Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

:D
Voja wrote:
Deep Purple wrote:Aleksandar Busnic - Rad (Vezni red, 23 god)

Djordjeviceva je zelja da Covic ostane.
Bogmeee... o Busnicu sam bas davno pisao ovde,i sad pokusao da nadjem taj post,ali ga nema u arhivi foruma... mislim da sam ga zapazio u jednom mecu protiv Partizana.
A o treneru do sad i nisam cuo bas lepih reci... :(
I kako deluje po tebi Busnic? Ja ga iskreno nisam nesto gledao jer sam izbegavao da gledam Rad.
Mozda je i bolje tako nego da lete hvalospevi na racun trenera a na kraju nula.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9947
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Deep Purple wrote:I kako deluje po tebi Busnic?
Mozda je i bolje tako nego da lete hvalospevi na racun trenera a na kraju nula.
Sta znam,u tom momentu mi delovao kao neko ko gradjom,kretanjem,idejama moze da konkurise za dres Vose.
Delovao mi je otprilike kao Tadic dok je igrao za nas,znaci ne pokazuje nista ali imas osecaj da kad ode preko da ce da eksplodira.E sad tako bi povukao paralelu i sa Busnicem,ne pokazuje nista u Radu,ali mislim da bi uz nasu struku mogao da eksplodira.Mislim nije se isticao cak ni u Radu,ali mi se cini da ima "ono nesto" i da bi ga trebalo probati.
Za sad deluje mekano,ima meku loptu.... ne znam sa kim bih ga mogao uporediti od igraca iz proslosti... recimo Poletanovic... al ko zna da l ce uospte i doci.

A trener bogami... kako slusam druge i previse slicnosti sa Lalatom,mozda samo unapredjena verzija (kulturniji na konferencijama) :D
Image
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4886
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Deep Purple wrote:Ako se uzmu u obzir godine potencijalnih akvizicija mislim da je malo preterano reci kako ce prosecna starost tima biti tih 23 godina. Mislim da je negde 24-24.5 prava mera za nas. Ali ponavljam i zavisnosti od meca ce ta granica da se pomera gore dole. Djordjeviceva je zelja da Covic ostane.
Pa o tome i pricam. I sa njima dvojicom (23 i 24) ce biti cupavo, a ne sa Simicem i Vukadinovicem (25 i 29). :cheers:

Slazem se da je 24 mera i da u svakoj liniji moramo imati po jednog iskusnijeg igraca. Bjekovic je trenutno najmladji bek pri prvom timu, dok bi ostatak linije potencijalno cinili Devetak, Stevanovic i Djordjevic. To nije lose, prosek godina u odbrani bi bio oko 24.

Vezni red i krilne pozicije ce u principu biti najveca nepoznanica, odnosno da li ce Vukadinovic i Simic otici, odnosno da li ce Covic igrati spica, a Neskovic krilo. Nadam se samo da psiholjub nece gurati Zukica na krilo, da bi stavljao Neskovica u spic i Covica na Zukicevu poziciju.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4077
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Iskren da budem, ni jedan od te trojice mi ne uliva ama baš nikakvo poverenje... Možda sam samo previše postao skeptičan. Sve ekipa do mojega, Busnić sezonama glavni šraf u jednoj od najlošijih ekipa u ligi i predvodnik prve Radove generacije u kojoj nije ponikao ni jedan kvalitetan igrač. Njegovim dolaskom bismo izvesno ostali bez još nekoga iz srednje linije(koju je valjda normalno da sledeće sezone čine Novica i Topić uz Miletića? Šta ako i Aranđel ostane?) Stevanović i Vukić deluju kao Đorđevićeva Niška veza, gde bih za Vukića mogao da pretpostavim da će biti ili rezervni špic ili i napred da očekujemo silne promene i nasilne promene/trošenje igrača na neodgovarajućim pozicijama. Jedino sam za ovog Stevanovića nerešen. Mislim da čak i u ovoj našoj ligi može i mora bolje.

Dobro, ajde možda sam preterao sa ovom Radovom generacijom gde nije ponikao ni jedan igrač, ali opet mi taj Busnić nikako ne zvuči kao dobar izbor.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4886
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Busnica vadi visina i generalno gradja. Deluje kao Sergej za mega siromasne. To smo mi, nazalost.
Vukic je imao dobru polusezonu, zaleteo se, ali u trenutnom stanju stvari ne bi trebao preporucivati nama, vec nekom Napretku, Metalcu, Lucanima. Nase mete, da nismo u takvom kanalu u kakvom smo, bi trebale biti Aganspahic i Luka Lukovic, a da je ovo stanje aktuelno bilo pre deset godina, mete bi nam bile i Makaric, Tufegdzic, Lukic,...

Sto se Stevanovica tice, tu nemam nekih primedbi. Kapiten, iskusan za superligu, spreman za iskorak,...
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

@GospodinFKV
Cukaricki u je pred kraj sezone 11 igrao sa Kajevicem, Mijailovicem i Cirkovicem pa je bio na proseku oko 23.5 godine. Zato i kazem da cemo mi kao i oni nekad biti na 22 a nekad i na 24 godine sve u zavisnosti od toga koliko iskusnijih igraca ce biti kao starteri. :cheers:

@Rabba @GospodinFKV
Arandjel ako ostane mislim da ce igrati na poziciji beka.

Na isti nacin smo propustili Lukica nadam se da to nece biti slucaj sa Vukicem koji je prosao sito i reseto u karijeri a tek mu je 25ta godina. Fizicki je kao sajla a u drugom delu sezone je eksplodirao. Video da moze i mislim da moze samo jos bolje da igra. Dao je nama i zvezdi dva sjajna gola. On ako je uspeo da postigne 9 za Zlatibor ja tipujem da bi sa pravom ulogom kod nas mogao na 15tak da podigne svoj golgeterski ucinak. Na poslednjih deset meceva je postigao pet pogodaka. Postizao je golove protiv nas, Cukarickog i zvezde. Znaci protiv 3/4 najkvalitetnije ekipe u ligi. Deluje mi da bi on uz malo srece mogao biti nas Makaric iz Radnika.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4077
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

@Deep

Otkad ne idem na stadion, opalo mi je i interesovanje za našu ligu, samim tim i igrače poznajem slabije. Iskreno, Bjekovića bih najpre gledao na beku. Što se golova tiče, 5 golova u 10 utakmica kad je gorelo i kad se nameštalo, baš i nije neki garant za ovog špica. Što se Lukića tiče, on je čak i ovde na forumu iskakao kao preporuka od pojedinih forumaša kad je igrao za Inđiju. Više verujem da bi Aganspahić bio ozbiljnije pojačanje. Ali dobro. To nam je što nam je. Ne verujem više likovima koji su karijeru izgradili u Tončev Surdulici a pre toga su igrali za neki Lovćen. Pre 24te Godine. All dobro, hajde, i gori su ovde defilovali... I uvek će mi biti žao zbog naših klinaca koji će na klupu zbog "pojačanja" (Devetak će na klupu, izvesno, ako dođe Stevanović) .
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1289
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Transferi

Post by MiSmoFKV! »

Imamo li šanse za Jevremovića iz Javora? Levi bek, 9 asistencija
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

@Rabba

U istom tom periodu kad je gorelo i kad se namestalo Aganspahic je postigao 4 gola a od toga dva iz penala na jednom mecu.
Ne vidim razlog zasto se potcenjuje Vukic u poredjenju sa Aganspahicem. Aganspahic je bivsi veliki talenat koji sem sad do Pazara nije imao nijednu sezonu da bi ga toliko ozbiljnije shvatili. Mrkajic je imao bolje brojke po Bosni od Aganspahica.
Ja bih uvek pre izabrao igraca koji je imao put od Srpske Lige do Super Lige nego bivseg velikog talenta iz Bosne i Hercegovine pogotovo ako je taj napadac tap in igrac a takvog smo imali ove sezone u vidu Mrkajica.
Aganspahic iskljucivo daje golove iz peterca dok je Vukic neko ko se mnogo bolje krece na 30 metara od protivnickog kola. Na razne nacine postize golove, pa je po meni bolje resenje. Naravno ne bih bio razocaran ni dolaskom Aganspahica i voleo bih da me razuveri ali po svemu sudeci ipak je Vukic na listi zelja.

Inace Toncev mladji je napravio dobar posao u Radniku. Ima jednu od najjacih skauting sluzbi u regionu i dobro mu ide za razliku od starijeg. Sad koliko i u kojoj meri posteno radi u to ne bih ulazio. Slazem se sa tobom oko Makarica ni sam nisam ubedjen da je toliko dobar da postigne 25 golova i u ovoj banana ligi. Ali opet covek je ucestvovao u 33 golova (8 asistencija) tako da tu sigurno ima kvaliteta, sad da li za toliku brojku ili ne vreme ce pokazati.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Mislim da nam treba ofanzivni vezni i spic sa iskustvom u medjunarodnom takmicenju, kako bi mogli napraviti iskorak u Ligi konferencije. Nesto slicno, sto sada radi Boskan u OK Vojvodini za Ligu Sampiona.

Eto, voljan je Merebasvili, a valjda ce i ,,general" pustiti Cabulu?
Takodje i jedan stoper sa takvim iskustvom bi bio pod moranje.

Pomenute talentovane i mlade igrace dovesti i spremati za sledecu godinu u Evropi.
Osloniti se u utakmicama LK na igrace ciji su klubovi ispali iz lige, vrlo je nerealno.

Cini mi se da toliko mozemo u ovom trenutku i finansijski i organizaciono. A i morali bi.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4077
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

@Deep

Ne kažem da nisi u pravu, naprotiv. Teško je u ovoj ligi, pogotovo ovoj 20očlanoj, oceniti ko je kvalitet a ko ne. Mislim da Alivodićev duh lebdi ovde i da svi očekujemo nekog novog Bošnjaka(ili generalno stranca, iako Ali to tehnički nije bio) koji će da nas oduševljava. Naših srpskih pajvana, kombinacija i megakombinacija smo se nagledali u izobilju. Mislim da otuda podsvesno Aganspahić stoji možda bolje na forumu nego Vukić. I možda je otuda inicijalno veliko nepoverenje prema najavljenima...

Ne znam, teško je postalo pratiti Vošu a biti racionalan
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
čeda_maraš
Posts: 90
Joined: Fri Apr 02, 2021 11:53 am

Re: Transferi

Post by čeda_maraš »

Slažem se sa Turijom.Dovoditi igrače iz timova koji su ispali iz lige ne mogu biti pojačanja.No meni bode oči da niko ne spomine da mi nemamo dobrog golmana"koji znači pola tima".Svi mi koji smo igrali fudbal znamo šta znači kad ekipa ima poverenja u svog golmana,a naročito znamo kako deluje na moral cele ekipe kad primi pacerski gol.Po meni prvo nam treba golman koji uliva sigurnost i koji neće prosuti što tim dobrom igrom ostvari.Mi nemamo jednog i jedinog Tozu Veselinovića koji je našem golmanu Vasiću rekao na utakmici protiv Sarajeva"ne brini Vaske ne možeš ti toliko golova da primiš koliko ja mogu da dam"Bilo je 4:3 za Vošu.To je moje mišljenje da od golmana kreće nadogradnja tima :lala:
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

@ ceda_maras
Verovatno zato sto ocekujemo da nam Toroman postane prvi golman?
Cinjenicno je da je Vuklis u padu forme, a Simic nedefinisan.
Bilo bi jako vazno imati odlicnog golmana u LK ( secamo se koliko su pre nas kostale Kordiceve greske).

