Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Transferi

Post by Dragojlo »

Zato prijatelju, što se ovde, nekad i bezumno i po svaku cenu forsira priča "Naša Deca, Naša Deca, deca, deca i deca".... Pa iako zabrinjavajuće velik broj te iste "Dece" pre ili kasnije zabije nož u leđa, iliti utera kiticu svima koji su videli neke male bogove ovog kluba u njima....
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

Dragojlo wrote:Zato prijatelju, što se ovde, nekad i bezumno i po svaku cenu forsira priča "Naša Deca, Naša Deca, deca, deca i deca".... Pa iako zabrinjavajuće velik broj te iste "Dece" pre ili kasnije zabije nož u leđa, iliti utera kiticu svima koji su videli neke male bogove ovog kluba u njima....
Ma ta deca su rak i rana naseg fudbala jer se sve ove kriminalne rabote rade kao u njihovo ime. Talentovano dete ne treba forsirati, treneri i klubovi nisu blesavi da ne iskoriste dobrog klinca iz skole ako im se pojavi. Cim dokaze da je najbolja opcija za njegovu poziciju, naravno da ce igrati. Forsiranje je jedino potrebno ovim raznim copavim sinovima kojima je jasno da u normalnim okolnostima ne bi stigli do mesta startera. Savez je ovde imao dve opcije, da odabere da stiti klubove i kvalitet lige; ili da stiti te copave sinove. Savez je jasno odabrao ovu drugu opciju, a to je opcija na stetu klubova. Klubovi treba da imaju slobodu da sa svim sto imaju na raspolaganju stvore sto jaci prvi tim. Cilj mora uvek da bude kvalitet prvog tima. Savez treba sve da ucini da pomogne klubovima da imaju sto jace timove. Klubovi treba da imaju patriotsku duznost da sve ucine u svojim mogucnostima da imaju sto jaci prvi tim. To znaci da na igrace koji vec cine prvi tim, dodaju omladince koji kvalitetom mogu vec da zasluzuju mesto u timu, i pored toga, da sa onim malo sto klub raspolaze, sto bolje uloze u pojacanja. Dovoditi sto bolja pojacanja iz inostranstva je upravo patriotska duznost jer nasa liga vec ima igrace koje ima, plus omladince, i ono sto moze da je dodatno ojaca je upravo sposobnost klubova da dovedu za sto manje pare sto bolja pojacanja. Posto nismo ljubitelji klubova sa previse stranaca, savez je dovoljno da uvede neko razumno ogranicenje tipa 5 na terenu sa kojim bi se garantovalo da svaki klub ima uvek vecinu domacih u igri, a u isto vreme se ne bi onemogucilo klubovima da razvijaju sektor zaduzen da dovodjenje stranaca. Poenta je omoguciti klubovima slobodu da mogu da odaberu nacine kako da stoj prvi tim cine najacim moguce. Ko hoce sve domace iskusne, neka ih ima, ko hoce decu, neka ih ima, ko hoce strance dok su unutar ogranicenja, neka ih ima, ko iz regiona, neka ih ima.... poenta i jeste da ne budu svi klubovi isti nego da svaki imaj svoj karakter.

Savez nije smeo da odabere da brani tatinu copavu decu na stetu klubova i kvaliteta lige. Sad jos kad uvedu 2 igraca do 21 obavezna na terenu, fakticki potvrdjuje se da je savezu prioritet da forsiraju decu zbog prodaje, jer su pre toga zakljucili da se mladi najbolje prodaju iz nase lige. Jedna stvar je kad ti kao klub imas slobodu i opciju da ubacis nekoliko omladinaca jer mislis da je dobro za tim, a drugo je da ti sazvez to naredjuje. Jedna stvar je da ti kao klub imas opciju da mozes da pojacas klub sa nekim normalnim brojem stranaca i igraca iz regiona, barem imas tu opciju mada uopste ne moras da ih dovodis ako neces, a druga je da ti savez zabranjuje da ulazes u prospekciju stranih trzista jer ti nametne limit 4 stranca u celom protokolu. Isto tako, teranje seniorskih klubova da obavezno imaju skolu je jos jedan dokaz da savez pretvara Srbiju u fabriku igraca za prodaju bogatijim ligama. FSS je pretvorio nasu ligu i klubove u servilnu ulogu sto je maksimalno ponizavajuce. Savezu prioritet treba da budu rezultati i da ide u susret klubovima da im olaksa na sve moguce nacine da jacaju svoj prvi tim. Savez uopste nije trebao ni da se mesa i da tera sve klubove da obavezno imaju skolu, to je nesto sto je do kluba da odluce i da vide svoje mogucnosti, svaki klub sa mogucnostima sigurno zeli da ima svoju skolu, ali ako klub ima seniorski tim i nema skolu to ne bi trebala da bude odredba koja sprecava klub da ucestvuje u seniorskom takmicenju. Savezu umesto da je prioritet profesionalizam i kvalitet seniorskog takmicenja, on zrtvuje seniore i prebacuje prioritet u deciji fudbal. Savez treba da pomaze klubovima u stvaranju sto jacih seniorskih timova koji bi uzdizali kvalitet domaceg takmicenja, i da omladinski fudbal bude u svrhi seniorskog, a ne obrnuto.

Zbog ovih stvari nasa liga izgleda amaterski i mnogi dolaze da zakljucka da je spas u regionalnoj ligi. Inace, regionalna liga ne postoji samo zato sto ovi nasi lopovi iz saveza nisu uspeli da ubede druge da model regionalne lige bude ovakav kakav njima odgovara, vec bi regionalna liga na srecu imala EU pravila (zbog Hrvatske i Slovenije) u kojoj ova luda ogranicenja kokezina i dekreti ne bi mogli da se uvedu.

Ja odavno govorim da spas nije u regionalnoj ligi. Ja ne zelim da nam samo 4-5 klubova igra tu ligu a da zamenimo Krusevac sa Rijekom, Suboticu sa Mostarom, Backu Topolu sa Mariborom, i slicno. Resenje je da OVU nasu sadasnju ligu, koja je po velicini i formatu jos i super (16 klubova taman bi dalo raznovrsnosti o kojoj sam govorio kad bi liga bila normalna bez ludih ogranicenja, plus 16 u drugoj ligi, pa 4x16 u srpskim ligama, idealne velicine da svi centri u Srbiji imaju svoje predstavnike), resenje je OVU ligu spasiti i uvesti normalne zakone koji bi dozvolili da nam klubovi rade normalno kao i u ostatku Evrope, i siguran sam da bi posle 5 sezona vec imali jednu mnooooooogo bolju ligu koja bi mozda bila i rentabilna.

Administratoru se izvinjavam, ovo ima veze sa temom transfera jer sva ova ogrnaicenja koja kokeza uvodi direktno uticu na transfere, ali razumem da je tema znatno opsirnije. Ako zelite promenite mi komentar negde drugde. Inace, da li ste vec imali predloga da se ove neke mere saveza sprece, i da li ste vec imali konkretno nekih inicijativa?
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Ima tu jedan mali zec kojeg previdjas prijatelju. Evo nasa situacija, klub u dugovima, prakticno pred gasenjem jer za razliku od :shit: sa Topcidera kojima se dugovi servisiraju nasim parama iz drzavnog budzeta ostali klubovi nemaju takav luksuz, i treneri i menadzeri koji dovode igrace 30+ sumnjivog kvaliteta za malo obestecenje ali za nase uslove ogromne plate pa onda vuku % od tih plata. Ti igraci se nisu naigrali puno fudbala u zadnjih par sezona a izmenjali su puno klubova, kod nas budu starteri ali sa kilavim ucinkom dok se ne povrede, onda se nikada vise ne vrate na teren i za 6 meseci najdalje godinu dana mi ih pustamo bez obestecenja (a u medjuvremenu je i trener koji ih je doveo otisao, i cesto oni idu za njim u njegov sledeci klub).

Znaci klub apsolutno nikakve koristi od njih video nije nego samo trosak. U to isto vreme ta famozna "nasa deca" iz omladinske skole nemaju mesto u prvom timu, dobiju ispisnicu i predju u statijaznam Cukaricki ili vec gde i za godinu dana odu napolje za milion-dva. Mi jedino sto smo prihodovali od prodaje igraca je bilo kad smo uspeli da zavaljamo nekog koji je ponikao kod nas u skoli. Mi smo za tada najvecu zvezdu tima Abua jedva dobili par desetina hiljada evra onomad, za Bosketa Stevanovica preko milion, za Kacara cela 3. A razni Mrdakovici, Micici i ostala gerontologija su svi otisli bez obestecenja. Mi nismo u situaciji da dopustamo da se na takav nacin razbacujemo novcem kojeg nemamo. A daleko da je ovo jedini nacin na koji se novac ispumpava iz kluba.

Ja sam apsolutno za da igraju najbolji i najspremniji, samo sto nisam siguran da je ovo sto se dovodi sa strane spremnije i kvalitetnije od onog sto vec imamo. Evo i sad su nam se najzvucnija "pojacanja" povredila vec na pripremama, sledi im visemesecna pauza i taman kad se budu zalecili i vratili u formu otici ce bez obestecenja bez da su sastavili dve takmicarske utakmice. E pa radije cu gledati "nasu decu" kakva god da su nego sav taj menadzerski skart sto se dovlaci - ucinak je isti, kosta nas manje a mozda nesto i zaradimo.

E sad, kad bi nekim cudom neko naprasno uveo zdravu konkurenciju u tim i krenuo planski da formira ekipu, prodaje i dovodi igrace sa nekom idejom a ne stihijski, kad bi motivi bili cisto sportski a ne koliko moze da se mune onda bi imali o cemu i da pricamo, stranci, ovo-ono, ali u uslovima sveopsteg lopovluka i pre svega kurcobolje da se tom lopovluku stane na kraj to je sve samo psi laju dok karavani prolaze.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

Ali savez upravo ne pomaze da se ista popravi po tom pitanju. Naprotiv. Savez je taj koji je stvorio takva ogranicenja da klubovima jedino preostaje da uzimaju ove domace propale trenere koji vode sa sobom grupu tih jednih te istih igraca. U takvom ambijentu nema ni nade nicemu.Nisu stranci ti koji oduzimaju mesto mladima, nego su upravo ti domaci treneri i ta grupa domacih igraca koje niko vani zele i koje je Nesko lepo opisao da se nude kao mlade. Oni su problem. Savez sve cini da osigura mesto tim trenerima sto vuku sa sobom te igrace, i osigura mesto tim igracima u klubovima superlige.

Resenje je da se savez manje mesa i manje diktira klubovima ko treba a ko ne treba da im bude na terenu, i da da klubovima slobodu i veci prostor u sastavljanju tima. Ja se upravo slazem da ti propali domaci igraci su najveci problem. Njih znamo napamet i znamo koliko su limitirani. Apsolutno nikakvu neizvesnost ne donose, naprotiv. Treba eliminisati celu tu politiku saveza koja brani taj zacarani krug i dozvoliti klubovima da umesto tih propalih igraca uzimaju decu i strance, koji od njih sigurno gori ne mogu biti i barem uvek postoji neizvesnost i kod mladih i kod stranaca da neki od njih bude iznenadjenje. Mislim da ovde vlada zabluda u kojoj ljudi ne shvataju da je savez taj koji gura te istrosene domace trenere i igrace i zato se ljudi ne bune protiv njihovih odredbi, jer ne shvataju da su one te koje ubijaju nas fudbal. Evo, prelazni rok je dosadan dosadniji od ikada, ali je takav upravo zbog odredbi saveza. Umesto 10 tih domacih prosecnjakovica sa 30 godina, bolje da klub dovede samo 4 stranca i ostalo omladince. A savez da se ne mesa.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Da, to se slazem, glupo je ogranicavati broj stranaca na ovaj nacin kako to FSS radi, a i ovo o dva igraca mladja od 21, mozda za nize lige to i moze da prodje ali za prva dva ranga ne. Samo sto dok mi stignemo do tog problema ima jos puno toga gde nam vise gori pod nogama. Meni je mnogo pogubnija odluka o neogranicenom pozajmljivanju igraca - u teoriji to znaci da :shit: mogu da ugovorom vezu za sebe bukvalno sve igrace u Srbiji i da ih onda salju na pozajmice u ostale klubove cak i u istom rangu, ionako za njih finansijski ferplej ne vazi, dugove im servisira drzava, nijedan treci klub u zemlji ne moze da se takmici sa topciderskim dvojcem. Mozes misliti na cega ce to liciti kada budu igrali svaku utakmicu protiv prakticno svojih B, C, D, E timova. Kakvo tu moze biti nadmetanje i kako tu mogu stasati mladi igraci buduci reprezentativci (sto je deklarativno cilj FSS zbog cega ogranicavaju broj stranaca itd) to stvarno ne znam. FSS je odavno vec servis za opsluzivanje potreba blizanaca, ostali klubovi postoje samo kao kulise da bi se ispostovala forma ligaskog takmicenja a sve je do maksimuma korumpirano i u sakama nekoliko vidjenijih menadzera. Fudbal ovde vise ne stanuje.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

Radoye, evo upravo veceras se dogodio DOKAZ onoga sto govorimo. Svi ste verovatno videli kolaps Hajduka na Poljudu, jeste? Ako niste, treba svi da vidite, i da vidite golcine koje je zakucao igrac maltezana koje su presudile hajdukovu eliminaciju.

Treci gol je odlican, ali drugi je remekdelo kojem se divi cela Evropa. Autor gola se zone Ben Hamed Kone i pogledajte gde je igrao: https://www.transfermarkt.com/hamed-kon ... ler/149072" onclick="window.open(this.href);return false;

Covek je do pre godinu dana bio u NASOJ ZEMLJI (!!!) odnosno, na Kosovu, i igrao za Feronikeli! Hoce neko da me ubedi da jedan Feronikeli je sposobniji od nasih klubova u angazovanju pojacanja?!?! Hoce mi neko reci da je on mozda mnogo skup, ili nedostizan za nase uslove? Jedan Feronikeli iz polusumske ilegalne lige Kosova ga je imao, a mi ga nemamo ni u jednom nasem klubu samo zato sto savez prica sve te gluposti protiv stranaca, i mi samo gubimo i propadamo dok svet napreduje i vec i neki Feronikeliji sa Kosova uvoze interesantne igrace, igrace jeftine kojima kad dune oduvaju jedan Hajduk na sred Poljuda. Ajde sad neka Lalatovic kaze kako te strance treba ignorisati, nemamo mi mogucnosti za njih.... daj bre, dokle?!?!?!

Ove igrace i ovakve golove samo ne gledamo u nasoj ligi zato sto jednoj maloj interesnoj grupi ne odgovara: https://www.youtube.com/watch?v=zfDeZs_WBSY" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

FkpCascais wrote: Ove igrace i ovakve golove samo ne gledamo u nasoj ligi zato sto jednoj maloj interesnoj grupi ne odgovara
A ti rodjace navijas za jednu polovinu te interesne grupe. :deal:

Mislim lepo je to sto ti pricas ali znamo mi jako dobro sve to i nema potrebe nama ovde da otvaras oci. Samo sto si u pogresnu crkvu dosao da se molis, nismo mi uzrok problema nego prava slika njegovih posledica. A dok se taj osnovni problem ne resi dzabe prica o strancima ne-strancima, spasa srpskom fudbalu nema. Ima milion nacina i sema na koji oni svakodnevno sjebavaju srpski fudbal, stranci su tu jedan mali minimalni deo.

Prvi i osnovni uslov za ozdravljenje fudbala u Srbiji je gasenje i rasformiranje tzv fudbalskih klubova a ustvari mafijaskih udruzenja crvena zvezda i partizan i dozivotna zabrana bavljenja sportom svakome ko je u bilo kakvom kontekstu ikada bio deo njih bilo kao igrac, trener, funkcioner ili navijac. Dakle 99,999999999999% svih koji su trenutno u srpskom fudbalu na svim nivoima od dingdong do beton lige.

E onda ona saka jada sto preostane kad se pocisti sve ono zagadjeno, mozda jednog dana napravi fudbal u napacenoj zemlji Srbiji. Onda mozemo pricati o strancima, pizdama materinama, ovom-onom. Sve dok tzv. FSS postoji iskljucivo kao servis mafije u obliku dva :shit: iz prestonice i sve dok se njihovo lazno i isfolirano rivalstvo potura glupom narodu kao zvaka da ne primete kako ih pljackaju na svakom koraku, mozemo mi i Mesija, Ronalda, Nejmara i Bejla sve zajedno da kupimo (kad bi imali od cega, jel'te) i nista se ne bi promenilo - opet bi se beogradski sijamski blizanci prosetali kroz prvenstvo i kup, prisivali sebi zvezdice na grb, nas ne bi bilo na TV jer Boze moj igra zvezda u Surdulici a partizanu gostuju Lucani znaju se prioriteti, a u Evropu bismo se plasirali mozda ako budemo poslusni (kao Radnicki prosle sezone) pa nam to dozvole.

FK Vojvodina je temeljito devastirana, ono sto smo talasali u zadnjih 10-tak godina talasali smo, a i to je trajalo samo dok je bilo sta da se mune, sad mozemo samo da cutimo i smrdimo. Busni smo ko kurton i spolja i iznutra, opljackano je i razvuceno sve sto je bilo za opljackati, novca nema ni za svakodnevne tekuce troskove, uhvatili smo se i mi u mafijasko-politicarsko kolo da bi se mozda oni koji o svemu odlucuju umilostivili da i nama bace 2-3 mrvice sa svog stola da nekako prezivimo i ne pocrkamo. Dok se nasim parama od poreza :shit: otpisuju dugovi mi nemamo ni za vazelin kad im se naguzimo da nas manje boli.

Sad imamo novu podobnu upravu, novu podobnu struku, nova podobna pojacanja od 30 i kusur, ocekujem renesansu na svim nivoima, ajd' Boze moj prsnucemo od blizanaca ali ko ne bi poklekao pred takvom silom kosmickom, plasiracemo se u Evropu - i tamo ispasti u pretkvalifikacijama od nekih uvek izuzetno nezgodnih Luksemburzana. A onda kada i ova uprava uzme ono zbog cega su dosli (a sve do jedne uprave koja se izmenjala u zadnjih 10-tak godina su iz kluba izasle bolje nego sto su u njega usle), ostace nam jos veci dugovi i jos manje nade da cemo se ikada izvuci iz njih. Stari otrcani film koji smo vec puno puta gledali al' jebiga nista se novo ne daje u bioskopu...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Karlsson
Posts: 2208
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Novi zadnji vezni.

https://www.transfermarkt.com/zeljko-fi ... eler/96267" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Djisa
Posts: 1240
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Transferi

Post by Djisa »

Ovaj menja po 2 kluba godisnje! Gde samo nalaze ovakve?
Kup je nas!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Djisa wrote:Ovaj menja po 2 kluba godisnje! Gde samo nalaze ovakve?
Pravi covek za kombinat...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1116
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Transferi

Post by naseljekolumbija »

Сигурно није гори од неког зломислића
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

naseljekolumbija wrote:Сигурно није гори од неког зломислића
Je l' i visi od Zlomislica :wink: :cheers:
Zabrinjavajuce je sto menja klubove kao carape i sve free transfer.
I koja ce rezerva sada biti Topic?
Mislim...sta reci?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1116
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Transferi

Post by naseljekolumbija »

Да Турија, забрињава ме и овај као што ме је и зломислић :D :cheers:
Karlsson
Posts: 2208
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Igrao je par puta i za reprezentaciju Slovenije.
Bio 6 godina u Mariboru gde je bio i kapiten.

Nije baš da smo i mi neka poželjna destinacija i da imamo uslova da biramo ne znam ni ja kakve igrače.
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

U Radnickom je napunio je tim raznim zastavicama, doveo je celu turu stranaca, svedjane Petra Petrovica i Marka Mitrovica, pa austriajnca Aleksandra Kostica, "makedonca" Petra Krstica...

Sad kad neko krene tom temom on ce odmah reci da u Vojvodini ima citavu legiju stranaca sa "grkom" Milojevicem i slovencem Filipovicem plus jos ovih klinaca iz regiona koje je neke vec oterao ... To je bre za njega vec veoma konfuzna situacija, kako ce da komunicira?

Inace, Filipovica je doveo zato sto je Filipovic, jer da je Filipovič bila bi sasvim druga prica.
Post Reply