Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Vuke
Posts: 495
Joined: Fri Mar 16, 2007 4:27 pm

Re: Pripreme

Post by Vuke »

Trenutno 3-0!
SlaNNinar
Posts: 157
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by SlaNNinar »

Završeno 3:0 http://www.kapiten.rs/fudbal/vosa-lako-sa-banatom/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mislim da nemamo baš neku igru, tj. da nam mnogo nedostaje taj organizator na sredini terena. Nadam se da će Moreira što pre uključiti u igru. Kako vreme bude odmicalo, očekujem da budemo sve bolji i bolji :)
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Re: Pripreme

Post by mihailov »

Po svemu viđenom, možemo se nadati dobrom fudbalu na proleće!
Banat nije bio protivnik na osnovu kojeg možemo meriti naš kvalitet igre, ali sve je to delovalo prilično sigurno. Apija je pokazao da je vrlo tačan i da borbenost sa njegove strane neće izostati. Odigrali smo motivisano, zaista kao da je prvenstveni meč u pitanju...
Drago mi je što je Vuk postigao pogodak, izuzetno bi značajno bilo da ovaj momak dobije na samopouzdanju i konačno počne da pruža partije kakve on, po svom kvalitetu može da pruži!
Ono što mi se nije svidelo-nemamo zamenu za Vulićevića na desnom beku! Mislim da se Boske u drugom poluvremenu nije naročito snašao u toj ulozi i da bismo mogli imati grdne probleme ukoliko se, ne daj Bože, Vule povredi. Jednostavno, mnogo je korisniji na krilu i nema konstituciju za beka...
Rezultat je mogao biti i ubedljiviji, Brana se propisno obrukao u situaciji 1-1 sa golmanom gostiju, nakon savršene asistencije jednog od naših igrača(nisam video ko je bio u pitanju, ako neko zna-nek napiše!).
Sve u svemu, lepa pozivnica za sve koji su u mogućnosti da otputuju u Kragujevac narednog vikenda. Ta utakmica mogla bi odrediti dalji tok prolećne sezone, koju tradicionalno dobro igramo poslednjih godina!
Napred Voso!
Uroš
Posts: 155
Joined: Thu Feb 16, 2012 2:58 pm

Re: Pripreme

Post by Uroš »

Нисам гледао,али сам задовољан резултатом,пошто је Банат најквалитетнија екипа у другој,односно првој првој лиги,незаборавите да су победили Раднички у Нишу,али очигледно не желе да уђу у овај смехотрес од лиге.Видећемо шта ће бити надам се најбољем.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Pripreme

Post by Владика »

Мали поклон од нашег друга Миње-
Image
Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Pripreme

Post by Minja »

Image

Image

Image

Image
User avatar
Telep
Posts: 202
Joined: Fri Jul 22, 2011 2:05 pm
Location: North Telep

Re: Pripreme

Post by Telep »

Dobro je sigurna pobeda da vrati samopouzdanje pred Kragujevac. Laknulo mi je kad vudim da je Abu ok i da nije bila ozbiljnija pobeda. Takodje Bojovic konacno dade taj gol samo da nastavi.

Inace prva postava danas (Moreira umesto Skuletica) je po meni tim za duplu krunu...
Sremac, Sremac Špricer Boys!
User avatar
Schteph_F89
Posts: 478
Joined: Sun Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: Pripreme

Post by Schteph_F89 »

Napokon navijacki dan...Prvo Veternik/Futog pa Spens,pa cekanje da nas puste iz istog...fino...Sto se fudbala tice,s obzirom da se igralo na njivi (dzombe nas sabotirale :mrgreen: ) bilo je solidno.Par lepih prostih akcija,sa i bez dobre zavrsnice!Apija (koji vec lepo dovikuje saigrace 8) ) uliva sigurnost,ima resenje u svakoj akciji,jednostavno igra i proigrava,par gresaka,par lekcija...sve u svemu i ovako (ne)spreman je odlican na terenu!Bice ovo lepo prolece!
Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Pripreme

Post by Minja »

Image
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Re: Pripreme

Post by Dejan »

User avatar
Само Војводина
Posts: 267
Joined: Thu Sep 29, 2011 4:44 pm
Location: Роткварија

Re: Pripreme

Post by Само Војводина »

Koји то број носи Катаи? :mrgreen:
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: Pripreme

Post by Daljac »

Lep dan u Futogu danas. Igra sasvim zadovoljavajuća i obećavajuća, obzirom na uslove: delimično raskvašen i posvuda džombast teren u neposrednoj blizini odlagališta raznoraznih sekundarnih sirovina. Katai, bez obrzira na broj na dresu :), sasvim zadovoljavajuć na terenu. Brana malo da namesti nišan, i biće sve u najboljem redu. Nadajmo se proleću lepšem čak i od prethodnoga :cheers:
Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Pripreme

Post by Minja »

Fotke postavljene u galeriju

http://www.fkvojvodina.com/galerija.php ... +banat+3:0+(p" onclick="window.open(this.href);return false;)
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Re: Pripreme

Post by Dejan »

Moreira: Hoću da igram, moram da igram!
26. februar 2012. 10:32 > 10:54

Vratio se u srpski fudbal. Želi da i u Vojvodini ostavi onakav trag kao u Partizanu. "Verujem da ću zaslužiti poštovanje i navijača Vojvodine".


