2 igraca U21 u svakom timu?

A, o Cabuli i Nasriju - ni rec?

O tome treba da obavestite navijace Vojvodine i sportsku javnost, a ne o zvedinim strancima. No, omiljeni klub je, ipak, vazniji od onog kojeg, trenutno, predstavljate.
Nije li vas, bar malo, stid?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Deep Purple »

Turija wrote:http://www.zurnal.rs/fudbal/super-liga/ ... a-ne-smeta

Ne mogu da verujem sta sam procitao od aktuelnog predsednika FK Vojvodine.

Predsednice, da li ste vi svesni na celu kakvog kluba se nalazite - Kluba kojeg su osnovali novosadski praski studenti i ugledni novosadjani, Kluba takvih Legendi FKV, Grada, Pokrajine, navijaca, javnosti...da se spustite na takav nivo apsurdne i besmislene izjave ( da ne upotrebim pravu rec)? Cak i celnik FK Spartaka se kolebao, sta reci o tome, pa je negde ,,zurio"...

Stvarno je Vojvodini, koja igra sa domacim igracima, interes da zvezda ima sto vise stranaca, da nas sto lakse pobedi, sa sto vise golova i da im mi ne damo nijedan?
Da se brukamo u tom mecu, a i svi drugi domaci klubovi? Da, to je u interesu srpskog fudbala, pa, po dekretu, jos 2 igraca U21 u svakom timu?

A, o Cabuli i Nasriju - ni rec?

O tome treba da obavestite navijace Vojvodine i sportsku javnost, a ne o zvedinim strancima. No, omiljeni klub je, ipak, vazniji od onog kojeg, trenutno, predstavljate.
Nije li vas, bar malo, stid?
Meni se čak i sviđa način na koji se obratio javnosti.
Objektivno i iskreno je rekao.
Mi svakako ništa ne možemo promeniti ma šta god jaš predsednik rekao ako hoce da promene pravilo promeniće ga.
Mi trebamo da se držimo naše ideje i guramo dalje a oni samo nek dovode strance a to je balon koji samo čeka da pukne. Šta bi se zvezdi desilo samo jednom kada ne bi ušla u evropu? Krenuo bi raspad sistema. Oni su se podigli posle Krasnodara da tad nisu pobedili i usli u LE ostali bi prosek. Samo treba da ćutimo i pratimo situaciju jer stanojevic (namerno malo) je temperamentan trener koji rezultate pravi na buku. I zvezda i partizan su balon koji će pući pre ili kasnije a partizan je vec krenuo da tone.
Samo jedna loša sezona, jedno ispadanje u sezoni kupanja
i videće se ko je terzić. Mi moramo ostati pametni u ovim trenutcima i ne treba nam nikakav konflikt. Samo ćutati ili aminovati šta žele i pratiti situaciju. Napraviti kostur tima za budućnost i gurslati dalje.

Na kojeg Nasrija mislite?
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Turija »

@ Deep Purple
Za cutati, mogu da se slozim.
Ali, cutati i podrzavati, nije isto. Vojvodina je prevelik klub, da bi bio ,,prirepak' bilo kome.
Ja se slazem sa Stanojevicem, zato sto brani svoj klub.
A, nas trener kao ,,ne hvata na buku"? Hajde, da ne menjamo arsine zavisno od simpatija.
Ne bih ulazio u diskusiju, niti poznajem Stanojevicevo umece, ali za izreceno je u pravu.
A to, sto mislis da ce blizanci ,,puci kao balon" je iluzorno ocekivati, kao i da ce Vosa ,,procvetati". To nije verovatno ni koliko sneg u julu, cak i sa nadolazecim svetskim klimatskim promenama.
:cheers:

PS
Nekad je ovde pisao forumas Prijatelj ( veoma obavesten o Vosi), sada sam nasao neke komentare na portalima o zelji Lalatovica za Samirom Nasrijem, da je tamo pisao neko pod tim nickom. Pretpostavljam da je to isti covek, a mozda i nije? Zato mislim da nije dolazak Nasrija ,,lupetanje" .
No, mozda i jeste? Pa, treba razjasniti.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Deep Purple »

Turija wrote:@ Deep Purple
Za cutati, mogu da se slozim.
Ali, cutati i podrzavati, nije isto. Vojvodina je prevelik klub, da bi bio ,,prirepak' bilo kome.
Ja se slazem sa Stanojevicem, zato sto brani svoj klub.
A, nas trener kao ,,ne hvata na buku"? Hajde, da ne menjamo arsine zavisno od simpatija.
Ne bih ulazio u diskusiju, niti poznajem Stanojevicevo umece, ali za izreceno je u pravu.
A to, sto mislis da ce blizanci ,,puci kao balon" je iluzorno ocekivati, kao i da ce Vosa ,,procvetati". To nije verovatno ni koliko sneg u julu, cak i sa nadolazecim svetskim klimatskim promenama.
:cheers:

PS
Nekad je ovde pisao forumas Prijatelj ( veoma obavesten o Vosi), sada sam nasao neke komentare na portalima o zelji Lalatovica za Samirom Nasrijem, da je tamo pisao neko pod tim nickom. Pretpostavljam da je to isti covek, a mozda i nije? Zato mislim da nije dolazak Nasrija ,,lupetanje" .
No, mozda i jeste? Pa, treba razjasniti.
Slažem se i Lalatović pravi rezultate na buku i to je činjenica. Ali stanojevic je napravio inostranu karijeru upravo preko te buke dok ga nisu pročitali i terali od jednog do drugog kluba dok de nije vratio na mesto "uspeha". Ja nikad neću zaboraviti onu njegovu konferenciju posle finala kupa tada je pokazao ko je i šta je.
Svakako ovo pravilo uvode na kraju ove sezone a stsnojevic se nije zalio na pravilo vec na vreme u kom se saznalo za to jer je on mislio da hoce sad na polusezoni da uvedu. Ovo bedno pravilo odgovara i jednima i drugima.

Nasri je veliki igrač u padu karijere nakon onog doping skandala. Inače imam afinitete prema Arsenalu i sećam se kada je još kao dečak debitovao. I bio koliko se sećam bio proglašen za najboljeg mladog fudbalera u Evropi ili svetu. Ali mislim da od toga nema ništa :frown:
A da li se zna do kad je Čabula sa reprezentacijom?
1892
Posts: 1094
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by 1892 »

Prejadan intervju. Sramota.
Come on you Reds!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Red Marquis »

Kako Zvijezda kaže, tako i mi. Podguzne muve.
Io odio Belgrado
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Turija »

Malo lepse teme:
Dejan Zukic :cheers:

https://youtu.be/C8Cg7hudRAg" onclick="window.open(this.href);return false;

Mirko Topic :cheers:

https://youtu.be/8VKecPXRdiY" onclick="window.open(this.href);return false;
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Turija »

Da malo bolje upoznamo i nase najmladje prvotimce:
Novevski, Jelenkovic i Majstorovic
:cheers:

https://youtu.be/Iq3ya7jRITs" onclick="window.open(this.href);return false;
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cane
Posts: 1108
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Cane »

Ne znam da li je baš ovo odgovarajuća tema, ali eto staviću ovde.
Otišao je veliki Đole. U večnost. Evo jedan davni tekst o njemu i još ponečemu.
https://www.index.hr/sport/clanak/jedin ... 55677.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Turija »

Izgubismo jos jednu Legendu. Tuzna vest za celu bivsu Jugoslaviju. Veliki gubitak za Novi Sad i Vojvodinu i sve one koji su ga voleli.

R.I.P. Djole.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
torrente
Posts: 512
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by torrente »

Počivaj u miru Djole naš!!!
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Turija »

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1438200/ ... blake.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Posto niko nema nista da kaze na ovom forumu FKV ( osim nas trojice), zato citamo na drugim portalima sta kazu VIP licnosti i svetski listovi poput Asosijeted Presa Vasington Posta...celog regiona.

Zalosno je sto je Novi Sad ovim povodom, samo na trenutak, svetski grad.

Otisao je Djole, ostale su nezaboravne pesme, muzika, romani, price, uspomene, sale Ravnice i neostvareni pola belo- pola crveni dres nesudjenog centarfora Vose.

Dugo ce trebati ovom gradu da se rodi novi Djole i da svojim delima sacuva od zaborava istoriju i duh Vojvodine.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by slanobarac »

Svaka čast Đoletu. Bio je divan pesnik i jedan od simbola našeg grada. Ali Turija on nije bio član našeg kluba. Znam samo da je spevao pesmu zvezdi. Eto toliko je on voleo Vošu.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Turija »

slanobarac wrote:Svaka čast Đoletu. Bio je divan pesnik i jedan od simbola našeg grada. Ali Turija on nije bio član našeg kluba. Znam samo da je spevao pesmu zvezdi. Eto toliko je on voleo Vošu.
Postoje pesme iz emocije i narucene pesme, sto bi fudbaleri rekli ,,ja sam profesionalac i od tog posla zivim".
Mnoge pesme su pesnici pisali po narudzbini za druge i Dusko Trifunovic i Arsen Dedic... oni su mi nekako najblizi Djoletu.

Cak i da je tako, ne moze par gresaka anulirati hiljadu dobrih stvari. Grese i naucnici, a ne pesnici. Sve treba staviti u kontekst vremena i okolnosti.

https://youtu.be/eWgNHxgDG2E" onclick="window.open(this.href);return false;
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply