Liga Evrope - sezona 2013/14

User avatar
Toto Riina
Posts: 722
Joined: Fri Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina 0:3

Post by Toto Riina »

Da li neko moze da postavi link za prenos zreba?
Ljubomir1996
Posts: 291
Joined: Sat Sep 01, 2012 12:32 am

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina 0:3

Post by Ljubomir1996 »

Toto Riina wrote:Da li neko moze da postavi link za prenos zreba?
Trebalo bi da bude ovde... http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
salefkv
Posts: 603
Joined: Wed Aug 01, 2012 11:28 am

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina 0:3

Post by salefkv »

ФКВ wrote:Ajde da ne pricamo vise o prenosu! Vidite da se stvari, makar mi se tako cini, menjaju na bolje. Dobijamo mnogo vise prostora u medijima, igramo sve bolje :) shvatice i oni koga trebaju da prenose, nadam se.. Nego, da li neko zna gde ce biti prenos zreba?
Ako ne bude na TV-u ovde ce biti: http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/se ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ljubomir1996
Posts: 291
Joined: Sat Sep 01, 2012 12:32 am

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina 0:3

Post by Ljubomir1996 »

http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uef ... k2014.html" onclick="window.open(this.href);return false; Ovde ima trenutna procena za sledeću sezonu...Ovo je prosto neverovatno!!! ZARADILI SMO ISTO BODOVA KAO I GROBLJE! PA KAKAV JE OVO SISTEM BODOVANJA? SRAMOTA!
Trenutno smo 206. sa 6.750 bodova, groblje 116. sa 14.750, a severina 153. sa 9.250 bodova...

http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/calc.html" onclick="window.open(this.href);return false; Ovde je objašnjeno kako se boduje, dakle za nas je potpuno svejedno da li smo otresli Bursu 3-0 ili igrali 3-3, jedino smo doneli pola boda više državnog koeficijentu. :evil: :evil: :evil:
Last edited by Ljubomir1996 on Fri Aug 09, 2013 12:28 pm, edited 1 time in total.
ФКВ
Posts: 91
Joined: Tue Jun 18, 2013 4:05 pm
Location: svugde

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina 0:3

Post by ФКВ »

Ljubomir1996 wrote:http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uef ... k2014.html Ovde ima trenutna procena za sledeću sezonu...Ovo je prosto neverovatno!!! ZARADILI SMO ISTO BODOVA KAO I GROBLJE! PA KAKAV JE OVO SISTEM BODOVANJA? SRAMOTA!
Trenutno smo 206. sa 6.750 bodova, groblje 116. sa 14.750, a severina 153. sa 9.250 bodova...
Tu nesto gadno nije u redu... to je prosto nemoguce!
Po njima cigani su dobili 1.4250 sa skorom od 1 pobede, 2 remija i 1 izgubljenom utakmicom.. dok mi sa skorom od 5 pobeda i jednim remijem smo dobili 1.9250?!
Ljubomir1996
Posts: 291
Joined: Sat Sep 01, 2012 12:32 am

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina 0:3

Post by Ljubomir1996 »

ФКВ wrote:
Ljubomir1996 wrote:http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uef ... k2014.html Ovde ima trenutna procena za sledeću sezonu...Ovo je prosto neverovatno!!! ZARADILI SMO ISTO BODOVA KAO I GROBLJE! PA KAKAV JE OVO SISTEM BODOVANJA? SRAMOTA!
Trenutno smo 206. sa 6.750 bodova, groblje 116. sa 14.750, a severina 153. sa 9.250 bodova...
Tu nesto gadno nije u redu... to je prosto nemoguce!
Po njima cigani su dobili 1.4250 sa skorom od 1 pobede, 2 remija i 1 izgubljenom utakmicom.. dok mi sa skorom od 5 pobeda i jednim remijem smo dobili 1.9250?!
Da, jer kao što sam gore napisao, uefa boduje da li si prošao dalje ili nisi, proste neverovatno, nadam se da nije tako u grupi, jer je inače svejedno dal si osvojio 5 bodova ili 0 bodova! UEFA MAFIJA!
User avatar
Toto Riina
Posts: 722
Joined: Fri Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina 0:3

Post by Toto Riina »

Simon Vukcevic odradio trening sa Lanetom Jovanovicem u SC Vujadin Boskov!
Ljubomir1996
Posts: 291
Joined: Sat Sep 01, 2012 12:32 am

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina 0:3

Post by Ljubomir1996 »

Toto Riina wrote:Simon Vukcevic odradio trening sa Lanetom Jovanovicem u SC Vujadin Boskov!
Au, Simon i Stojan, a iza njih mlađani Radoja! KAKAV TANDEM ZA JSL! :cheers:
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina 0:3

Post by laki »

Ko god da nam bude protivnik u plej ofu bice izanaliziran kao na magnetnoj rezonanci od strane dr Marka Nikolica! Ko god da nam bude rival neka se dobro spreme, cekace ih pakao!

Ali u jedno sam siguran: u slucaju da izvucemo onog najlakseg (ko god to bio) ili onog najtezeg (ko god to bio) protivnika, ZNAM da ce nasi momci predvodjenim Nikolicem pristupiti na maksimalno profesionalan nacin svakom rivalu jer ce ih Nikolic tako pripremiti!!

Kako se samo ponosno osecam u ovom trenutku! Marko Nikolicu, HVALA TI!
Image
srkins
Posts: 1463
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina 0:3

Post by srkins »

tacno su oni napisali. racunaju se prolazi a ne pobede . i mi i partizan igramo 4 kolo za to se dobija 1.5 bodova plus nacionalni koeficijent. zvezda je dobila 1 bod za 3 kolo plus nacionalni koeficijent i cak skace nekih 10 mesta na listi mi trenutno oko 20 mesta idemo napred. samo me zanima da li neko zna 6.750 da li je bilo dovoljno da u drugom kolu lige sampiona budes nosilac?
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina 0:3

Post by the Gari »

Toto Riina wrote:Simon Vukcevic odradio trening sa Lanetom Jovanovicem u SC Vujadin Boskov!
Simon, Lane, Stepi, Babović... Mislim da imamo najjači tim "rekreativaca" bez ugovora na svetu! :mrgreen:
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
ФКВ
Posts: 91
Joined: Tue Jun 18, 2013 4:05 pm
Location: svugde

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina 0:3

Post by ФКВ »

Image
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina 0:3

Post by Helm »

Uf, sta reci, ovo ni oni najokoreliji optimisti nisu mogli pretpostaviti! Ne mogu sad da pisem previse, a ne bi bilo ni smisla jer je sve vec napisano i receno. Svaka cast svima koji su bili deo ovog podviga i veliko hvala sto ste nam omogucili ovaj osecaj, nadam se da cemo na pravi nacin znati to da cenimo. :cheers:

Sto se tice protivnika, red jeste da dobijemo Serif, ali definitivno nije jedini kojeg mozemo da izbacimo. :deal: Mene vise niko ne moze ubediti da nemamo sansu protiv bilo koga iz te grupe. Sto rece neko, ko zna i koliko ce Fiorentina ozbiljno pristupiti Ligi Evrope. Potrosili su ozbilne pare na pojacanja, preko 30 miliona evra. Verujem da ce oni da se skoncentrisu maksimalno na prvenstvo i da pokusaju tamo da izbore direktno Ligu Sampiona gde bi zaradili daleko vece pare nego da se ganjaju po Ligi Evrope. Sent Etjen jeste jak, ali sigurno nije neko s kim se ne moze igrati. Licno ne verujem da ce ove sezone u Francuskoj biti u gornjem delu tabele. Rubin je tek 7. u Rusiji trenutno, ali oni bi bili vrlo nezahvalan protivnik posto bi nam utakmica sa nama bila negde vec posle 10. takmicarske utakmice, znaci forma na veoma visokom nivou. Trabzon bi trebalo da je slabiji od Burse, ali ne zaboravite da su Bursi ovo bile prve takmicarske utakmice, Trabzonu nece biti. I ostaje nam Serif kojeg bismo trebali proci u eventualnom duelu. Nismo imali srece u zrebu za 3. kolo, nismo imali srece u odredjivanju grupe za 4. kolo, red je da imo srece u izvlacenju protivnika. :deal: Ali koga god da izvucemo, niko ne moze da nas otpise u startu.

A vi sto vas interesuje oko koeficijenata, kopiracu vam moj post od pre par nedelja.
Helm wrote:Ovako stoje stvari sa koeficijentima:

Prvo, imacemo 4 predstavnika i dalje, i mislim da to nije sklono promeni bez obzira na rezultate. 3 predstavnika imaju samo poslednje dve zemlje - Andora i San Marino. Izuzetak je Lihtenstajn koji ima jednog predstavnika, ali to je zbog nedostatka timova.

Drugo, sasvim sigurno necemo imati veci koeficijent od blizanaca, cak sta vise, zvezda ce od naredne sezone verovatno ponovo biti nosilac u trecem kolu jer ce popraviti koeficijent cak i ako ispadne od Cernomoreca. Mi smo takodje vec popravili koeficijent bez obzira na Bursu. Nas je trenutno 5.425, oduzima se 0.6 od pre 5 sezona i dodaje se koeficijent koji napravimo ove sezone. Za sada smo ostvarili 1 poen na koji ce se dodati 20% od ostvarenog drzavnog koeficijenta, plus naravno dalji bodovi u zavisnosti od dometa. Kad bi sad svi ispali sa po 2 poraza u trecem nas koeficijent bi bio sledeci: 1 + (4+1.5+1+0)/4*0.2 = 1.325. Ukupan koeficijent bi se podigao na 6.15 i napredovali bismo za 20ak mesta na listi (sad smo 232.). S tim sto je ova najgora moguca varijanta gotovo i nemoguca. Radi poredjenja, zvezda ima 8.425, a sledece sezone ce imati najmanje 9.15, dok partizan ima 17.425, a za ovu sezonu je obezbedio najmanje 1.825 u varijanti da izgube 4 naredne utakmice (brane 4.6, a zvezda i Jagodina po 0.6). Jagodina ima 3.175 i nalazi se na 8. mestu medju nasim timovima. S tim sto ce sigurno obici Rad i napredovati za 20ak mesta, a za dalje im zavisi od ucinka preostalih nasih timova u Evropi. Ako se svi pokazemo dobro, mogu doci do mesta nosioca u drugom kolu.

Da bismo mi dosli do mesta nosioca u trecem kolu, treba nam ili jedan znacajniji uspeh, npr plasman u LE ove sezone, i par bodova tamo, ili da u naredne 4 sezone (racunajuci i ovu) dva puta stignemo do 4. kola, ili da u istom periodu ispadamo u trecem kolu, sa znacajnim uspehom barem jednog naseg tima u Evropi. U svakom slucaju, 9 bodova je potrebno imati za neku granicnu varijantu gde nam zavisi od ucinka drugih timova koji su nosioci kao Hajduk Split sto je imao ove sezone (8.916 bodova), dok bi 10 bodova (koliko ima Maribor) trebalo da je dovoljno bez obzira na ostale.
Ljubomir1996
Posts: 291
Joined: Sat Sep 01, 2012 12:32 am

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina 0:3

Post by Ljubomir1996 »

srkins wrote:tacno su oni napisali. racunaju se prolazi a ne pobede . i mi i partizan igramo 4 kolo za to se dobija 1.5 bodova plus nacionalni koeficijent. zvezda je dobila 1 bod za 3 kolo plus nacionalni koeficijent i cak skace nekih 10 mesta na listi mi trenutno oko 20 mesta idemo napred. samo me zanima da li neko zna 6.750 da li je bilo dovoljno da u drugom kolu lige sampiona budes nosilac?
Ja mislim da jeste, jer bi smo bili nosioci i pre dve godine kad smo se borili za titulu,a imali manji koeficijent, bar su tako napisali na Sportalu!
ФКВ
Posts: 91
Joined: Tue Jun 18, 2013 4:05 pm
Location: svugde

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina 0:3

Post by ФКВ »

Image
Locked