Trener fudbalera Vojvodine Dejan Vukićević na konferenciji za novinare u petak napravio je pravi rebus u vezi sa tim da li će Almami Moreira i Stefan Apija, dva najveća pojačanja ove zime, igrati u prvom kolu nastavka sezone u Kragujevcu, u derbi meču protiv Radničkog.

Vukićević kaže da su njih dvojica daleko od onog nivoa koji su ranije pružali, ali i da za njih ima strpljenja. Međutim, Apija je bio u sastavu Vojvodine koji je u subotu pobedio prvoligaša Banat (3:0) u poslednjoj proveri pred prolećni deo sezone, a ostavljena su vrata i za debitanstki nastup Moreire, koji je sanirao povredu mišića.

Trener "lala" jednostavno ne želi da forsira rovitog Moreiru kako ne bi ugrozio njegovu povredu i tako napravio još veći problem i igraču i sebi i ekipi. Ali, Portugalac rođen u Gvineji Bisao želi da igra i to od 1. kola.

Poznato je da je dok je nosio dres Partizana igrao utakmicu iako je imao smrtni slučaj u porodici.

"Šef (Vukićević) je u pravu i to je ispravno razmišljanje. Ne treba nekoga gurati u vatru, ali ja želim da budem fit i radiću na tome. Na teren moram, jer želim! To je moja obaveza, da igram od prve utakmice, ne samo zato što volim fudbal, već i zato što mi je to posao", kaže Moreira u razgovoru za "Sport".

Moeiru i Vukićevića vezuje jedan zajednički imenitelj - obojica su igrali u Partizanu. Mnogi nestrpljivo očekuju da vide kako će se Moreira ponašati na toj utakmici, da li će ga emocije oprhvati, kako će ga dočekati Grobari...

"Uvek imam veliku žeđ za pobedom, a sigurno je da će biti čudan osećaj kad dođe na red utakmica sa Partizanom. Međutim, ja sam profesionalac i ovo je još jedan od puteva koji jednostavno moraju da se prođu. Partizanovi navijači su mi mnogo toga dali, a ja im nisam ostao dužan. Na terenu se sve videlo, a videće se i ubuduće. Siguran sam da ću zaslužiti i poštovanje navijača Vojvodine", kaže Moreira.

Navijači Partizana su mu dali nadimak "Dr Mo". Za sada u Vojvodini nema nadimak. Njegovo puno ime je Almami Samori da Silva Moreira Kanjoka, a Kanjoka znači - "veliki čovek".

On tako i razmišlja. Ambicije su mu uvek najviše i ne želi da se obazire na konkurenciju.

"Manje bi trebalo da se bavimo Partizanom i Crvenom zvezdom. Važnije je da razmišljamo samo o našim utakmicama. To je osnova, to je preudslov da se stvari razvijaju pozitivno. Koja je poenta gledati da li će Zvezda ili Partizan da izgube, ako mi ne pobeđujemo? Ja ne razmišljam tako, jer nema svrhe. Dakle, samo svoj teren i rival koji je na redu", kaže Moreira.

Portugalac planira i ženidbu. Verenica mu je iz Maroka i zove se Hafaf. Moreira već ima sina Dijega, koji je krenuo stopama oca. Ovaj simpatični sedmogodišnjak trenutno je u Standardu iz Liježa, za koji je svojevremeno igrao i Moreira.

"Nije dobio ime po Maradoni, ali bolji je igrač od Maradone", kaže Moreira kroz smeh.

Dok je igrao u Partizanu Moreira je zavoleo srpsku kuhinju. Ima samo jednu dilemu: mešano meso ili ćevapi?

On ima i kompaniju koja proizvodi vino, maslinovo ulje i slatkiše. Zove se "Misli globalno, probaj lokalno".

"Trenutno partner vodi firmu, a ja se informišem. Imamo sedmoro zaposlenih, a kako je krenula kriza ostaće nam samo jedan", kaže Moreira.

Obećao je da će se pobrinuti da se dopremi vino iz Potugala ako Vojvodina 16. maja podigne pehar namenjen pobedniku Kupa Srbije.

"Ja dajem vino, a za transport čarterom morate da vidite sa predsednikom kluba", rekao je Moreira u šali.

(MONDO - foto: http://www.fkvojvodina.com" onclick="window.open(this.href);return false;)
User avatar
Tony Starks
Posts: 821
Joined: Fri May 13, 2011 2:17 am

Re: Pripreme

Post by Tony Starks »

KONAČAN SPISAK LICENCIRANIH IGRAČA

http://www.fkvojvodina.rs/2012/02/konac ... ih-igraca/" onclick="window.open(this.href);return false;

Image

Na ovom spisku za razliku od onog koji je saopšten pre par dana nema Radoje, a tu je Meleg.
Post Reply