Mali vise optimizma donosi dolazak Zakule za trenera golmana.
Cini mi se da je napravio pristojne golmane u Spartaku.
A, valjda cemo sad imati i golmana koji zna odbraniti poneki penal?

PS
Jedino Stojkovica da dovedemo, posto ga crni vise nece :roll:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
čeda_maraš
Posts: 90
Joined: Fri Apr 02, 2021 11:53 am

Re: Transferi

Post by čeda_maraš »

Da,ali on mora sazreti a to može puno da nas košta.Ako već hoćemo našeg mladog a perspektivnog golmana,koji je mislim mladji od Toromana,to je mladi i odlični golman Mladosti sa Novog Naselja,koji je tamo na pozajmnici,Dražić.Golman koji konstantno brani i uveo je Mladost u prvu ligu.Stasom podseća na Brku a svojevremenu je na turniru u Stanišiću bio proglašen za najboljeg golmana.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4886
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Turija wrote:Mislim da nam treba ofanzivni vezni i spic sa iskustvom u medjunarodnom takmicenju, kako bi mogli napraviti iskorak u Ligi konferencije.
Nisam siguran koliko je to bitno. Ja bih voleo da vidim Merebu i Cabulu cisto iz razloga dobrog fudbala, ali nisam siguran da je to iskustvo ono sta ce odneti prevagu u Evropi na ovom nivou. Imali smo primere takvih igraca i nisu nam doneli taj neki iskorak (Stoica, Pletsch, Moreira, Drincic), ali su taj pretposlednji korak uglavnom donosili igraci gladni uspeha poput Abua, Ozegovica, Antica, Palocevica,...

Glad je glad. Kad je neko istinski gladan, pocepace podjednako i Javor i Sampdoriju. Nemojte zaboraviti da smo te godine Mrdakovica projektovali za prvog spica. Bio je igrac sa oooogromnim internacionalnim iskustvom i strasnim njuhom za gol. Usledila je nezgodna povreda i eto prilike za igraca koji je ovde od svih nas docekan kao mali zvezdaski otpadak. Ubio decko Sampdoriju, dao Javoru mozda i najlepsi gol Vojvodine u prethodnoj deceniji. Ozegovic je savrsen primer igraca koji je razvlacen tu po livadama dok mu nije dopi*delo i onda je onaj nesretni Zenga platio turu za celu kafanu. :mrgreen:

Jos jedan primer koju godinu pre toga je Abubakar. Antvi je imao solidnu sezonu u Napretku, mnogo bolju od Abubakara u OFK Beogradu, i projektovan je da bude prvi spic, ali se Abu prosto snasao znatno bolje i postao ikona jednog perioda.

Ako je Vukic stvarno to sta je Deep Purple naveo, ja bih mu dao sansu. Ne kosta nas nista, plata mu sigurno nece biti velika, a ni ocekivanja od svih nas, pogotovo ako zbog guzve u ofanzivi budemo projektovali Covica za prvog spica, da bi se Zukicu oslobodilo mesto iza njega.

To sta mi ocekujemo od Merebe ili nekog slicnog iskusnog igraca na ovom nivou nece nuzno odneti prevagu za grupnu fazu, jer cemo se 99.99999% susresti sa ekipom koja je znatno jaca od nas i tu ce neko iskustvo biti neutralisano. Mereba moze odneti prevagu protiv nekog Trencina npr, ali ako naletimo na nekog jaceg, tesko. To moze da odnese prevagu na nivou na kojem trenutno drzavni blizanac br. 1 operise - sa igracima poput Dragovica i Kolarova. Oni vise nisu igraci za kontinuiranu upotrebu u ligama petice, ali su itekako dovoljno dobri da odnesu prevagu u plej ofu protiv nekog Salcburga, Jang Bojsa, itd. Dodatno u prilog ide i to da oni od starta znaju ko im je najjaci moguci protivnik i mogu da se pojacaju da probaju da izadju na kraj s njima.
Post Reply